Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 13-20.06.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   6 - 13.06.2021

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

 

 1. Z racji naszego odpustu parafialnego życzymy wszystkim obfitości Bożych łask za przyczyną naszego patrona - św. Antoniego. Dziękujemy też za każdą formę zaangażowania w życie naszej wspólnoty, za każdy wyraz życzliwości, za dar modlitwy i dar materialny.

 

 1. Zachęcamy do nabycia książki o naszej bazylice autorstwa ks. Teodora Suchonia. Wydaliśmy też nasz parafialny modlitewnik do św. Antoniego w cenie 10 zł. Przed bazyliką można zakupić pobłogosławione lilie i chleby - nieodłączne atrybuty św. Antoniego. Kupując wspieramy też dzieła charytatywne naszej parafii.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, o 19.00 msza św. w intencji małżeństw  i rodzin. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Msza o 8.00 w intencji chorych i starszych parafian, a po niej spotkanie odpustowe w domu parafialnym.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Msza wieczorna ku czci Ducha św.

- w piątek na mszę o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.   O 19. 00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.

 

 1. 19 czerwca w sobotę o 17.00 w kaplicy domu parafialnego odbędzie się po raz pierwszy spotkanie dla osób szukających wsparcia duchowego i rodzin dotkniętych problematyką zaburzeń psychicznych w rodzinie. Spotkanie we współpracy ze szpitalem przy ul. Gliwickiej. O 17:00 msza w kaplicy, po niej spotkanie przy stole.

 

 1. 21 czerwca w poniedziałek organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Leśniowa, Sanktuarium MB Patronki Rodzin i do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. o krakowskiej bazylice, gdzie przed 100 laty dokonano aktu ofiarowania Polski NSPJ.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej Marian Rak, Paweł Tkocz, Andrzej Grzonka, Irena Możdżeń, Hildegarda Nawrat . Wieczny odpoczynek…


Ogłoszenia 6-13.06.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   6 - 13.06.2021

 

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii oraz na wsparcie Wydziału Teologicznego UŚ.   O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

 

 

 1. ks. Marcinowi – neoprezbiterowi dziękujemy za posługę Słowa, po mszy będzie nam udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Niech św. Antoni wspiera ks. Marcina w kapłańskim życiu.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 msza św. w intencji mężczyzn całego regionu prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów do udziału.

- we wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę o 19.00 w domu parafialnym spotkanie Rady Parafialnej.

- w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

- w sobotę wspomnienie dowolne bł. męczenników Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezbiterów i Towarzyszy. 

 

 1. We wtorek o 18.00 msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji urodzin, a w czwartek o 18.00 msza urodzinowa w intencji ks. Piotra. Zapraszamy Parafian do udziału.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Antoniego. Kazania głosić będzie O. Magnus OFM sekretarz prowincji franciszkańskiej. Suma odpustowa w intencji parafian i naszego miasta o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie bp Grzegorz Olszowski, a po niej procesja z figurą św. Antoniego wokół bazyliki.

 

 1. 19 czerwca w sobotę o 17.00 w kaplicy domu parafialnego odbędzie się po raz pierwszy spotkanie dla osób szukających wsparcia duchowego i rodzin dotkniętych problematyką zaburzeń psychicznych w rodzinie. Spotkanie we współpracy ze szpitalem przy ul. Gliwickiej. Szczegóły na plakacie.

 

 1. 21 czerwca w poniedziałek organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Leśniowa, Sanktuarium MB Patronki Rodzin i do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m. in. o tym dlaczego młodzi ludzie odchodzą od Kościoła. Są też piękne medytacje do fragmentów Ewangelii z Bożego Ciała.

 

 1. Na dzisiejszą niedzielę biskupi polscy kierują do nas swoje słowo w którym piszą o zbliżającej się 100 rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa. Ponowimy ten akt w piątek 11 czerwca. Całość listu na stronie internetowej parafii.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Jerzy Rożek, Norbert Lorenz  wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 30.05-6.06.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    30.05 – 6.06.2021

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 1. Dziś, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę msza o 8.00 w intencji seniorów naszej parafii.

- w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.00, 12.00, 15.30 i 18.00. Po mszy o 9.00 procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci wczesno - i pierwszokomunijne.

- w tym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. W piątek spowiedź dla dzieci szkolnych o 16.00 o 16.30 msza szkolna. W sobotę msza o 8.00 w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający.

- w sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy też chorych z Najśw. Sakramentem zgłoszenia  w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę kazanie będzie głosił w naszej parafii ks. Neoprezbiter Marcin Dajek. Będzie tez udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 

 1. Polecamy GN a w nim m.in. dodatek – wszystko o Najśw. Sercu Jezusa z modlitwami i litanią. Jest tez wyjątkowy numer Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci poświęcony całkowicie św. Antoniemu.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Gertruda Klimek, Marianna Skrzypiec, Aleksandra Miś, Łucja Gruszka . Wieczny odpoczynek …

 

 

 


Ogłoszenia 23-30.05.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    23 - 30.05.2021

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz archidiecezji.

 O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Dzień modlitwy za Kościół w Chinach;

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00;

- w środę wspomnienie św. Filipa Neri, jest to też Dzień Matki. Msza św. w intencji mam o godz. 8.00. Po mszy spotkanie dla mam w sali domu parafialnego;

- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Adoracja Najśw. Sakramentu po wieczornej mszy świętej do 21:00;

- w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czasie mszy wieczornej szczególna modlitwa za kobiety oczekujące i pragnące potomstwa;

- w przyszłą niedziele Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 1. Za tydzień pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania. Transmisja w telewizji Polonia i TVP Katowice oraz w radiu eM i Katowice.

 

 1. 4 lipca z rąk Abpa Mieczysława Mokrzyckiego parafia nasza przyjmie relikwie św. Jana Pawła II. Jeśli by jakaś rodzina/osoba chciała ufundować relikwiarz prosimy o kontakt z Proboszczem.

 

 1. Informujemy już dziś, że tegoroczna procesja Bożego Ciała w dniu 3 czerwca odbędzie się tylko wokół naszego kościoła.

 

 1. Informujemy również parafian, że z ofiar składanych do skarbonki w tygodniu miłosierdzia zakupiliśmy zgodnie z życzeniem 300 ręczników dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w szpitalu przy ul. Gliwickiej i dla szpitala covidowego w Raciborzu sprzęt biurowy.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. artykuł o najstarszym Hymnie do Ducha Świętego oraz o Europie otwierającej się dla pielgrzymów. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Magdalena Szweda, Tadeusz Jończyk, Stanisław Szarek, Antoni Podeszwa, Kazimierz Pietraszewski . Wieczny odpoczynek …

 

 

 


Ogłoszenia 16-23.05.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    16 - 23.05.2021

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 

 1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Stosowne modlitwy na kolejne dni nowenny codziennie po wieczornej mszy św.
 2. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 modlitwa uwielbienia z Rybnickim Wieczorem Chwały. Zapraszamy na to jubileuszowe spotkanie. Grupa Rybnickiego Wieczoru Chwały obchodzi 10 lecie swojego istnienia.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie. W tym dniu szczególną modlitwą ogarniamy ks. Abpa Wiktora w dniu Jego urodzin. Msza o 18.00 ku czci św. Józefa  w intencji mężów i ojców.

- w czwartek o 18.00 msza ku czci Ducha św.

- w piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena. Msza wieczorna z udziałem kandydatów do bierzmowania. Będzie to również msza w intencji ks. Mateusza z okazji Jego urodzin. Zapraszamy do udziału.

- w sobotę wspomnienie św. Rity z Cascii. O 19.30 msza Wigilii Zesłania Ducha św. z udziałem Drogi Neokatechumenalnej.

- w przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mszy św. o 12.00 w intencji małżonków świętujących swoje jubileusze małżeńskie będzie przewodniczył bp Grzegorz.

 

 1. Ks. Arcybiskup kieruje zaproszenie na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śl. w dniu 30 maja. Ze względu jednak na limity miejsc konieczne jest zapisanie się wcześniej na listę uczestników w naszej kancelarii parafialnej. Zapisy do 22 maja. Zgłoszeni otrzymają odpowiednie opaski kierujące do sektorów na placu piekarskim.

 

 1. Polecamy GN, a w nim min. artykuł o założycielu zgromadzenia Salwatorianów, dlaczego jest dobrym patronem na dzisiejsze czasy ?

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Arkadiusz Maliszewski, Maria Kołowrot  wieczny odpoczynek …

 

  

 • Wiernych do udziału w pielgrzymce piekarskiej – ze względu na wymóg zachowania stosownych limitów – należy imiennie wprowadzić w parafii na listę, sporządzaną w dniach 16–23 maja br. (z uwzględnieniem zgłoszeń telefonicznych). • Opaski na rękę dla pątników będą do odebrania  w kancelarii po 23 maja • Wejście na piekarskie wzgórze w dniu pielgrzymki będzie możliwe wyłącznie  po okazaniu opaski na ręce (w kolorze odpowiadającym sektorowi), dezynfekcji dłoni i zasłonięciu ust i nosa maseczką.

Ogłoszenia 9-16.05.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   9 - 16.05.2021

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 

 1. 1 i 2 maja największe grupy dzieci przystąpiły do wczesnej i I Komunii. Dziękujemy rodzicom i wychowawcom, dziękujemy za złożony dar na rzecz parafii, dziękujemy też za przygotowanie kościoła na tę uroczystość. Dzieciom życzymy aby wzrastały w łasce Bożej.
 1. W najbliższym tygodniu w naszej parafii:

- w poniedziałek, wtorek i środę tzw. dni krzyżowe, w czasie nabożeństw majowych o 17.30 szczególna modlitwa o urodzaje, za pracujących na roli ale i za tych którzy cierpią głód.  W środę modlitwa przy krzyżu misyjnym.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek dzień fatimski, po mszy wieczornej odmówimy różaniec po nim procesja z figurą.  Nie będzie wieczornej adoracji. Msza św. wieczorna w int. bpa Grzegorza z okazji 26 r. święceń kapłańskich. Swoje rocznice święceń obchodzą też nasi kapłani:

Ks. Proboszcz – 16 maja 23 r., ks. Kazimierz – 13 maja 21 r., ks. Piotr – 10 maja 13 r., ks. Mateusz – 13 maja 4 r.

- w piątek święto św. Macieja Ap. Rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha św. Stosowne modlitwy w czasie nowenny po mszach wieczornych o 18.45.

- w sobotę od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

- w przyszłą niedziele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli diakoni naszego seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, wśród nich dk Marcin który pełnił u nas staż diakonacki. Polecamy ich modlitwie parafian.
 1. Polecamy GN a w nim min. artykuł o tym jak ważni dla Kościoła są seniorzy oraz dodatek litania loretańska do NMP z nowymi wezwaniami.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Marian Nieszporek, Kazimiera Kolud, Kazimierz Socha   wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 2-9.05.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    2 - 9.05.2021

  

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii – kolejna rata

za remont dużych organów. Bóg zapłać. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Dziś też pierwsza grupa dzieci z SP 4 i SP 5 przystąpiła do I Komunii.

Życzymy dzieciom niegasnącej miłości do Jezusa Eucharystycznego i zachęcamy do udziału w białym tygodniu.

 

 1. W najbliższym tygodniu w naszej parafii:

- w poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. jak w niedziele. O godz. 10.30 msza św. w intencji Ojczyzny. O 15.00 nabożeństwo majowe. Na zakończenie każdej mszy odnowimy milenijny akt oddania Polski na Jasnej Górze.

- we wtorek wspomnienie św. Floriana, modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek święto Św. Ap. Filipa i Jakuba. Jest to też I czwartek miesiąca. O 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.

- w pierwszy piątek miesiąca o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i msza szkolna o 16.30.

- w sobotę Uroczystość św. Stanisława bpa. i męcz.

 

 1. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe. W tygodniu o 17.30 w niedziele o 15.00. Zapraszamy do udziału.

 

 1. 3 maja kończy w naszej parafii swój staż diakonacki dk Marcin. Dziękujemy mu za Jego posługę i życzymy wielu darów Ducha św. w przygotowaniu do święceń kapłańskich, które będą miały miejsce w sobotę 15 maja w katowickiej katedrze.

 

 1. Polecamy GN a w nim m. in. artykuł o tym dlaczego św. Józef został patronem robotników ?

Jest też dodruk specjalnego GN poświęconego w całości osobie św. Józefa.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Stanisław Porała, Edward Araszkiewicz, Stanisław Kamiński, Cecylia Cichy, Małgorzata Smołka, Weronika Szostak, Małgorzata Miśkowiec, wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 25.04-2.05.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   25.04 - 2.05.2021   

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszego seminarium duchownego w Katowicach. Dziękujemy diakonowi i klerykom za ich posługę. O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

 

 W najbliższym tygodniu:

- tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania, w czwartek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego..

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w sobotę 1 maja święto św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu o 11.00 wczesna komunia                  a o 13.00 I Komunia dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

Z racji I soboty od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii.

Od soboty 1 maja rozpoczynają się też nabożeństwa majowe. W tygodniu o 17.30 w niedziele  o 15.00. Zapraszamy do udziału.

 

 1. Za tydzień w niedzielę I Komunia pierwszych grup dzieci ze szkoły nr 4 i 5. Ze względu na limity miejsc bardzo prosimy aby msze św. o 10.30 i 12.00 pozostawić dzieciom komunijnym i ich rodzicom. Możliwość uczestniczenia będzie tylko na zewnątrz.

 

 1. Prezydent miasta Rybnika przekazuje informacje o budżecie obywatelskim – propozycjach mieszkańców do realizacji w naszym mieście. Szczegóły w gablotce.

 

 1. Polecamy GN a w nim min. artykuł o szczepionkach przeciwko COVIDZIE a także o tym czym jest kierownictwo duchowe. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Renata Piechota, Edward Troszka, Urszula Koczwara, wieczny odpoczynek …

 


Ogłoszenia 18-25.04.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   18 - 25.04.2021

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Przed kościołem można złożyć też swój dar na rzecz powstającej w naszej parafii Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej. Bóg zapłać !  O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

 

 W najbliższym tygodniu:

- przeżywać będziemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech ten czas mobilizuje nas do częstszej lektury Pisma św.

- w poniedziałek nie będzie Rybnickiego Wieczoru Chwały. Jest to też 19 dzień miesiąca.  W Roku św. Józefa dzień szczególnej modlitwy za mężów i ojców. W tej intencji msza św. o godz. 8.00 rano i modlitwa ku czci św. Józefa

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę po mszy wieczornej modlitwą z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski

- za tydzień w sobotę w czasie mszy wieczornej będziemy szczególnie modlić się za matki oczekujące i pragnące potomstwa.

- za tydzień też Niedziela Dobrego Pasterza. Gościć będziemy kleryków naszego seminarium. Kolekta na ten cel.

 

 1. W piątek 23 kwietnia przypada w naszej parafii wieczna adoracja Najśw. Sakramentu w intencjach parafii i archidiecezji. Wystawienie Najśw. Sakramentu od 10.00 do 18.00.
 2. W kancelarii można już zamawiać intencje mszalne na rok 2022. Zachęcamy jednak do rezerwowania terminów drogą internetową podając też swój numer telefonu, każdy otrzyma na wysłaną wiadomość odpowiedź. Adres internetowy parafii: rybnik.antoni@katowicka.pl
 3. Polecamy GN a w nim min. artykuł o tym co po COVIDZIE.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Henryk Lis, Grażyna Pierchała, Jerzy Woźniak, wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 11-18.04.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    11 - 18.04.2021

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele archidiecezjalnej CARITAS.

O 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 W najbliższym tygodniu:

- przeżywać będziemy Tydzień Miłosierdzia, niech uwrażliwia nas jeszcze bardziej na potrzeby drugiego człowieka, niech uczy nas wzajemnej solidarności. Swój dar serca można złożyć do skarbonki, będzie to pomoc dla najbardziej potrzebujących.

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy

- we wtorek nasza szczególna modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.30 do 21.00. Msza wieczorna ku czci Ducha św.

- w piątek na mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Możliwość uczestniczenia osobistego lub po przez transmisję internetową.

- za tydzień w niedziele kazania będzie głosił ks. dr Krzysztof Matuszewski i poprosi nas też  o wsparcie powstającej w naszym domu parafialnym Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej.

 

 1. W kancelarii można już zamawiać intencje mszalne na rok 2022. Zachęcamy jednak do rezerwowania terminów drogą internetową podając też swój numer telefonu, każdy otrzyma na wysłaną wiadomość odpowiedź. Adres internetowy parafii: rybnik.antoni@katowicka.pl

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. dołączony obrazek z wizerunkiem NSPJ.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Jan Siemianowski, Antoni Pompa, Sabina Dacko – Wawrzyńczyk, Adelajda Sładczyk, Teresa Sójka, Władysław Jasek, Paweł Somerla, Henryk Kostka, wieczny odpoczynek …


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.