Archiwalne ogłoszenia (2020r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 – 31.05.2020


Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i ofiary materialne.
Bóg zapłać też za wszelką troskę o potrzeby naszej bazyliki, 
za ofiary składane do skarbonki i przelewem na konto bankowe.

W liturgii tygodnia:
– trwamy w czasie nowenny przed Zesłaniem Ducha św. Każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej kolejny dzień nowenny i stosowne modlitwy.
– we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri. Jest to też tradycyjny Dzień Matki. Msza św. w intencji naszych mam o godz. 8.00.
– w czwartek od 17.00 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu. 
– w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. 
– w sobotę św. Jana Sarkandra. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Jest to również termin corocznej pielgrzymki mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. W tym roku będzie to tylko pielgrzymowanie duchowe, transmisję z Piekar od godz. 13.00 przeprowadzi TV Polonia i TV Katowice.


Informujemy parafian, że jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy przed każdą mszą św. z tyłu w przedsionku bazyliki a także uruchomiliśmy dla chętnych tzw. bezpieczny konfesjonał z dodatkowym zabezpieczeniem.


Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o sytuacji w górnictwie i jego przyszłości a także dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. W zakrystii do kupienia dla dzieci MGN z komiksem o prymasie Wyszyńskim.


W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
Alicja Morgała i Gerda Skrzypiec. Wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 – 24.05.2020


Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i ofiary materialne.
Bóg zapłać też za wszelką troskę o potrzeby naszej bazyliki, 
za ofiary składane do skarbonki i przelewem.

W liturgii tygodnia: 
– w poniedziałek przypada 100 r. urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na mszę wieczorną, w której przez wstaw. św. Papieża będziemy polecać nasze intencje; 
– w środę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny. Urodziny obchodzi ks. Mateusz Mnich, msza św. w intencji Solenizanta będzie w niedzielę o godz. 12.00; 
– w czwartek św. Jana Nepomucena; adoracja Najśw. Sakramentu od 17:00 do 18:00; 
– w piątek św. Rity z Cascia; rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha św.; każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej – kolejny dzień nowenny; 
– w sobotę adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00; 
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni krzyżowe. Modlitwa o urodzaje, o dobrą pogodę oraz za pracujących – będziemy w tych intencjach modlić się na zakończenie mszy o godz. 8.00 rano.

W najbliższy wtorek szczególna modlitwa w int. Ks. Abpa Wiktora w dniu jego urodzin.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom cegiełek na odnowienie ławek w naszej bazylice. Na stronie parafii zamieściliśmy uproszczony formularz dla tych, którzy chcą złożyć swój dar materialny na ten cel.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o Janie Pawle II w 100 r. jego urodzin. Jest też MGN dla dzieci z komiksem o prymasie Wyszyńskim.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: 
– Jan Jędrejek

Wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10 – 17.05.2020


Dziękujemy za dar wspólnej te i ofiary materialne.
Bóg zapłać też za wszelką troskę o potrzeby naszej bazyliki, 
za ofiary składane do skarbonki i przelewem.
Dziękujemy również tym osobom, które w minionym tygodniu pracowały wokół bazyliki. Zasadzono nowy żywopłot dokonano czyszczenia wszystkich rynien.

 

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin.
– w środę 13 maja MB Fatimskiej rocznica pierwszego objawienia. O 18.00 msza św. w intencji czcicieli MB. W tym dniu 25 r. święceń kapłańskich obchodzi ks. Bp Grzegorz Olszowski i 20 r. święceń ks. Kazimierz Cichoń. Msza św. w ich intencji również o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
– w czwartek święto św. Macieja apostoła, adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00
– w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Adoracja od 17 do 18.

Rozpoczął się miesiąc majowy. Jak informowaliśmy nie ma jednak w tym roku tradycyjnych nabożeństw majowych, ale każdą wieczorną mszę św. kończymy modlitwą ku czci Matki Bożej.
Zachęcamy do duchowego łączenia się z nami w modlitwie różańcowej o godz. 20.30.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom cegiełek na odnowienie ławek w naszej bazylice. W gablotce na zewnątrz zamieściliśmy zdjęcia z prac renowacyjnych, które pokazują skalę zniszczenia dokonaną przez m. in. kornika i inne szkodniki.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim o sanktuarium św. Stanisława o obecnej sytuacji w Polsce i na świecie.

Informujemy też, że wychodząc naprzeciw wielu sugestiom i prośbom wiernych zamieściliśmy na dole strony parafialnej uproszczony formularz wpłat na konto naszej parafii. Chcąc złożyć ofiarę należy tylko wpisać podstawowe dane. W rozliczeniu rocznym z urzędem skarbowym można takie wpłaty odliczyć od podatku.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
Teresa Jakubowska i Marta Siebel. Wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 – 10.05.2020

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i ofiary materialne.
Bóg zapłać też za wszelką troskę o potrzeby naszej bazyliki, 
za ofiary składane do skarbonki i przelewem.
Dziękujemy również panom, którzy w minionym tygodniu pracowali wokół bazyliki (m.in. zasadzony został częściowo nowy żywopłot).

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się za powołanych, ale prośmy też o nowe powołania, szczególnie z naszej parafii. W seminarium duchownym w Katowicach rozpoczęła się już rekrutacja na nowy rok formacyjny. W najbliższy I czwartek miesiąca 7 maja o godz. 8.00 msza św. w intencji powołanych i o nowe powołania.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek św. Floriana, jednego z patronów naszej archidiecezji. O 19.00 msza św. w intencji mężów i ojców.
– w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba 
– w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17:00 do 18:00
– w piątek Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.

Rozpoczął się miesiąc majowy. Jak informowaliśmy, nie ma jednak w tym roku tradycyjnych nabożeństw majowych, ale każdą wieczorną mszę św. kończymy modlitwą ku czci Matki Bożej.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o zdrowym i niezdrowym kulcie Maryi, o amerykańskiej Częstochowie. Dla chorych jest Apostolstwo Chorych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.04 – 3.05.2020


Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i ofiary materialne.
Bóg zapłać za wszelką troskę o potrzeby naszej bazyliki, 
dziękujemy też za dary składane na rzecz ubogich i potrzebujących.


Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech nas zachęca w tym czasie do częstszej lektury Słowa Bożego.

W liturgii tygodnia:
– w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej
– w piątek święto św. Józefa Rzemieślnika, jednocześnie I piątek miesiąca
– w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona wyjątkowo na ten dzień ze względu na niedziele przypadającą 3 maja. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 msza z niedzieli i dodatkowa msza o godz. 10.00. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych. Od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Msza za Ojczyznę zostanie odprawiona w niedzielę 3 maja o godz. 12.00.


W piątek rozpoczyna się miesiąc majowy. Nie będzie jednak tradycyjnych nabożeństw majowych, będziemy każdą msze św. kończyć bądź litanią loretańską bądź dziesiątką różańca w intencjach o ustanie pandemii i o właściwą pogodę.


Zgodnie z nowymi wytycznymi przypominamy, że we mszach św. może uczestniczyć w bazylice jednorazowo około 100 osób w przeliczeniu 1 osoba na 15 m. kwadratowych. Prosimy aby zajmować miejsca w całym kościele zachowując również odległość min. 2 metry między osobami. Obowiązują też maski na twarzy.
Przypominamy też, że wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszach św. niedzielnych. Osoby więc starsze, chorujące jak również dzieci prosimy aby pozostały w domu. Spowiedź tylko na życzenie po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu, niech znajdzie się w każdym katolickim domu.

Trwa remont naszych ławek, pierwsze w nawach bocznych są już odnowione, czekamy na kolejne. Dziękujemy za specjalne ofiary przekazane na ten cel. Koszt remontu jednej ławki wynosi około 2 tyś. złotych. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 – 26.04.2020

Dziękujemy za jedność duchową i wspólną modlitwę.
Bóg zapłać za przekazane ofiary na bieżące potrzeby bazyliki.
Dziękujemy też za przekazane ofiary na remont ławek. Pierwsze 10 ławek w nawach bocznych jest już odnowionych, czekamy na kolejną partię 20 ławek.

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, o 15.00 zapraszamy do duchowej jedności w koronce do Miłosierdzia Bożego.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Bądźmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, można złożyć swój dar dla ubogich w postaci daru materialnego – skarbonka w tyle kościoła lub składając produkty żywnościowe dla potrzebujących. Można je przynieść na probostwo lub zostawić w koszu przy ołtarzu MB Różańcowej.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, od 20 kwietnia we mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć w bazylice jednorazowo około 100 osób w przeliczeniu 1 osoba na 15 m. kwadratowych. Prosimy, aby zajmować miejsca w całym kościele, zachowując również odległość min. 2 metry między osobami. Obowiązują też maski na twarzy.
Przypominamy też, że wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszach św. niedzielnych. Osoby więc starsze, chorujące, jak również dzieci prosimy, aby pozostały w domu.

W liturgii tygodnia:

 • w czwartek Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 • w piątek św. Jerzego – męczennika
 • w sobotę św. Marka Ewangelisty.

Od poniedziałku 20 kwietnia czynna będzie już kancelaria parafialna. Można zgłaszać intencje na rok 2021. Prosimy jednak, aby w niedziele i święta zamawiać intencje za żyjących.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12 – 19.04.2020

Dziękujemy za jedność duchową i wspólną modlitwę.
Bóg zapłać za przekazane ofiary na bieżące potrzeby bazyliki.

Wszystkim naszym Parafianom mimo trudnego czasu życzymy wielu łask Zmartwychwstałego Pana. Niech On nas umacnia, niech wlewa w nasze serca nadzieję i niech rozpala nas i nasze rodziny jeszcze większą miłością do Boga i do bliźniego.

W dalszym ciągu wszystkie msze św. odbywają się bez udziału wiernych, a kościół jest otwarty tylko na indywidualną modlitwę w ciągu dnia.

Dziękujemy wszystkim za zrozumienie obecnej sytuacji i dostosowanie się do przedstawionych nam zaleceń. Telewizji LEON i TVT oraz panu Tomaszowi i Mateuszowi dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość związaną z transmisjami nabożeństw z naszej bazyliki.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Trwamy w nowennie przed tym świętem, codziennie o 15.00 łączmy się duchowo w modlitwie koronki do Miłosierdzia Bożego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 – 12.04.2020

Dziękujemy za jedność duchową i wspólną modlitwę.
Bóg zapłać tym, którzy przekazali swój dar materialny na potrzeby bazyliki zwłaszcza te związane z remontem ławek po przez wpłatę na konto parafii.

Trwamy w tym trudnym czasie niemożliwości osobistego uczestnictwa w liturgii. Przypominamy, że msze św. odbywają się bez udziału wiernych, a kościół jest otwarty tylko na indywidualną modlitwę w ciągu dnia.

Pragnienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania należy zgłosić telefonicznie na parafii w celu umówienia się z kapłanem. Zachęcamy jednak, aby korzystać z żalu doskonałego a więc w sytuacji, gdy nie możesz skorzystać ze spowiedzi, żałuj za swoje grzechy najlepiej, jak potrafisz, z miłości do Boga i postanów, że wyznasz je na spowiedzi, najszybciej, jak będzie to możliwe. Tak przeżyty żal usuwa wszystkie grzechy – powszednie i ciężkie.

Triduum Paschalne będzie odbywać się również bez udziału wiernych. Gorąco zachęcamy jednak, aby łączyć się z naszą bazyliką we wspólnej modlitwie poprzez kamerę on line z naszej świątyni, lub przez kanał Youtoube. Odbiorcy telewizji kablowej LEON i telewizji regionalnej TVT mają również możliwość korzystania z transmisji tych podmiotów.

W Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek ciemna jutrznia o 8.00 i droga krzyżowa o 9.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. W Wielką Sobotę ciemna jutrznia o godz. 8.00. Msza Wigilii Paschalnej z rezurekcją o godz. 20.00.

Nie będzie w tym roku tradycyjnej ciemnicy i Bożego grobu, nie będzie również święcenia pokarmów. Modlitwę błogosławienia pokarmów na stole wielkanocnym można odmówić w gronie rodzinnym. Tekst na stronie internetowej parafii i na stoliku z gazetkami.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym i złożyli swój dar materialny na świąteczne paczki żywnościowe. Przygotowaliśmy 40 paczek żywnościowych. Dziękujemy też tym, którzy te paczki rozwieźli do domów.

Zakupić można jeszcze paschaliki – małe świece na stół wielkanocny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
29.03 – 5.04.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczególnie tym, którzy łączą się z nami po przez transmisje internetową. Zachęcamy, aby po południu w swoich domach wraz z całą rodziną odmówić Gorzkie Żale i wysłuchać kolejnego kazania pasyjnego – do odsłuchania w linku HOMILIE na stronie naszej parafii.
Dziękujemy też tym, którzy złożyli swój dar materialny na konto parafii. 
Dziękujemy za wszelkie ofiary: czy składane w ciągu dnia do skarbonki w kościele, czy dokonywane przelewem bankowym.
W obecnej sytuacji, kiedy rozpoczęliśmy zaplanowany już wcześniej remont ławek, a w maju czeka nas remont organów to dla nas wielkie wsparcie. 
Bóg zapłać za każdą ofiarę

W liturgii od dziś rozpoczyna się II część okresu Wielkiego Postu mająca charakter pasyjny, w czasie którego to zasłaniamy krzyże. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zadbajmy, mimo wszystko, o to, by gałązki palmowe były w naszych domach.

Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca z 25 marca aż do odwołania wszystkie msze św. łącznie z Triduum Paschalnym, odprawiane są w kościele bez udziału wiernych. Sakrament pokuty tylko na osobiste życzenie, po uprzednim umówieniu się z kapłanem. Kościół pozostaje otwarty w ciągu dnia na osobistą modlitwę od godz. 8.30 do 17.30.

Wszystkich wiernych zachęcamy do gorliwej modlitwy w naszych domach i poprzez środki masowego przekazu w intencji nam wiadomej. Codziennie o 20.30 kapłani modlą się w bazylice różaniec – transmisja również przez internet.

Informujemy również, że I komunia dzieci z klas III zostaje przeniesiona na 13 września. Wczesna komunia odbędzie się 20 czerwca w sobotę.

Na stoliku z gazetami wyłożony jest koszyczek, można zakupić paschaliki na stół wielkanocny i cukrowe baranki.

Do środy oczekujemy na zgłoszenie nam tych parafian, którym należy przygotować świąteczne paczki żywnościowe. Jeśli wiemy o takich osobach, prosimy zgłosić je w kancelarii parafialnej lub kartkę z danymi osoby: nazwiskiem i adresem wrzucić do którejkolwiek skarbonki w kościele.

Kancelaria parafialna do świąt będzie nieczynna. Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać telefonicznie w ciągu całego dnia. Pod telefonem parafialnym dyżurują nasi księża, którzy są nieustannie do dyspozycji parafian.

PKO BP 42 1020 2472 0000 6702 0462 7750 Parafia Rzym-Kat. św. Antoniego w Rybniku

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
22 – 29.03.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczególnie tym, którzy łączą się z nami poprzez transmisję internetową.

Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Rady Stałej Episkopatu Polski i z zaleceniami naszego ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca do 29 marca zawieszone jest odprawianie wszystkich nabożeństw w kościołach za wyjątkiem codziennej mszy św. Nie odbywają się również w tym czasie spotkania grup formacyjnych i modlitewnych.

Usilnie prosimy, aby osoby, które nie zamawiały intencji danej mszy pozostawały w domu nie biorąc udziału liturgii w kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej przez internet, telewizję i radio.

Prosimy też, aby znak pokoju przekazywać sobie skinieniem głowy a komunię św. przyjmować na rękę.

Wszystkich wiernych zachęcamy do gorliwej modlitwy w naszych domach i poprzez środki masowego przekazu w intencji nam wiadomej. Codziennie o 20:30 w bazylice kapłani modlą się różaniec. Transmisja również w Internecie.

W liturgii tygodnia: 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia.

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi chcemy przygotować najbardziej potrzebującym parafianom paczki żywnościowe. Jeśli wiemy o takich osobach prosimy zgłosić ich w kancelarii lub kartkę z danymi osoby i adresem wrzucić do którejkolwiek skarbonki w kościele.

Od poniedziałku 23 marca rozpoczynamy zaplanowany już wcześniej remont ławek bazyliki. Prace będzie prowadzić firma SODAREN z Tułowic. Całe to dzieło polecamy modlitwie i ofiarności parafian. Bóg zapłać.

Swoją ofiarę – cegiełkę na ten cel można w obecnej sytuacji przekazać na konto parafii z dopiskiem: ofiarą na cele kultu religijnego: ławki.

Numer konta parafialnego:

PKO BP 42 1020 2472 0000 6702 0462 7750

Parafia Rzym-Kat. św. Antoniego w Rybniku

Polecamy prasę – najnowszy nr Gościa Niedzielnego dostępny jest za darmo w Internecie!

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Ryszard Burzak i Genowefa Drygiel
wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
15 – 22.03.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożony dar materialny.

Zgodnie z zarządzeniem Rady Stałej Episkopatu Polski i z zaleceniami naszego ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca do 29 marca zawieszone jest odprawianie wszystkich nabożeństw w kościołach za wyjątkiem codziennej mszy św. Nie odbywają się również w tym czasie spotkania grup formacyjnych i modlitewnych.

Usilnie prosimy, aby osoby, które nie zamawiały intencji danej mszy pozostawały w domu nie biorąc udziału liturgii w kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej przez internet, telewizję i radio.

Prosimy też, aby znak pokoju przekazywać sobie skinieniem głowy a komunię św. przyjmować na rękę.

Wszystkich wiernych zachęcamy do gorliwej modlitwy w naszych domach i poprzez środki masowego przekazu w intencji nam wiadomej. Polecamy prasę – w GN min. artykuł o przyjmowaniu komunii na rękę.

Wszystkie decyzje i zarządzenia Rady Stałej Episkopatu Polski oraz ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca znajdują się w gablotkach przed kościołem oraz są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
Stanisław Pawlas i Blandyna Groborz wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
8 – 15.03.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
Po mszy św. przed kościołami całej Polski można dziś złożyć swój dar materialny na misyjne dzieło Ad Gentes. Pomoc krajom misyjnym i polskim misjonarzom. 
O 16.30 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaś o 19.00 miesięczna msza św. dla małżeństw i rodzin.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa.
 • w środę po mszy wieczornej w kościele modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie.
 • w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 • w piątek o 17.15 nabożeństwo drogi krzyżowej. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. W tym dniu również rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 • w sobotę o 9.00 w bazylice rejonowe spotkanie Legionu Maryi tzw. Acies. O 9.30 msza św. po niej droga krzyżowa i spotkanie przy stole.
 • w niedziele o 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

W sobotę 14 marca rozpoczniemy w parafii wielkopostne rekolekcje parafialne. Głosić je będzie Ojciec Ireneusz Toczydłowski – franciszkanin. Plan rekolekcji jak i plan adoracji w ramach 54 godzinnego nabożeństwa zamieszczony jest w gazetce parafialnej. Zachęcamy do nabycia.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. wywiad z Asią Bibi, uwolnioną po 10 latach w Pakistanie chrześcijanką, jest też artykuł o sile matczynej modlitwy. Jest również Głos św. Antoniego z planem rekolekcji i planem adoracji 54 godzinnej w intencji kapłanów.

W kancelarii trwają zapisy na jednodniowy wyjazd do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Koszt przejazdu 50 zł.
19.04 w niedzielę miłosierdzia organizujemy też wyjazd do Łagiewnik. Zapisy również w kancelarii. Zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę parafialną do Lourdes i La Salette – przełom czerwca i lipca. Zainteresowanych zapraszamy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
Józef Kopel, Tadeusz Jankowski

Wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
1 – 8.03.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 16.30 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o 17.00 w domu parafialnym spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. 
  O 19.30 miesięczna msza św. dla mężów i ojców całego regionu – zapraszamy też panów z naszej parafii. Od poniedziałku też swoje rekolekcje wielkopostne rozpoczyna Szkoła Podstawowa nr 5
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie kręgu biblijnego.
 • w środę święto św. Kazimierza, królewicza o 8.00 msza św. w intencji seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.
 • w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice z okazją do spowiedzi.
 • w piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci i o 16.30 msza szkolna, o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. W tym dniu drogę krzyżową poprowadzi Chór Seraf z Rybnika. Rozważania przeplatane pieśniami chóru.
 • w niedziele o 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza św. za powołanych i o nowe powołania. W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz do liczniejszego udziału w Eucharystii. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. Po mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec w intencjach wynagradzających.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim m.in. początek rekolekcji wielkopostnych z kard. Wyszyńskim oraz dołączony jest magnes z myślami kardynała.

W kancelarii trwają zapisy na jednodniowy wyjazd do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Koszt przejazdu 50 zł

W przyszłą niedziele przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
Marek Szałowski, Michał Sulewski, Mirona Szostak, Czesław Podleśny, Krystyna Olczak. Wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
23.02 – 1.03.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:

 • rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Księga trzeźwości wystawiona jest na ołtarzu Serca Jezusowego. W tym tygodniu też swoje spotkania w grupach mają kandydaci do bierzmowania wg ustalonego planu.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. Również o 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii. W miarę możliwości prosimy o obecność obojga rodziców.
 • w środę po mszy wieczornej, z racji środy popielcowej zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do kaplicy Miłosierdzia Bożego w domu parafialnym do godz. 21.00.
 • w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice.
 • w piątek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie Apostolatu Maryjnego. I piątek W. Postu to również dzień modlitwy wynagradzającej w intencji ofiar wykorzystywania seksualnego i ich rodzin. O 8.30 i 17.15 pierwsze nabożeństwo drogi krzyżowej. O godz. 19.00 w salce pierwsze spotkanie grupy dorosłych do bierzmowania (od szkoły średniej wzwyż). Zapraszamy tych dorosłych, którzy z różnych powodów tego sakramentu nie przyjęli.
 • w sobotę za zakończenie mszy wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa.
 • w niedzielę pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Kazania będzie głosił ks. Proboszcz.

W poniedziałek i wtorek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w ramach 40 godzinnego nabożeństwa wynagradzającego. Zachęcamy, by każdy znalazł czas choć na chwilę osobistej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.

W najbliższym tygodniu środa popielcowa. Rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. z obrzędem posypywania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.
Kolekta w tym dniu będzie jałmużną postną.
Rekolekcje wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać w dniach 15-18 marca, a poprowadzi je Ojciec Ireneusz Toczydłowski OFM.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim m. in. artykuł o sensie wielkopostnych umartwień i o nowej adhortacji papieża Franciszka. W zakrystii nowy MGN dla dzieci. Ministranci rozprowadzają zdrapki wielkopostne – wspaniałe zadania na wielki post dla każdego z nas. Zachęcamy do zakupu – cena 3 zł.

Archidiecezja Katowicka organizuje narodową pielgrzymkę do Rzymu na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablotce.
My jako parafia organizujemy też wyjazd do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd w dniu 7 czerwca. Zapisy w kancelarii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
Jerzy Murzyn i Łucja Majwald, wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
16 – 23.02.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy do wspólnej modlitwy pod hasłem „Wszystko mogę w tym który mnie umacnia”.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30 w salce domu parafialnego spotkanie grupy Apostolatu Bożego Miłosierdzia.
  O 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie z cyklu Kobiety w Biblii. Zapraszamy
 • w środę po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Ruchu Światło Życie.
 • w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 • w piątek o 18.00 msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania, zapraszamy też rodziców kandydatów.
 • w sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza wszystkie dzieci na zabawę karnawałową w sobotę 22 lutego o godz. 9.30 w salce. Wcześniejsze zapisy dzieci spoza grupy w kancelarii.

Ministranci przez 2 najbliższe niedziele będą rozprowadzać tzw. zdrapki wielkopostne w cenie 3 zł. W środku zadania na każdy dzień wielkiego postu. Każda dodatkowa ofiara złożona przy tej okazji będzie wsparciem dla rekolekcji ministranckich naszych chłopców.

25 lutego we wtorek o 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

Małżonków zapraszamy na warsztaty w dniach 20 i 21 marca w domu parafialnym zatytułowane: Małżeństwo-Relacja-Miłość-Siła-Więź. Zapisy w kancelarii.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. o najnowszej książce Papieża Franciszka o Jego spotkaniach z Janem Pawłem II a także o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. 
W zakrystii nowy MGN dla dzieci.

Informujemy parafian, że w kancelarii można również regulować wszelkie należności za pomocą karty płatniczej w ramach programu Polska bezgotówkowa.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 • Renata Groborz, Marianna Sawczuk i Halina Pająk, wieczny odpoczynek …

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
9 – 16.02.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej archidiecezji.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

 1. W liturgii tygodnia:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki. Po mszy wieczornej w dom parafialnym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. 0 godz. 10.00 z racji wspomnienia NMP z Lourdes msza św. w intencji chorych i starszych parafian z błogosławieństwem lourdzkim. Po mszy spotkanie przy stole w domu parafialnym. Zapraszamy do udziału i prosimy o pomoc osobom starszym w dotarciu na tę Eucharystię.
 • w środę po mszy wieczornej modlitwa – adoracja prowadzona przez Diakonię Ruchu Światło – Życie.
 • w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Msza o 18.00 ku czci Ducha Świętego.
 • w piątek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

2. Dziękujemy tym osobom, które w miniony poniedziałek pomogły w pracach porządkowych w kościele przy sprzątaniu dekoracji świątecznych.

3. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim m.in. artykuł o praktyce mszy gregoriańskich.

4. W dniach 20 i 21 marca odbędą się w domu parafialnym warsztaty dla małżeństw zatytułowane Małżeństwo – Relacja – Miłość – Siła – Więź. Szczegóły na plakacie, zapisy w kancelarii.

5. Kolekta przyszłej niedzieli na cele parafialne.

6. Zgodnie z sugestiami kolędowymi bardzo prosimy, aby nie parkować wokół bazyliki, szanując to miejsce. Wykorzystujmy natomiast miejsca na parkingu parafialnym i parkingu miejskim obok szkoły muzycznej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Jadwiga Kluger i + Danuta Patyńska. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
2 – 9.02.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz zakonów kontemplacyjnych.
O 14.45 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne z udziałem pastora i wspólnoty Kościoła Ewangelicko Augsburskiego.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, po każdej mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa za przyczyną tego świętego. O 17.00 w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  O 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego
 • w środę św. Agaty, zgodnie ze zwyczajem święcimy chleb i wodę. Msza o 8.00 w intencji Seniorów, po niej spotkanie przy stole.
 • w czwartek wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.
 • w piątek po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej. Zapraszamy nowe osoby.

W poniedziałek na 9.00 prosimy panów o pomoc w rozbiórce stajenki i dekoracji świątecznych.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, o 18.00 w intencji ministrantów. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i msza szkolna o 16.30. W czasie tej mszy dzieciom komunijnym poświęcimy świece. Wszystkich parafian zapraszamy w te dni do gorliwszego udziału w sakramencie pokuty i w Eucharystii.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o debacie na temat praworządności w Polsce, jest też artykuł o spotkaniach w naszym domu parafialnym pt. Kobiety w Biblii.
W zakrystii MGN dla dzieci.

Kolekta przyszłej niedzieli na archidiecezję, szczególnie na utrzymanie domów rekolekcyjnych.

Zakończyliśmy czas odwiedzin kolędowych. Dziękujemy parafianom za przyjęcie, za wszelką życzliwość i ofiarność. Modlimy się szczególnie za tych, których drzwi były zamknięte.

Informujemy Parafian, że intencje mszalne na rok 2021 będą przyjmowane po Wielkanocy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
26.01 – 2.02.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
 • we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego
 • w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • w piątek św. Jana Bosko. O 19.00 w salce na probostwo nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 • w niedzielę przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Będziemy święcić gromnice.
  Kolekta w tym dniu na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
  Dzieciom komunijnym świece poświęcimy w czasie mszy pierwszopiątkowej 7 lutego o 16.30.

W sobotę i niedzielę 1 i 2 lutego kolęda dodatkowa. Chorych odwiedzimy z Najśw. Sakramentem w sobotę 1 lutego.

W niedzielę 2 lutego o 14.45 odbędzie się w naszej bazylice nabożeństwo ekumeniczne z udziałem pastora i wspólnoty kościoła ewangelicko augsburskiego w Rybniku. Zapraszamy.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o ustanowionej przez Papieża Franciszka Niedzieli Słowa Bożego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
19 – 26.01.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej archidiecezji szczególnie na funkcjonowanie mediów diecezjalnych – radio eM i prasy.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory. Po mszy o 15.30 kolędowanie z grupą Rybnickiego Wieczoru Chwały.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek wspomnienie św. Sebastiana, po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • we wtorek wspomnienie św. Agnieszki, po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego
 • w środę św. Wincentego Pallotiego
 • w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O godz. 8.00 msza św. z okazji dnia babci i dziadka oraz w intencji członków Żywego Różańca. Po mszy spotkanie przy stole w domu parafialnym.
 • w piątek św. Franciszka Salezego
 • w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła.
 • w niedzielę 26 stycznia odbędzie się w Rybniku Modlitewny Marsz Pamięci. Początek o godz. 15.00 przy pomniku przy ul. Gliwickiej. Przejście na mszę w Wielopolu na 16.30

Od lutego rozpoczną się spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania. Zapisy zainteresowanych w kancelarii.

Polecamy Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
12 – 19.01.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 nieszpory. Od poniedziałku rozpoczyna się w całym Kościele okres zwykły roku liturgicznego.

W liturgii tygodnia:
Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo ekumeniczne w naszej świątyni odbędzie się w niedzielę 2 lutego o 14.45.
Rozpoczynają się też 2 tygodniowe ferie szkolne, stąd msze św. w tygodniu tylko o 8.00 i 18.00.

 • w poniedziałek o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców nie będzie wyjątkowo mszy w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy wieczornej o 18.00 w salce domu parafialnego spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wcześniej o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego
 • w środę o 9.00 wyjazd parafialny na kolędowanie do Panewnik. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ksiądz senior Henryk Kołodziej. Solenizantowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
 • w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • w piątek na mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i rodziców a o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 • w przyszłą niedzielę po mszy o 15.30 ostatnie kolędowanie w naszej bazylice tym razem z grupą Rybnickiego Wieczoru Chwały. Serdecznie zapraszamy

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w weekend dniach 14-16 lutego. Zapisy par w kancelarii.

Od lutego rozpoczną się spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania. Zapisy zainteresowanych w kancelarii.

Od 21 lutego rusza w naszej parafii Szkoła Katechetów Parafialnych organizowana przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej. Dla chcących pogłębić swoją wiarę, dla liderów grup i zaangażowanych w życie parafialne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej

Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym jak wychować wierzące dziecko.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
5 – 12.01.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 nieszpory. Po mszy o 15.30 kolędowanie ze wspólnotą rodzin.
Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa i rodziny.
Po kolędowaniu spotkanie rodzin przy stole w salce parafialnej.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę, kolekta na misje, a po mszach św. będzie można zakupić poświęconą mirrę i kredę.
 • We wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
  Msza o 8.00 we wtorek w intencji Rodziny Radia Maryja. Po mszy spotkanie kolędowe w domu parafialnym. Przed mszą o 8.00 różaniec.
 • W środę o 8.00 msza w intencji Seniorów, po niej spotkanie kolędowe w domu parafialnym.
 • W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.
 • W sobotę o 19.00 w bazylice koncert kolędowy Fundacji Puls Med na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Program jest na plakatach, serdecznie zapraszamy.
 • Niedziela następna to niedziela Chrztu Pańskiego. W czasie każdej mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w weekend dniach 14-16 lutego. Zapisy par w kancelarii.

15 stycznia w środę organizujemy wyjazd autokarowy na kolędowanie do Panewnik. Zapisy w kancelarii. Koszt 10 zł. W programie m. in. msza św.

Od 21 lutego rusza w naszej parafii Szkoła Katechetów Parafialnych organizowana przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej. Dla chcących pogłębić swoją wiarę, dla liderów grup i zaangażowanych w życie parafialne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu. W nim m. in. o Słudze Bożym kard. Wyszyńskim oraz o aktualnej sytuacji w naszym kraju.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.12 – 5.01.2020

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.
Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

Dziękujemy za miniony czas świat Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, za przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła, budowniczym za wykonanie stajenki betlejemskiej, za wszelkie prace porządkowe. Dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych i pomoc w ich przekazaniu do najbardziej potrzebujących. 
Dzieci które uczestniczyły w roratach zapraszamy na wyjście do Multikina w sobotę 4 stycznia na godz. 10.00. Zapisy w zakrystii. 
Dziś o 19.00 koncert kolędowy Zielona kolęda w wykonaniu rybnickiej grupy Carrantuohill i grupy AF Music. Serdecznie zapraszamy

 1. We wtorek w ostatni dzień starego roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na godz. 16.30 i na msze św. o 17.00 z podsumowaniem życia duszpasterskiego w naszej parafii w mijającym roku. Kancelaria w sylwestra nieczynna. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza o północy na mszę św. do kościoła akademickiego.
 2. W nowy rok w Uroczystość Bożej Rodzicielki msze św. jak w niedzielę.
 3. W najbliższym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, adoracja ze względu na kolędę tylko od 17.00 do 18.00. W piątek dzieci szkolne zapraszamy wyjątkowo na msze św. o godz. 18.00. Nie będzie mszy szkolnej o 16.30. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. W sobotę po mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec.
  Trwają odwiedziny kolędowe. Kolęda dodatkowa w niedziele 2 lutego.
 4. Grupa Apostolatu Bożego Miłosierdzia zaprasza na spotkanie opłatkowe w poniedziałek o 10.00 w domu parafialnym.
 5. W piątek o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.
  Mamy zaproszenie na kolędowanie do Ojców Werbistów w niedziellę 5 stycznia na godz. 17.45 z Mix Orchestra i na godz. 18.30 również 5 stycznia do Jejkowic z zespołem Universe.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved