Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 – 31.05.2020


Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i ofiary materialne.
Bóg zapłać też za wszelką troskę o potrzeby naszej bazyliki,
za ofiary składane do skarbonki i przelewem na konto bankowe.

W liturgii tygodnia:
– trwamy w czasie nowenny przed Zesłaniem Ducha św. Każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej kolejny dzień nowenny i stosowne modlitwy.
– we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri. Jest to też tradycyjny Dzień Matki. Msza św. w intencji naszych mam o godz. 8.00.
– w czwartek od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
– w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
– w sobotę św. Jana Sarkandra. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Jest to również termin corocznej pielgrzymki mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. W tym roku będzie to tylko pielgrzymowanie duchowe, transmisję z Piekar od godz. 13.00 przeprowadzi TV Polonia i TV Katowice.


Informujemy parafian, że jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy przed każdą mszą św. z tyłu w przedsionku bazyliki a także uruchomiliśmy dla chętnych tzw. bezpieczny konfesjonał z dodatkowym zabezpieczeniem.


Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o sytuacji w górnictwie i jego przyszłości a także dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. W zakrystii do kupienia dla dzieci MGN z komiksem o prymasie Wyszyńskim.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Alicja Morgała i Gerda Skrzypiec. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved