Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 24-31.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   24 – 31.10.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu o 17.15.

 

Rozpoczyna się tydzień misyjny, w naszych modlitwach zwłaszcza różańcowych pamiętajmy o misjach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji. Jeśli ktoś ma pragnienie może wesprzeć hospicjum i ośrodek zdrowia w Chilandze /czyt. Czilandze/ w Zambii prowadzony przez śląskie Siostry Boromeuszki.

Skarbonka na misje przy bocznych drzwiach kościoła od ul. Powstańców.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej o godz. 8.00. O 19.00 nauka Drogi Katechumenalnej w kościele a w kaplicy domu parafialnego krąg biblijny.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

 - w czwartek Święto Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu w sobotę od 17 do 18.00

- w sobotę rocznica poświęcenia kościoła archikatedralnego w Katowicach. O godz. 8.00 msza św. w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie w domu parafialnym. Chcemy po raz pierwszy w historii bazyliki aby spotkały się 9 róż różańcowych działających w naszej parafii. To jest 180 osób. Nowe osoby chętne do 10 róży zapraszamy też na msze św.  

     

2, Dzieci Maryi proponują nam zakup zniczy na groby naszych bliskich. W ten sposób pomożemy w finansowaniu rekolekcji dla dzieci.

 

 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorje i innych miejsc chorwackich. Plan jest w gablotce. Zapisy w kancelarii. Ks. Szymon wraz z młodzieżą zapraszają młodych na Bal Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października w domu parafialnym. Szczegóły na plakacie i na facebooku parafialnym.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Druki są na stoliku z gazetami.

 

 1. Chętne osoby zapraszamy we wtorek na godz. 9.00 do jesiennych porządków wokół bazyliki.

Ogłoszenia 17-24.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   17 - 24.10.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu o 17.15.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej o godz. 8.00

- w środę wspomnienie św. Jana Kantego. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

 - w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu w (sobotę od 17 do 18.00). 

W tym dniu zapraszamy na różaniec, mszę św. i spotkanie w domu parafialnym Franciszkański Zakon Świeckich i sympatyków.

- w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 msza św. dla klas 7 wraz z rodzicami, po mszy spotkanie.

- w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Msza św. z udziałem członków ruchu o 15.30.

     

2, Za tydzień po mszach św. Dzieci Maryi będą nam proponować zakup zniczy na groby naszych bliskich. W ten sposób pomożemy w finansowaniu rekolekcji dla dzieci.

 

 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gruzji w lipcu przyszłego roku. Organizujemy też pielgrzymkę do Medjugorje i innych miejsc chorwackich. Plan jest w gablotce. Zapisy w kancelarii. Ks. Szymon wraz z młodzieżą zapraszają młodych na Bal Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października w domu parafialnym. Szczegóły na plakacie na facebooku parafialnym.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o świętych nauczycielach i dziennikarzu nawróconym z islamu na katolicyzm.

 

 1. Prezydent Rybnika informuje, że w dniach 18-22 października będzie można oddać głos na projekt z budżetu obywatelskiego. Wszystkie informacje na stronie miasta.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

Gertruda Pastuszka, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 


Ogłoszenia 10-17.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   10 - 17.10.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

Na remont domu parafialnego i brukowanie placu przed salkami.

 

Dziś z racji obchodzonego w całej Polsce Dnia Papieskiego można złożyć po mszy ofiarę na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia i zakupić tradycyjne wadowickie kremówki. Kupując wspieramy inicjatywy naszej młodzieży oazowej.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszego regionu. Zapraszamy również małżeństwa z naszej parafii.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i o 17.30. O 19.00 krąg biblijny w kaplicy domu parafialnego oraz w salce spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

- w środę dzień fatimski o 18.00 msza św. w intencji czcicieli MB, a po niej nabożeństwo  i procesja. Modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie w kaplicy domu parafialnego.

          Po mszy o 8.00 rano w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 - w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu, w sobotę od 17 do 18.00. O 18.00 spotkanie chóru parafialnego – zapraszamy nowe osoby do zasilenia chóru parafialnego.

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Na mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8, po mszy spotkanie w kościele. 22 października w piątek o 18.00 msza dla klas 7 wraz z rodzicami, po mszy spotkanie.

          W piątek też o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę uroczystość św. Jadwigi Śl.

 

2. Trwają nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Dla dzieci są przygotowane obrazki.

 

 1. W piątek 15 października o 17.00 w kaplicy domu parafialnego kolejne spotkanie dla osób szukających wsparcia duchowego i rodzin dotkniętych problematyką zaburzeń psychicznych.

Msza św. i spotkanie przy stole. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W przyszłym roku w czerwcu i lipcu parafia nasza organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Europy oraz do Gruzji. Plan pielgrzymek w gazetce Głos św. Antoniego. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, W nim m.in. artykuł o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów. Jest też Głos św. Antoniego z listem episkopatu na Dzień Papieski oraz programy parafialnych pielgrzymek.

 

 1. Przy ołtarzu MB Różańcowej można podziwiać piękną makietę naszej bazyliki wykonaną przez parafianina p. Antoniego Kapiasa. Owoc przeszło 2 lat pracy. Bardzo dziękujemy za to dzieło.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Henryk Obruśnik i Stanisław Grzesiczek wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 3-10.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    3 - 10.10.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszego seminarium.

 

1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 16.30 w salce spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego. Zapraszamy również panów z naszej parafii.

- we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 19.00 kolejna katecheza Drogi Neokatechumenalnej.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. O godz. 8.00 rano msza w intencji seniorów, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.

 - w czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. I czwartek miesiąca. O 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

- w sobotę zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na spotkanie o 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30. Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium świętego Józefa w Rudzie Śląskiej.

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

 

 

2. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce.

    W piątek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią. Poświecimy im różańce.

 

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o niemieckiej drodze synodalnej i o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego. Jest też książeczka Wszystko o różańcu.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Władysław Czop, Jadwiga Mura, Wojciech Pieczka, Ewa Sobczyńska, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 26.09-3.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     26.09 – 3.10.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

  

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, o 18.45 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

- we wtorek wspomnienie św. Wacława, nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej  i o 17.30. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy nowych panów do tworzenia tej grupy. W tym dniu odbywa się też tradycyjna Koronka na ulicach miast. Zapraszamy do odmówienia koronki o 15.00 przy pomniku Jana Pawła II lub przy kapliczce na Ligocie.

- w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Hieronima. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O 19.00 spotkanie młodzieży oazowej.

- w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na spotkanie o 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Kolekta w tym dniu na Seminarium Duchowne.

 

 1. Rozpoczęliśmy katechezy na temat wiary głoszone przez Drogę Neokatechumenalną. Zapraszamy do udziału. Katechezy we wtorki i piątki o 19.00 w bazylice.

 

3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by odpowiedzieć na wołanie Matki Bożej: Odmawiajcie różaniec. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją  w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce.

 

 1. W tym tygodniu też I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, a po niej msza szkolna. W sobotę msza o 8.00 w intencji czcicieli NMP, po  niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Odwiedzimy też chorych – zgłoszenia w zakrystii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. rozmowa z prowincjałem polskich Dominikanów. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Bogumiła Rygoł, Aleksandra Machnik, Adam Tatarczyk, Renata Paryzek, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 19-26.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     19 - 26.09.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i o 17.30. O 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci klas 3 zainteresowanych I Komunią. Obecność obojga rodziców obowiązkowa. Wcześniej o 16.30 w salce na probostwie spotkanie dzieci przed Wczesną Komunią.

- w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej i zainteresowanych.

- w sobotę zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. O 14.00 dodatkowa miesięczna msza św. dla osób głuchoniemych.

 

 1. Od piątku 24 września rozpoczynamy cykl katechez na temat wiary głoszonych przez Drogę Neokatechumenalną. Zapraszamy do udziału. Katechezy we wtorki i piątki o 19.00 w bazylice.

 

3. Chcemy w parafii utworzyć kolejny krąg Oazy Rodzin – Domowego Kościoła. Rodziny zainteresowane pogłębieniem swojej relacji do Boga i do siebie nawzajem prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 

4. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje w Brennej w dniach 4-7.10 dla czcicieli Matki Bożej. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego i książeczki o Prymasie Wyszyńskim w cenie 5 zł.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej 

Grzegorz Jarosz i Eugeniusz Madaj, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 


Ogłoszenia 12-19.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 12 - 19.09.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

Zgodnie z zapowiedzią, po mszy można złożyć swój dar materialny na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom m.in. z Afganistanu. To zbiórka w kościołach całej Polski.

 Bóg zapłać.

 

W  liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszamy na mszę św. o 18.00 w intencji czcicieli MB, po niej różaniec i procesja z figurą.

O 19.30 w salce na probostwie spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 19.00 wyjątkowo miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do tej modlitwy nowe małżeństwa. Będzie również okazja wstąpić do kręgu Domowego Kościoła. W salce na probostwie o 19.00 pierwsze spotkanie kręgu biblijnego.

- w środę wspomnienie MB Bolesnej. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a w sobotę od 17 do 18.00.

- w sobotę święto św. Stanisława Kostki, o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

- w niedziele na mszę o 10.30 zapraszamy od tego roku szkolnego szczególnie rodziny z dziećmi. Dzieci będą otrzymywały obrazki i poznawały historię owcy Magdy.

 

W kancelarii trwają zapisy na:

 

- pielgrzymkę mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry w sobotę 18 września. Wyjazd o 13.00, zachęcamy do udziału panów z naszej parafii. 

- pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na mszę dożynkową, a potem do grobu bł. ks. Popiełuszki w sobotę 18 września.

 

Pierwsze spotkanie dzieci i obojga rodziców zainteresowanych wczesną komunią we wtorek 14 września o 16.30 w salce na probostwie. 

Spotkanie rodziców dzieci klas 3 we wtorek 21 września o 19.00 w kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami w piątek 17 września. Msza św. o 18.00 i po niej spotkanie. 

 

16 września o godz. 10.00 w ramach akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci nastąpi odbiór  tego typu sprzętu, który jest dla nas nieużyteczny. Wspieramy w ten sposób Kościół na wschodzie. Sprzęt można składać za domem parafialnym 15 i 16.09.

 

Polecamy Gościa Niedzielnego i książeczki o Prymasie Wyszyńskim w cenie 5 zł. 

 

W zakrystii lub w kancelarii można odebrać nagrody w konkursie wakacyjnym Antoniczkowy Detektyw. W konkursie wzięło udział 15 osób dziękujemy za zaangażowanie.

 


Ogłoszenia 5-12.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    5 - 12.09.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej archidiecezji.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 msza w intencji mężów i ojców prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Wcześniej o 17.00 w domu parafialnym, spotkanie Akcji Katolickiej i osób zainteresowanych.

- we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O godz. 19.00 w bazylice koncert organowy Wolfganga Seifena w ramach Dni Muzyki Organowej  i Kameralnej.

- w środę Święto Narodzenia NMP. O 8.00 msza św. w intencji seniorów, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Wieczorem po mszy wieczornej adoracja z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. W Pszowie odpust ku czci MB Pszowskiej.

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a w sobotę od 17.00 do 18.00.

- w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

- za tydzień w niedzielę Uroczystość NMP Piekarskiej, w Warszawie beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na:

 

- pielgrzymkę Legionu Maryi i czcicieli Matki Bożej do Częstochowy i do Doliny Miłosierdzia w sobotę 11 września.

- pielgrzymkę mężczyzn na męskie Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 18 września

- pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na mszę dożynkową, a potem do grobu bł. ks. Popiełuszki w sobotę 18 września.

 

 1. W kancelarii można również zgłaszać dzieci do wczesnej komunii. Pierwsze spotkanie dzieci i obojga rodziców wtorek 14 września o 16.30 w salce na probostwie.

Spotkanie rodziców dzieci klas 3 we wtorek 21 września o 19.00 w kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami w piątek 17 września. Msza św. o 18.00 i po niej spotkanie.

 

 1. 16 września w ramach akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci nastąpi odbiór tego typu sprzętu który jest dla nas nieużyteczny. Wspieramy w ten sposób Kościół na wschodzie. Sprzęt można składać za domem parafialnym 15 i 16.09.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, jest też specjalne wydanie poświecone w całości osobie kard. Wyszyńskiego w cenie 10 zł i książeczki o Prymasie w cenie 5 zł.

 

 


Ogłoszenia 29.08-5.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     29.08 – 5.09.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 1. Od poniedziałku wracamy do mszy św. porannych o godz. 7.00 i w niedziele o 15.30.

 

 1. Zapraszamy parafian na mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00. Podziękujemy wtedy księżom Kazimierzowi, Piotrowi i Mateuszowi za ich posługę w naszej parafii a przywitamy księży Pawła, Michała i Szymona. Szczególnie do udziału zapraszamy członków grup którymi opiekowali się kapłani.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę początek nowego roku szkolnego. O 8.00 msza na rozpoczęcie dla SP 5 i Ośrodka Szk. Wychowawczego, o 9.00 dla II LO, o 10.00 dla ZST, o 11.00 dla I LO i o godz. 18.00 dla SP 4. O 18.00 również intencja urodzinowa w intencji wikarego ks. Pawła Zielińskiego.

- w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. Na mszę o 18.00 zapraszamy przedstawicieli grup i wspólnot. Liderom wręczymy świece na nowy rok formacyjny. O 19.00 w piątek nauka przed chrztem w salce na probostwie. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej.

- w sobotę o 10.00 spotkanie ministrantów i Dzieci Maryi

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołania i o powołanych, od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna. Poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W sobotę o 8.00 msza za Czcicieli Niepok. Serca NMP po niej nabożeństwo i różaniec. Od 8.00 też odwiedzimy chorych i starszych parafian, zgłoszenia w zakrystii do czwartku.

 

 1. W kancelarii rozpoczynają się zapisy na:

 

- pielgrzymkę Legionu Maryi i czcicieli Matki Bożej do Częstochowy i do Doliny Miłosierdzia w sobotę 11 września.

- pielgrzymkę mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry w sobotę 18 września

- pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na mszę dożynkową a potem do grobu bł. ks. Popiełuszki w sobotę 18 września.

 

 1. Prezydent Rybnika zaprasza na Rybnickie Dni promocji Zdrowia i Szczepień na kampusie w niedzielę 29 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN m.in., o lekarstwie papieża na kryzys. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych. Polecamy też kalendarze z kościołami naszej metropolii i kalendarze ze św. Tereską od Dz. Jezus. W zakrystii lub kancelarii można do wtorku składać formularze konkursowe nt św. Antoniego. Wszystkie pytania umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii.

 

 


Ogłoszenia 22.08-29.08. 2021

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 22 – 29.08.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 

W  liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła. Po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. W tym dniu swoje urodziny obchodzi senior ks. Eugeniusz Witak. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o 18.00. 

- w czwartek Uroczystość. Częstochowskiej NMP

- w piątek wspomnienie św. Moniki

- w sobotę św. Augustyna

 

Za tydzień w niedzielę 29 sierpnia przywitamy w parafii nowych wikarych: ks. Szymona, Michała i Pawła. 

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.