Dzieci Maryi

maryja06_dWspólnota Dzieci Maryi

Wspólnota Dzieci Maryi przy parafii św. Antoniego istnieje od 1986 roku. Nasza grupa wciąż się powiększa, a nad wszystkim czuwają animatorki, które prowadzą spotkania formacyjne, ale również wspólne  zabawy, śpiewy i modlitwy.
Jesteśmy ruchem bardzo aktywnym, bo nie tylko chodzimy na spotkania w salkach, ale także organizujemy wspólne ogniska, dyskoteki, kiermasze świąteczne, wycieczki, na których zawsze jest bardzo wesoło. Jeździmy też na coroczne wakacyjne rekolekcje i diecezjalne dni wspólnoty, na których można spotkać koleżanki i kolegów poznanych na rekolekcjach Dzieci Maryi. Angażujemy się też w sprawy parafialne, np. wystawiając sztandar na uroczystościach kościelnych czy czasem prowadząc różaniec i inne nabożeństwa. Co roku 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP mamy swoje święto. Tego dnia dzieci i animatorki otrzymujemy medaliki różnej wielkości zawieszone na wstążkach różnego koloru.

Krótka historia formacji:

Powstanie wspólnoty Dzieci Maryi w kościele powszechnym zawdzięczamy św. Katarzynie Labouré. To właśnie jej w 1833 roku Maryja oznajmiła, że chce, aby powstała taka wspólnota, której będzie udzielała wiele łask. Siostra Katarzyna oznajmiła swojemu spowiednikowi o żądaniu Najświętszej Maryi Panny i robiła wszystko, aby prośba Matki Bożej została spełniona. Powstaje grupa młodych dziewcząt, Dzieci Maryi, zjednoczone wspólną czcią dla Matki Bożej. W 1847 roku wspólnota zostaje włączona do rzymskiej Sodalicji Mariańskiej, prowadzonej przez Jezuitów.

Termin i miejsce spotkań

Spotykamy się w każdą sobotę od 9.30 do 11.30 w salce parafialnej nr 7.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved