Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 15-22.11.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       15-22.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

Dziś we wszystkich kościołach po mszach św. zbiórka na wsparcie Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. U nas koszyczki wystawione są na balaskach przy bocznych wyjściach z bazyliki. 

 

 

Przypominamy, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Jednorazowa ilość wiernych w bazylice to  120 osób – 1 osoba na 15 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę oraz zachowanie bezpiecznych odległości.

Osoby starsze i schorowane zachęcamy usilnie do pozostania w domach i łączności z nami po przez transmisje internetowe i telewizyjne. Ks. Arcybiskup udzielił też dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:
 • w poniedziałek nie będzie Rybnickiego Wieczoru Chwały.
 • we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00 i przed 18.00
 • w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 • w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym też dniu ministranci czczą swego patrona - świętego Tarsycjusza, męczennika.
 • za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na archidiecezję.

 

 1. Do końca listopada można zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim ciekawy artykuł o wulgaryzmach coraz częściej pojawiających się w przestrzeni debaty publicznej, a także rozmowa z dr. Wojciechem Węgrzyniakiem o tle protestów przetaczających się przez Polskę.

 

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję zbiórki darów dla najuboższych. Za każdą pomoc czy to materialną, czy poświęcony czas, wielkie Bóg zapłać. Fotorelację ze zbiórki można obejrzeć na profilu Facebookowym naszej bazyliki.

 

 

 


Ogłoszenia 8-15.11.2020

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. 

 

Informujemy Parafian i naszych Gości, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w bazylice może znajdować się jednocześnie 120 osób – 1 osoba na 15 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę oraz zachowanie bezpiecznych odległości.

Osoby starsze i schorowane zachęcamy usilnie do pozostania w domach i łączności z nami poprzez transmisje internetowe i telewizyjne /telewizja Leon i TVT – tu msza niedzielna transmitowana o 10.30/. Ks. Arcybiskup udzielił też dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św.

W trosce o Wasze zdrowie informujemy, że w  związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 ks. Proboszcz i ks. Kazimierz przebywają w izolacji, zaś Ks. Piotr poddany jest kwarantannie. Posługę w parafii w dalszym ciągu będzie pełnił ks. Mateusz, który chorobę przeszedł wcześniej i nie podlega kwarantannie oraz księża seniorzy zamieszkujący poza probostwem.

Chorych polecamy opiece św. Antoniego i modlitwie parafian.

 

W liturgii najbliższego tygodnia:

 

w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej. Nie będzie wieczornej miesięcznej mszy św. w intencji rodzin.

we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00 i przed 18.00

w środę wspomnienie św. Marcina z Tours. O godz. 9.00 w bazylice msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00.

w piątek wspomnienie pierwszych polskich męczenników. Nie będzie wieczornej nauki dla rodziców i chrzestnych.

w sobotę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 

Do końca listopada można zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie jeszcze nieczynna. Sprawy pilne prosimy załatwiać telefonicznie, a ofiary za msze św. można składać przelewem internetowym. W razie potrzeby kontaktu prosimy o kontakt z ks. Mateuszem (509-807-771).

 

W przyszłą niedziele będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym przez cały tydzień będzie trwała akcja zbierania odzieży – czystych męskich skarpet, bielizny, koszulek i spodni oraz konserw dla rybnickiej ogrzewalni i schroniska w Przegędzy. 

 

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim bardzo ciekawy artykuł Chaos w czasach zarazy a także obszerny komentarz do protestów i manifestacji odbywających się w naszym kraju.

 

W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka na Fundusz pomocy Kościołowi w potrzebie.

 


Ogłoszenia 1-8.11.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    1 - 8.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 15.00

 

Przypominamy

Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi w bazylice może znajdować się jednocześnie 270 osób – 1 osoba na 7 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę.

Jednocześnie osoby starsze i schorowane zachęcamy do pozostania w domach i łączności z nami po przez transmisje internetowe i telewizyjne /telewizja Leon i TVT – tu msza niedzielna transmitowana o 10.30/.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy w intencji naszych zmarłych, do udziału w eucharystii ofiarowanej w ich intencji. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00.

- w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, o godz. 8.00 msza św. w intencji seniorów.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00 z okazją do spowiedzi

- w sobotę od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. W piątek o 16.30 msza szkolna okazja do spowiedzi o 16.00.

W sobotę po mszy o 8.00 różaniec wynagradzający, nie będzie odwiedzin chorych poza sytuacjami zagrożenia życia.

 

 1. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec za ++ zalecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii – druki są na stoliku   z gazetami
 2. Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego za naszych zmarłych

– od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

– przez cały miesiąc listopad przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o tym czy jest czyściec i jak możemy pomóc duszom czyśćcowym ?

V


Ogłoszenia 25.10-1.11.2020

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE           25.10 – 1.11.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowy różaniec o godz. 15.00

 

W związku z nowymi obostrzeniami informujemy, że w bazylice może znajdować się jednocześnie 270 osób – 1 osoba na 7 m. kw. Prosimy o dezynfekcje rąk przy wejściu do kościoła, o założone maski i przyjmowanie komunii na rękę.

Jednocześnie osoby starsze i schorowane zachęcamy do pozostania w domach i łączności z nami po przez transmisje internetowe i telewizyjne /telewizja Leon i TVT/.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00. Odwołane jest wieczorne modlitewne spotkanie służby zdrowia i katecheza w salce dla dzieci wczesno komunijnych.

- w środę święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00

- w piątek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach.

- w sobotę na zakończenie mszy wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa.

- w niedziele Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie w tym roku procesji na cmentarzu.   O 15.00 u nas w kościele różaniec za ++ zalecanych. Będziemy na różańcu modlić się zmarłych do 7 listopada włącznie codziennie o 17.30.

Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii – druki są na stoliku z gazetami.

Apelujemy też, aby odwiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć na całą oktawę Uroczystości Wsz. Świętych. Można zyskać też odpust za dusze w czyśćcu cierpiące:

– od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

– w dniach od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o tym czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga ? Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 


Ogłoszenia 18-25.10.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE        18 - 25.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowy różaniec o godz. 15.00

Dziś też rozpoczyna się tydzień misyjny. Niech ta intencja będzie nam bliższa w naszych modlitwach.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Uwielbienia – modlitwa przed Najśw. Sakramentem za miasto i jego mieszkańców. Zapraszamy.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II

- w piątek o godz. 18.45 w kościele próba przed bierzmowaniem dla młodzieży klas I szkoły średniej oraz sakrament pokuty i pojednania.

- w sobotę w czasie mszy św. o godz. 11.00 ks. Bp Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i grupie dorosłych. Ze względu na obostrzenia sanitarne prosimy   o uczestnictwo tylko kandydatów, świadków i rodziców bierzmowańców.

W najbliższym tygodniu spotkania w grupach ma również młodzież klas 8 rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania. Podział grup do wglądu w gablotce.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00.
 2. Od poniedziałku 19 października do 23 po przez stronę internetową miasta jest możliwość głosowania na projekty budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do wspierania projektów związanych z naszą parafią, które będą służyły również nam – projekt nr 6 - Boiska sportowe Tygla dla mieszkańców Rybnika.
 3. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca informujemy parafian, że w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych poza sytuacją poświęcenia nowego mieszkania czy domu. W późniejszym czasie zaproponujemy inną formę spotkania z domownikami tu w kościele na wspólnej modlitwie.
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o wpływie pandemii na pobożność wiernych oraz o inicjatywie naszego ks. Piotra zatytułowanej Nie ma katolipy. W zakrystii można też odebrać albumy komunijne dla dzieci klas IV

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Elżbieta Kordys i Wiktoria Fojcik, wieczny odpoczynek …

 

 


Ogłoszenia 11-18.10.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    11 - 18.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowy różaniec o godz. 15.00

Po mszy św. przed kościołem zapowiadana zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie dla uzdolnionej młodzieży. Nasza młodzież rozprowadza też papieskie kremówki.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin całego regionu. Miesięczna msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wyjątkowo rano o godz. 8.00.

- we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00. O 19.00 w salce spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy też nowych panów do tworzenia tej grupy.

- w środę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. W tym dniu w modlitwie polecamy szczególnie nauczycieli w dniu ich święta.

- w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Msza wieczorna ku czci Ducha św. Po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.

- w piątek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 18.00 msza z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas 8. Na tę msze kandydaci przynoszą prośby o przygotowanie do sakramentu.

O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. 

- w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Msza z udziałem oazowiczów o godz. 15.30.

 

 1. W gablotce przed kościołem wywieszona została lista dopuszczonych do bierzmowania oraz tych, którzy zaproszeni są na dodatkowe spotkanie 16 października w piątek o 18.45. Prosimy zainteresowaną młodzież i rodziców o zapoznanie się. Bierzmowanie będzie miało miejsce w sobotę 24 października o godz. 11.00

 

 1. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00. Modlitwa różańcowa jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej.

 

 1. Informujemy parafian, że w ramach budżetu obywatelskiego miasta Rybnika złożony został projekt nr 6 - Boiska sportowe Tygla dla mieszkańców Rybnika. To inwestycja na terenie naszej parafii więc  do głosowania internetowego za tym projektem tym bardziej, że będzie on służył również naszym parafianom. Głosowanie od 19 do 23 października przez stronę miasta.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. dodatek z płytą DVD i filmem Ziemia Maryi.

 

W zakrystii można też odebrać albumy komunijne dla dzieci klas IV

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Elżbieta Bulejak i Jerzy Kordys, wieczny odpoczynek …

 

 


Ogłoszenia 4-11.10.2020

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    4 - 11.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na  różaniec o godz. 15.00

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 13.30 z ul. Na Górze wyjazd grupy na rekolekcje do Brennej.O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego prowadzona przez grupę Mężczyzn św. Józefa. O 16.30 w salce domu parafialnego spotkanie Akcji katolickiej. Zapraszamy również nowe osoby które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła.

- we wtorek wspomnienie św. Brunona. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o godz. 8.00.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie rodziców dzieci przed I komunią. W miarę możliwości prosimy o obecność obojga rodziców.

- w środę wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 8.00 msza w intencji seniorów.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- za tydzień w niedzielę Dzień Papieski. Zbiórka przed kościołem na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 

 1. Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00.

 

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o pięknie i wartości modlitwy różańcowej a także specjalny dodatek – informator o leczeniu sanatoryjnym.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Łucja Pluta, Janusz Jachimski, Tomasz Łopatka, wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 27.09-4.10.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   27.09 – 4.10.2020

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowe nieszpory o godz. 15.00

Wspólnocie Małych Braci i Małych Sióstr Baranka dziękujemy za ich posługę,

modlitwę i polecamy ich dzieło Waszej ofiarności.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- w poniedziałek wspomnienie św. Wacława. O 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

- we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. W tym dniu przypada też 113 rocznica poświęcenia naszej świątyni. Modlimy się za budowniczych tego kościoła wspominamy śp. ks. Franciszka Brudnioka budowniczego i  wszystkich dobrodziejów.

- w środę wspomnienie św. Hieronima, o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego a po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców                  i chrzestnych.

- kolekta przyszłej niedzieli na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

- w najbliższym też tygodniu spotkania w małych grupach mają kandydaci do bierzmowania z klas I szkoły średniej wg ustalonego planu

 

 1. 28 września w poniedziałek akcja modlitewna Koronka na ulicach miast świata. Zapraszamy o 15.00 na tę modlitwę, pod pomnik JP II lub przy kaplicy na Ligocie lub na rynku.

 

 1. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 a w niedziele o 15.00. Dzieci będą otrzymywać tematyczne obrazki.

 

 1. W najbliższym też tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i msza szkolna o 16.30. W tym roku szkolnym dzieci uczęszczające na te msze będą poznawać historie różnych świętych. Otrzymają też specjalne obrazki aby w ten sposób tworzyć całą plansze. Na tej mszy szkolnej poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii. W sobotę od 8.00 odwiedzimy z Najśw. Sakramentem chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Po mszy o 8.00 odmówimy różaniec.

 

 1. We wtorek 6 października o 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I komunią.

 

 1. W poniedziałek o 13.00 zapowiadamy odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji wspierania misji. Sprzęt można składować od rana za domem parafialnym.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim min. o roli w rodzinie dojrzałego mężczyzny. Jest też nowy numer MGN dla dzieci.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Aurelia Matuszczyk i Henryk Jędrzejczyk  wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 20-27.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     20 27.09.2020

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Zapraszamy na popołudniowe nieszpory o godz. 15.00

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Święto św. Mateusza, Ewangelisty. O 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia z Rybnickim Wieczorem Chwały.

- we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę wspomnienie św. Ojca Pio, po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Msza wieczorna ku czci Ducha św.

- w sobotę dzień imienin ks. Abpa Seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00.

 

 1. Od poniedziałku do soboty każdego dnia o 18.30 w salce na probostwie spotkania dla mężczyzn w ramach rekolekcji zatytułowanych Oblężenie Jasnej Góry. Zapraszamy panów na te spotkania.

W programie transmisja on line konferencji dla mężczyzn, modlitwa i poczęstunek. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. W piątek wieczornej mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Grzegorz Olszowski. Będzie to podsumowanie I semestru edycji rybnickiej diecezjalnej Szkoły Katechetów Parafialnych. Na tę mszę św. zapraszamy też kandydatów do bierzmowania zarówno z klas I szkoły średniej jak i z klasy VIII.

Bierzmowanie dla klas I szkoły średniej odbędzie się 24 października 2020r.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o mediach społecznościowych a także o tzw. życiu po śmierci.

 

 1. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii Wspólnotę Małych Braci i Małych Sióstr Baranka. Będą dzielić się z nami świadectwem swojej wiary i poproszą nas o wsparcie budowy ich klasztoru w Choroniu.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Grażyna Mejer i Aniela Kuśka     wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 13-20.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE               13 - 20.09.2020

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś wyjątkowo nie będzie nieszporów, ale z racji dnia fatimskiego zapraszamy na różaniec fatimski na godz. 17.15

Grupa przeszło 50 dzieci przystąpiła dziś do I Komunii św. Życzymy dzieciom, by wzrastały w łasce Bożej, a rodzicom i katechetom dziękujemy za trud przygotowania dzieci do tego wydarzenia.

 

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – kolekta w tym dniu będzie zebrana na Boży Grób w Jerozolimie. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin – zapraszamy małżeństwa do tej szczególnej modlitwy w ich intencji.

- we wtorek wspomnienie MB Bolesnej. O 16.30 pierwsze spotkanie grupy dzieci wczesno komunijnych w salce na probostwie. Obecność dzieci z obojgiem rodziców.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Spotkanie młodzieży oazowej po mszy wieczornej. Zapraszamy również nowe młode osoby do włączenia się w tę grupę. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W tym dniu swoje urodziny obchodzi wikary ks. Kazimierz Cichoń. Życzymy mu obfitości Bożych darów i zapraszamy na mszę św. w Jego i intencji na godz. 18.00.

- w sobotę o 9.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów, a o 9.30 dla Dzieci Maryi. Od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 

 1. Informujemy parafian, a szczególnie młodzież naszej parafii z klas I szkół średnich, że sakrament bierzmowanie będzie udzielony w sobotę 24 października w czasie mszy o godz. 11.00. Kandydatów zapraszamy na mszę św. i spotkanie ogólne w piątek 25 września o godz. 18.00.

 

 1. W kancelarii zapisy na rekolekcje dla Czcicieli Matki Bożej. Rekolekcje w Brennej od 5 do 8 października.

 

 1. 28 września o godz. 13.00 przy domu parafialnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji wspierania misji.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o przebaczeniu jako akcie łaski.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Teodor Ryszka, Leon Kaleta        wieczny odpoczynek …


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.