Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 20-27.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     20 – 27.12.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

 

 1. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie i zrozumienie obecnej sytuacji związanej z liczeniem wiernych. To naprawdę decyzja konieczna choć bardzo trudna. Dla tych którzy nie znajdą miejsca w świątyni jest możliwość uczestniczenia we mszy św. na zewnątrz – będą włączone głośniki. Wciąż też obowiązuje dyspensa ks. Arcybiskupa od udziału we mszy świętej.

Jednocześnie informujemy, że w wigilię będzie odprawiona również Pasterka o godz. 21.00 transmitowana przez telewizję regionalną TVT oraz tradycyjnie Pasterka o północy. W obydwa dni świąteczne i w Nowy Rok będą msze dodatkowe o godz. 13.30 i 19.30. W niedziele 27 grudnia bez mszy dodatkowych.

 1. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy od poniedziałku do środy rano przed mszami św. i popołudniu od 17.00. W środę spowiedź również od 19.00 do 21.00. W wigilię 24 grudnia spowiedź od 9.00 do 12.00. W czasie mszy nie spowiadamy.

W wigilię zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 1. W poniedziałek zapraszamy na czuwanie adwentowe z Rybnickim Wieczorem Chwały o godz. 19.00. Adoracja Najśw. Sakramentu wyjątkowo w środę od 17.00 do 21.00 z przerwą na msze św.
 2. W przyszłą niedzielę 29 grudnia przypada Święto św. Rodziny. Msza w intencji rodzin naszej parafii o godz. 12.00.
 3. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki, świece Caritas. Polecamy też książkę Antoni wczoraj, dziś i jutro – książka ze zdjęciami z naszej bazyliki. Zakup książki to cegiełka na rzecz naszej parafii – na pomoc ubogim i prace remontowe w kościele.
 4. Trwają zapisy na msze św. kolędowe. Zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii lub przez stronę internetową parafii.
 5. Kancelaria parafialna w dzień wigilijny będzie nieczynna.

 


Ogłoszenia 13-20.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE    13 - 20.12.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny składany do koszyczka czy przelewem na konto parafii.. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.

 

 1. Trwa czas adwentu. Zapraszamy dorosłych na poranne roraty o godz. 7.00 lub msze z nauką adwentową o 18.00. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach on -line za pomocą strony holyweek.pl

 

 1. Nieustannie przypominamy o przestrzeganiu norm sanitarnych. Szczególnie co do ilości osób obecnych w bazylice – jednorazowo 120 osób. Zachęcamy, by łączyć się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe i telewizyjne.

 

 1. Jak już informowaliśmy, nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych (za wyjątkiem poświęcenia nowego domu  czy mieszkania, takie sytuacje zgłaszać indywidualnie u kapłana).

Chcemy jednak zaprosić do bazyliki na msze św., które będą odprawiane po świętach w intencji konkretnych rodzin naszej parafii. Udzielimy wtedy też błogosławieństwa rodzinie, wręczymy kredę i symboliczną pamiątkę. Przy tej okazji będzie też można złożyć swój dar materialny na rzecz parafii. Prosimy, aby rodziny lub pojedyncze osoby wybrały sobie msze św. w terminie, który im odpowiada i zgłosiły swój udział już teraz, zapisując się czy to w kancelarii, czy poprzez stronę internetową parafii. Szczegóły – terminy są na afiszu w gablotce.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

 • w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszamy!
 • we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.
 • w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło – Życie.
 • od czwartku 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W czwartek na godz. 9.00 zapraszamy chętnych panów do pomocy przy budowie stajenki.
 • w piątek na mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 po mszy spotkanie w kościele. Tych, którzy z różnych powodów nie będą we mszy uczestniczyć osobiście, prosimy o skorzystanie z transmisji internetowej przez stronę parafii.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. III część adwentowego cyklu Objawiło się życie. Jest też artykuł o fenomenie obrazu MB z Guadalupe. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece CARITAS i opłatki na stół wigilijny. Jest też nowa książka Antoni Padewski wczoraj, dziś i jutro autorstwa ks. Teodora Suchonia ze zdjęciami z naszej bazyliki. Zakup książki to cegiełka na wsparcie ubogich i prace remontowe w naszej bazylice.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

Małgorzata Górecka, Rudolf Przeździęg, Teresa Obruśnik, Helena Szczepanik, Bogusław Janik.

Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia 6-13.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE     6 - 13.12.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. Dzisiaj przed kościołami zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Swój dar serca można złożyć do koszyczków wystawionych na balaskach. Bóg zapłać.

 

 1. Trwamy w świętym czasie adwentu. Zapraszamy dorosłych na poranne roraty o godz. 7.00 lub msze z nauką adwentową o 18.00. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w roratach on line za pomocą strony holyweek.pl Obrazki dzieciom wręczają każdego dnia rodzice, komplet obrazków można otrzymać w zakrystii.

 

 1. W bazylice obowiązują normy sanitarne zwłaszcza co do ilości wiernych – 120 osób. Prosimy o ich przestrzeganie. Korzystajmy z transmisji internetowych i telewizyjnych. Obowiązuje dyspensa Arcybiskupa od obowiązku udziału w liturgii niedzielnej. Dziękujemy za tzw. wirtualny koszyczek, ofiary przekazywane na konto parafii na utrzymanie bazyliki.

 

 1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Poza wyjątkiem poświęcenia nowego domu czy mieszkania, takie sytuacje zgłaszać indywidualnie u kapłana.

Chcemy jednak zaprosić do bazyliki na msze św. które będą odprawiane po świętach w intencji konkretnych rodzin naszej parafii. Udzielimy wtedy też błogosławieństwa rodzinie, wręczymy kredę i symboliczną pamiątkę. Przy tej okazji będzie też można złożyć swój dar materialny na rzecz parafii. Prosimy aby rodziny lub pojedyncze osoby wybrały sobie msze św. w terminie który im odpowiada i zgłosiły swój udział już teraz, zapisując się czy to w kancelarii czy po przez stronę internetową parafii. Szczegóły – terminy są na afiszu w gablotce.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu.
 • we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, o 9.00 w intencji Legionu Maryi, o 16.00 w intencji Dzieci Maryi i o 18.00. Od godz. 12 do 13.00 Godzina Łaski – adoracja Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo do św. Antoniego o 17.30
 • w sobotę wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. II część adwentowego cyklu Objawiło się życie. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece CARITAS i opłatki na stół wigilijny.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

Jan Kostecki, Adam Skrzypczyk, wieczny odpoczynek


Intencje 29.11-6.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE     29.11 – 6.12.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. Dzisiejsza I niedziela adwentu jest też niedzielą trzeźwości. Zachęcamy do postanowień abstynencji, parafialna Księga trzeźwości  wyłożona jest na ołtarzu Serca Pana Jezusa. 

 

Nieustannie przypominamy o obowiązujących normach sanitarnych zwłaszcza co do ilości osób uczestniczących w liturgii. W naszej bazylice to jest 120 osób jednorazowo. Obserwujemy na niektórych mszach zwiększoną ilość wiernych. Bardzo prosimy o odpowiedzialność w tym temacie, abyśmy nie byli zmuszeni do odliczania wiernych wchodzących do bazyliki. Starsi niech pozostaną w domach korzystając z transmisji internetowych. Dziękujemy za tzw. wirtualny koszyczek - ofiary przekazywane na konto parafii na utrzymanie bazyliki.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy ADWENT - czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do postanowień adwentowych i gorliwszej modlitwy. W tym roku ze względu na pandemię, uwzględniając wskazania Kurii Metropolitalnej, zapraszamy dzieci do zdalnego udziału w roratach za pośrednictwem strony holyweek.pl, na niej będzie transmisja specjalnie przygotowanych mszy o godz. 6.45 i 18.00. Ponadto po mszy można w zakrystii odebrać cały pakiet, zawierający obrazki na każdy dzień rorat. Prosimy, aby to rodzice rozdawali je każdego dnia swoim dzieciom. W związku z sytuacją w naszej bazylice będą msze tylko z nauką dla dorosłych o godz. 7.00 – roraty i o 18.00 – msza adwentowa. Zapraszamy dorosłych do udziału.
 2. W liturgii najbliższego tygodnia:
 • w poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła.
 • we wtorek nabożeństwa do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00 i przed 18.00
 • w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło-Życie
 • w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • w piątek wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Msza w intencji górników i emerytów górniczych o godz. 9.00. Na ten dzień ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
 • w przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O 15.30 msza z udzielaniem sakramentu chrztu św. Nie będzie nauki przed chrzcielnej.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00. W piątek msza szkolna o 16.30 spowiedź dla dzieci o 16.00. W sobotę po mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający.
 2. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę 5 lub 19 grudnia. Obowiązkowe zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim ciekawy artykuł O. Jacka Salija o skandalach w Kościele. Jest też dołączony kalendarz ścienny na 2021 rok.
 4. Dzisiaj w ramach akcji paczek świątecznych po mszach można otrzymać kartkę z konkretnymi produktami dla potrzebujących. Prosimy, aby kupić podane produkty w podanych ilościach, a jeśli ktoś chce wspomóc to dzieło w większym wymiarze, o zabranie kilku kartek. Dary można składać od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie do wyłożonych koszy. Dla osób chętnych kartki z produktami będą do zabrania przez cały tydzień przy skarbonie św. Antoniego.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

Brunon Krawczyk, Zofia Smyczek, Tadeusz Pustelny, Ginter Kowalik, wieczny odpoczynek


Ogłoszenia 22-29.11.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    22-29.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

 

Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Zwracajmy uwagę na dezynfekcję rąk, zakładajmy maskę, komunię chciejmy przyjmować na rękę. Z bazyliki przez stronę internetową parafii transmitujemy wszystkie nabożeństwa. W niedzielę o 10.30 mszę św. transmituje również telewizja TVT.

Dziękujemy jednocześnie tym, którzy w trosce o funkcjonowanie bazyliki przekazują swoją ofiarę na konto parafii. W obecnym czasie to dla nas szczególnie cenne wsparcie. Każda ofiara dokonana przelewem może zostać w rozliczeniu rocznym odpisana od podatku.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

 • we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung Lac i Tow. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00 i przed 18.00
 • w środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło-Życie
 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • za tydzień w sobotę na zakończenie mszy wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa.
 • za tydzień I niedziela adwentu

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim ciekawy artykuł o sądzie ostatecznym oraz o tym jak pobożnie przeżyć mszę św. w telewizji. Jest też nowy MGN dla dzieci.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

Regina Pierchała, Bożena Sadziak, Kazimiera Matyszkiewicz, Krzysztof Chojnacki, Krzysztof Jurkiewicz, wieczny odpoczynek ….

 

 

 

 


Ogłoszenia 15-22.11.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       15-22.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

Dziś we wszystkich kościołach po mszach św. zbiórka na wsparcie Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. U nas koszyczki wystawione są na balaskach przy bocznych wyjściach z bazyliki. 

 

 

Przypominamy, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Jednorazowa ilość wiernych w bazylice to  120 osób – 1 osoba na 15 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę oraz zachowanie bezpiecznych odległości.

Osoby starsze i schorowane zachęcamy usilnie do pozostania w domach i łączności z nami po przez transmisje internetowe i telewizyjne. Ks. Arcybiskup udzielił też dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:
 • w poniedziałek nie będzie Rybnickiego Wieczoru Chwały.
 • we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00 i przed 18.00
 • w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 • w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym też dniu ministranci czczą swego patrona - świętego Tarsycjusza, męczennika.
 • za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na archidiecezję.

 

 1. Do końca listopada można zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim ciekawy artykuł o wulgaryzmach coraz częściej pojawiających się w przestrzeni debaty publicznej, a także rozmowa z dr. Wojciechem Węgrzyniakiem o tle protestów przetaczających się przez Polskę.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję zbiórki darów dla najuboższych. Za każdą pomoc czy to materialną, czy poświęcony czas, wielkie Bóg zapłać. Fotorelację ze zbiórki można obejrzeć na profilu Facebookowym naszej bazyliki.

 

 

 


Ogłoszenia 8-15.11.2020

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. 

 

Informujemy Parafian i naszych Gości, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w bazylice może znajdować się jednocześnie 120 osób – 1 osoba na 15 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę oraz zachowanie bezpiecznych odległości.

Osoby starsze i schorowane zachęcamy usilnie do pozostania w domach i łączności z nami poprzez transmisje internetowe i telewizyjne /telewizja Leon i TVT – tu msza niedzielna transmitowana o 10.30/. Ks. Arcybiskup udzielił też dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św.

W trosce o Wasze zdrowie informujemy, że w  związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 ks. Proboszcz i ks. Kazimierz przebywają w izolacji, zaś Ks. Piotr poddany jest kwarantannie. Posługę w parafii w dalszym ciągu będzie pełnił ks. Mateusz, który chorobę przeszedł wcześniej i nie podlega kwarantannie oraz księża seniorzy zamieszkujący poza probostwem.

Chorych polecamy opiece św. Antoniego i modlitwie parafian.

 

W liturgii najbliższego tygodnia:

 

w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej. Nie będzie wieczornej miesięcznej mszy św. w intencji rodzin.

we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00 i przed 18.00

w środę wspomnienie św. Marcina z Tours. O godz. 9.00 w bazylice msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00.

w piątek wspomnienie pierwszych polskich męczenników. Nie będzie wieczornej nauki dla rodziców i chrzestnych.

w sobotę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 

Do końca listopada można zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie jeszcze nieczynna. Sprawy pilne prosimy załatwiać telefonicznie, a ofiary za msze św. można składać przelewem internetowym. W razie potrzeby kontaktu prosimy o kontakt z ks. Mateuszem (509-807-771).

 

W przyszłą niedziele będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym przez cały tydzień będzie trwała akcja zbierania odzieży – czystych męskich skarpet, bielizny, koszulek i spodni oraz konserw dla rybnickiej ogrzewalni i schroniska w Przegędzy. 

 

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim bardzo ciekawy artykuł Chaos w czasach zarazy a także obszerny komentarz do protestów i manifestacji odbywających się w naszym kraju.

 

W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka na Fundusz pomocy Kościołowi w potrzebie.

 


Ogłoszenia 1-8.11.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    1 - 8.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 15.00

 

Przypominamy

Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w bazylice może znajdować się jednocześnie 270 osób – 1 osoba na 7 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę.

Jednocześnie osoby starsze i schorowane zachęcamy do pozostania w domach i łączności z nami po przez transmisje internetowe i telewizyjne /telewizja Leon i TVT – tu msza niedzielna transmitowana o 10.30/.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych, do udziału w eucharystii ofiarowanej w ich intencji. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00.

- w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, o godz. 8.00 msza św. w intencji seniorów.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00 z okazją do spowiedzi

- w sobotę od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. W piątek o 16.30 msza szkolna okazja do spowiedzi o 16.00.

W sobotę po mszy o 8.00 różaniec wynagradzający, nie będzie odwiedzin chorych poza sytuacjami zagrożenia życia.

 

 1. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec za ++ zalecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii – druki są na stoliku   z gazetami
 2. Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego za naszych zmarłych

– od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

– przez cały miesiąc listopad przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o tym czy jest czyściec i jak możemy pomóc duszom czyśćcowym ?

V


Ogłoszenia 25.10-1.11.2020

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE           25.10 – 1.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowy różaniec o godz. 15.00

 

W związku z nowymi obostrzeniami informujemy, że w bazylice może znajdować się jednocześnie 270 osób – 1 osoba na 7 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę.

Jednocześnie osoby starsze i schorowane zachęcamy do pozostania w domach i łączności z nami po przez transmisje internetowe i telewizyjne /telewizja Leon i TVT/.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00. Odwołane jest wieczorne modlitewne spotkanie służby zdrowia i katecheza w salce dla dzieci wczesno komunijnych.

- w środę święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00

- w piątek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach.

- w sobotę na zakończenie mszy wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa.

- w niedziele Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie w tym roku procesji na cmentarzu.   O 15.00 u nas w kościele różaniec za ++ zalecanych. Będziemy na różańcu modlić się zmarłych do 7 listopada włącznie codziennie o 17.30.

Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii – druki są na stoliku z gazetami.

Apelujemy też, aby odwiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć na całą oktawę Uroczystości Wsz. Świętych. Można zyskać też odpust za dusze w czyśćcu cierpiące:

– od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

– w dniach od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o tym czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga ? Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 


Ogłoszenia 18-25.10.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE        18 - 25.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowy różaniec o godz. 15.00

Dziś też rozpoczyna się tydzień misyjny. Niech ta intencja będzie nam bliższa w naszych modlitwach.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Uwielbienia – modlitwa przed Najśw. Sakramentem za miasto i jego mieszkańców. Zapraszamy.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II

- w piątek o godz. 18.45 w kościele próba przed bierzmowaniem dla młodzieży klas I szkoły średniej oraz sakrament pokuty i pojednania.

- w sobotę w czasie mszy św. o godz. 11.00 ks. Bp Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i grupie dorosłych. Ze względu na obostrzenia sanitarne prosimy   o uczestnictwo tylko kandydatów, świadków i rodziców bierzmowańców.

W najbliższym tygodniu spotkania w grupach ma również młodzież klas 8 rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania. Podział grup do wglądu w gablotce.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00.
 2. Od poniedziałku 19 października do 23 po przez stronę internetową miasta jest możliwość głosowania na projekty budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do wspierania projektów związanych z naszą parafią, które będą służyły również nam – projekt nr 6 - Boiska sportowe Tygla dla mieszkańców Rybnika.
 3. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca informujemy parafian, że w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych poza sytuacją poświęcenia nowego mieszkania czy domu. W późniejszym czasie zaproponujemy inną formę spotkania z domownikami tu w kościele na wspólnej modlitwie.
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o wpływie pandemii na pobożność wiernych oraz o inicjatywie naszego ks. Piotra zatytułowanej Nie ma katolipy. W zakrystii można też odebrać albumy komunijne dla dzieci klas IV

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Elżbieta Kordys i Wiktoria Fojcik, wieczny odpoczynek …

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.