Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 11-18.10.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    11 - 18.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowy różaniec o godz. 15.00

Po mszy św. przed kościołem zapowiadana zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie dla uzdolnionej młodzieży. Nasza młodzież rozprowadza też papieskie kremówki.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin całego regionu. Miesięczna msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wyjątkowo rano o godz. 8.00.

- we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00. O 19.00 w salce spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy też nowych panów do tworzenia tej grupy.

- w środę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. W tym dniu w modlitwie polecamy szczególnie nauczycieli w dniu ich święta.

- w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Msza wieczorna ku czci Ducha św. Po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.

- w piątek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 18.00 msza z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas 8. Na tę msze kandydaci przynoszą prośby o przygotowanie do sakramentu.

O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. 

- w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Msza z udziałem oazowiczów o godz. 15.30.

 

 1. W gablotce przed kościołem wywieszona została lista dopuszczonych do bierzmowania oraz tych, którzy zaproszeni są na dodatkowe spotkanie 16 października w piątek o 18.45. Prosimy zainteresowaną młodzież i rodziców o zapoznanie się. Bierzmowanie będzie miało miejsce w sobotę 24 października o godz. 11.00

 

 1. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00. Modlitwa różańcowa jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej.

 

 1. Informujemy parafian, że w ramach budżetu obywatelskiego miasta Rybnika złożony został projekt nr 6 - Boiska sportowe Tygla dla mieszkańców Rybnika. To inwestycja na terenie naszej parafii więc  do głosowania internetowego za tym projektem tym bardziej, że będzie on służył również naszym parafianom. Głosowanie od 19 do 23 października przez stronę miasta.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. dodatek z płytą DVD i filmem Ziemia Maryi.

 

W zakrystii można też odebrać albumy komunijne dla dzieci klas IV

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Elżbieta Bulejak i Jerzy Kordys, wieczny odpoczynek …

 

 


Ogłoszenia 4-11.10.2020

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    4 - 11.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na  różaniec o godz. 15.00

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 13.30 z ul. Na Górze wyjazd grupy na rekolekcje do Brennej.O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego prowadzona przez grupę Mężczyzn św. Józefa. O 16.30 w salce domu parafialnego spotkanie Akcji katolickiej. Zapraszamy również nowe osoby które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła.

- we wtorek wspomnienie św. Brunona. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie rodziców dzieci przed I komunią. W miarę możliwości prosimy o obecność obojga rodziców.

- w środę wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 8.00 msza w intencji seniorów.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- za tydzień w niedzielę Dzień Papieski. Zbiórka przed kościołem na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 

 1. Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00.

 

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o pięknie i wartości modlitwy różańcowej a także specjalny dodatek – informator o leczeniu sanatoryjnym.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Łucja Pluta, Janusz Jachimski, Tomasz Łopatka, wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 27.09-4.10.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   27.09 – 4.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowe nieszpory o godz. 15.00

Wspólnocie Małych Braci i Małych Sióstr Baranka dziękujemy za ich posługę,

modlitwę i polecamy ich dzieło Waszej ofiarności.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- w poniedziałek wspomnienie św. Wacława. O 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

- we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. W tym dniu przypada też 113 rocznica poświęcenia naszej świątyni. Modlimy się za budowniczych tego kościoła wspominamy śp. ks. Franciszka Brudnioka budowniczego i  wszystkich dobrodziejów.

- w środę wspomnienie św. Hieronima, o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego a po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców                  i chrzestnych.

- kolekta przyszłej niedzieli na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

- w najbliższym też tygodniu spotkania w małych grupach mają kandydaci do bierzmowania z klas I szkoły średniej wg ustalonego planu

 

 1. 28 września w poniedziałek akcja modlitewna Koronka na ulicach miast świata. Zapraszamy o 15.00 na tę modlitwę, pod pomnik JP II lub przy kaplicy na Ligocie lub na rynku.

 

 1. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00. Dzieci będą otrzymywać tematyczne obrazki.

 

 1. W najbliższym też tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i msza szkolna o 16.30. W tym roku szkolnym dzieci uczęszczające na te msze będą poznawać historie różnych świętych. Otrzymają też specjalne obrazki aby w ten sposób tworzyć całą plansze. Na tej mszy szkolnej poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii. W sobotę od 8.00 odwiedzimy z Najśw. Sakramentem chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Po mszy o 8.00 odmówimy różaniec.

 

 1. We wtorek 6 października o 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I komunią.

 

 1. W poniedziałek o 13.00 zapowiadamy odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji wspierania misji. Sprzęt można składować od rana za domem parafialnym.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. o roli w rodzinie dojrzałego mężczyzny. Jest też nowy numer MGN dla dzieci.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Aurelia Matuszczyk i Henryk Jędrzejczyk  wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 20-27.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     20 27.09.2020

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowe nieszpory o godz. 15.00

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Święto św. Mateusza, Ewangelisty. O 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia z Rybnickim Wieczorem Chwały.

- we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę wspomnienie św. Ojca Pio, po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Msza wieczorna ku czci Ducha św.

- w sobotę dzień imienin ks. Abpa Seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00.

 

 1. Od poniedziałku do soboty każdego dnia o 18.30 w salce na probostwie spotkania dla mężczyzn w ramach rekolekcji zatytułowanych Oblężenie Jasnej Góry. Zapraszamy panów na te spotkania.

W programie transmisja on line konferencji dla mężczyzn, modlitwa i poczęstunek. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. W piątek wieczornej mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Grzegorz Olszowski. Będzie to podsumowanie I semestru edycji rybnickiej diecezjalnej Szkoły Katechetów Parafialnych. Na tę mszę św. zapraszamy też kandydatów do bierzmowania zarówno z klas I szkoły średniej jak i z klasy VIII.

Bierzmowanie dla klas I szkoły średniej odbędzie się 24 października 2020r.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o mediach społecznościowych a także o tzw. życiu po śmierci.

 

 1. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii Wspólnotę Małych Braci i Małych Sióstr Baranka. Będą dzielić się z nami świadectwem swojej wiary i poproszą nas o wsparcie budowy ich klasztoru w Choroniu.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Grażyna Mejer i Aniela Kuśka     wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 13-20.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE               13 - 20.09.2020

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś wyjątkowo nie będzie nieszporów, ale z racji dnia fatimskiego zapraszamy na różaniec fatimski na godz. 17.15

Grupa przeszło 50 dzieci przystąpiła dziś do I Komunii św. Życzymy dzieciom, by wzrastały w łasce Bożej, a rodzicom i katechetom dziękujemy za trud przygotowania dzieci do tego wydarzenia.

 

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – kolekta w tym dniu będzie zebrana na Boży Grób w Jerozolimie. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin – zapraszamy małżeństwa do tej szczególnej modlitwy w ich intencji.

- we wtorek wspomnienie MB Bolesnej. O 16.30 pierwsze spotkanie grupy dzieci wczesno komunijnych w salce na probostwie. Obecność dzieci z obojgiem rodziców.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Spotkanie młodzieży oazowej po mszy wieczornej. Zapraszamy również nowe młode osoby do włączenia się w tę grupę. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W tym dniu swoje urodziny obchodzi wikary ks. Kazimierz Cichoń. Życzymy mu obfitości Bożych darów i zapraszamy na mszę św. w Jego i intencji na godz. 18.00.

- w sobotę o 9.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów, a o 9.30 dla Dzieci Maryi. Od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 

 1. Informujemy parafian, a szczególnie młodzież naszej parafii z klas I szkół średnich, że sakrament bierzmowanie będzie udzielony w sobotę 24 października w czasie mszy o godz. 11.00. Kandydatów zapraszamy na mszę św. i spotkanie ogólne w piątek 25 września o godz. 18.00.

 

 1. W kancelarii zapisy na rekolekcje dla Czcicieli Matki Bożej. Rekolekcje w Brennej od 5 do 8 października.

 

 1. 28 września o godz. 13.00 przy domu parafialnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji wspierania misji.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o przebaczeniu jako akcie łaski.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Teodor Ryszka, Leon Kaleta        wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 6-13.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    6 - 13.09.2020

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

 

O 19.00 w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach wieczór uwielbienia z udziałem pielgrzymów rybnickich od 18.00 poczęstunek przy probostwie. Zapraszamy 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego prowadzona przez grupę Mężczyzn św. Józefa Zapraszamy również panów z naszej parafii.  We wtorek dla nich spotkanie w małej grupie również o 19.00 w salce.

- we wtorek święto Narodzenia NMP, po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30 w salce spotkanie grupy Apostolatu Miłosierdzia Bożego.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie i spotkanie formacyjne Oazy Dorosłych. Również o 19.00 w domu parafialnym spotkanie dla kandydatów do chóru Rybnickiego Wieczoru Chwały. Zapraszamy osoby które lubią śpiewać i chcą śpiewem chwalić Pana Boga.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w sobotę Uroczystość NMP Piekarskiej patronki naszej archidiecezji. O 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

 

 1. W piątek na mszę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii. Będzie to msza z rozesłaniem w nowy rok formacyjny. Dla wszystkich będzie okazja aby te grupy poznać i włączyć się w ich działalność.

 

 1. W sobotę o 16.30 w kościele próba przed I Komunią oraz spowiedź. Obecność dzieci klas IV i rodziców obowiązkowa. I Komunia w niedzielę w czasie mszy o godz. 10.30 i 12.00.

 

 1. W kancelarii parafialnej trwają zapisy dzieci 6 letnich do grupy wczesno komunijnej. Pierwsze spotkanie 15 września.

 

 1. We wtorek o godz. 18.45 w bazylice w ramach dni muzyki organowej kameralny koncert na organy i trąbkę. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Trwają zapisy na rekolekcje dla Czcicieli Matki Bożej. Rekolekcje w Brennej od 5 do 7 października. Koszt ok. 270 zł. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o szkolnych lekcjach religii w 30 r. powrotu katechezy do szkół.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej  Nadzieja Karpiej      wieczny odpoczynek …

 

 

 

 


Ogłoszenia 30.08-6.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   30.08 – 6.09.2020

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 1. Od poniedziałku wracamy do normalnego cyklu duszpasterskiego. W tygodniu msze św. o 7.00, 8.00 i o 18.00, w niedziele wraca msza o 15.30 i nieszpory o 15.00

Ks. Rafałowi Borkowemu dziękujemy za wakacyjną posługę w naszej parafii i za wygłoszone dziś do nas Słowo Boże.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. To również początek roku szkolnego. Msze św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego:

O 8.00 dla SP 5, o 9.00 dla II LO, o 10.00 dla Zespołu Szkół Technicznych, o 18.00 dla SP 4 z Ligoty.

O 19.00 na probostwie spotkanie zespołu katechetycznego.

- w środę o 8.00 msza św. w intencji seniorów a po po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Diakonię Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, I czwartek miesiąca - adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00 i po mszy do 21.00 z okazją do sakramentu pokuty i pojednania.

- w piątek, z racji I piątku zapraszamy do spowiedzi i udziału w Eucharystii. Spowiedź dla dzieci szkolnych o 16.00 i msza szkolna o 16.30. Uczniom klas I poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

Na tę mszę zapraszamy również dzieci, które 13 września przystąpią do I Komunii św.

O 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec. Od godz. 8.00 odwiedzimy też chorych i starszych parafian. Wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej chorych każdorazowo należy zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Od 9.30 do 11.00 spotkanie Dzieci Maryi. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas IV.

 

 1. Legion Maryi organizuje dla Czcicieli Matki Bożej rekolekcje w Brennej od 5 do 7 października. Koszt ok. 270 zł. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. artykuł Anioł cierpiących o Matce Teresie z Kalkuty, jest też dodatek historyczny. Dla dzieci nowy numer MGN.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej  Wąchała Józef        wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 23-30.08.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     23 - 30.08.2020

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek święto św. Bartłomieja, apostoła

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego

- w środę uroczystość MB Częstochowskiej

- w czwartek wspomnienie św. Moniki, adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00

- w piątek św. Augustyna

- w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego

 


Ogłoszenia 16-23.08.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE        16 - 23.08.2020

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziękujemy szczególnie za ofiary składane na odnowienie ławek.

Remont powoli dobiega końca. Prosimy nieustannie o uszanowanie nowych ławek

o niestawianie nóg na dolnych klęcznikach.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- w poniedziałek uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji

- w czwartek wspomnienie św. Bernarda. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00

- w sobotę NMP Królowej – od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu

 

 1. Informujemy parafian, że trwa zaplanowany już wcześniej remont górnych organów m.in. montaż nowej elektroniki. Stąd w liturgii korzystamy obecnie z organów dolnych.

 

 1. Polecamy prasę katolicką w Gościu Niedzielnym piękny artykuł o Cudzie nad Wisłą, który to ocalił całą chrześcijańską cywilizację w Europie.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

Antoni Koralewski        wieczny odpoczynek

 


Ogłoszenia 9-16.08.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    9 - 16.08.2020

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Od soboty wprowadzono nowe obostrzenia związane z pandemią.

W naszym kościele może jednorazowo w liturgii uczestniczyć 475 osób + 150 osób na zewnątrz. Zachowajmy również zalecane odległości między sobą, pamiętajmy o maskach na twarzy i przyjmowaniu komunii na rękę.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek święto św. Wawrzyńca

- we wtorek św. Klary

- w środę swoje 70 Urodziny obchodzi ks. Jerzy Dudek, senior posługujący w naszej wspólnocie parafialnej. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy na mszę św. w Jego intencji na godz. 18.00.

- w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

- w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym poza mszą o 15.30. Na zakończenie każdej mszy zgodnie z tradycją MB Zielnej będziemy święcić kwiaty.

- za tydzień w niedziele przypada tradycyjna pielgrzymka kobiet i niewiast do Piekar Śl. W tym roku zachęcamy do duchowej jedności i śledzenia transmisji telewizyjnych.

 

 1. We wtorek o 11.00 na naszym parkingu będzie stał ambulans z możliwością przeprowadzenia badań tętnic, osteoporozy i zakwaszenia organizmu. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. Polecamy prasę katolicką w Gościu Niedzielnym o konwencji przemocowej, którą Polska chce wypowiedzieć a także o sanktuarium MB w Rywałdzie

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

Krystyna Wirkus, Anna Rduch, Lidia Wardas. Wieczny odpoczynek...

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.