Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 4-11.04.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   4 - 11.04.2021

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny składany do koszyczka czy wirtualnie przelewem na konto parafii.. O 15.00 nieszpory świąteczne.

 

 Dziękujemy Parafianom za wspólnie przeżywany czas Triduum Paschalnego i radość Wielkiej Nocy.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy nas mocą i siłą, wiarą i nadzieją których tak bardzo potrzebujemy. Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości i za pomoc okazaną w przygotowaniu świątyni na święta.

Dziękujemy też za zrozumienie i dostosowanie się do obowiązujących norm sanitarnych. W naszej bazylice 95 osób na mszy św.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wielkanocny msze św. jak w niedzielę bez mszy o 13.30. Nie będzie też nieszporów.

Kolekta w części na W. Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego a za tydzień w niedzielę na Caritas Archidiecezji.

- we wtorek nasza szczególna modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w sobotę spowiedź z adoracją od 17.00

- trwamy w czasie nowenny przed świętem Miłosierdzia. Codziennie o 15.00 w kościele koronka do Mił. Bożego.

 

 1. Jest świąteczny GN a w nim min. artykuł o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny. Jest też pismo Miłujcie się i Apostolstwo Chorych.

Zachęcamy też do nabywania książki o św. Antonim i naszej bazylice.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Ewelina Roszak, wieczny odpoczynek …


Ogłoszernia 28-4.04.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    28.03 – 4.04.2021

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 16.30 ostanie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 Od soboty wprowadzone są w całym kraju nowe normy sanitarne. W kościołach na 20 m kw. 1 osoba co daje w naszej bazylice jednorazowy udział w liturgii 95 osób, stąd liczenie wiernych przed mszami świętymi. Jeśli będzie potrzeba będą włączone na zewnątrz głośniki i również będzie tam rozdzielana komunia św. Podobnie będzie w Triduum Paschalne i w Wielkanoc. Obowiązują nadal maski na twarzy, dezynfekcja rąk, bezpieczne odległości. Dajmy też pierwszeństwo udziału w liturgii zamawiającym mszę św. i naszym parafianom. Nieustannie przypominamy o dyspensie od udziału w liturgii niedzielnej. Cała liturgia Triduum będzie też transmitowana przez telewizję TVT.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego o 8.30 i 17.30

 1. Spowiedź w wielkim tygodniu od poniedziałku do środy pół godziny przed mszami świętymi.

Ponadto:

- w Wielką Środę od 19.00 do 21.00 oraz adoracja Najśw. Sakramentu

- w Wielki Czwartek. Spowiedź rano od 7.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.45.

- w Wielki Piątek spowiedź od 7.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.45

- w Wielką Sobotę od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do 18.00

 1. Liturgia w Triduum Paschalne:

- w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00, adoracja w Ciemnicy do 23.00

- w Wielki Piątek – ciemna jutrznia o godz. 8.00, droga krzyżowa o 9.00, liturgia Męki Pańskiej o 18.00, adoracja Bożego Grobu do 23.00

- w Wielką Sobotę – ciemna jutrznia o 8.00, adoracja Bożego Grobu do 19.30, Wigilia Paschalna  z orędziem rezurekcyjnym o 20.00

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania będzie dodatkowa msza św. o 13.30
 2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się też nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. U nas codziennie o 15.00.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym i złożyli swój dar materialny. Można to jeszcze uczynić poprze ofiarę do skarbonki pomoc ubogim. Przygotowaliśmy 52 paczki żywnościowe.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: ciekawy artykuł o sensie bólu i cierpienia w życiu człowieka. Jest też nowy MGN dla dzieci. W naszej bazylice również wystawa o życiu ks. Franciszka Blachnickiego kandydata na ołtarze a ochrzczonego w kościele MB Bolesnej.
 5. Kolekta w niedziele zmartwychwstania przeznaczona będzie na cele naszej parafii. Został ukończony I etap remontu dużych organ związany min. z wymianą całej elektroniki. W II dzień świąteczny kolekta w części na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 6. Kancelaria parafialna czynna do środy.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Krystyna Ryszka, Stanisław Ogórek, Eleonora Kosik, Aleksander Fojcik

 


Ogłoszenia 21-28.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   21 - 28.03.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny na rzecz archidiecezji. O godz. 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 

Dziś rozpoczyna się II część okresu Wielkiego Postu mająca charakter pasyjny. Zasłaniamy krzyże po to, aby jeszcze bardziej wejść w mękę Jezusa i zapragnąć Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę msza wieczorna pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Wiktora Skworca z racji 100 r. urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego kandydata na ołtarze. Msza będzie transmitowana również przez telewizję TVT stąd zachęcamy by pozostać w domu a miejsca w kościele pozostawić dla zaproszonych gości i członków Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie mszy wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

- w piątek o 16.30 droga krzyżowa dla dzieci a dla dorosłych o 8.30 i 17.15. Wypominki za zmarłych składamy w zakrystii.

- w sobotę w bazylice tzw. Acies Legionu Maryi. Różaniec i msza św. o godz. 9.30

- przyszła niedziela to niedziela palmowa na każdej mszy w niedziele poświęcimy palmy.

 

 1. Od przyszłej niedzieli powracamy do liczenia wiernych wchodzących do bazyliki na msze św.

Zauważamy w ostatnim czasem na niektórych mszach więcej wiernych niż limit 127 osób. Normy sanitarne i zalecenia rybnickiej policji zobowiązują nas do takich działań. Jeśli będzie jednak potrzeba będą włączone głośniki na zewnątrz świątyni. Tak będzie również w Triduum Paschalne i w Wielkanoc. 

 

 1. Polecamy wszystkim GN, w nim artykuł o tym czym jest nabożeństwo drogi krzyżowej i 14 pięknych medytacji. Można też nabywać świece – paschaliki wielkanocne

 

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Czesław Paprotny, Izabela Majcher, Janina Dudek, Michał Bierski, Agata Korpan, wieczny odpoczynek


Ogłoszenia 14-21.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    14 - 21.03.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

O godz. 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 

Rozpoczęliśmy w parafii czas wielkopostnych rekolekcji. Dziękujemy O. Ireneuszowi za podjętą posługę a parafian zapraszamy do udziału. Wszystkie spotkania rekolekcyjne będą transmitowane przez stronę internetową parafii. Zachęcamy też do domowego przeżywania rekolekcji wraz z całą rodziną. We wtorek rekolekcjonista odwiedzi chorych i starszych parafian zgłoszenia w zakrystii.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Msza wieczorna ku czci Ducha św.

- w piątek Uroczystość św. Józefa. Mężów i ojców zapraszamy na mszę św. w ich intencji na godz. 18.00. Do udziału w tej mszy zapraszamy również kandydatów do bierzmowania.

Ojciec Święty Franciszek ogłosił obecny rok Rokiem św. Józefa. Nasza bazylika została ogłoszona kościołem jubileuszowym. Można zyskiwać liczne odpusty związane z tym wydarzeniem, a my 19 dnia każdego miesiąca będziemy gromadzić się na nabożeństwie i mszy ku czci św. Józefa. Specjalny numer GN poświęcony jest w całości temu tematowi.

Również w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a dla dorosłych o 8.30 i 17.15.

 

 1. Wszystkim zaangażowanym w zakończone w sobotę nabożeństwo 24h dla Pana pragniemy gorąco podziękować. Wiernym za udział w modlitwie, grupom za prowadzenie, kapłanom za posługę w konfesjonale.

 

 1. Polecamy wszystkim GN, w nim artykuł o zakończonej pielgrzymce papieża do Iraku a także magnes z wizerunkiem św. Józefa. Jest też specjalne wydanie GN w cenie 9 zł poświęcone św. Józefowi 

 

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Jerzy Atak, Jolanta Jakubowska, Teresa Jędrzejczyk, wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 7-14.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   7 – 14.03.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

O godz. 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 18.00 msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a o 19.00 msza św. w intencji małżeństw i rodzin całego regionu – zapraszamy do udziału również małżonków naszej parafii.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek liturgią pokutną o 18.45 rozpocznie się spotkanie modlitewne zatytułowane 24 godziny dla Pana. To nieustanna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi NON STOP. Zapraszamy każdego do bazyliki na osobistą modlitwę. Modlitwę będą też prowadzić różne grupy i wspólnoty. Szczegółowy program jest na plakacie.

- w sobotę 8 r. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

 

 1. W sobotę wieczorem rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne które będzie głosił franciszkanin O. Ireneusz Toczydłowski. Zapraszamy do udziału z zachowaniem limitu miejsc. Wszystkie spotkania rekolekcyjne będą również transmitowane przez stronę parafii. Zachęcamy również do domowego przeżywania rekolekcji wraz z całą rodziną.

 

 1. Przypominamy tym samym, że we wszystkich kościołach wciąż obowiązują normy sanitarne. Limit miejsc – u nas 127 osób na mszy św., zasłonięte usta i zalecana komunia św. przyjmowana na rękę. Nieustannie prosimy aby osoby starsze, schorowane, rodzice z małymi dziećmi pozostali w domu korzystając z dyspensy. Apel ten kierujemy również na prośbę rybnickiej policji.
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do GN dołączona jest Nowenna do św. Józefa i artykuł czym w ogóle są nowenny. Jest też gazetka parafialna Głos św. Antoniego z planem rekolekcji parafialnych i programem akcji 24h dla Pana.

 

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:  Hlipka Ewa, wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 28.02-7.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   28.02 – 7.03.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny na rzecz naszej parafii – na zakup nowego projektora do wyświetlania pieśni.

Przed kościołami całej Polski zbiórka na fundusz Ad Gentes - pomoc polskim misjonarzom. U nas koszyczki wyłożone są na balaskach.

O godz. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 

Trwamy w czasie Wielkiego Postu, zapraszamy wiernych do praktyk pokutnych i do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa dla dzieci wyjątkowo w piątek o 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią, dla dorosłych Droga Krzyżowa po mszy o 8.00 i o 17.15. Wypominki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w środę o 8.00 msza w intencji seniorów, po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek święto św. Kazimierza, królewicza, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

 

 1. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, w I piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci i równocześnie droga krzyżowa dla nich, a po niej msza szkolna, w I sobotę o 8.00 msza za czcicieli Niepokalanego Serca NMP i różaniec wynagradzający. Od 8.00 też odwiedziny chorych i starszych parafian, zgłoszenia w zakrystii.
 2. Jeszcze w tę niedzielę w tyle kościoła można zobaczyć wystawę Cuda Eucharystyczne inspirowaną działalnością bł. Carlo Acutisa.
 3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN rekolekcje wielkopostne z ks. Franciszkiem Blachnickim. Jest też nowe pismo Miłujcie się.

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Barbara Kwiecińska,Jan Drozdek, Zuzanna Orczyk, wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 21-28.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    21 - 28.02.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny na rzecz naszej parafii..

O godz. 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kazania będzie głosił diakon Marcin Dajek.

 

 

Dk. Marcin Dajek dekretem ks. Arcybiskupa rozpoczyna w naszej parafii swój staż diakonacki przed święceniami kapłańskimi. Życzymy mu obfitości łask Bożych i polecamy jego posługę modlitwie parafian.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek Święto Katedry św. Piotra Ap.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. O 19.00 w salce spotkanie modlitewne dla Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy nowych panów.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek droga krzyżowa dla dzieci o 16.30 a dla dorosłych po mszy o 8.00 i o 17.15, zaś gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.30. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 14-18.03.

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN początek rekolekcji wielkopostnych na kanwie tekstów Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.
 2. Informujemy parafian, że czasowy brak ekranu z tekstami pieśni spowodowany jest awarią projektora i oczekujemy na montaż nowego urządzenia multimedialnego którego koszt wyniesie 17 500 zł. Na ten cel kolekta przyszłej niedzieli.
 3. Przed kościołami całej Polski odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
 4. W tyle kościoła zachęcamy do obejrzenia wystawy Cuda Eucharystyczne inspirowanej działalnością bł. Carlo Acutisa. Swoje wrażenia można zapisać w pamiątkowym zeszycie.

 

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Roszak, Ruta Pierchała, wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 14-21.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   14 - 21.02.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny na rzecz naszej parafii..

Na godz.  15.00 zapraszamy na nieszpory. W całym Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Księga trzeźwości wyłożona jest przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do postanowień w tym temacie.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek zapraszamy na mszę o godz. 18.00 w int. ks. Bpa Grzegorza Olszowskiego  z okazji Jego urodzin.     O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

 - we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30

- w środę rozpoczynamy Wielki Post – Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypywania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00 o 16.00 i 18.00. Obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu tylko od 17.00 do 18.00. W ramach tygodnia modlitw o trzeźwość narodu zapraszamy na mszę wieczorną w tej intencji a po niej nabożeństwo Ewangelii Wyzwolenia: Jezus – Światłość świata.

- I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystywania seksualnego i ich rodzin, oraz za osoby duchowne żyjące niemoralnie. W tej intencji odprawimy poranną i wieczorną drogę krzyżową. Na mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

 1. Od dziś do wtorku trwać będzie zgodnie z tradycją 40 godzinne nabożeństwo wynagradzające za popełnione grzechy. Adoracja Najśw. Sakramentu dziś od 16.30 do 18.00 i w poniedziałek i wtorek od 8.30 do 18.00. Zachęcamy by każdy znalazł choć chwile czasu na osobistą modlitwę w świątyni.
 2. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w naszej bazylice w piątki po mszy o 8.00 rano i o 17.15, Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.30. Wypominki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN ciekawy artykuł o tym jak dobrze zacząć Wielki Post. Można też nabywać tzw. zdrapki wielkopostne – zbiór zadań na wielki post dla każdego z nas. Koszt zdrapki to 3,50 zł
 4. 19 lutego w piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

 

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

Stefan Golor, Henryk Szymura, Irena Klimek, Krystyna Wyjadłowska

Wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 7-14.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       7 - 14.02.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny na rzecz naszej archidiecezji.

Na godz.  15.00 zapraszamy na nieszpory

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 co miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy również małżonków z naszej parafii.

 - we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30

- w środę wspomnienie św. Scholastyki, po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.00 msza św. w intencji chorych i starszych parafian. Po mszy będziemy udzielać sakramentu chorych i błogosławieństwa lourdzkiego. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN ciekawy artykuł o eutanazji i uporczywej terapii. Można też już nabywać tzw. zdrapki wielkopostne – zbiór zadań na wielki post dla każdego z nas. Koszt zdrapki to 3,50 zł
 2. Dziękujemy tym osobom które pomogły w bazylice w minioną środę w porządkach poświątecznych. Za wszelkie prace przy rozbieraniu stajenki i dekoracji świątecznych Bóg zapłać.
 3. 19 lutego w piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

 

 

 

 


Ogłoszenia 31.01-7.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     31.01 – 7.02.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Na godz. 15.00 zapraszamy na nieszpory

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 comiesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

 - we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie świec – gromnic na każdej mszy św. Do udziału w liturgii zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii. Im świece będziemy też święcić w I piątek miesiąca na mszy o 16.30. Kolekta w tym dniu na wsparcie zakonów kontemplacyjnych, w tym również naszych rybnickich Sióstr Wizytek.

- w środę wspomnienie św. Błażeja, po każdej mszy udzielać będziemy błogosławieństwa za przyczyną tegoż świętego. Po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Ruchu Światło Życie.

- w I czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00 z okazją do spowiedzi. O 8.00 rano msza w intencji powołanych i o nowe powołania.

- w I piątek zachęcamy do liczniejszego udziału w liturgii i skorzystania z sakramentu pokuty. O 16.00 spowiedź dla dzieci o 16.30 msza szkolna. Msza o godz. 18.00 w intencji ks. Józefa Haidy naszego seniora z okazji Jego urodzin. Solenizantowi życzymy łaski zdrowia i Bożego błogosławieństwa. W tym dniu z racji wspomnienia św. Agaty poświęcimy też tradycyjnie chleb, sól i wodę.

- w I sobotę miesiąca po mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 również odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii.

 1. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zaprasza zainteresowanych do udziału w Studium Katolickiej Nauki Społecznej – cykl 10 spotkań oraz do spotkań Ekumenizm dla każdego. W 2 semestrze rozpoczną się również studia podyplomowe dla nauczycieli pragnących uczyć religii w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jest także możliwość udziału w zajęciach Studium Wiary i w Szkole Katechetów Parafialnych. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN ciekawy artykuł o klasztorach klauzurowych oraz o szczepionkach przeciwko COVID.                                                                                                                                                Redakcja Gazety Rybnickiej informuje, iż od tego roku gazeta ta będzie dostarczana tylko do naszych skrzynek pocztowych.
 1. 3 lutego w środę o godz. 9.00 prosimy chętnych panów i panie do pomocy w pracach porządkowych przy stajence i świątecznej dekoracji kościoła.

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.