Przeżywanie mszy świętej w domu

Zaplanuj konkretną godzinę mszy dogodną dla Ciebie i Twoich domowników (najlepiej gdybyście wszyscy przeżywali ją razem). Sprawdź, czy msze św. są transmitowane przez Internet z Twojego kościoła parafialnego (to może być lepsze niż transmisja telewizyjna, czy radiowa. Ważne, żeby msza była transmitowana, a nie odtwarzana z wcześniejszego nagrania.
Postaraj się przeżywać mszę tak jakbyś był na niej obecny fizycznie w kościele. Co to znaczy? Pamiętaj o godnym stroju (piżama nie jest dobrym pomysłem); wyłącz tel. komórkowy i wszystko, co by mogło Cię rozpraszać; w miarę możliwości zachowuj postawy liturgiczne (siedzenie, wstawanie, klękanie); odpowiadaj na głos kapłanowi i włącz się w śpiew (Włosi się nie wstydzą); nie rozmawiaj z domownikami; nie spożywaj napojów i pokarmów (herbatka, chipsy itp.). Podczas przeistoczenia i podniesienia uklęknij ze świadomością, że nie oddajesz czci ekranowi czy radioodbiornikowi, ale żywemu Bogu, który przychodzi do Ciebie (możesz uklęknąć kierując się w stronę kościoła, z którego transmisję oglądasz).
Gdy podczas mszy wierni obecni w kościele przyjmują komunię, Ty uczyń to duchowo. Wzbudź pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu.
Pierwsi chrześcijanie po odprawieniu mszy św. wspólnie ucztowali. Po zakończeniu mszy przeżyj radośnie czas z rodziną (wspólny posiłek, kawa, zabawa z dziećmi).

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved