Archiwalne ogłoszenia (2019r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
5 – 12.01.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 nieszpory. Po mszy o 15.30 kolędowanie ze wspólnotą rodzin.
Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa i rodziny.
Po kolędowaniu spotkanie rodzin przy stole w salce parafialnej.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę, kolekta na misje, a po mszach św. będzie można zakupić poświęconą mirrę i kredę.
 • We wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
  Msza o 8.00 we wtorek w intencji Rodziny Radia Maryja. Po mszy spotkanie kolędowe w domu parafialnym. Przed mszą o 8.00 różaniec.
 • W środę o 8.00 msza w intencji Seniorów, po niej spotkanie kolędowe w domu parafialnym.
 • W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.
 • W sobotę o 19.00 w bazylice koncert kolędowy Fundacji Puls Med na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Program jest na plakatach, serdecznie zapraszamy.
 • Niedziela następna to niedziela Chrztu Pańskiego. W czasie każdej mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w weekend dniach 14-16 lutego. Zapisy par w kancelarii.

15 stycznia w środę organizujemy wyjazd autokarowy na kolędowanie do Panewnik. Zapisy w kancelarii. Koszt 10 zł. W programie m. in. msza św.

Od 21 lutego rusza w naszej parafii Szkoła Katechetów Parafialnych organizowana przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej. Dla chcących pogłębić swoją wiarę, dla liderów grup i zaangażowanych w życie parafialne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu. W nim m. in. o Słudze Bożym kard. Wyszyńskim oraz o aktualnej sytuacji w naszym kraju.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.12 – 5.01.2020

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.
Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

Dziękujemy za miniony czas świat Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, za przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła, budowniczym za wykonanie stajenki betlejemskiej, za wszelkie prace porządkowe. Dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych i pomoc w ich przekazaniu do najbardziej potrzebujących. 
Dzieci które uczestniczyły w roratach zapraszamy na wyjście do Multikina w sobotę 4 stycznia na godz. 10.00. Zapisy w zakrystii. 
Dziś o 19.00 koncert kolędowy Zielona kolęda w wykonaniu rybnickiej grupy Carrantuohill i grupy AF Music. Serdecznie zapraszamy

 1. We wtorek w ostatni dzień starego roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na godz. 16.30 i na msze św. o 17.00 z podsumowaniem życia duszpasterskiego w naszej parafii w mijającym roku. Kancelaria w sylwestra nieczynna. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza o północy na mszę św. do kościoła akademickiego.
 2. W nowy rok w Uroczystość Bożej Rodzicielki msze św. jak w niedzielę.
 3. W najbliższym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, adoracja ze względu na kolędę tylko od 17.00 do 18.00. W piątek dzieci szkolne zapraszamy wyjątkowo na msze św. o godz. 18.00. Nie będzie mszy szkolnej o 16.30. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. W sobotę po mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec.
  Trwają odwiedziny kolędowe. Kolęda dodatkowa w niedziele 2 lutego.
 4. Grupa Apostolatu Bożego Miłosierdzia zaprasza na spotkanie opłatkowe w poniedziałek o 10.00 w domu parafialnym.
 5. W piątek o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.
  Mamy zaproszenie na kolędowanie do Ojców Werbistów w niedziellę 5 stycznia na godz. 17.45 z Mix Orchestra i na godz. 18.30 również 5 stycznia do Jejkowic z zespołem Universe.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22 – 29.12.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 15.00.

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, spowiadamy przed mszami św. W czasie mszy św. nie ma spowiedzi.

Jutro (w poniedziałek) sakrament pokuty i pojednania od 6.30 do 10.00 (z przerwami na msze św. o 7.00 i 8.00) i od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00. W Wigilię spowiedź od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 15.30.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian na pasterkę o północy. Kolekta będzie w części przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. jak w niedziele, podobnie w drugi dzień świąteczny. Nieszporów w drugi dzień świąteczny nie będzie.

3. W piątek święto św. Jana Apostoła. Po każdej mszy świętej zgodnie ze zwyczajem będziemy święcić wino.

W sobotę przypada święto świętych Młodzianków. Wszystkie dzieci zapraszamy na mszę świętą ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 9.00, po mszy św. zostaną podsumowane tegoroczne roraty.

4. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) przypada święto Świętej Rodziny. Msza w intencji rodzin o godz. 12.00.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w bazylice Zielona kolęda – koncert kolędowy grupy Carrantuohill i grupy AF Music.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wychodząc z kościoła można jeszcze nabyć opłatki i świece Caritas.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
15 – 22.12.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Niechaj dzisiejsza niedziela radości GAUDETE zbliża nas do Pana, który jest już blisko, który pragnie narodzić się w nas.

O 15.00 nieszpory adwentowe.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia.
 • we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30 w salce spotkanie grupy Apostolatu Bożego Miłosierdzia.
 • w środę po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.
 • w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.
 • w sobotę w bazylice adwentowy dzień skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

Zapraszamy do udziału w roratach. Codziennie o 18.00, w soboty o 8.00 rano. Od wtorku 17 grudnia rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do Bożego Narodzenia.
Zapraszamy też do korzystania z sakramentu pokuty codziennie przed mszami świętymi.

Zachęcamy, by nabywać świece Caritas jako wsparcie dla najuboższych. Są też opłatki na stół wigilijny oraz pierniki i karty świąteczne. Polecamy też prasę katolicką.

W sobotę 21 grudnia szafarze rozwiozą paczki świąteczne dla tych, którzy zostali zgłoszeni. Również w czasie świąt szafarze zaniosą komunię chorym i starszym. Prosimy ich zgłosić w zakrystii.

We wtorek rozpoczynamy budowanie stajenki i ustawianie choinek. Chętnych panów do pomocy zapraszamy na godzinę 9.00. W piątek o 9.00 prosimy panie o pomoc w sprzątaniu kościoła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
8 – 15.12.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Przed kościołem możliwość wsparcia polskich misjonarzy pracujących na wschodzie w ramach akcji pomocy Kościołowi na Wschodzie.
O 15.00 nieszpory adwentowe.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy agapa w domu parafialnym. Po mszy o godz. 18.00 w domu parafialnym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.
 • w środę wspomnienie św. Damazego, o 8.00 msza św. w intencji Seniorów, po mszy spotkanie przy stole. Po mszy wieczornej w kościele modlitwa – adoracja z diakonią Ruchu Światło Życie.
 • w czwartek wspomnienie NMP z Guadalupe. Od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 • w piątek wspomnienie św. Łucji. O 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 • w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża. O 9.00 w bazylice rozpoczyna się dzień skupienia Legionu Maryi i auksyliatorów. O 14.00 u Sióstr Urszulanek adwentowy dzień skupienia dla KIK-u i zainteresowanych.

Trwamy w czasie adwentu. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 8.00 rano. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Chciejmy jak najpiękniej przygotować nasze serca na przyjście Pana.

Jeszcze w tym tygodniu można zgłosić osoby lub rodziny do paczki świątecznej. Dane potrzebujących można wrzucić do którejkolwiek skarbonki w kościele. Paczki będą rozwiezione w sobotę 21 grudnia.

Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć świece Caritas, opłatki, oraz pierniki i karty świąteczne. Polecamy też prasę katolicką. GN wprowadza nas w czas adwentu. Jest nowy MGN dla dzieci.

29 grudnia organizujemy koncert kolędowy z udziałem grupy Carrantuohil zatytułowany Antoni dla Rybnika. Jeśli ktoś chciałby złożyć swoją cegiełkę na organizację tego koncertu – będziemy wdzięczni (myślimy tu przede wszystkim o właścicielach różnych firm).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1 – 8.12.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Dzisiejsza niedziela to również niedziela trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji zwłaszcza w adwencie, księga trzeźwości wyłożona jest przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Wcześniej o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie Akcji Katolickiej i o 18.00 msza św. w intencji członków Akcji i ich rodzin.
 • we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30 w salce spotkanie Apostolatu Bożego Miłosierdzia a o 17.00 w kościele spotkanie rodziców wraz z dziećmi przed I Komunią. Będzie też możliwość zamówienia strojów komunijnych. O 19.00 w salce na probostwie krąg biblijny. Zapraszamy.
 • w środę wspomnienie św. Barbary, patronki górników. O 9.00 msza św. w intencji górników i ich rodzin. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia również emerytów górniczych i ich rodziny.
 • w czwartek z racji I czwartku o 8.00 msza o nowe powołania, adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.
 • w pierwszy piątek we wspomnienie św. Mikołaja zapraszamy do sakramentu pokuty i do udziału we mszy św. Msza szkolna w ramach mszy roratniej o 18.00, spowiedź dla dzieci od 17.30.
 • w I sobotę, we wspomnienie św. Ambrożego, po mszy o 8.00 – różaniec w intencjach Kościoła. Odwiedzimy też chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. Chcemy na święta przygotować paczki świąteczne starszym parafianom i ubogim rodzinom. Można takie osoby zgłosić w kancelarii lub wrzucić do którejkolwiek skarbonki informację z danymi osoby.
 • niedziela 8 grudnia to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza o 10.30 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii i z poświęceniem medalików. O 15.30 msza w intencji Dzieci Maryi. Po mszy spotkanie w domu parafialnym.

W całym Kościele rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Niech nie zabraknie naszej postawy czuwania, pamiętajmy o adwentowych postanowieniach, zapraszamy też na msze roratnie od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 8.00 rano. Dzieci otrzymywać będą obrazki związane z historią życia kard. Stefana Wyszyńskiego.

Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. Plan jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. W tygodniu zaczynamy o 15.30, w soboty i niedziele o 14.00. Od najniższych numerów.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas, opłatki, karty świąteczne. Polecamy też prasę katolicką. GN wprowadza nas w czas adwentu.

W przyszłą niedziele przed kościołami całej Polski – zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.11 – 1.12.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny. Niech Chrystus Król umacnia nas w wierze i błogosławi nam i naszym rodzinom. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 Dzisiaj o godz. 19.00 w bazylice koncert finałowy Dni Cecyliańskich. Requiem Mozarta w wykonaniu rybnickiej filharmonii i chóru Resonans con tutti. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa, zapraszamy nowych panów i młodzieńców. w środę o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie Apostolatu Maryjnego, a o 18.00 msza św. w intencji członków grupy. w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. w piątek po mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży oazowej, o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. w sobotę święto św. Andrzeja, apostoła. Dzieci Maryi zapraszają dzieci z naszej parafii na balik andrzejkowy do domu parafialnego w godzinach od 16.00 do 19.00. Zapisy wcześniejsze w kancelarii. W sobotę też na zakończenie mszy wieczornej udzielimy błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa. przyszła niedziela to I niedziela adwentu. Wieńce adwentowe poświecimy w sobotę na zakończenie mszy św. wieczornej. Od piątku 29 listopada rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Początek na ulicy Saint Vallier i Kościuszki. W blokach zaczynamy od dołu, w domkach od numeru najniższego. W tygodniu początek o 15.30, w soboty i niedziele o 14.00. Bardzo prosimy aby, jeśli tylko to możliwe, obecna była cała rodzina. Możemy zapisać też intencje do wspólnej modlitwy i pozostawić je na stole. Czas kolędy to przede wszystkim czas modlitwy i rozmowy duszpasterskiej. Cały plan kolędy jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. W piątek również o godz. 15.00 w kaplicy na Campusie przy ul. Rudzkiej rozpocznie się 54 godzinna nieustanna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania. Zakończy się w niedzielę 1 grudnia apelem o godz. 21.00. Zachęcamy wszystkich aby choć przez chwile włączyć się do tej modlitwy. Nasza parafia ma swój czas w niedzielę od 18.00 do 21.00. Polecamy wszystkim prasę katolicką. Do GN dołączony jest m.in. kalendarz ścienny na 2020 rok z Janem Pawłem II. Ministranci proponują nam zakup słoików adwentowych z zadaniami na czas adwentu, a od 1 grudnia można będzie zakupić opłatki, lampiony i karty świąteczne. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 – 24.11.2019 Dziękujemy ks. prof. Maciejowi Basiukowi i klerykom naszego seminarium za dzisiejszą posługę w naszej parafii. O 15.00 zapraszamy na nieszpory, które poprowadzą klerycy. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. O 19.00 kolejny Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia. we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30 w salce spotkanie grupy modlitewnej Apostolatu Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 w Domu Parafialnym kolejne spotkanie z Siostrą Jolantą z cyklu Kobiety w Biblii. w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. w piątek wspomnienie św. Cecylii. O 18.00 msza św. w intencji chóru parafialnego a także w intencji ministrantów, z racji ich święta patronalnego św. Tarsycjusza. w sobotę wspomnienie św. Klemensa. Po mszy wieczornej koncert ku czci św. Cecylii zatytułowany „Miłość i Miłosierdzie” w wykonaniu naszej scholii parafialnej „Dei Gloria”. w niedzielę o 19.00 wydarzenie muzyczne w naszej bazylice – koncert finałowy „Dni Cecyliańskich”: „Requiem” Mozarta w wykonaniu rybnickiej filharmonii i chóru ”Resonans con tutti”. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wcześniej na mszy o godz. 12.00 śpiewać będzie chór „Cantate Dominum”. W najbliższym tygodniu swoje spotkanie formacyjne w grupach będą mieli kandydaci do bierzmowania. Początek o godz. 19.00 Duszpasterstwo Akademickie zaprasza narzeczonych na kurs nauk przedmałżeńskich metodą dialogową, który rozpocznie się w czwartek 21.11.2019r. o godz. 19:00 w Duszpasterstwie Akademickim w Rybniku Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł o bohaterce serialu „Nieplanowane”, nawróconej działaczce pro – life a także o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich. Jest też nasza gazetka parafialna w cenie 1 zł z planem kolędy. Kolędę rozpoczniemy 29 listopada. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Pierśćca koło Skoczowa do Sanktuarium św. Mikołaja na dzień skupienia Apostolatu Dobrej Śmierci. Wyjazd 30 listopada o godz. 9.00, zapisy w kancelarii. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 – 17.11.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. O 15.00 zapraszamy na nieszpory. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours. O 10.30 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta. Po niej przemarsz na rynek. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy też nowe osoby. Po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. We wtorek wspomnienie św. Jozafata. Po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. Również zapraszamy nowych panów na to spotkanie. W środę wspomnienie pierwszych męczenników polskich. Po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Msza o 18.00 ku czci Ducha św. W piątek św. Alberta Wielkiego. Na mszę wieczorną o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po mszy krótkie spotkanie dla młodzieży i rodziców. O 17.30 okazja do spowiedzi dla bierzmowańców. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo o godz. 18.00 w salce. W przyszłą niedzielę w Dzień Muzyki Liturgicznej będziemy przeżywać w parafii tzw. akcję powołaniową. Gościć będziemy kleryków naszego seminarium. Kolekta wtedy również na seminarium. Przed kościołami całej Polski zbiórka na pomoc Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziękujemy wszystkich Parafianom za szczególną modlitwę w ostatnich dniach ofiarowaną za naszych zmarłych oraz za złożone wypominki. Msze św. za zmarłych zalecanych odprawimy w poniedziałek 18 listopada o godz. 7.00 i w niedzielę 1 grudnia o 12.00. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość. Kto jeszcze nie zakupił kalendarza parafialnego na 2020 rok temu gorąco go polecamy. Zakup kalendarza to również cegiełka na wszelkie prace remontowe w bazylice. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 – 10.11.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. O 15.00 różaniec za zmarłych. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza. O 16.30 w domu parafialnym spotkanie Akcji Katolickiej, a o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy także panów z naszej parafii. we wtorek po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 w salce na probostwie krąg biblijny. Zapraszamy do zgłębiania treści Słowa Bożego. w środę o 8.00 msza w intencji Seniorów, po niej spotkanie w domu parafialnym. w czwartek, z racji I czwartku, adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi po mszy wieczornej do 21.00. Na probostwie o 19.00 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. w piątek po mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla młodzieży w sobotę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów, a o 9.30 Dzieci Maryi. O 19.00 w naszej bazylice Koncert Laureatów Rybnickiej Jesieni Chóralnej. Na tę ucztę muzyczną, ale i duchową już dziś serdecznie zapraszamy. Do piątku trwać będzie w bazylice modlitwa różańcowa za naszych zmarłych, codziennie o 17.30, w niedzielę o 15.00. Wypominki można składać w zakrystii. Zachęcamy też do zyskiwania odpustów zupełnych za naszych zmarłych. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” dziś m.in. artykuł o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki w piątek po mszy o godz. 8.00. Zaś w najbliższy poniedziałek prosimy o pomoc w grabieniu liści na godz. 10.00. Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej prosimy o uzupełnienie w tym tygodniu w kancelarii brakujących danych. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.10 – 3.11.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. O 15.00 nabożeństwo różańcowe. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. we wtorek po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do św. Antoniego. w środę święto poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach. Po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy wieczornej do 21.00. w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę bez mszy o godz. 15.30. W czwartek wieczorem msza św. już z uroczystości. Jest to uroczystość nakazana. O godzinie 14.00 1 listopada – procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. Początek przy kręgu pamięci od ulicy Jaskółczej. Zapraszamy do udziału. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; – w dniach od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Zachęcamy do składania wypominków za naszych zmarłych. Będziemy w tych intencjach modlić się w modlitwie różańcowej od 2 listopada do soboty 9 listopada o godz. 17.30. Również w sobotę 2 listopada o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Zalecki za zmarłych na nabożeństwa różańcowe można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek. 1 listopada przed cmentarzami: komunalnym i parafialnym wolontariusze z żółtymi chustami, legitymacjami i zaplombowanymi puszkami przeprowadzą kwestę na rzecz hospicjum domowego im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. W tym tygodniu też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych odwiedzimy z Najśw. Sakramentem w sobotę od godz. 8.00. Jeszcze dzisiaj Dzieci Maryi proponują nam zakup zniczy na groby naszych bliskich. Kupując wspieramy wyjazd dzieci na rekolekcje maryjne. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” dziś m.in. artykuł o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki wyjątkowo w czwartek po mszy o godz. 8.00. Zaś w najbliższy poniedziałek prosimy o pomoc w grabieniu liści na godz. 9.00. Jednocześnie informujemy że byliśmy zmuszeni wyciąć żywopłot z bukszpanu wokół bazyliki na skutek choroby tych roślin znanej wszystkim działkowcom. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20-27.10.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz misji. Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i O. Ernestowi za posługę w dzisiejszą niedzielę misyjną. Zapraszamy na różaniec w intencji misji na 15.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia. we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II. w środę św. Jana Kapistrana, po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Ruchu Światło Życie. O 18.45 w domu parafialnym spotkanie przed styczniową pielgrzymką do Ziemi Świętej. Są jeszcze 4 wolne miejsca. w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy wieczornej do 21.00 w piątek po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej, zapraszamy też nowe osoby. W Teatrze Ziemi Rybnickiej o godz. 18.00 uroczysta gala z okazji 50 lecia Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku. Msza św. dziękczynna w niedzielę 27.10 o 20.00 w kościele akademickim. w sobotę o 9.00 spotykają się ministranci i kandydaci a o 9.30 Dzieci Maryi. w tym tygodniu swoje pierwsze spotkania w grupach mają kandydaci do bierzmowania. Plan tych spotkań jest wypisany na afiszach. Ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy codziennie o 17.15. Zachęcamy też do ofiarowania róży dla Matki Bożej wraz ze swoją intencją. Dzieci Maryi proponują nam zakup zniczy na groby naszych bliskich. Kupując wspieramy wyjazd dzieci na rekolekcje maryjne. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dziś dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. Jest też nowy MGN dla dzieci z tematyką różańcową. Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie z dr Anną Mandrelą nt duchowości Witolda Pileckiego. Szczegóły na plakacie Rada Dzielnicy Ligota – Ligocka Kuźnia zaprasza na spotkanie do Harcówki 22 października na 18.30 w temacie Czyste powietrze. Prezydent Rybnika zaprasza też w dniach 21-25 października na głosowanie w temacie projektów budżetu obywatelskiego. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.09 – 6.10.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz śląskiego seminarium duchownego. Przed bazyliką można tez złożyć swój dar serca na pomoc w renowacji katowickiej katedry Chrystusa Króla. Katedra to matka wszystkich kościołów. Jesteśmy jako parafia zobowiązani do wsparcia również tej świątyni. Bóg więc zapłać. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 Dziś w niedzielę przypada 112 rocznica poświęcenia naszej bazyliki. Modlimy się za budowniczych tej świątyni, wspominamy śp. ks. Franciszka Brudnioka i wszystkich dobrodziejów. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima. we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O 16.30 w salce spotkanie Ruchu Apostolatu Bożego Miłosierdzia, zaś o 19.00 w salce na probostwie spotkanie w ramach kręgu biblijnego z ks. dr Damianem Bednarskim postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Machy. Spotkanie zatytułowane: „Miłosierdziem odpowiedział na nienawiść”. w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów – o 8.00 msza w intencji seniorów, po niej spotkanie przy stole. w czwartek z racji I czwartku o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00. w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, spowiedź dla dzieci szkolnych o 16.00, o 16.30 msza szkolna z poświęceniem różańców dzieciom komunijnym. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. w I sobotę miesiąca wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, od 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem – zgłoszenia do czwartku w zakrystii. We wtorki i piątki po mszy św. wieczornej – katechezy pogłębiające wiarę prowadzone przez wspólnotę neokatechumenalną. Zapraszamy. Od wtorku też 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe – w tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by odpowiedzieć na wołanie Matki Bożej Odmawiajcie różaniec. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce. W sobotę i niedzielę w salce warsztaty dla małżonków: MAŁŻEŃSTWO-RELACJA-MIŁOŚĆ-SIŁA-WIĘŹ. Zainteresowanych zapraszamy do udziału, zapisy w kancelarii. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dziś dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. Jest też nowy MGN dla dzieci z tematyką różańcową. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15-22.09.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Bratu Markowi dziękujemy za wygłoszone słowo i zachęcamy do udziału w spotkaniach pogłębiających wiarę. Najbliższe we wtorek o 19.00 w kościele. U nas dziś jeszcze nieszpory o godz. 15.00. W liturgii tygodnia: w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. we wtorek o 16.30 w salce na probostwie pierwsze spotkanie dla dzieci przed wczesną komunią wraz z rodzicami. Jeśli to możliwe prosimy o obecność obojga rodziców. w środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Po mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie. W tym dniu swoje urodziny obchodzi też wikary – ks. Kazimierz Cichoń. Solenizantowi życzymy wszelkich łask od Boga i zapraszamy na mszę św. w intencji Solenizanta na godz. 18.00. w czwartek wspomnienie św. Januarego. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00 w piątek po mszy wieczornej w salce spotyka się młodzież – zapraszamy nowe osoby. w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów, a o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi. Przypominamy, że pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych wraz z dziećmi z klas 3 odbędzie się w kościele 24 września we wtorek o godz. 19.00. Zaś kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami zapraszamy w piątek 27 września również na 19.00. W parafii w Chwałowicach organizowany jest w dniach 27-29.09 kurs Nowe Życie. Zainteresowanych zachęcamy do udziału, szczegóły na plakacie. Ks. Arcybiskup zaprasza bierzmowańców, tych którzy przyjęli ten sakrament w tym roku na wspólne świętowanie do katedry w sobotę 21 września. Chętna młodzież z naszej parafii zapisuje się w zakrystii na wyjazd autokarowy. Szczegóły na plakacie. Prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki w piątek po mszy o godz. 8.00. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym piękne artykuły o krzyżu świętym: Pod krzyżem najjaśniej … Jest też MGN dla dzieci OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 – 8.09.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz archidiecezji. Dziś uroczystość odpustowa w nowym kościele MB Częstochowskiej na Nowinach. O 18.00 dla wszystkich, którzy tam przybędą – poczęstunek, a o 19.00 – modlitwa wdzięczności za dar 74 pielgrzymki rybnickiej wraz z Rybnickim Wieczorem Chwały. U nas dziś nieszpory o godz. 15.00. W liturgii tygodnia: Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Powraca msza św. w tygodniu o godz. 7.00 rano. w poniedziałek msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego mają wszystkie szkoły z terenu naszej parafii. O 17.00 w salce spotkanie Akcji Katolickiej, a o 19.30 msza św. miesięczna w intencji mężów i ojców całego regionu. we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Po mszy o godz. 8.00 i przed wieczorną – nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 na probostwie spotkanie szafarzy Najśw. Sakramentu. W bazylice zaś o 19.00 – koncert organowy w ramach Dni Muzyki Organowej, kolejny odbędzie się w niedziele 8 września o 19.00. w środę o godz. 8.00 msza św. w intencji Seniorów, a po niej spotkanie przy stole. Przekażmy to zaproszenie innym, pomóżmy starszym dotrzeć do kościoła. Po mszy wieczornej pierwsze spotkanie powakacyjne Diakonii Modlitwy i Oazy Dorosłych. w czwartek, z racji I czwartku – msza o 8.00 za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00. O 19.00 na probostwie spotkanie dla katechetów uczących na terenie naszej parafii. w piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna. O 17.30 spowiedź dla młodzieży, a po mszy wieczornej spotkanie dla nich – zapraszamy nowe osoby szczególnie po gimnazjum i po szkole podstawowej. O 18.00 w domu parafialnym rozpoczynają się też nauki małżeńskie. w I sobotę miesiąca od godz. 8.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. Po mszy o 6.30 w kościele MB Bolesnej wyruszy ślubowana pielgrzymka na odpust do Pszowa. Zachęcamy i naszych parafian do udziału. O 9.30 spotkanie grupy Dzieci Maryi – polecamy szczególnie nowym zainteresowanym dzieciom. O 16.00 w bazylice spotkanie z panią dr Wandą Półtawską. Adresowane jest do narzeczonych i młodych małżeństw. Szczegóły na plakacie. Legion Maryi zaprasza na autokarowa pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 września, wyjazd o godz. 6.00 rano, zapisy w kancelarii. Prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki w piątek po mszy o godz. 8.00. Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o łaskach wymodlonych przed jasnogórskim obrazem oraz o tajemnicy spowiedzi. Jest również nowy MGN dla dzieci. Kolekta za tydzień na cele naszej parafii, szczególnie na zakup na zimę oleju grzewczego – to suma około 20 tys. złotych. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.08 – 1.09.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. O. Robertowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i polecamy waszej ofiarności kalendarze misyjne. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. W liturgii tygodnia: w poniedziałek uroczystość MB Częstochowskiej. we wtorek – wspomnienie św. Moniki w środę św. Augustyna. O godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego. w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Od 17 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu. w piątek diecezjalna pielgrzymka ministrantów do katowickiej katedry, u nas o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę na zakończenie mszy wieczornej udzielimy błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa w niedziele w katedrze dzień wspólnoty Ruchu Światło -Życie. Kolekta wtedy na potrzeby archidiecezji. Dziękujemy tym panom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i w minionym tygodniu pomagali w remoncie salki pod probostwem. Na poniedziałek potrzeba jeszcze kilku panów do pracy przy oczyszczaniu ścian. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o łaskach wymodlonych przed jasnogórskim obrazem i o tajemnicy spowiedzi. Jest również nowy MGN dla dzieci. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 – 25.08.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. W liturgii tygodnia: – we wtorek – wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła; po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego – w środę wspomnienie św. Piusa X papieża – w czwartek wspomnienie NMP Królowej – w sobotę święto Bartłomieja Apostoła. W dniach 6 i 7 września odbędą się w naszej parafii nauki małżeńskie dla narzeczonych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 7 września o 16.00 organizujemy dla narzeczonych i młodych małżeństw spotkanie z panią dr Wandą Półtawską. Zapisy na to spotkanie w kancelarii. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m. in. artykuł o I powstaniu śląskim. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 – 18.08.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny przeznaczony na cele naszej parafii. Zakończył się remont dachu bazyliki. Dziękujemy firmie DREWKON za wykonane prace. Całość prac wyniosła około 70 tyś zł. Tym bardziej więc dziękujemy za wszelkie ofiary i cegiełki na ten cel. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Joanny de Chantal, zakonnicy. Po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Również w poniedziałek o 18.00 msza św. z okazji urodzin ks. Jerzego Dudka. Zapraszamy do modlitwy, a solenizantowi życzymy wielu łask Bożych. we wtorek – po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. Jest to również 13 dzień miesiąca – dzień fatimski. Msza o 18.00 za Czcicieli MB Fatimskiej, po mszy różaniec. w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana też MB Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym – po każdej mszy św. zgodnie z tradycją będziemy święcić zioła i kwiaty. w piątek św. Stefan Węgierskiego. O 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Chętnych do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy na 9.00. w sobotę Uroczystość św. Jacka – głównego patrona naszej archidiecezji. 2. W kancelarii trwają zapisy na wyjazd autokarowy do Piekar Śl. w dniu 18.08 na pielgrzymkę kobiet. Koszt 20 zł. 3. W dniach 6 i 7 września odbędą się w naszej parafii nauki małżeńskie dla narzeczonych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 7 września o 16.00 organizujemy dla narzeczonych i młodych małżeństw spotkanie z panią dr Wandą Półtawską. Zapisy na to spotkanie w kancelarii. 4. Rozpoczęliśmy remont salki pod probostwem. Chcemy go wykonać bez angażowania firm zewnętrznych. Bardzo prosimy panów o pomoc. Elektryków, malarzy, płytkarzy i innych chętnych do pomocy. Kontakt z ks. Proboszczem. 5. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym min. o pielgrzymowaniu i trzymaniu się ideałów. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04-11.08.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny, który będzie wsparciem działalności Wydziału Teologicznego i naszego seminarium. Dziękujemy również za przekazywane cegiełki w formie darowizny na remont dachu naszej bazyliki. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00, a o godz. 16.30 przywitamy w bazylice uczestników pielgrzymki rybnickiej. Wymarsz z dworca PKP o 16.15. W liturgii tygodnia: we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego – po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. w środę wspomnienie św. Sykstusa i św. Kajetana w czwartek św. Dominika. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 18.00 w piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. 2. W kancelarii zapisy na wyjazd autokarowy do Piekar Śl. w dniu 18.08 na pielgrzymkę kobiet. Koszt 20 zł. 3. Trwa sierpień miesiąc trzeźwości, księga abstynencji wyłożona jest przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Centrum Zdrowia i Leczenia Uzależnień Integrum z Boguszowic zaprasza osoby zainteresowane do udziału w bezpłatnych terapiach. Szczegóły na plakacie. 4. W dniach 6 i 7 września odbędą się w naszej parafii nauki małżeńskie dla narzeczonych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Również 7 września o 16.00 organizujemy dla narzeczonych i młodych małżeństw spotkanie z panią dr Wandą Półtawską. Zapisy na to spotkanie w kancelarii. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.07-04.08.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii, na prace związane z remontem dachu. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Marty we wtorek św. Piotra Chryzologa w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego. Adoracja Najśw. Sakr. od 17 do 18.00. W tym dniu przypada też tradycyjny odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozpoczyna się też sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, do postanowień w tym temacie oraz do wpisów do Księgi Trzeźwości wyłożonej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. w piątek o 19:00 w salce na probostwie nauka przed chrztem 2. W tym tygodniu również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy za powołanych i o nowe powołania. W piątek spowiedź o 17:30 dla dzieci szkolnych, które nie wyjechały w tym czasie na wakacje. 3. W środę 31 lipca wyruszy z bazyliki już po raz 74 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza Olszowskiego o godzinie 8:00. Wciąż jeszcze można się zapisać – w kancelarii lub w dniu wyjścia przed bazyliką. Są też miejsca w autobusie, który w sobotę 3 sierpnia wyruszy do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Pielgrzymów w Rybniku w bazylice przywitamy w niedzielę ok. 16:30. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować osobiście, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Informacje na ten temat na ulotkach i plakatach. 4. Trwają prace remontowe dachu bazyliki. Dziękujemy za wszystkie ofiary szczególnie w postaci cegiełek czy wpłat na konto parafialne. Dokonaliśmy już zapłaty I raty należności za wykonane prace, w sumie 32 tys. złotych. Polecamy to dzieło modlitwie i ofiarności parafian. 5. Kolekta za tydzień na wsparcie Wydziału Teologicznego UŚ. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 – 28.07.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii, na prace związane z remontem dachu. Dziękujemy również za cegiełki na ten cel – ofiary przekazane w formie darowizny na konto bankowe. Przypominamy, że każda wpłata na konto bankowe z tytułem DAROWIZNA może zostać odliczona od podatku w rozliczeniu rocznym. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny we wtorek św. Brygidy patronki Europy w środę wspomnienie św. Kingi w czwartek św. Jakuba Ap. oraz św. Krzysztofa. Adoracja Najśw. Sakr. od 17 do 18.00. w piątek św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej w przyszłą sobotę na zakończenie mszy wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa. 2. W przyszłą niedzielę z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców będziemy błogosławić kierowcom i święcić samochody. Po każdej mszy św. przy bramie wyjazdowej obok domu parafialnego oraz na parkingu przy szkole muzycznej. Ofiary z tej okazji składane będą przeznaczone na MIVA Polska organizację która zakupuje samochody dla misjonarzy. 3. W kancelarii zapisy na pieszą rybnicką pielgrzymkę na Jasną Górę i na wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów (3 sierpnia). 4. Parafia nasza poszukuje katechety do pracy w Ośrodku Szkolno Wychowawczym przy ul. Piasta. Oprócz wykształcenia teologicznego potrzebna jest również ukończona oligofrenopedagogika. Szczegóły u ks. Proboszcza. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 – 21.07.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Gromadzimy fundusze na remont dachu naszej bazyliki. Ten remont rozpocznie się w poniedziałek. Prosimy o zachowanie ostrożności przechodząc obok bazyliki. Zachęcamy też do cegiełek na remont dachu, formularze są przy stoliku z gazetami. Koszt całego remontu to suma około 70 tyś zł. Ubezpieczyciel przyznał nam sumę 30 tyś. złotych. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel. Po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. w czwartek św. Szymona z Lipnicy. Adoracja Najśw. Sakr. od 17 do 18.00. w sobotę wspomnienie bł. Czesława Wciąż zachęcamy do udziału w 74 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszy 30 lipca z bazyliki po mszy o godz. 8.00, powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 3 sierpnia. Zapisy w kancelarii, są również zapisy na wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów w sobotę 3 sierpnia. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 – 14.07.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. W imieniu braci i sióstr ze Wspólnoty Małego Baranka dziękujemy również za przekazanie w zeszłą niedzielę ofiary na budowę klasztoru wspólnoty. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli. Po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. w czwartek święto św. Benedykta patrona Europy. Adoracja Najśw. Sakr. od 17 do 18.00. w sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w bazylice porządek mszy wakacyjny. Nie będzie w tygodniu mszy św. porannej o 7.00. W niedziele msze św. bez zmian. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano a tylko we wtorki popołudniu.. Trwają zapisy na 74 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszy 30 lipca z bazyliki. Powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 3 sierpnia. Zapisy w kancelarii, są również zapisy na wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów w sobotę 3 sierpnia. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.06.-7.07.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Braciom i Siostrom ze Wspólnoty Małych Braci i Małych Sióstr Baranka dziękujemy za ich obecność i świadectwo życia. Po mszy przed kościołem można złożyć swój dar materialny na potrzeby wspólnoty. Serdeczne Bóg zapłać! W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ottona we wtorek, po mszy porannej i o 17.30, nabożeństwo do św. Antoniego w środę święto św. Tomasza apostoła w czwartek adoracja Najśw. Sakr. od 17 do 21.00 w piątek wspomnienie św. Marii Goretti w sobotę św. Marii Teresy Ledóchowskiej. W tym dniu też archidiecezjalna pielgrzymka chorych na Jasną Górę W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Odwiedziny chorych w miesiącach wakacyjnych tylko przez szafarzy po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii. W lipcu i sierpniu w bazylice porządek mszy wakacyjny. Nie będzie w tygodniu mszy św. porannej o 7.00, zapraszamy na godz. 8.00 lub 18.00. W niedziele bez zmian. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano, a tylko we wtorki po południu. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. ciekawe artykuły o EKG Bożego serca i wizycie japońskiej pary książęcej w Krakowie. Zapraszamy do udziału w 74. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszy 30 lipca z bazyliki, powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 3 sierpnia. Naszą grupę poprowadzi ks. Piotr. Chcemy również, aby ci wszyscy, którzy nie mogą pójść, pojechali w sobotę 3 sierpnia autokarem na powitanie pielgrzymów. Zapisy trwają w kancelarii. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 – 30.06.2019 Dziękujemy dziś za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Rozpoczynamy prace związane z naprawą dachu. Polecamy tę sprawę modlitwie i ofiarności parafian. Nieszpory dziś o 15.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. w czwartek wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego. Adoracja Najśw. Sakr. od 17 do 21.00. O 18.00 msza św. ku czci Ducha Św. w piątek uroczystość NSPJ, a w sobotę uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. W piątek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego. w sobotę na zakończenie mszy wieczornej błogosławieństwo matek oczekujących i pragnących potomstwa. za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii przedstawicieli Wspólnoty Małych Braci i Małych Sióstr Baranka. Podzielą się z nami świadectwem swojego życia. Poproszą nas też o wsparcie budowy ich ośrodka. 2. Od soboty w naszej bazylice porządek mszy wakacyjny. Nie będzie w tygodniu mszy św. porannej o 7.00, zapraszamy na godz. 8.00 lub 18.00. W niedziele bez zmian. 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko rano. 4. Jeszcze w tym tygodniu przyjmujemy w kancelarii intencje dla naszych księży, które będą odprawione przez nich w czasie wakacyjnych urlopów. 5. Dziękujemy tym Parafianom, którzy zaangażowali się w budowę parafialnego ołtarza na Boże Ciało. Dziękujemy też za liczny udział w procesji. 6. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. ciekawy artykuł o afrykańskiej Notre Dame oraz o górskim biegu Frassatiego, w którym brali udział rybniczanie. 7. W kancelarii trwają zapisy na: pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – 14.07 pieszą rybnicką pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 31.07-4.08. Naszą grupę bazylikową poprowadzi ks. Piotr. Tym bardziej zapraszamy do udziału! Tych, którzy nie mogą pójść, zachęcamy do udziału w autokarowym wyjeździe do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów 3 sierpnia. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 – 23.06.2019 Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Antoniego. Parafianom i Gościom naszej wspólnoty życzymy wielu łask dobrego Boga płynących za pośrednictwem św. Antoniego. O. Feliksowi dziękujemy za trud głoszenia Słowa Bożego. Nieszpory odpustowe o 15.00, poprowadzi je bp Grzegorz Olszowski. Dziękujemy za obecność, modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. W całości przeznaczamy go na naprawę dachu naszej świątyni. Prace te rozpoczną się 24 czerwca, a wykonawca będzie firma Drewkon z Rybnika. Polecamy to dzieło modlitwie i ofiarności Parafian. Dziękujemy też tym parafianom którzy zaangażowali się w prace porządkowe przed odpustem zarówno w bazylice jak i w jej obejściu. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia. we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 9.00 msza w intencji chorych i starszych Parafian z okazji odpustu parafialnego. Po mszy spotkanie przy stole w domu parafialnym. w środę o 18.00 w kaplicy domu parafialnego msza św. dla rodzin na zakończenie roku formacyjnego, a po niej spotkanie grillowe. Zapraszamy też wszystkie chętne rodziny, które szukają dla siebie czegoś więcej we wspólnocie Kościoła. w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w bazylice o 7.00, 9.00, 12.00, o 15.30 i 18.00. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Królowej Apostołów po mszy o 8.30 i przejdzie do 4 ołtarzy przy 4 kościołach wzorem roku ubiegłego. Osoby starsze mogą dołączyć do procesji przy drugim ołtarzu przy bazylice po mszy o godz. 9.00. Od samego początku do udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne naszej parafii. w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. 2. W kancelarii przyjmujemy intencje dla naszych księży które będą odprawione przez nich w czasie wakacyjnych urlopów. 3. Ofiary na kwiaty do naszego parafialnego ołtarza na Boże Ciało można składać do skarbonki w kościele. 4. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. ciekawy artykuł o ciemnej stronie internetu. Jest też nowy MGN dla dzieci oraz nasz Głos św. Antoniego. 5. Stowarzyszenie SPES poszukuje wolontariuszy na obóz wakacyjny z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie w dniach 5 – 17.08. Można pojechać tylko na tydzień. Szczegóły u ks. Proboszcza. 6. W kancelarii trwają zapisy na: Oblężenie Jasnej Góry – pielgrzymkę męską – w sobotę 22.06 pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – 14.07 pieszą rybnicką pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 31.07-4.08. Naszą grupę bazylikową poprowadzi ks. Piotr – tym bardziej zapraszamy do udziału! Tych, którzy nie mogą pójść, zachęcamy do udziału w autokarowym wyjeździe do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów 3 sierpnia. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 – 16.06.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożony dar materialny na cele naszej parafii. Dziś po mszy o 11.30 u Księży Werbistów wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału, dajmy piękne świadectwo naszego TAK dla życia i rodziny. Marsz zakończy się ok. 13.30 piknikiem rodzinnym przed bazyliką. Zagra zespół Gedeon i Testimonium. Nie będzie popołudniowych nieszporów. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, msza o 18.00 w intencji naszych kapłanów w ich rocznicę święceń kapłańskich. Po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa. w środę wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najw. i Wiecznego Kapłana. Od 17 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala. O 9.00 msza św. w intencji Seniorów całego regionu. niedziela następna to Uroczystość Najświętszej Trójcy. W czwartek 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy patrona naszej parafii i całego miasta. Zapraszamy do udziału we mszach św. o 7.00, 8.00 lub 18.00. Przez cały dzień też będzie odsłonięta figura św. Antoniego. Msza o 18.00 będzie również sprawowana w int. Czcicieli MB Fatimskiej. Po mszy różaniec i procesja z figurą. Uroczystości odpustowe w niedzielę 16 czerwca. Suma odpustowa o 10.30 pod przewodnictwem bpa Adama Wodarczyka z udziałem władz miasta. Po sumie procesja z figurą św. Antoniego. Nie będzie mszy o godz. 12.00. Nieszpory odpustowe o 15.00 poprowadzi bp Grzegorz Olszowski. Kazania odpustowe głosić będzie O. Feliks Rachwalik, delegat Ziemi Świętej. W dniu odpustu zachęcamy do nabywania pobłogosławionych lilii jako znaku – symbolu św. Antoniego oraz ciasta odpustowego sprzedawanego przez młodzież. W dniach 13-16 czerwca odbywać się też będą Dni Rybnika w ramach których min. będzie możliwość wejścia na wieżę bazyliki 15 i 16 czerwca od 12 do 19.00. W kancelarii przyjmujemy intencje dla naszych księży które będą odprawione przez nich w czasie wakacyjnych urlopów. Ofiary na kwiaty do naszego parafialnego ołtarza na Boże Ciało można składać do skarbonki w kościele. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. dodatek płyta CD zawierająca przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. W zakrystii MGN dla dzieci W kancelarii trwają zapisy na: wyjazd na Stecówkę z Klubem Inteligencji Katolickiej – 15.06 Oblężenie Jasnej Góry – pielgrzymka męska – sobota 22.06 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – 14.07 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 – 9.06.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożony dar materialny na cele archidiecezji. Dziś odpust w parafii św. Jana Sarkandra na Paruszowcu. U nas nieszpory o 15.00 W liturgii tygodnia: trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Codziennie po mszy wieczornej do 19.00 czuwanie i modlitwa. Prowadzą poszczególne grupy parafialne. Plan jest w gablotce; w poniedziałek o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców z całego regionu rybnickiego. Zapraszamy również naszych panów. Wcześniej o 17.00 w domu parafialnym spotkanie Akcji Katolickiej. we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 krąg biblijny; w środę wspomnienie św. Bonifacego. O godz. 8.00 msza w intencji seniorów, a po niej spotkanie w domu parafialnym. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie; w czwartek wspomnienie św. Norberta. I czwartek miesiąca, o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi; w piątek z racji I piątku o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna. Zapraszamy szczególnie dzieci po I komunii; w sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian, zgłoszenia do czwartku w zakrystii. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. o godz. 18.00 w intencji urodzin ks. Proboszcza i ks. Piotra; przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha św. W przyszłą niedzielę w Rybniku będzie miał miejsce kolejny już Marsz dla Życia i Rodziny. Początek mszą św. u Księży Werbistów o godz. 11.30, po czym przejście do nas do bazyliki a tu na zakończenie piknik rodzinny. Zapraszamy do udziału, dajmy piękne świadectwo naszego TAK dla życia i dla rodziny w której jest miejsce dla ojca, matki i dzieci. Można ofiarować ciasto na piknik rodzinny przynosząc je na probostwo lub do zakrystii. W kancelarii przyjmujemy intencje dla naszych księży, które będą odprawione przez nich w czasie wakacyjnych urlopów. Ofiary na kwiaty do naszego parafialnego ołtarza na Boże Ciało można składać do skarbonki w kościele. Polecamy Gościa Niedzielnego. W zakrystii MGN dla dzieci OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.05 – 2.06.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożony dar materialny na cele naszej parafii. Kolekta za tydzień na cele archidiecezji. Trwają nabożeństwa majowe. W niedzielę o 15.00 w tygodniu o 17.30. Zapraszamy W liturgii tygodnia: w poniedziałek z racji Dnia Matki o godz. 8.00 msza św. w intencji wszystkich matek, po niej Legion Maryi zaprasza do salki na poczęstunek. we wtorek po mszy porannej – nabożeństwo do św. Antoniego, o 16.45 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie Apostolatu Maryjnego, a o 19.00 spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie. w czwartek wspomnienie św. Jana Sarkandra. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00. w piątek Święto Nawiedzenia NMP. Początek nowenny przed Zesłaniem Ducha św. w sobotę wspomnienie św. Justyna, męcz. niedziela za tydzień to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe. Modlitwę o urodzaje i o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy poprowadzimy w ramach nabożeństwa majowego o 17.30 – początek przy krzyżu misyjnym. Zapowiadamy iż Boże Ciało 20 czerwca wzorem roku ubiegłego będzie również wspólne dla 4 centralnych parafii Rybnika. Dar materialny na kwiaty do naszego ołtarza można złożyć do skarbonki w kościele. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim ciekawy artykuł o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity a także o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jest też nowy MGN dla dzieci. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 – 26.05.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożony dar materialny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę o 15.00, a w tygodniu 17.30. Dziś urodziny obchodzi ks. Mateusz Mnich. Życzymy solenizantowi Bożego błogosławieństwa i darów Ducha św. w jego posłudze. Msza św. w int. ks. Mateusza dziś o 12.00 i w sobotę o godz. 8.00 od Żywego Różańca. Dziś również odpust w kapliczce św. Jana Nepomucena na Ligocie. Uroczyste nieszpory tam o godz. 16.00 W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia. we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena. O 19.00 Krąg biblijny w salce na probostwie. w środę św. Rity z Cascia. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie. W salce o 19.00 spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Włoch. w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00. w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych. za tydzień w niedziele pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar Śl. W piątek wyjazd parafialny do Czech o godz. 8.00 z ul. Mikołowskiej przy bazylice. Uczestników prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę należności. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim ciekawy artykuł o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity a także o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jest też nowy MGN dla dzieci. Dzieci komunijne mogą w kancelarii odbierać albumy – zdjęcia z I komunii. Rada Dzielnicy Rybnik Północ informuje, iż w siedzibie Rady – Zespół Szkolno Przedszkolny nr 5 ul. Różańskiego, w dniach 20 – 24.05.2019 członkowie Rady będą zbierać podpisy pod petycją w sprawie protestu przeciwko powstaniu nowej kopalni w Rybniku. Szczegóły na plakacie. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 – 19.05.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożony dar materialny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę o 15.00, a w tygodniu 17.30. W całym kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. W liturgii tygodnia: w poniedziałek 13 maja dzień fatimski, zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w int. czcicieli MB Fatimskiej, po niej różaniec i procesja z figurą MB i z relikwiami bł. Dzieci Fatimskich wokół bazyliki. Chcemy nabożeństwom fatimskim w naszej parafii nadać uroczystą formę, dlatego od maja do października zapraszamy do udziału. W poniedziałek w czasie mszy o 18.00 będziemy też modlić się za bpa Grzegorza w 24 r. jego święceń kapłańskich. we wtorek święto św. Macieja Ap., po mszy porannej nowenna do św. Antoniego. O 19.00 spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa. w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00. 0 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej. W przyszłą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze małżeńskie. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim ciekawy artykuł o tajemnicach fatimskich – czy wszystkie zapowiedzi MB się spełniły. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 – 12.05.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożony dar materialny. Nabożeństwo majowe dziś o 15.00, a nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci komunijnych o 16.30. Do wczesnej komunii przystąpiło 11 dzieci, a do I komunii 21. Dzieci wraz z rodzicami w duchu wdzięczności Jezusowi będą przeżywać biały tydzień uczestnicząc we wspólnej modlitwie i Eucharystii. W liturgii tygodnia: kończy się tydzień miłosierdzia – dziś jeszcze można złożyć swój dar do skarbonki w kaplicy MB Częstochowskiej na pomoc ubogim. Za każdy dar serca dziękujemy. w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 16.30 w domu parafialnym spotkanie Akcji Katolickiej, a o 19.30 miesięczna msza św. w int. mężów i ojców prowadzona przez grupę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy też panów z naszej parafii do tej wspólnej modlitwy. we wtorek po mszy porannej nowenna do św. Antoniego. w środę uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. głównego patrona Polski, po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00. w piątek po mszy wieczornej zapraszamy młodych na spotkanie. W domu parafialnym rozpoczynają się też warsztaty w temacie: Sięgnij po asertywność. Zapisy na warsztaty w kancelarii. w sobotę w katowickiej katedrze święcenia prezbiteratu. Kandydatów do kapłaństwa polecamy modlitwie wiernych. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe. Codziennie o 17.30, a w niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim ciekawy artykuł o tym na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04 – 5.05.2019 Dziś Niedziela Miłosierdzia o 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy. W liturgii tygodnia: rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do modlitwy za najbardziej potrzebujących oraz do darów miłosierdzia – skarbonka na pomoc ubogim wystawiona jest w kaplicy MB Częstochowskiej. Złożone tam ofiary będą wsparciem dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających na letnie rekolekcje. w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, o 18.45 próba przed I komunią dla dzieci klas 3 i ich rodziców we wtorek uroczystość św. Wojciecha, po mszy porannej i przed wieczorną – nowenna do św. Antoniego, o 19.00 w salce krąg biblijny. w środę święto św. Józefa, rzemieślnika – odpust u O. Franciszkanów. w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00. Msza o godz. 8.00 za powołanych i o nowe powołania. w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. tak jak w niedziele oprócz mszy o 15.30. Msza za ojczyznę o godz. 10.30 z udziałem władz miasta. Na każdej mszy odnowimy milenijny akt oddania Polski w sobotę wspomnienie św. Floriana. I sobota miesiąca. Od 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. O 11.00 uroczystość I komunii i bierzmowania dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Za tydzień w niedzielę na mszy o 9.00 wczesna komunia, a na mszy o 10.30 I komunia dzieci z klas III. Przyszła niedziela będzie też obchodzona jako Niedziela Biblijna. Kolekta tej niedzieli na seminarium duchowne. 2. Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie o 17.30, a w niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 3. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim ciekawy artykuł o historii relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki i historii paryskiej katedry Notre Dame. 4. Na stoliku z prasą są również książeczki o miłosierdziu Bożym za dowolną ofiarą. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 – 28.04.2019 Chrystus zmartwychwstał! Niech ożywia naszą wiarę i umacnia nas w dobrym. Niech Jego błogosławieństwo przenika nasze serca i zagości w naszych domach. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Triduum Paschalnym, za przygotowanie kościoła do tych ceremonii, za wszelkie wyrazy życzliwości, za dar materialny. Dziś o 15.00 nieszpory świąteczne. Trwamy w nowennie przed świętem miłosierdzia. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed mszą wieczorną o 17.45 Jutro w poniedziałek wielkanocny msze św. tak jak w niedziele, kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL. W liturgii tygodnia: oktawa Wielkanocy, z tej racji w czwartek w parafii w Ligockiej Kuźni konwent wielkanocny księży dekanatu, msza św. tam o godz. 19.00 w naszej bazylice we wtorek nowenna do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30 w środę o 16.30 w kościele spotkanie dzieci klas III przed pierwsza komunią wraz z rodzicami w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu wyjątkowo tylko od 17 do 18.00. w sobotę na zakończenie mszy wieczornej udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym i pragnącym potomstwa. Trwają zapisy na wyjazd majowy do Czech 24-25 maja i na przyszłoroczną styczniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są również miejsca na wyjazd w niedzielę do Łagiewnik Polecamy świąteczny numer Gościa Niedzielnego. Kolekta za tydzień na diecezjalne dzieło CARITAS ZAPROSZENIA Wyjazd pielgrzymkowy do Łagiewnik – 28.04 Wyjazd majowy do Czech 24-25 maja. Ołomuniec, Kromieryż – ogrody arcybiskupie, Piwniczki Templariuszy /kolacja z degustacją wina/, Brno, Svatyj Kopeczek – koszt. 200 zł Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej 19 – 25.01.2020 Koszt 470 USD + 1990 PLN OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14-21.04.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Dziś po każdej msz św. przy drzwiach bocznych podopieczni schroniska dla bezdomnych w Przegędzy zapraszają na kiermasz świąteczny. Nasze Dzieci Maryi i młodzież z tyłu kościoła rozprowadzają paschaliki i figurki wielkanocne. Dziś o 16.30 ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Również dziś o 19.00 w bazylice koncert pasyjny w wykonaniu filharmonii rybnickiej. W programie: Giovanni Pergolesi „Stabat Mater” i Jacek Glenc „Lamentoso”. Wcześniej o 15.30 w domu parafialnym wielkopostne spotkanie dla osób stanu wolnego: kawalerów i panien nt. „tylko w Bogu rozwijasz w pełni swoje człowieczeństwo”, zostanie ono powtórzone we wtorek 16 kwietnia o g. 19.00. W najbliższym tygodniu: w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały tym razem o charakterze medytacyjnym z tekstami św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy we wtorek nowenna do św. Antoniego o 8.30 i 17.30 w wielką środę zapraszamy na nab. pokutne o godz. 18.30 z okazją do spowiedzi aż do godz. 21.00. Spowiedź w wielkim tygodniu również od poniedziałku do środy pół godziny przed mszami świętymi. Wielki Czwartek. Spowiedź rano od 7.00 do 8.30 i od 15.00 do 17.30. O 18.00 msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. Wielki Piątek. Obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 9.00 /bez czytania zalecek/. Spowiedź od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po niej Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00 Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Bożym grobie od godz. 7.00 do 19.30. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Święcenie potraw wielkanocnych od godz. 10.00 do 16.00 co godzinę. O 10.00 szczególnie zapraszamy dzieci. Ofiary Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece z okapnikami. Spowiedź od 7.00 do 11.00 i od 14.00 do 18.00. za tydzień w Niedzielę Zmartwychwstania szafarze zaniosą komunię chorym i starszym do ich domów. Zgłoszenia tych osób w zakrystii. Podczas Triduum Paschalnego istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz spełniając następujące praktyki: ● w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie Przed tak wielkim Sakramentem; ● w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża podczas Ceremonii; ● w Wielką Sobotę – udział we Mszy Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym i złożyli swój dar materialny. Można to jeszcze uczynić poprze ofiarę do skarbonki pomoc ubogim. Przygotowaliśmy 40 paczek żywnościowych. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: wszystko o liturgii Triduum Paschalnego oraz o tym co trzeba zrobić aby się nawrócić. Jest MGN dla dzieci z płytą Arki Noego. W czwartek o 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki. Kolekta w niedziele zmartwychwstania przeznaczona będzie na brukowanie przejścia z kaplicy pogrzebowej do kościoła. W II dzień świąteczny w części na Wydział Teologiczny uniwersytetu śląskiego. Trwają zapisy na wyjazd majowy do Czech 24-25 maja i na przyszłoroczną styczniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 – 14.04.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Ojcu Euzebiuszowi dziękujemy za podjęty trud głoszenia rekolekcji parafialnych i zachęcamy do nabycia pamiątkowych książeczek o św. Antonim i do wsparcia dzieł prowadzonych przez rekolekcjonistę. W liturgii tygodnia: od dziś rozpoczynamy w liturgii II część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Aż do liturgii Męki Pańskiej zgodnie z tradycją zasłaniamy krzyże. we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O 19.00 w salce spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 19.00 w domu parafialnym pierwsze spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Zapraszamy zainteresowanych. w piątek droga krzyżowa w kościele tylko rano o 8.30. Wieczorem o 18.45 zapraszamy na drogę krzyżową ulicami parafii. Bądźmy obecni, dajmy piękne świadectwo naszej wiary, proszę przynieść też ze sobą świece. Również w piątek w kaplicy na Campusie o godz. 15.00 rozpocznie się 54 godzinna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania. Zapraszamy i naszych parafian do chwili adoracji w wyznaczonej dla naszej parafii porze. Plan jest w gablotce. w sobotę w naszej parafii wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców. w niedzielę o 8.30 odmawiamy jutrznię a o 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zakończył się remont góry domu parafialnego, oddaliśmy do użytku min. dużą salę która ma służyć parafianom dla organizacji spotkań rodzinnych wszelkich urodzin i jubileuszy. Dziękujemy wszystkim którzy pracowali i pomagali we wszelkich pracach. Salę można rezerwować bezpośrednio u ks. Proboszcza. Jeszcze do środy można zgłaszać potrzebujących którym przygotujemy paczki żywnościowe na święta. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć materialnie organizacje takich paczek swój dar można wrzucić do skarbonki dla ubogich w naszym kościele. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. dodatek płyta z filmem Ignacy Loyola. Jest też MGN dla dzieci. Legion Maryi zaprasza na wyjazd pielgrzymkowy z Legionem Maryi do Łagiewnik 28 kwietnia na Niedzielę Miłosierdzia, wyjazd o 6.00 rano koszt 40 zł. W kancelarii rozpoczęły się zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w styczniu przyszłego roku. Ks. Abp Wiktor Skworc zaprasza młodzież 14.04 w niedzielę palmową do katedry Chrystusa Króla na spotkanie młodych. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.03 – 7.04.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Jeszcze w tę niedzielę można złożyć do skarbonki przy bocznym ołtarzu swój dar serca w postaci jałmużny wielkopostnej, który będzie przekazany jako pomoc polskim misjonarzom. W liturgii tygodnia: w poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej, a o 16.00 w salce nr 8 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez grupę Mężczyźni św. Józefa. we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O 19.00 w salce krąg biblijny w środę o 8.00 msza w int. Seniorów, a po niej spotkanie w salce. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi. I czwartek miesiąca msza o 8.00 za powołanych i o nowe powołania. w I piątek miesiąca Droga krzyżowa – o 8.30 i 17.15. Wypominki do Drogi krzyżowej można składać w zakrystii. O 16.00 Droga krzyżowa dla dzieci i okazja do spowiedzi po czym o 16.30 msza szkolna. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. w sobotę spotkanie diecezjalne szafarzy Eucharystii oraz rejonowe spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wieczorem w bazylice o 19.00 Wielkopostny Koncert Symfoniczny ”Symfonia pieśni żałosnych” autorstwa Henryka Góreckiego w wykonaniu naszej szkoły muzycznej. Serdecznie zapraszamy! Rano od godz. 8.00 objazd chorych – zgłoszenia w zakrystii. w niedzielę Gorzkie Żale o 16.30 z kazaniem pasyjnym. 2. Młodzież zapraszamy na rybnicką Bless Night „Pan Da Chleba”; nocne czuwanie, którego początek w sobotę o godz. 20 w domu parafialnym. W planie m.in. warsztat z pieczenia chleba i wspólne śniadanie. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej parafii i u ks. Piotra. 3. Przypominamy, że ze względu na prace remontowe kancelaria czasowo jest przeniesiona do salki z tyłu probostwa. Dziękujemy tym parafianom, którzy odpowiedzieli na apel ks. Proboszcza i pomagali w porządkach w miniony piątek i sobotę. Chętnych do pomocy prosimy również w przyszłym tygodniu. 4. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W nim min. dodatek Ziołowa apteczka na wiosnę. Jest też MGN dla dzieci. W naszej gazetce parafialnej zamieszczony jest plan rekolekcji parafialnych i program parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii. 5. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy w czwartek 4 kwietnia, a zakończymy w niedzielę 7 kwietnia. Będzie je głosił O. Euzebiusz – franciszkanin. 6. Mamy zaproszenia: do Zespołu Szkół Urszulańskich na dni otwarte liceum w dniu 27 kwietnia i 29 kwietnia o godz. 10.00, szczegóły na plakacie. do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 na dzień otwarty 6 kwietnia od 10:00 do 11:30. do II LO na dzień otwarty w dniu 6 kwietnia początek o 9.00 na spotkanie z ks. Krzysztofem Nowrotem w Klubie Inteligencji Katolickiej u św. Jadwigi na Nowinach 4 kwietnia o 16.30. W temacie Wspomnienia ze ŚDM w Panamie na wyjazd pielgrzymkowy z Legionem Maryi do Łagiewnik 28 kwietnia, wyjazd o 6.00 rano koszt 40 zł 7. 5 kwietnia o 13.00 będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, zysk z tej akcji będzie wsparciem misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zużyty sprzęt można składować za domem parafialnym. Szczegóły na plakacie. 8. Wzorem świąt Bożego Narodzenia chcemy przygotować na Wielkanoc paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących i ubogich parafian. Nazwisko i adres takich osób można zapisać na kartce i wrzucić do którejkolwiek skarbonki. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 – 31.03.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz archidiecezji. W wielkim poście można również złożyć do skarbonki przy bocznym ołtarzu swój dar serca w postaci jałmużny wielkopostnej, który będzie przekazany jako pomoc polskim misjonarzom. W liturgii tygodnia: w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby podjąć dzieło duchowej adopcji będą mogły to uczynić na zakończenie mszy o godz. 8.00 i 18.00. we wtorek o 19.00 spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. Po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. w piątek Droga Krzyżowa – o 8.30 i 17.15. Wypominki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. w sobotę spotkanie rejonowe Legionu Maryi tzw. Acies zapraszamy członków i auksyliatorów na mszę św. o godz. 9.30 oraz dekanalny dzień skupienia ministrantów. w niedzielę msza św. o 12.00 będzie odprawiona o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Blachnickiego i ks. Machy. Gorzkie Żale o 16.30 z kazaniem pasyjnym. 2. Przypominamy, że ze względu na prace remontowe kancelaria czasowo jest przeniesiona do salki z tyłu probostwa. 3. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim m.in. ciekawy artykuł o tajemnicy spowiedzi, o spowiedzi przez telefon oraz dodatek – wielkopostny rachunek sumienia. Dla dzieci jest MGN. Jest też nasza gazetka „Głos św. Antoniego” w cenie 1 zł, gdzie jest zamieszczony plan naszych rekolekcji wielkopostnych, które będą od 4 do 7 kwietnia i plan przyszłorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. 4. Ks. Kazimierz zaprasza na PIELGRZYMKĘ do PÓŁNOCNYCH WŁOCH trasą alpejskich sanktuariów maryjnych, śladami św. Jana Bosko i św. Joanny Beretty Molli. Termin: 22.07-29.07.2019. Szczegóły na plakacie, zapisy u ks. Kazimierza. Spotkanie zainteresowanych w czwartek o 19.00 w salce na probostwie. 5. Kolekta za tydzień na rzecz naszej parafii, kolejna rata za remont domu parafialnego, prace naprawcze na wieży bazyliki i przygotowujemy się do brukowania i poszerzania drogi z kaplicy pogrzebowej do kościoła. 6. Mamy zaproszenia: do Zespołu Szkół Mech. – Elektrycznych na dzień otwarty dnia 30 marca od 9.00 – 12.00. 7. W piątek i sobotę prosimy panie i panów o pomoc w sprzątaniu po remoncie domu parafialnego i ukończonych już ubikacji na zewnątrz bazyliki. Prosimy też o pomoc malarzy, aby odnowić salki parafialne. Początek prac o 9.00. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 – 24.03.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na rzecz budowy kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach. Dziękujemy ks. Prob. Krzysztofowi za obecność i wygłoszone Słowo Boże. W liturgii tygodnia: w poniedziałek o 19.00 kolejny Rybnicki Wieczór Chwały. Tym razem z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy. we wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O 19.00 krąg biblijny. w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Ruchu Światło Życie w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. w piątek droga krzyżowa – o 8.30 i 17.15. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na 17.15. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej. Zapraszamy też na to spotkanie tegorocznych bierzmowańców, którzy pragną spotykać się nadal w małej grupie. Bierzmowańcy mogą dziś po mszy św. w zakrystii odebrać swoje notatniki i indeksy. Również w piątek tu w kościele o 18.45 spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I komunii. w niedzielę Gorzkie Żale o 16.30 z kazaniem pasyjnym W kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2020. W pierwszej kolejności bardzo prosimy aby w niedziele i uroczystości zamawiać intencje za żywych. W tygodniu za zmarłych. Od poniedziałku z racji remontu kancelaria czasowo będzie przeniesiona do salki z tyłu probostwa. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. ciekawy artykuł o nowoczesnych formach jałmużny, o papieskich rekolekcjach. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji, a do skarbonki przy bocznym ołtarzu jest możliwość złożenia ofiary na wsparcia misyjnego dzieła Ad Gentes – pomoc polskim misjonarzom. Chcemy m.in wspomóc Łukasza -rybniczanina, przyszłego lekarza, który wyjeżdża na praktyki do Tanzani i dofinansować zakup sprzętu medycznego dla tej misji. Jest organizowana PIELGRZYMKA – PÓŁNOCNE WŁOCHY trasą alpejskich sanktuariów maryjnych, śladami św. Jana Bosko i św. Joanny Beretty Molli. Termin: 22.07-29.07.2019 Szczegóły na plakacie, zapisy u ks. Kazimierza. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 -17.03.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za miniony czas wizytacji kanonicznej. Za obecność i dar modlitwy, grupom i wspólnotom za spotkania z ks. Arcybiskupem. W liturgii tygodnia: – w poniedziałek po mszy wieczornej, w salce nr 8 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i sympatyków. – we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O 19.00 spotkanie małej grupy Mężczyzn św. Józefa. – w środę o 8.00 msza św. w intencji seniorów, po niej spotkanie w salce. W tym dniu obchodzimy też rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. – w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. – w piątek droga krzyżowa – o 8.30 i 17.15. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na 17.15. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. Na mszę o 18.00 zapraszamy szczególnie bierzmowańców w duchu wdzięczności za przyjęty sakrament. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. – w niedzielę Gorzkie Żale o 16.30 z kazaniem pasyjnym. Kazania będzie głosił ks. Kazimierz Cichoń. W Wielkim Poście nie będzie nieszporów niedzielnych. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił proboszcz parafii MB Częstochowskiej na rybnickich Nowinach – ks. Krzysztof Szymański. Po mszach będzie nas prosił o wsparcie dzieła budowy tej nowej świątyni. 2. Dziękujemy tym panom, którzy w minionym tygodniu porządkowali obejście wokół bazyliki. Dziękujemy też paniom z Apostolstwa Dobrej Śmierci, które podjęły się opieki nad kaplicą Miłosierdzia Bożego dbając o jej czystość. 3. Od poniedziałku w kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2020. W pierwszej kolejności bardzo prosimy, aby w niedziele i uroczystości zamawiać intencje za żywych. W poniedziałek też kancelaria nie będzie przyjmować intencji telefonicznie 4. Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. rozważania na Wielki Post. 5. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji, a do koszyczka przy bocznych ołtarzach możliwość wsparcia misyjnego dzieła Ad Gentes – pomoc polskim misjonarzom 6. Od zeszłego tygodnia funkcjonuje już nowa kaplica Miłosierdzia Bożego w budynku domu parafialnego. Tam właśnie będą rozpoczynały się liturgie pogrzebowe. W kaplicy też można odprawić mszę św. dla małych grup. Od kwietnia w domu parafialnym będzie też do dyspozycji parafian duża sala. Na spotkania, uroczystości rodzinne, przyjęcia itp. W sali obowiązywać będzie catering, a firma obsługująca zapewnia kompleksową obsługę. W sprawie korzystania z sali kontakt z ks. Proboszczem. 7. Informujemy, że zwolniły się 2 miejsca na czerwcową pielgrzymkę do Włoch. Koszt 1400 zł od osoby. Mamy też 3 miejsca dla 3 rodzin lub małżeństw na wyjazd pielgrzymkowo wypoczynkowy w okolice Zamościa i Krościenka. Szczegóły u ks. Proboszcza. 8. Zaproszenie dla młodzieży na drzwi otwarte: – Zespół Szkół Ekon. Usługowych – 16 marca od 9 do 13. – Szkoła Podstawowa nr 4 – również 16 marca od 9 do 13 – Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zaprasza na rekolekcje z Franciszkanami z Bronxu w dniach 17-19.03. We wtorek 19.03 o godz. 17.00 w auli U. Ekonomicznego będzie też projekcja filmu Szare Anioły o działalności Franciszkanów. Bilety na film u nas w zakrystii. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 -10.03.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Rozpoczynamy też tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do postanowień o abstynencji i do wpisu do parafialnej księgi trzeźwości, która wyłożona jest przy ołtarzu Serca Jezusowego. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza. O 19.30 miesięczna msza św. dla mężów i ojców. Zapraszamy również panów z naszej parafii. Wcześniej o 17.00 w salce spotkanie Akcji Katolickiej. we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O 19.00 krąg biblijny. Zapraszamy na to spotkanie chcących bardziej i więcej poznawać Pismo św. w środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. I czwartek miesiąca, msza o 8.00 za powołanych i o nowe powołania. w piątek pierwsza droga krzyżowa – o 8.30 i 17.15. W tym dniu odprawimy ją w jedności z całym kościołem jako modlitwę wynagradzającą w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin. Za osoby duchowne żyjące niemoralnie a także za ludzi, którzy są przez to zgorszeni i poranieni. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. w niedzielę pierwsze Gorzkie Żale. W tym roku w bazylice w każdą niedzielę o 16.30 z kazaniem pasyjnym. Kazania będzie głosił ks. Kazimierz Cichoń. W wielkim poście nie będzie nieszporów niedzielnych. We wtorek przed środą popielcową i w czwartek po niej przez cały dzień w bazylice adoracja Najśw. Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego jako wynagrodzenie Jezusowi za nasze grzechy. Zapraszamy każdego choć na chwilę osobistej modlitwy. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wielkopostny dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 9.03 o godz. 14.00 u Sióstr Urszulanek Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. ciekawy artykuł „Jak nauczyć dziecko oszczędzania ?” Kolekta w środę popielcową będzie jałmużną postną. W piątek ks. Arcybiskup poświęcił Kaplicę Miłosierdzia Bożego w domu parafialnym. Będzie ona pełniła funkcje kaplicy pogrzebowej, ale również będzie miejscem sprawowania mszy św. dla małych grup. Dziękujemy tym, którzy kaplicę przygotowali, dziękujemy górnikom naszej parafii za ufundowanie obrazu Miłosierdzia Bożego. Odtąd ostatnie pożegnanie przy zmarłym i początek liturgii pogrzebowej w tej kaplicy. Wejście od ul. Mikołowskiej. Dziś po mszy św. można kaplicę zobaczyć. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.02 – 3.03.2019 Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne. Kończy się czas ferii zimowych, od poniedziałku powraca msza poranna o godz. 7.00 rano. W liturgii tygodnia: we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O 19.00 spotkanie małej grupy mężczyzn św. Józefa. w środę o 19.00 próba Rybnickiego Wieczoru Chwały. Zapraszamy nowe osoby do grupy śpiewającej, w dalszym też ciągu poszukujemy pianisty. w czwartek od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. w piątek z racji I piątku o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o 16.30 msza szkolna. w sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Początek odwiedzin, z racji wizytacji, już o godz. 8.00. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. Od 1 do 3 marca będzie trwała w naszej parafii kanoniczna wizytacja ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Początek w piątek 1 marca o godz. 10.00 uroczystym powitaniem, po czym o 10.30 msza św. w intencji grup modlitewnych i formacyjnych. Wieczorem o 18.00 msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania. W piątek do południa ks. Arcybiskup poświęci też nową kaplicę pogrzebową. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału. Plan wizytacji jest do zabrania na stoliku z prasą. Naszym przygotowaniem do wizytacji będzie Triduum modlitewne ku czci św. Antoniego. We wtorek, środę i czwartek na zakończenie każdej mszy będziemy odmawiać litanię do św. Antoniego. W związku z wizytacją prosimy też parafian o pomoc w pracach porządkowych wokół bazyliki. Poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 jak komu czas pozwala. We wtorek o 9.00 mycie kaplicy pogrzebowej, a w czwartek o 9.00 mycie kościoła. Polecamy Gościa Niedzielnego. Jest też nowy MGN, a w nim min. kalendarz na Wielki Post. Kolekta za tydzień na cele naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 – 24.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.
Dla dzieci i młodzieży jeszcze tydzień czas ferii zimowych.
Z tej to też racji w tym tygodniu nie będzie mszy św. porannej o godz. 7.00. Pozostają msze o godz. 8.00 i 18.00.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o godz. 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O godz. 18.45 w ramach kręgu biblijnego ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie podsumowujące ŚDM w Panamie połączone z prezentacją zdjęć.
 • w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 • w piątek o 16.00 spotkanie dla tych kandydatów do bierzmowania którzy mają jeszcze zaległości. Lista dopuszczonych do bierzmowania wywieszona jest w gablotce.
  O 18.00 rozpoczynają się dwudniowe nauki małżeńskie.
 • za tydzień w niedziele kazania będzie głosił ks. dr Grzegorz Śmieciński w ten sposób będzie nas przygotowywał do właściwego przeżycia wizytacji ks. Arcybiskupa. Ta wizytacja w naszej parafii od 1 do 3 marca.

Przypominamy że w okresie wakacyjnym od 1 do 6 lipca organizujemy wyjazd rodzinny w okolice Zamościa z wypoczynkiem w Ochotnicy. Koszt 500 zł za osobę. Szczegóły są na plakacie, zainteresowanych zapraszamy do ks. Proboszcza.
W dniach 13-20 lipca organizujemy też wyjazd rekolekcyjny do Żabnicy dla młodych małżeństw i rodzin. Też są wolne miejsca. Zapraszamy.

Grupa Rybnicki Wieczór Chwały, która prowadzi w naszej bazylice comiesięczne uwielbienie ogłasza nabór do grupy śpiewających oraz poszukuje pianisty. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć oraz ŚDM w Panamie oczami grupy rybnickiej.
Jest też nowy MGN, a w nim m.in. kalendarz na Wielki Post.

Kolekta za tydzień na wsparcie budowy domu rekolekcyjnego Nazaret w Piekarach Śl.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 – 17.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz archidiecezji.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.
Dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się czas ferii zimowych.
Z tej to też racji przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie w tygodniu mszy św. porannej o godz. 7.00. Pozostają msze o godz. 8.00 i 18.00.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek wspomnienie MB z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. O 10.00 msza św. w intencji chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu chorych. Po mszy spotkanie przy kawie w salce. Bardzo prosimy, aby umożliwić chorym dotarcie do kościoła. Po mszy wieczornej w salce nr 8 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • we wtorek o 19.00 spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.
 • w środę o 19.00 w salce spotkanie grupy dorosłych do bierzmowania.
 • w czwartek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00
 • w piątek urodziny obchodzi ks. Bp Grzegorz Olszowski, zapraszamy na mszę św. w Jego intencji i pod Jego przewodnictwem o godz. 18.00.
 • za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii O. Tomasza Maniurę, oblata który będzie głosił Słowo Boże, będzie też możliwość zakupu książek z wypraw rowerowych, które O. Tomasz prowadzi.

W okresie wakacyjnym od 1 do 6 lipca organizujemy wyjazd rodzinny w okolice Zamościa i z wypoczynkiem w Ochotnicy. Koszt 500 zł za osobę. Szczegóły są na plakacie, zainteresowanych zapraszamy do ks. Proboszcza.
W dniach 13-20 lipca organizujemy też wyjazd rekolekcyjny do Żabnicy dla młodych małżeństw i rodzin. Też są wolne miejsca. Zapraszamy.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim ciekawy artykuł o miłości bezinteresownej a także o Maryi, która płacze nad światem.

Kolekta za tydzień na potrzeby parafii, w szczególności na prace wykończeniowe w domu parafialnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 – 10.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Akcji Katolickiej, a o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców z całego regionu prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy również panów z naszej parafii.
– we wtorek wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją święcimy chleb i sól, a po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego. Zapraszamy na mszę wieczorną, która będzie odprawiona m.in. w int. ks. Józefa Haidy – naszego seniora, w dniu jego urodzin. Już dziś solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia.
– w środę wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy. Msza o godz. 8.00 w intencji seniorów, po niej spotkanie w salce. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy.
– w czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na mszę o godz. 8.00 za powołanych i o nowe powołania. Po mszy wieczornej spotkanie szafarzy Najśw. Sakramentu. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.
– w piątek wspomnienie św. Hieronima Emilianiego.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. relacja z zakończonych ŚDM w Panamie oraz o religijności Ślązaków.

Kolekta za tydzień na potrzeby archidiecezji, zwłaszcza na utrzymanie domów rekolekcyjnych.

Klub Polonia Christiana zaprasza w środę 6 lutego do domu parafialnego przy MB Bolesnej na wykład ks. Rafała Cyfki zatytułowany Mordowanie Kościoła czyli o prześladowaniu chrześcijan. Początek o 17.30.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.01 – 3.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 14.45 kolędowanie z naszym chórem parafialnym.
Serdecznie zapraszamy!

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
– we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z Rybnicką Diakonią Modlitwy
– w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, patrona młodzieży, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.
– w piątek, z racji I piątku zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne na 16.00 i mszę św. szkolną o 16.30. W czasie tej mszy poświęcimy świece komunijne dzieciom przygotowującym się do pierwszej i wczesnej Komunii.
– w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego, msze św. o 7.00, 8.00 i dodatkowa o 16.30. Na każdej mszy poświęcimy świece. Jest to też dzień życia konsekrowanego. Kolekta w tym dniu na zakony kontemplacyjne, zwłaszcza na pomoc naszym rybnickim siostrom Wizytkom. Msza wieczorna z niedzieli.
W sobotę na zakończenie okresu kolędowego po mszy wieczornej nasz organista – Pan Mateusz Skupień da krótki kolędowy koncert organowy.

Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we mszach św. i nabożeństwach okolicznościowych. W sobotę odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii.

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20 – 27.01.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.
Po mszy o 15.30 kolędowanie w wykonaniu Chóru Politechniki Śląskiej.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki. O 19.30 Rybnicki Wieczór Chwały, który tym razem będzie miał charakter wspólnego kolędowania. Zapraszamy do uwielbienia Bożej Dzieciny!
– we wtorek wspomnienie św. Wincentego, po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego;
– w środę zapraszamy na mszę wieczorną – zostanie odprawiona w intencji naszej ojczyzny o pokój i zgodę. Po mszy wieczornej modlitwa w intencji ojczyzny prowadzona przez z Diakonię Ruchu Światło Życie. Wobec ostatnich wydarzeń w naszym kraju wiemy, jak bardzo ta modlitwa jest potrzebna.
– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00;
– w piątek święto Nawrócenia św. Pawła;
– w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Z racji dnia babci i dziadka grupa modlitewna Żywego Różańca organizuje po mszy św. o godz. 8.00 w salce spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy naszych seniorów;
– w niedzielę 27 stycznia, w ramach nieszporów, już o 14.45 zapraszamy na kolędowanie z naszym chórem parafialnym.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 21 stycznia na Ligocie. Kolęda dodatkowa 27 stycznia od 14.00. Zapisy w kancelarii do piątku.

W nocy z 26 na 27 stycznia w hali widowiskowo – sportowej w Jastrzębiu odbędzie się spotkanie młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży – Panama na Śląsku.
W modlitwach pamiętajmy też o naszej grupie rybnickiej, która pod opieką ks. Proboszcza udała się na to spotkanie do samej Panamy.

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13 – 20.01.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.
Po mszy o 15.30 kolędowanie z kwartetem dętym. Szczególnie zapraszamy rodziny naszej parafii. Po kolędowaniu świętowanie rodzin w salce parafialnej.

W liturgii tygodnia:
– rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, niech ta intencja w sposób szczególny w tym czasie jest obecna w naszych modlitwach.
– w poniedziałek po mszy wieczornej w salce nr 8 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy stałych członków i sympatyków.
– we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitewną
– w czwartek o 22.00 grupa 53 osób z naszego regionu wraz z ks. Proboszczem udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Polecamy tę grupę modlitwie parafian.
– w piątek na msze o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych
– za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 15.30 wystąpi Chór Politechniki Śląskiej z programem kolędowym.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w dniach 22 i 23 lutego w piątek i sobotę od 18.00 do 20.00. Zapisy par w kancelarii.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 14 stycznia min. na ul. Kościuszki, Saint Vallier i na Ligocie.

Siostry Urszulanki zapraszają 26 stycznia w sobotę kandydatów do klas pierwszych na dzień otwarty swojej szkoły.

Polecamy Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 – 13.01. 2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz wsparcia dzieła misyjnego.
Dziękujemy też kapeli góralskiej Brynioki za wspólne kolędowanie.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek o 17.00 w domu parafialnym kolędowe spotkanie Akcji Katolickiej. O 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy też panów z naszej parafii.
– we wtorek o 8.00 msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja w kolejną rocznicę powstania, a po niej spotkanie kolędowe w salce.
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z Oazą Dorosłych
– w czwartek o 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej
– w piątek o 20.00 spotkanie szafarzy Eucharystii.
– niedziela następna to niedziela Chrztu Pańskiego, w czasie każdej mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Po mszy o 15.30 kolędowanie z Estetique Brass Quartet /Kwartet Dęty/. Zapraszamy

W najbliższym tygodniu swoje kolejne spotkania w grupach wg ustalonego planu ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W najbliższym też tygodniu są wolne intencje o godz. 7.00 rano. Zachęcamy do ich zamawiania, zwłaszcza za naszych zmarłych, którzy tej modlitwy bardzo potrzebują.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w dniach 22 i 23 lutego w piątek i sobotę od 18.00 do 20.00. Zapisy par w kancelarii.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 7 stycznia kolęda m.in. na ul. Mikołowskiej, Matejki, Basisty, Karłowicza, Kasprowicza, Powstańców Śl i Chalotta.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wyjazd kolędowy do Mikołowa w dniu 12 stycznia, zaś Legion Maryi organizuje wyjazd do Panewnik na adorację Bożego żłóbka w niedzielę 27 stycznia. Zapisy w kancelarii.

Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o pięknie życia w małżeństwie i obrazek z modlitwą żony za męża.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30.12 – 6.01.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Dziękujemy Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy budowniczym stajenki oraz za wykonane dekoracje świąteczne i prace porządkowe.

Zapraszamy dzisiaj w niedzielę o 19.00 do bazyliki na koncert kolędowy na rzecz budowy rybnickiego hospicjum. Wystąpi m. in. grupa Carrantuohill i zespół Chwila Nieuwagi oraz Rybicki Chór Kameralny „Autograph”.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra, o 16.30 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o 17.00 msza na zakończenie starego roku z odczytaniem statystyki rocznej. O północy msza w kaplicy na Kampusie przy ul. Rudzkiej.
– 1 stycznia w Nowy Rok Uroczystość Bożej Rodzicielki – światowy dzień modlitwy o pokój.
– W najbliższym tygodniu również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w liturgii i w nabożeństwach. W I czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00, w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych.
– Za tydzień w niedziele 6.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta na misje. Na mszach dopołudniowych gościć będziemy kapelę góralską Brynioki.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 2 stycznia kolęda na ul. Karłowicza, Kasprowicza i Poniatowskiego. Plan kolędy jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

Zapraszamy zainteresowane małżeństwa na warsztaty na temat relacji małżeńskich.
Odbędą się 5/6 i 12/13 stycznia w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved