Archiwalne ogłoszenia (2018r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 – 24.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.
Dla dzieci i młodzieży jeszcze tydzień czas ferii zimowych.
Z tej to też racji w tym tygodniu nie będzie mszy św. porannej o godz. 7.00. Pozostają msze o godz. 8.00 i 18.00.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek o godz. 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. O godz. 18.45 w ramach kręgu biblijnego ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie podsumowujące ŚDM w Panamie połączone z prezentacją zdjęć.
 • w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 • w piątek o 16.00 spotkanie dla tych kandydatów do bierzmowania którzy mają jeszcze zaległości. Lista dopuszczonych do bierzmowania wywieszona jest w gablotce.
  O 18.00 rozpoczynają się dwudniowe nauki małżeńskie.
 • za tydzień w niedziele kazania będzie głosił ks. dr Grzegorz Śmieciński w ten sposób będzie nas przygotowywał do właściwego przeżycia wizytacji ks. Arcybiskupa. Ta wizytacja w naszej parafii od 1 do 3 marca.

Przypominamy że w okresie wakacyjnym od 1 do 6 lipca organizujemy wyjazd rodzinny w okolice Zamościa z wypoczynkiem w Ochotnicy. Koszt 500 zł za osobę. Szczegóły są na plakacie, zainteresowanych zapraszamy do ks. Proboszcza.
W dniach 13-20 lipca organizujemy też wyjazd rekolekcyjny do Żabnicy dla młodych małżeństw i rodzin. Też są wolne miejsca. Zapraszamy.

Grupa Rybnicki Wieczór Chwały, która prowadzi w naszej bazylice comiesięczne uwielbienie ogłasza nabór do grupy śpiewających oraz poszukuje pianisty. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć oraz ŚDM w Panamie oczami grupy rybnickiej.
Jest też nowy MGN, a w nim m.in. kalendarz na Wielki Post.

Kolekta za tydzień na wsparcie budowy domu rekolekcyjnego Nazaret w Piekarach Śl.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 – 17.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz archidiecezji.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.
Dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się czas ferii zimowych.
Z tej to też racji przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie w tygodniu mszy św. porannej o godz. 7.00. Pozostają msze o godz. 8.00 i 18.00.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek wspomnienie MB z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. O 10.00 msza św. w intencji chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu chorych. Po mszy spotkanie przy kawie w salce. Bardzo prosimy, aby umożliwić chorym dotarcie do kościoła. Po mszy wieczornej w salce nr 8 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • we wtorek o 19.00 spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.
 • w środę o 19.00 w salce spotkanie grupy dorosłych do bierzmowania.
 • w czwartek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00
 • w piątek urodziny obchodzi ks. Bp Grzegorz Olszowski, zapraszamy na mszę św. w Jego intencji i pod Jego przewodnictwem o godz. 18.00.
 • za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii O. Tomasza Maniurę, oblata który będzie głosił Słowo Boże, będzie też możliwość zakupu książek z wypraw rowerowych, które O. Tomasz prowadzi.

W okresie wakacyjnym od 1 do 6 lipca organizujemy wyjazd rodzinny w okolice Zamościa i z wypoczynkiem w Ochotnicy. Koszt 500 zł za osobę. Szczegóły są na plakacie, zainteresowanych zapraszamy do ks. Proboszcza.
W dniach 13-20 lipca organizujemy też wyjazd rekolekcyjny do Żabnicy dla młodych małżeństw i rodzin. Też są wolne miejsca. Zapraszamy.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim ciekawy artykuł o miłości bezinteresownej a także o Maryi, która płacze nad światem.

Kolekta za tydzień na potrzeby parafii, w szczególności na prace wykończeniowe w domu parafialnym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 – 10.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Akcji Katolickiej, a o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców z całego regionu prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy również panów z naszej parafii.
– we wtorek wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją święcimy chleb i sól, a po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego. Zapraszamy na mszę wieczorną, która będzie odprawiona m.in. w int. ks. Józefa Haidy – naszego seniora, w dniu jego urodzin. Już dziś solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia.
– w środę wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy. Msza o godz. 8.00 w intencji seniorów, po niej spotkanie w salce. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy.
– w czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na mszę o godz. 8.00 za powołanych i o nowe powołania. Po mszy wieczornej spotkanie szafarzy Najśw. Sakramentu. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.
– w piątek wspomnienie św. Hieronima Emilianiego.

Polecamy Gościa Niedzielnego. W nim min. relacja z zakończonych ŚDM w Panamie oraz o religijności Ślązaków.

Kolekta za tydzień na potrzeby archidiecezji, zwłaszcza na utrzymanie domów rekolekcyjnych.

Klub Polonia Christiana zaprasza w środę 6 lutego do domu parafialnego przy MB Bolesnej na wykład ks. Rafała Cyfki zatytułowany Mordowanie Kościoła czyli o prześladowaniu chrześcijan. Początek o 17.30.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.01 – 3.02.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 14.45 kolędowanie z naszym chórem parafialnym.
Serdecznie zapraszamy!

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
– we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z Rybnicką Diakonią Modlitwy
– w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, patrona młodzieży, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.
– w piątek, z racji I piątku zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne na 16.00 i mszę św. szkolną o 16.30. W czasie tej mszy poświęcimy świece komunijne dzieciom przygotowującym się do pierwszej i wczesnej Komunii.
– w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego, msze św. o 7.00, 8.00 i dodatkowa o 16.30. Na każdej mszy poświęcimy świece. Jest to też dzień życia konsekrowanego. Kolekta w tym dniu na zakony kontemplacyjne, zwłaszcza na pomoc naszym rybnickim siostrom Wizytkom. Msza wieczorna z niedzieli.
W sobotę na zakończenie okresu kolędowego po mszy wieczornej nasz organista – Pan Mateusz Skupień da krótki kolędowy koncert organowy.

Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we mszach św. i nabożeństwach okolicznościowych. W sobotę odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii.

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20 – 27.01.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.
Po mszy o 15.30 kolędowanie w wykonaniu Chóru Politechniki Śląskiej.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki. O 19.30 Rybnicki Wieczór Chwały, który tym razem będzie miał charakter wspólnego kolędowania. Zapraszamy do uwielbienia Bożej Dzieciny!
– we wtorek wspomnienie św. Wincentego, po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego;
– w środę zapraszamy na mszę wieczorną – zostanie odprawiona w intencji naszej ojczyzny o pokój i zgodę. Po mszy wieczornej modlitwa w intencji ojczyzny prowadzona przez z Diakonię Ruchu Światło Życie. Wobec ostatnich wydarzeń w naszym kraju wiemy, jak bardzo ta modlitwa jest potrzebna.
– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00;
– w piątek święto Nawrócenia św. Pawła;
– w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Z racji dnia babci i dziadka grupa modlitewna Żywego Różańca organizuje po mszy św. o godz. 8.00 w salce spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy naszych seniorów;
– w niedzielę 27 stycznia, w ramach nieszporów, już o 14.45 zapraszamy na kolędowanie z naszym chórem parafialnym.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 21 stycznia na Ligocie. Kolęda dodatkowa 27 stycznia od 14.00. Zapisy w kancelarii do piątku.

W nocy z 26 na 27 stycznia w hali widowiskowo – sportowej w Jastrzębiu odbędzie się spotkanie młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży – Panama na Śląsku.
W modlitwach pamiętajmy też o naszej grupie rybnickiej, która pod opieką ks. Proboszcza udała się na to spotkanie do samej Panamy.

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13 – 20.01.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.
Po mszy o 15.30 kolędowanie z kwartetem dętym. Szczególnie zapraszamy rodziny naszej parafii. Po kolędowaniu świętowanie rodzin w salce parafialnej.

W liturgii tygodnia:
– rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, niech ta intencja w sposób szczególny w tym czasie jest obecna w naszych modlitwach.
– w poniedziałek po mszy wieczornej w salce nr 8 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy stałych członków i sympatyków.
– we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Antoniego
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitewną
– w czwartek o 22.00 grupa 53 osób z naszego regionu wraz z ks. Proboszczem udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Polecamy tę grupę modlitwie parafian.
– w piątek na msze o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych
– za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 15.30 wystąpi Chór Politechniki Śląskiej z programem kolędowym.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w dniach 22 i 23 lutego w piątek i sobotę od 18.00 do 20.00. Zapisy par w kancelarii.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 14 stycznia min. na ul. Kościuszki, Saint Vallier i na Ligocie.

Siostry Urszulanki zapraszają 26 stycznia w sobotę kandydatów do klas pierwszych na dzień otwarty swojej szkoły.

Polecamy Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 – 13.01. 2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz wsparcia dzieła misyjnego.
Dziękujemy też kapeli góralskiej Brynioki za wspólne kolędowanie.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek o 17.00 w domu parafialnym kolędowe spotkanie Akcji Katolickiej. O 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy też panów z naszej parafii.
– we wtorek o 8.00 msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja w kolejną rocznicę powstania, a po niej spotkanie kolędowe w salce.
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z Oazą Dorosłych
– w czwartek o 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej
– w piątek o 20.00 spotkanie szafarzy Eucharystii.
– niedziela następna to niedziela Chrztu Pańskiego, w czasie każdej mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Po mszy o 15.30 kolędowanie z Estetique Brass Quartet /Kwartet Dęty/. Zapraszamy

W najbliższym tygodniu swoje kolejne spotkania w grupach wg ustalonego planu ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W najbliższym też tygodniu są wolne intencje o godz. 7.00 rano. Zachęcamy do ich zamawiania, zwłaszcza za naszych zmarłych, którzy tej modlitwy bardzo potrzebują.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w dniach 22 i 23 lutego w piątek i sobotę od 18.00 do 20.00. Zapisy par w kancelarii.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 7 stycznia kolęda m.in. na ul. Mikołowskiej, Matejki, Basisty, Karłowicza, Kasprowicza, Powstańców Śl i Chalotta.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wyjazd kolędowy do Mikołowa w dniu 12 stycznia, zaś Legion Maryi organizuje wyjazd do Panewnik na adorację Bożego żłóbka w niedzielę 27 stycznia. Zapisy w kancelarii.

Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o pięknie życia w małżeństwie i obrazek z modlitwą żony za męża.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30.12 – 6.01.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Dziękujemy Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy budowniczym stajenki oraz za wykonane dekoracje świąteczne i prace porządkowe.

Zapraszamy dzisiaj w niedzielę o 19.00 do bazyliki na koncert kolędowy na rzecz budowy rybnickiego hospicjum. Wystąpi m. in. grupa Carrantuohill i zespół Chwila Nieuwagi oraz Rybicki Chór Kameralny „Autograph”.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra, o 16.30 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o 17.00 msza na zakończenie starego roku z odczytaniem statystyki rocznej. O północy msza w kaplicy na Kampusie przy ul. Rudzkiej.
– 1 stycznia w Nowy Rok Uroczystość Bożej Rodzicielki – światowy dzień modlitwy o pokój.
– W najbliższym tygodniu również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w liturgii i w nabożeństwach. W I czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00, w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych.
– Za tydzień w niedziele 6.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta na misje. Na mszach dopołudniowych gościć będziemy kapelę góralską Brynioki.

Trwają odwiedziny kolędowe, od 2 stycznia kolęda na ul. Karłowicza, Kasprowicza i Poniatowskiego. Plan kolędy jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

Zapraszamy zainteresowane małżeństwa na warsztaty na temat relacji małżeńskich.
Odbędą się 5/6 i 12/13 stycznia w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23 – 30.12.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Trwamy w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dziś jeszcze spowiedź przed mszami św. i popołudniu od 16.30 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. W czasie mszy nie spowiadamy.
W Wigilię spowiedź od 6.30 do 12.00 z przerwą na mszę św. i od 14.00 do 15.30.
Można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas.

W liturgii tygodnia:
– zapraszamy na Pasterkę o północy. Rozpoczniemy ją uroczystym wniesieniem Dzieciątka przywiezionego z Betlejem. Już od 23.00 przed Pasterką muzyczne kolędowanie w wykonaniu Vadima Gawwa z Ukrainy. Kolekta w czasie Pasterki będzie w części przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
– w pierwszy i drugi dzień świąteczny msze św. jak w niedziele. Nieszpory o 15.00
– w czwartek wspomnienie św. Jana Ewangelisty, wg tradycji święcimy wino. Nie będzie w tym dniu adoracji Najśw. Sakramentu.
– w piątek 28 grudnia święto św. Młodzianków. Msza w intencji dzieci naszej parafii o godz. 9.00. Zapraszamy rodziców i dzieci. O 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
– niedziela następna to niedziela św. Rodziny. Msza w intencji rodzin naszej parafii i wspólnoty rodzin Domowego Kościoła i Equipe Notre Dame o godz. 12.00

Dziękujemy tym którzy byli zaangażowani we wszelkie prace przedświąteczne w bazylice, za budowę stajenki i wykonanie dekoracji kościoła.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Świąteczny GN w cenie 8 zł z dołączoną modlitwą przy stole wigilijnym oraz dla dzieci świąteczny MGN. Polecamy też kalendarze misyjne za jedyne 5 zł mogą być jeszcze pięknym prezentem świątecznym.

W zakrystii można też nabyć bilety na koncert kolędowy w Spodku w dniu 3 stycznia zatytułowany Betlejem Polskie z udziałem gwiazd polskiej piosenki.

Już dziś informujemy i zapraszamy, 30 grudnia w naszej bazylice o godz. 19.00 wielki koncert kolędowy na rzecz budowy rybnickiego hospicjum. W koncercie weźmie udział min grupa Carrantuohill i zespół Chwila Nieuwagi.

Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 27 grudnia, wobec wielu dotychczas zamkniętych mieszkań prosimy o zapoznanie się z planem kolędy o przekazanie też sąsiadom tej informacji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16 – 23.12.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:
– od poniedziałku zapraszamy na ostatni tydzień rorat – o 6.45, a w piątki o 18.00.
Również w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia.
– We wtorek o 19.00 w salce krąg biblijny. Po mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
– W środę po mszy wieczornej w kościele modlitwa z Oazą Dorosłych.
– W czwartek od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
– W sobotę od 8.30 odwiedziny chorych i starszych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii.

Od 17 grudnia w liturgii rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do świat Bożego Narodzenia. Zapraszamy do liczniejszego udziału w liturgii i do sakramentu pokuty i pojednania.

Spowiedź przez cały tydzień przed mszami świętymi i również:

– w sobotę 22.12 o 15.00 dla dzieci i młodzieży, od 16.00 dla dorosłych. O 19.00 nabożeństwo pokutne dla rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania oraz okazja dla nich do spowiedzi. Od 20.00 do 21.00 spowiedź dla parafian.
– w niedziele 23.12 przed mszami św. oraz od 16.30 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00
– w wigilię (w poniedziałek) spowiedź od 6.30 do 12.00 z przerwą na msze św. oraz od 14.00 do 15.30.
W czasie mszy św. zarówno w tygodniu, jak i w niedziele nie spowiadamy!

Dziękujemy tym, którzy pomagali w piątek przy budowie stajenki. Zapraszamy do pomocy również w poniedziałek o 9.00.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Młodzież rozprowadza opłatki i świece Caritas.
W zakrystii można też nabyć bilety na koncert kolędowy w Spodku w dniu 3 stycznia zatytułowany Betlejem Polskie z udziałem gwiazd polskiej muzyki.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
9 – 16.12.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.
Przed kościołami całej Polski zbiórka na rzecz pomocy Kościołowi na wschodzie
– pomagamy polskim misjonarzom.
Również podopieczni schroniska dla bezdomnych w Przegędzy zapraszają nas na kiermasz świąteczny.

W liturgii tygodnia:
– od poniedziałku kolejny tydzień rorat – o 6.45, a w piątki o 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poniedziałek również po mszy wieczornej w salce domu parafialnego spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
– we wtorek wspomnienie św. Damazego, o 19.00 spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa. Po mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
– w środę po mszy wieczornej w kościele modlitwa z Oazą Dorosłych. O 16.00 w Harcówce na Ligocie spotkanie opłatkowe dla dzielnicy Ligota.
– w czwartek wspomnienie św. Łucji. Od 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
– w piątek św. Jana od Krzyża. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej.
– w sobotę w parafii naszej od godz. 10.00 diecezjalne spotkanie adwentowe szafarzy Najśw. Sakramentu.

W czwartek o 9.00 prosimy o pomoc przy sprzątaniu bazyliki, a w piątek na godz. 9.00 prosimy chętnych panów do pomocy przy budowaniu stajenki.

Jeszcze w tym tygodniu można zgłaszać osoby lub rodziny, którym chcemy przygotować świąteczne paczki. Nazwisko i adres podajemy w kancelarii lub wrzucamy do którejkolwiek skarbonki w kościele.

Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na stronie internetowej parafii i w gablotce.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. czym jest niepokalane poczęcie NMP i o powszechnym problemie marnowania jedzenia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 – 9.12.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.
Przed kościołem można nabyć u młodzieży tzw. słoiczki adwentowe oraz ozdoby świąteczne.
Dochód przeznaczamy będzie na pomoc Martynce z Chwałowic walczącej z chorobą.
Dzieci Maryi i młodzież oazowa rozprowadzają opłatki i świece caritas.
Dziś również niedziela trzeźwości, zachęcamy do abstynencji
jako postanowienie adwentowe. Księga trzeźwości wystawiona jest
przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

W liturgii tygodnia:
– od poniedziałku rozpoczynamy tradycyjne roraty. O godz. 6.45 a w piątki o 18.00. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Dzieci otrzymują obrazki, codziennie też figurka MB i św. Józefa będzie nawiedzać nasze domy. O 17.00 w salkach spotkanie Akcji Katolickiej.
O 19.30 w poniedziałek miesięczna msza św. w int. mężów i ojców. Zapraszamy do udziału.
– we wtorek po mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. Jest to też liturgiczne wspomnienie św. Barbary patronki górników. Msza w ich intencji o godz. 9.00
Parafia MB Częstochowskiej organizuje też 4.12 Karczmę Górniczą w restauracji Europa. Szczegóły są na plakacie. Zapisy chętnych tylko dzisiaj po mszach św. w zakrystii.
– w czwartek wspomnienie św. Mikołaja. Od 17.00 do 21.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
– w piątek wspomnienie św. Ambrożego
– w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7.00, 8.00, o 9.30 w int. Legionu Maryi, o 16.00 w int. Dzieci Maryi i o 18.00.

W najbliższym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału we mszach św. i do sakramentu pokuty. Dzieci i młodzież w piątek zapraszamy na mszę o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00

W tym tygodniu również spotkania formacyjne w małych grupach maja kandydaci do bierzmowania. Plan tych spotkań w gablotce.

Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. Plan jest na stronie internetowej parafii a także w gablotkach.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. kalendarz ścienny na 2019 rok. Jest też nowy MGN dla dzieci z lampionem na tegoroczne roraty.
Przed bazyliką można już nabywać opłatki i świece Caritas.

Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00
Dziękujemy też tym osobom które odpowiedziały pozytywnie na prośbę ks. Proboszcza za ich obecność i sprzątanie w piątek 30 listopada.

Zwracamy się z prośbą do parafian o wskazanie nam osób – rodzin którym należy przygotować żywnościową paczkę świąteczną. Można rodziny zgłaszać osobiście można wrzucić kartkę z nazwiskiem i adresem do którejkolwiek skarbonki w kościele.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na adwentowy dzień skupienia u Sióstr Urszulanek w dniu 8 grudnia. Początek o 14.00

Zespół Szkół Ekonomiczno Usługowych zaprasza na dzień otwarty szkoły połączony z kiermaszem świątecznym w dniu 7 grudnia w piątek od 14 do 19.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
25.11 – 2.12.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Polecamy Waszej uwadze kiermasz młodzieży związany ze Światowymi Dniami Młodzieży, jakie w styczniu 2019 roku odbędzie się w Panamie.
O 15.00 zapraszamy na Nieszpory.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek w ramach Dni Cecyliańskich w czasie mszy św. wieczornej zaśpiewa chór Państw. Szkoły Muzycznej w Rybniku „Dominanta”.
– we wtorek po mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
– w środę o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego, a po nim msza św. w intencji apostolatu.
– w czwartek od 17.00 do 21.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 18.45 w salce spotkanie tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę czerwcową do Włoch.

– w piątek święto św. Andrzeja Ap. O godz. 17.00 w bazylice wykład pochodzącego z Rybnika dominikanina O. Piotra Olesia na temat: „Między dwiema świętościami”. Kilka myśli o teologii architektury. Serdecznie zapraszamy do udziału. O 19.00 również w salce spotkanie dla rodziców i chrzestnych.
– w sobotę o 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych w grudniu będą wyjątkowo w sobotę 22 grudnia.
– niedziela następna to I niedziela adwentu – początek nowego roku liturgicznego.

W piątek 30 listopada rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny kolędowe. Początek na ulicy Piasta i dalej według planu, który jest wydrukowany w gazetce parafialnej, na stronie internetowej parafii a także w gablotkach. Prosimy o zapoznanie się, a nade wszystko o obecność całej rodziny. Jakikolwiek dar materialny składany na tegorocznej kolędzie będzie przeznaczony na wystrój nowej kaplicy pogrzebowej. Serdeczne Bóg zapłać.

W poniedziałek 3 grudnia rozpoczniemy też tradycyjne Roraty. W bazylice od poniedziałku do czwartku o 6.45, a w piątki o 18.00. Zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci. Dzieci będą otrzymywać tematyczne obrazki. Zapraszamy już w niedzielę 2.12 na msze o godz. 10.30 na uroczyste rozpoczęcie adwentowych rorat.

4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. kalendarz ścienny na 2019 rok. Jest też nowy MGN dla dzieci z lampionem na tegoroczne roraty.

Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.
W piątek na 9.00 prosimy też panie o pomoc w sprzątaniu domu parafialnego. W związku z remontem tego domu jest więcej pracy, stąd nasza prośba.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18-25.11.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Przeżywamy dziś w całym kościele Dzień Muzyki Liturgicznej.
Dziękujemy naszym organistom za ich posługę w naszej bazylice.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Dziś w naszej bazylice wielkie wydarzenie muzyczne.
Na inauguracje Dni Cecyliańskich o godz. 19.00 koncert Filharmonii Rybnickiej wraz z chórem Rezonans Con Tutti – Ludwig van Beethoven – Msza C-dur op. 8

1. W liturgii tygodnia:
– z racji Światowego Dnia Ubogich rozpoczynamy zbiórkę dobrej i czystej odzieży dla najbardziej potrzebujących. Odzież można składać do skrzynki przy ołtarzu Chrystusa Króla do niedzieli 25.11.
– w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę szczególną modlitwę uwielbienia.
W czasie mszy o godz. 18.00 zaśpiewa nasz chór parafialny
– we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Po mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 spotkanie grupy dorosłych do bierzmowania.
– w środę wspomnienie ofiarowania NMP. O godz. 18.00 msza św. w intencji ministrantów naszej parafii z okazji ich święta patronalnego.
– w czwartek wspomnienie św. Cecylii. Od 17.00 do 21.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Msza o godz. 18.00 w int. chóru Cecylia z racji wspomnienia patronki.
– w piątek wspomnienie św. Klemensa. O 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania i do I komunii. Prosimy o obecność obojga rodziców.
– w sobotę o 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa.
– niedziela następna to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w tym roku 30 listopada w piątek na ulicy Piasta. Plan całej kolędy zamieścimy za tydzień w gazetce parafialnej.

3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. ciekawy artykuł o Kościele który od zawsze jednoczył wszystkich Polaków. Jest też nowy MGN dla dzieci do kupienia w zakrystii.

4. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.

5. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11-18.11.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Świętujemy dziś w całej Ojczyźnie 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Niech wyśpiewana na zakończenie mszy św. pieśń Boże coś Polskę będzie naszym dziękczynieniem i szczególną modlitwą za dar wolnej Polski.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata.
– we wtorek wspomnienie pierwszych świętych męczenników polskich. Po mszy porannej nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 krąg biblijny w salce na probostwie.
– w środę po mszy wieczornej modlitwa wraz z diakonią modlitwy
– w czwartek wspomnienie św. Alberta Wielkiego. Od 17.00 do 21.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
– w piątek św. Gertrudy. III piątek miesiąca poświęcony szczególnie Miłosierdziu Bożemu. O 18.00 miesięczna msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania.
O godz. 19.00 w piątek w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
– w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej. O 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
– niedziela następna to Dzień Muzyki Liturgicznej.

Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na miesięczną mszę św. w poniedziałek na godz. 8.00. Po mszy św. spotkanie w salce połączone z kapitułą wyborczą. W czasie mszy św. uroczystą profesję do FZŚ złoży ks. Andrzej Króliczek. Polecamy to wydarzenie modlitwie całej parafii.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza 15.11 o godz. 16.30 do parafii św. Jadwigi Śl. na wykład otwarty ks. Krzysztofa Nowrota zatytułowany 5 cech świętości wg papieża Franciszka.

Dziękujemy tym panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy domu parafialnym zajmując się porządkowaniem terenu i utylizacją śmieci. Trwa jednocześnie remont domu parafialnego związany min. z przeniesieniem kaplicy pogrzebowej i budową toalet przy wyjściu na ulicę Powstańców. Za każdą ofiarę szczególnie na ten cel przeznaczoną serdecznie dziękujemy.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. ciekawy artykuł o Kościele, który od zawsze jednoczył wszystkich Polaków. Jest też nowy MGN dla dzieci do kupienia w zakrystii.

9. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.

10. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 – 11.11.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz budowy kościoła
MB Częstochowskiej na Osiedlu Nowiny.
O 15.00 zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych zmarłych.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez grupę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy także panów z naszej parafii.
– we wtorek po mszy porannej nabożeństwo do św. Antoniego.
– w piątek święto rocznicy poświęcenia bazyliki na Lateranie
– w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża. Od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Przez cały tydzień do piątku włącznie o 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Zachęcamy też do zyskiwania odpustu zupełnego przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

W najbliższym tygodniu kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania w małych grupach. Plan tych spotkań jest wywieszony w gablotce na zewnątrz kościoła.

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Niepodległości – uroczysta msza św. w intencji ojczyzny z udziałem władz miasta oraz samorządowców o godz. 10.30.

Za tydzień też będziemy gościć w parafii misjonarzy ze zgromadzenia Księży Kombonianów. Po mszach św. będą nas prosili o wsparcie dzieła misyjnego kościoła.

Zostało jeszcze kilka miejsc na przyszłoroczną pielgrzymkę parafialną do Włoch. Zapraszamy do udziału.

7. Archidiecezja Katowicka organizuje też po raz trzeci pielgrzymkę chorych i ich rodzin do Lourdes w maju 2019 roku. Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. ciekawy artykuł o odpustach jako pomocy tym, którzy umarli. Jest też nowy MGN dla dzieci do kupienia w zakrystii.

9. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy wyjątkowo w środę na godz. 10.30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.10 – 4.11.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej Parafii.
O 15.00 zapraszamy na modlitwę różańcową.
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej po mszach św. przeprowadzają kiermasz
polecamy go Waszej uwadze.

W liturgii tygodnia:
– we wtorek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach. O godz. 18.45 krąg biblijny w salce na probostwie.
– w środę na ostatni październikowy różaniec zapraszamy szczególnie dzieci – podsumujemy ich uczestnictwo.
– w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. W środę wieczorem Msza św. już z Uroczystości. Jest to uroczystość nakazana. O godzinie 14.00 z kaplicy na cmentarzu wyruszy procesja podczas której będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy do udziału.
2. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
– od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
– w dniach od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.
3. W piątek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Zachęcamy do składania wypominków za naszych zmarłych. Będziemy w tych intencjach modlić się w modlitwie różańcowej od 2 do piątku 9 listopada o godz. 17.30. Również w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
4. Zalecki za zmarłych na nabożeństwa różańcowe można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
W związku z modlitwami za zmarłych w czwartek i sobotę nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
5. 1 listopada przed cmentarzami: komunalnym i parafialnym wolontariusze z żółtymi chustami, legitymacjami i zaplombowanymi puszkami przeprowadzą kwestę na rzecz hospicjum domowego im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek zapraszamy dzieci szkolne do spowiedzi od 16.00 a o 16.30 msza szkolna. W I sobotę odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii.
7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. ciekawy artykuł o odpustach jako pomocy tym, którzy umarli. Jest też nowy MGN dla dzieci do kupienia w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę kościoła MB Częstochowskiej na osiedlu Nowiny.

9. W przyszłym roku od 22 do 28 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch /Padwa, Asyż, Rzym, Manopello/ w dobrej cenie. Szczegóły na plakacie, zapisy w kancelarii.

10. Archidiecezja Katowicka organizuje też po raz trzeci pielgrzymkę chorych i ich rodzin do Lourdes w maju 2019 roku. Szczegóły też na plakacie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21 – 28.10.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

Dziś niedziela misyjna i początek tygodnia misyjnego. Niech towarzyszy nam w tym czasie szczególna modlitwa za całe dzieło misyjne Kościoła.
Dziś również w całej Polsce liczenie wiernych. W naszej bazylice też popołudniu Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie.
O 15.00 zapraszamy na modlitwę różańcową.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II.
– we wtorek wspomnienie św. Jana Kapistrana. O 19.00 spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.
Po mszy porannej nowenna do św. Antoniego.
– w środę po mszy wieczornej modlitwa z rejonową diakonią modlitwy i oazą dorosłych. O godz. 19.00 również spotkanie grupy dorosłych kandydatów do bierzmowania (dla tych, którzy nie byli na spotkaniu pierwszym i osób nowych).
– w piątek w kaplicy MB Fatimskiej o godz. 16.30 spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
– w przyszłą sobotę na mszę wieczorną o 18.00 zapraszamy szczególnie matki spodziewające się potomstwa i pragnące potomstwa, będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.

Ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy w tygodniu o 17.15, a  niedzielę o 15.00.

Trwają zapisy na warsztaty z asertywności i komunikacji z sobą i otoczeniem w terminie 16-18 listopada oraz na warsztaty nt. Małżeństwo-Relacja-Siła-Więź w terminie 5-6 stycznia.
Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. ciekawy artykuł o niegodziwym przyjmowaniu Komunii św.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę po mszach św. uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w ramach kiermaszu będą rozprowadzać bukiety, wiązanki i ozdobne znicze na groby naszych bliskich. Zebrane w ten sposób fundusze będą wsparciem dla rybnickich warsztatów.

Dobiega końca remont konstrukcji dzwonów, dziękujemy firmie Dach Mar z Bełku za przeprowadzone prace. Rozpoczął się też remont domu parafialnego związany min. z przeniesieniem kaplicy pogrzebowej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 – 21.10.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej Parafii.
O 15.00 zapraszamy na modlitwę różańcową.

Dziś po mszach św. z racji dnia papieskiego młodzież zaprasza nas na kremówki, jest możliwość też wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci Maryi rozprowadzają znicze nagrobne. Zebrane fundusze pozwolą młodzieży i dzieciom wyjechać na rekolekcje letnie. Serdeczne Bóg zapłać.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. O 19.00 zapraszamy na modlitewne uwielbienie w ramach Rybnickiego Wieczoru Chwały.
– we wtorek Uroczystość św. Jadwigi Śl. po mszy porannej nowenna do św. Antoniego.
– w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Po mszy wieczornej modlitwa z rejonową diakonią modlitwy i oazą dorosłych.
– w czwartek św. Łukasza Ewangelisty
– w piątek św. Pawła od Krzyża, o godz. 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
Na mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania przed mszą dla chętnych okazja do spowiedzi. Indeksy dla bierzmowańców do odebrania w zakrystii.
– w sobotę św. Jana Kantego

Dziękujemy tym Parafianom którzy w miniony poniedziałek pomogli w pracach porządkowych w bazylice.

Trwają nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci. Dzieci każdego dnia otrzymują pamiątkowy obrazek.

W ramach Grupy Wsparcia Rodziny trwają zapisy na pierwsze warsztaty z asertywności i komunikacji z sobą i otoczeniem w terminie 16-18 listopad oraz na warsztaty nt. Małżeństwo-Relacja-Siła-Więź w terminie 5-6 styczeń.
Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim dołączona jest płyta z pięknym filmem Sprawa Chrystusa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 – 14.10.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej Parafii.
O 15.00 zapraszamy na modlitwę różańcową.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek o godz. 18.00 msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po mszy zapraszamy członków i sympatyków do salki nr 8 na spotkanie.
– we wtorek wspomnienie św. Dionizego. Po mszy porannej nowenna do św. Antoniego. O 19.00 spotyka się mała grupa Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy nowych panów do tworzenia tej grupy.
– w środę o godz. 19.00 pierwsze spotkanie grupy dorosłych do bierzmowania. Zapraszamy tych wszystkich którzy w wyznaczonym czasie tego sakramentu z różnych powodów nie przyjęli.
– w czwartek wspomnienie św. Papieża Jana XXIII. Po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00
– w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. O 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów a o 9.30 Dzieci Maryi i nowe osoby. O 18.00 msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej a po niej różaniec i procesja ze świecami i figurą wokół kościoła. Od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Nie będzie modlitwy różańcowej o 17.15.

Trwają nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci. Dzieci każdego dnia otrzymują pamiątkowy obrazek.

W domu parafialnym rozpoczyna też działalność Grupa Wsparcia Rodziny. Zapraszamy zainteresowanych na pierwsze warsztaty z asertywności i komunikacji z sobą i otoczeniem w terminie 16-18 listopad i warsztaty nt. Małżeństwo-Relacja-Siła-Więź w terminie 5-6 styczeń.
Szczegóły na plakacie.

Kandydatów do bierzmowania zachęcamy do udziału w rekolekcjach przed bierzmowaniem organizowanych przez nasza archidiecezję. Szczegóły na plakacie, zapisy u ks. Kazimierza.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim dołączona jest płyta z pięknym filmem Sprawa Chrystusa.

Za tydzień przed kościołami całej Polski zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Na stoliku z gazetami wyłożone są nowe obrazki ze św. Antonim i modlitwą. Prosimy zabrać aby w ten sposób nasz Patron był obecny w każdym domu.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wyjazd pielgrzymkowy do Nakła Śl. i na wykład otwarty. Szczegóły również na plakacie.

GŁOSZENIA PARAFIALNE
30.09 – 7.10.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
O 15.00 dzisiaj nieszpory świąteczne.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O godz. 19.30 msza św. w intencji mężów i ojców – prowadzi wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczynamy też miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.15 a w niedzielę o 15.00.
– we wtorek wspomnienie Aniołów Stróżów. Po mszy porannej nowenna do św. Antoniego. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań do specjalnej księgi wyłożonej na ołtarzu Serca Pana Jezusa.
– w środę o godz. 8.00 msza w intencji seniorów, po niej spotkanie w salce.
– w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 z okazją do spowiedzi.
– w piątek św. Faustyny Kowalskiej. O 19.00 w salce nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza św. o nowe powołania zaś o 18.00 w intencji ministrantów naszej parafii, w sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii. Zapraszamy w te dni do udziału we mszach św. i nabożeństwach okolicznościowych po mszach o godz. 8.00. W I piątek od 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych o 16.30 msza szkolna. Młodzież zapraszamy do spowiedzi od 17.30.
W piątek na mszę o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Młodzież przynosi prośbę o przygotowanie do tego sakramentu.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim min. ciekawy artykuł o św. Teresie od Dzieciątka Jezus i jej drodze do nieba. W zakrystii do nabycia nowy numer MGN z dołączonym różańcem na rękę.

Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 – 30.09.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 dzisiaj nieszpory świąteczne.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek imieniny biskupa seniora Gerarda Bernackiego. Polecamy go modlitwie wiernych.

– we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań do specjalnej księgi wyłożonej na ołtarzu Serca Pana Jezusa.
– w środę wspomnienie św. Kosmy i Damiana dzień imienin ks. Abpa Seniora Damiana pamiętajmy o nim również w modlitwie. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.
– w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. O 19.00 czwarta nauka dla narzeczonych.
Również w czwartek o 18.45 spotkanie rodziców z dziećmi klas III które chcą przystąpić do I Komunii. Adoracja wieczorna będzie więc od 19.30.
– w piątek wspomnienie św. Wacława, po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej. Spotkanie kandydatów do bierzmowania przełożone zostało na I piątek – 5 października.
– w sobotę święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 9.00 spotkanie ministrantów a o 9.30 Dzieci Maryi. W czasie mszy wieczornej będziemy modlić się szczególnie za matki oczekujące potomstwa i pragnące potomstwa. Po mszy specjalne dla nich błogosławieństwo.
– w przyszłą niedzielę kolekta na WŚSD.

W piątek na mszę wieczorną zapraszamy szczególnie rodziny Domowego Kościoła na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Zachęcamy też nowe rodziny do włączenie się w tę wspólnotę. Dla zainteresowanych po mszy krótkie spotkanie.

Grupa Apostolstwa Bożego Miłosierdzia zaprasza chętnych w dniu 29.09 w sobotę na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy na Przeprośną Górkę i na Jasną Górę. Koszt 35 zł – zapisy w kancelarii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim min. ciekawy artykuł O imieniu Boga oraz o współczesnych problemach Kościoła. Jest też nowy numer MGN do zakupienia w zakrystii.

Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

Przy bocznych drzwiach pojawiła się plansza z opisem grup działających w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się a nade wszystko o zaangażowanie się w ich działalność.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16 – 23.09.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 dzisiaj nieszpory świąteczne.
Dziś również odpust u MB Bolesnej. W naszej bazylice o godz. 19.00
koncert zespołu CLASSIC ENSAMBLE w ramach Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Serdecznie zapraszamy.

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek o 19.00 modlitwa uwielbienia z Rybnickim Wieczorem Chwały. Serdecznie zapraszamy.
– we wtorek święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, urodziny obchodzi wikary ks. Kazimierz Cichoń, polecamy go modlitwie wiernych, życzymy solenizantowi wielu łask dobrego Boga i zapraszamy na mszę św. w int. Ks. Kazimierza na godz. 18.00.
– w środę wspomnienie dowolne św. Januarego biskupa i męczennika. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.
– W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzej KimTae-gŏn, prezbitera, Pawła Chõng Ha-sang i towarzyszy. O 19.00 trzecia nauka dla narzeczonych.
– W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty ,po mszy wieczornej spotkanie młodzieży
– w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów a o 9.30 Dzieci Maryi

We wtorek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi które pragną przystąpić do wczesnej komunii.
27 września w czwartek po mszy wieczornej o 18.45 spotkanie rodziców z dziećmi klas III które chcą przystąpić do I komunii.

28 września w piątek na msze wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum wraz z rodzicami. Będzie to początek przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Młodzież przynosi prośbę o przygotowanie do bierzmowania.

Grupa Apostolstwa Bożego Miłosierdzia zaprasza chętnych w dniu 29.09 w sobotę na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy na Przeprośną Górkę i na Jasną Górę. Koszt 35 zł – zapisy w kancelarii.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim min. ciekawy artykuł O imieniu Boga oraz o współczesnych problemach Kościoła. Jest też nowy numer MGN do zakupienia w zakrystii.

Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

Ks. Grzegorz Wita pochodzący z Rybnika organizuje w swojej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 roku. Można do grupy dołączyć, plan pielgrzymki i koszta wywieszone w gablotce.

Przy bocznych drzwiach pojawiła się plansza z opisem grup działających w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się, a nade wszystko o zaangażowanie się w ich działalność.

Po mszy św. ministranci zapraszają, by zobaczyć ich wyremontowaną salkę w domu parafialnym, a również wziąć udział w kiermaszu książek. Dochód z kiermaszu na koszta remontu salki.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
9-16.09.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 dzisiaj nieszpory świąteczne.

W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek po mszy wieczornej w salce spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a o 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.
– we wtorek tradycyjnie nowenna ku czci św. Antoniego.
– w środę uroczystość NMP Piekarskiej. W tym to też dniu o godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ks. Grzegorz Olszowski nasz były proboszcz przyjmie sakrę biskupią. Ks. Bpa Nominata polecamy modlitwie wiernych. W tym dniu nieczynna będzie kancelaria parafialna. Wyjazd autokaru do Katowic o godz. 10.00 z ul. Mikołowskiej.
– w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. O 11.00 msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej. Od 17 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
– w piątek święto Podwyższenia Krzyża św. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej. Również w piątek po mszy wieczornej w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
– w sobotę wspomnienie MB Bolesnej. O 9.00 spotkanie ministrantów, o 9.30 Dzieci Maryi.
W sobotę zapraszamy w sposób szczególny na mszę św. o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. Biskup Grzegorz Olszowski. Po mszy św. wspólne świętowanie grup parafialnych i parafian obok domu parafialnego. Będzie też kiermasz książki religijnej, można również oddać swoje książki które przyjmujemy do czwartku w kancelarii parafialnej. Zysk przeznaczamy na remont salki ministranckiej.

Druga nauka przedślubna dla narzeczonych odbędzie się w salce parafialnej w czwartek 13 września o 19.00.

W kancelarii można zapisywać już dzieci do wczesnej komunii od 6 lat. Pierwsze spotkanie w kościele 18 września o godz. 17.00.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na mszę św. z konferencją ks. Prałata Stanisława Gańczorza inaugurującą nowy rok formacyjny. 14 września o 16.30 w kościele akademickim.

Za tydzień w niedzielę w naszej bazylice o godz. 19.00 koncert zespołu CLASSIC ENSAMBLE w ramach Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Serdecznie zapraszamy.

Grupa Apostolstwa Bożego Miłosierdzia zaprasza chętnych w dniu 29.09 w sobotę na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy na Przeprośną Górkę i na Jasną Górę. Koszt 35 zł – zapisy w kancelarii.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny oraz nowy numer MGN do zakupienia w zakrystii.

Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

Ks. Grzegorz Wita pochodzący z Rybnika organizuje w swojej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 roku. Można do grupy dołączyć, plan pielgrzymki i koszta wywieszone w gablotce.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 – 9.09.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz archidiecezji.
Kolekta za tydzień na potrzeby naszej parafii. O 15.00 dzisiaj nieszpory świąteczne.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Piekło,
który rozpoczyna u nas swoją posługę.

Dzieci i młodzież rozpoczynają w poniedziałek nowy rok szkolny i katechetyczny.
O godz. 8.00 msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 oraz dla Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

W liturgii tygodnia:
Wracamy do porządku mszy i nabożeństw sprzed wakacji. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
Ponadto:
– w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza. O godz. 17.00 w salce domu katechetycznego pierwsze powakacyjne spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków i sympatyków a o godz. 19.30 msza św. w intencji mężów i ojców z całego regionu. To nowa inicjatywa w naszej bazylice prowadzona przez wspólnotę Mężczyźni św. Józefa. Zapraszamy również panów z naszej parafii.
– we wtorek po mszy wieczornej o 18.45 w salce spotkanie liderów wszystkich grup parafialnych. W tym dniu też tradycyjnie nowenna ku czci św. Antoniego.
– w piątek wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego. O 16.30 msza szkolna zapraszamy dzieci i rodziców, uczniom klas I poświęcimy tornistry i plecaki. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
– w sobotę święto Narodzenia NMP. Od godz. 8.30 objazd chorych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii.

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy w te dni do udziału we mszy św. i w nabożeństwach po mszy o godz. 8.00. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21 a w I piątek o 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w salce parafialnej w 4 kolejne czwartki września o 19.00 począwszy od 6 września.

W kancelarii można zapisywać już dzieci do wczesnej komunii od 7 lat. Pierwsze spotkanie w kościele 18 września o godz. 17.00.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny oraz nowy numer MGN do zakupienia w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 12 września do katedry w Katowicach na uroczystość święceń biskupich ks. Grzegorza Olszowskiego. Zainteresowanych zapraszamy.

Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

Rada Dzielnicy Rybnik Północ zaprasza na extremalny festyn rodzinny na stadionie przy ul. Gliwickiej w dniu 8 września od godz. 15.00.

26.08 – 2.09.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii. Kolekta za tydzień na potrzeby archidiecezji.

Dziś też uroczystość odpustowa w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach. Tam o 20.00 modlitwa uwielbienia z Rybnickim Wieczorem Chwały.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego

– we wtorek wspomnienie św. Augustyna, po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego. Msza wieczorna będzie sprawowana min. za ofiarodawców uroczystości Bożego Ciała.

– w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

– w piątek o 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

– w sobotę dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa i pielgrzymka kapłanów naszej diecezji do kościoła Ducha św. w Bytkowie. Objazd chorych będzie więc w sobotę 8.09.

W piątek zapraszamy na mszę o godz. 18.00 w czasie której podziękujemy za pracę w naszej parafii ks. Andrzejowi Króliczkowi i ks. Rafałowi Borkowemu a jednocześnie przywitamy ks. Piotra Piekło.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim min. artykuł o światowym spotkaniu rodzin w Dublinie z Ojcem Świętym, oraz o tym czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu.

Organizujemy wyjazd do katedry w Katowicach na uroczystość święceń biskupich ks. Grzegorza Olszowskiego w dniu 12 września w środę. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii.

Zapraszamy tez na wyjazd do Turzy Śl. w dniu 29 sierpnia na noc pokuty. Wyjazd z ul. Piasta o godz. 18.30 powrót ok. 3 w nocy. Koszt 12 zł

Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV Niedziela zwykła – 08.07.2018 A.D.
Kolekta na bieżące potrzeby parafii.

1. Msza św. w ramach Rybnickiego Święta Młodych zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudło dziś o godz. 15.30. W związku z przygotowaniem do tej Mszy nie będzie dziś nieszporów.
2. Spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
4. W kancelarii są do odbioru zdjęcia z uroczystości I-Komunii Świętej.
5. Trwają zapisy na Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.
6. Rybnicku Medyk ogłasza nabór na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe bez ograniczeń wiekowych. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny U.Śl.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Papież wzywa do modlitwy za chrześcijan z Bliskiego Wschodu, a także o świadczeniu 300+, jak je składać i kto może korzystać z programu Dobry Start.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Łucja Drobna, śp. Andrzej Gawliczek, śp. Andrzej Piontek, śp.
Rudolf Kluger

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela zwykła – 01.07.2018 A.D.
W naszej wspólnocie parafialnej witamy Weronikę i Wiktora, którzy po Komunii opowiedzą o swoim pragnieniu wyjazdu na misje i poproszą o wsparcie materialne na ten wyjazd.
Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

1. Niespory niedzielne dziś o godz. 15.00.
2. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 9.00.
3. W tym tygodniu liturgicznie przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.00. W czasie Mszy św. księża będą przy ołtarzu, dlatego planując spowiedź prosimy o wcześniejsze przybycie do bazyliki.
4. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub w kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.
5. Msza św. w ramach Rybnickiego Święta Młodych zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudło w najbliższą niedzielę o godz. 15.30.
6. Trwają zapisy na 73 Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 1-5.08. Zapraszamy do udziału. Jest również możliwość zapisania się na autobus na powitanie pielgrzymów. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.
7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WŚSD w Katowicach oraz przed bazyliką na wyjazd na misje do pracy z dziećmi. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu: „Na skraju Polski”, a także kilka propozycji duchowych last minut.

W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Edward Strojewski, śp. Piotr Wolny, śp. Janina Sapuła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela– 24.06.2018 A.D.
Kolekta na spłacenie remontu kotłowni na probostwie.
1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
2. W czasie wakacji zapraszamy do udziału:
w Mszach św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy o godz. 7.00.
Adoracjach Najświętszego Sakramentu w ciszy:
w czwartek od godz. 17.00 do 18.00;
w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi św.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Krąg biblijny we wtorek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
6. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta tego dnia, zwana Świętopietrzem, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje konieczność zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
8. W sobotę z kościoła MB Bolesnej wyruszy ślubowana piesza pielgrzymka do sanktuarium Opatrzności Bożej w Jastrzębiu Zdroju. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 6.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
9. W najbliższą niedzielę swoje urodziny będzie obchodził ks. Rafał Borkowy. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12.00.
10. Zachęcamy rodziców, aby domagali się od organizatorów kolonii, wyjazdów wakacyjnych, zapewnienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla swoich dzieci.
11. Rozpoczęły się zapisy na 73 Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 1-5.08. Zapraszamy do udziału. Jest również możliwość zapisania się na autobus na powitanie pielgrzymów. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.
12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej. Bóg zapłać bliskim chorych i starszych parafian, którzy umożliwili im uczestnictwo we Mszy św. Bóg zapłać również piekarni pana Wilibalda Dziwoki za ofiarowany kołocz na spotkanie z chorymi.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na spłacenie remontu kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Natomiast przed kościołem dwoje młodych rybniczan udających się na misje do pracy z dziećmi będzie prosiło o wsparcie w zebraniu środków na wyjazd.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in: Jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii? W zakrystii do nabycia także Mały Gość Niedzielny.
15. W czasie wakacji nie będzie Głosu św. Antoniego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy – 17.06.2018 A.D.

Gdy pomocy szukasz, wśród życia udręki, uprosisz ją zawsze z Antoniego ręki.” Te słowa uświadamiają nam jak wielkiego i skutecznego mamy Orędownika u Pana Boga. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona, św. Antoniego z Padwy. Pragniemy dziękować za Jego opiekę nad nami, naszymi rodzinami, parafią i całym miastem.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, a zwłaszcza ks. kan. Jana Smolca, kanclerza Kurii Metropolitalnej w Katowicach, który wygłosi dla nas homilię.

Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Po Mszy św. o godz. 10.30, sprawowanej przez ks. bpa Marka Szkudłę, wyruszymy w procesji z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Po zakończeniu procesji Msza św. w bazylice. Uroczyste nieszpory odpustowe dziś o godz. 16.30.
2. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.
3. Chorych i osłabionych wiekiem parafian zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy stole w salce domu parafialnego.
4. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
5. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. przed wakacjami w środę o godz. 17.00. Zachęcamy również rodziców, aby domagali się od organizatorów kolonii, wyjazdów wakacyjnych, zapewnienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla swoich dzieci.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w piątek na godz. 11.00.
7. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
8. Msza św na wodzie zostanie odprawiona w niedzielę 24.06. o godz. 12.00 w przystani Koga-Kotwica nad Zalewem Rybnickim.
9. Rozpoczęły się zapisy na 73 Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 1-5.08. Zapraszamy do udziału. Jest również możliwość zapisania się na autobus na powitanie pielgrzymów. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.
10. Zachęcamy do zamawiania w kancelarii Mszy św. przez wstawiennictwo św. Antoniego, które będą odprawione przez naszych duszpasterzy podczas wakacji.
11. Dziś po każdej Mszy św. organizowany jest kiermasz ciast i książek. Dochód przeznaczony jest na rekolekcje dla młodzieży oazowej.
12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień ostatnia kolekta na spłacenie remontu kotłowni na probostwie.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha – o bazylice NMP na Świętej Górze k. Gostynia – obowiązkowym punkcie na wakacyjnej mapie.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Kwiecień, śp. Dariusz Godek, śp. Alojzy Waler

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela zwykła – 10.06.2018 A.D.
Kolekta na spłacenie remontu kotłowni na probostwie.
1. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziny na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 12.00, a więc ok. 13.15 przy pomniku św. Jana Pawła II. Przejdziemy do kościoła Ojców Franciszkanów, gdzie ok. g. 14.00 rozpocznie się krótkie nabożeństwo do NSPJ, a po nim piknik rodzinny.
2. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
3. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie naszego Patrona. Jest to także dzień fatimski. Msza św. i nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 11.00.
5. W czwartek Legion Maryi organizuje tzw. Jerycho różańcowe czyli modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 8.30 do 17.55 (z przerwą na Msze o godz. 15.00). Zapraszamy do włączenia się w modlitwę.
6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 i o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.
7. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy wyjątkowo w piątek na godz. 10.30
8. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
9. Wszystkich seniorów w ramach Rybnickich Dni Seniora zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 9.00.
10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Antoniego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. kan. Jan Smolec, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Sumie odpustowej o godz. 10.30 przewodniczyć będzie ks. bp Marek Szkudło. Po tej Mszy tradycyjna procesja z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Uroczyste Nieszpory odpustowe o godz. 16.30. W miejsce Mszy św. o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. po zakończeniu procesji. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy błogosławić lilie ku czci naszego Patrona. Prosimy o przyniesienie kwiatów. Będzie można je także otrzymać za dobrowolną ofiarę przy wejściu do bazyliki przed Mszami św.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
12.Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na spłacenie remontu kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Rodzina pod ochroną – jeśli dopominamy się o szacunek dla środowiska, tym bardziej musimy chronić naturalne środowisko człowieka, czyli rodzinę.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leonard Trybuś, śp. Wanda Sekulska, śp. Bożena Olchawa, śp. Leonard Podleśny śp. Gerard Winch

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX Niedziela zwykła – 03.06.2018 A.D.
W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Marka Bernackiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej na Nowinach, który wygłosi do nas Słowo Boże i przed bazyliką poprosi o wsparcie materialne budowy nowego kościoła.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.
1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła dziś o godz. 15.00, w tygodniu do piątku włącznie o godz. 17.30.
2. W poniedziałek swoją rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Senior Józef Haida, a we wtorek ks. Senior Henryk Kołodziej. Kapłanów polecamy modlitwie parafian.
3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 do salki domu parafialnego.
4. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
5. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45
6. Czwarta nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje konieczność zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
8. W piątek społeczność II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku obchodzić będzie jubileusz 70-lecia szkoły. Uroczysta Msza św. w intencji nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły zostanie odprawiona w bazylice o godz. 10.00. Spodziewana jest obecność ks. Abpa seniora Damiana Zimonia. Serdecznie zapraszamy.
9. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w int. poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, następnie wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który zakończymy w kościele św. Józefa. Zachęcamy do licznego udziału w marszu. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.
11. Zapraszamy na wieczór autorski Krystyny Hoły i Aleksandry Stężały z koncertem rybnickiego kameralnego chóru Autograph w niedziele 10.06. o 17.30 w kościele MB Bolesnej. Wstęp wolny.
12. Odpust parafialny ku czci naszego Patrona, św. Antoniego będziemy przeżywać w niedzielę 17.06. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po tej Mszy tradycyjna procesja z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Uroczyste Nieszpory odpustowe o godz. 16.30. W miejsce Mszy św. o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. po zakończeniu procesji.
13. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
14. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie okien, a także za liczny udział w procesji ulicami naszego miasta.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji, a przed bazyliką – na budowę kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach. Za tydzień kolekta na spłacenie remontu kotłowni na probostwie.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halina Menżyk, śp. Ewald Piechaczek, śp. Joanna Pulchny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Najświętszej Trójcy–27.05.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie.
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe dziś w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
2. Dzisiaj Parafianie z Ligoty obchodzą odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Nabożeństwo ku czci Patrona w kapliczce na Ligocie o 16.00.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o godz. 16.45. w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 16.30.
5. Legion Maryi zaprasza wszystkich chętnych na czuwanie pokutno-wynagradzające w Turzy Śl. Wyjazd we wtorek o godz. 18.30 z przystanku przy ul. Piasta. Powrót około 3-ciej nad ranem.
6. Msza św. w intencji seniorów w środę o godz. 8.00.
7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Organizujemy centralną procesję Eucharystyczną z udziałem czterech śródmiejskich parafii: MB Bolesnej, Św. Józefa Robotnika, Królowej Apostołów i naszej. Wyruszymy ok. godz. 9.45 od kościoła MB Bolesnej, aby przejść w procesji Eucharystycznej ulicami: Rybnickiego – Skłodowskiej – Raciborską do ronda – Hallera – Miejską – Chrobrego – Kościuszki – do Pl. Św. Jana Pawła II przed bazyliką, gdzie będzie 4 ołtarz przygotowywany przez naszą parafię. Na zakończenie procesji, około godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice. Prosimy o przystrojenie okien. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów – zbiórka przed kościołem MB Bolesnej o godz. 9.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej procesji, jako wyrazu naszej wiary i uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.30., natomiast ostatnie nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 15.00.
8. W tym miesiącu w pierwszy czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po Mszach o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00.
9. Z racji Uroczystości Bożego Ciała czwarta nauka przedmałżeńska odbędzie się 7 czerwca.
10. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy wyjątkowo w piątek na godz. 9.00.
11. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
12. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.
13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Bernackiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej na Nowinach, który wygłosi do nas Słowo Boże i przed bazyliką poprosi o wsparcie materialne budowy nowego kościoła.
14. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami do Rychwałdu w dniach 19-22 czerwca 2018 r. Koszt pielgrzymki 265 zł. Zapisy w kancelarii.
15. Zapisy na pielgrzymkę dzieci I-komunijnych do Krakowa i Czernej, która odbędzie się w sobotę 9.06., w kancelarii do końca maja.
16. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale być Najświętszym Sakramentem.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Szymura, śp. Zygfryd Weiss, śp. Grzegorz Depta, śp. Halina Menżyk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego–20.05.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe dziś w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
2. Jutro przypada święto NMP, Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
3. Kolejny Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice. Serdecznie zapraszamy.
4. Krąg biblijny we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
5. W środę swoją rocznicę święceń będzie obchodził ks. Andrzej. Polecamy go modlitwie parafian.
6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. w intencji duszpasterzy naszej parafii z okazji rocznic ich święceń zostanie odprawiona o godz. 18.00.
7. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
8. Trzecia nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
9. W sobotę przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji mam o godz. 8.00.
10. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami do Rychwałdu w dniach 19-22 czerwca 2018 r. Koszt pielgrzymki 265 zł. Zapisy w kancelarii.
11. W przyszłą niedzielę przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Ks. Abp zaprasza cały świat męski do licznego pielgrzymowania na piekarskie wzgórze.
12. W Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja 2018 r. organizujemy centralną procesję Eucharystyczną z udziałem czterech śródmiejskich parafii: MB Bolesnej, Św. Józefa Robotnika, Królowej Apostołów i naszej. Trasa procesji liczy ok. 2,5 km. Wyruszymy ok. godz. 9.45 od kościoła MB Bolesnej, aby przejść w procesji Eucharystycznej ulicami: Rybnickiego – Skłodowskiej – Raciborską do ronda – Hallera – Miejską – Chrobrego – Kościuszki – do Pl. Św. Jana Pawła II przed bazyliką, gdzie będzie 4 ołtarz przygotowywany przez naszą parafię. Na zakończenie procesji, około godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.
13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Zapisy do końca maja w kancelarii lub u ks. Mateusza. Spotkanie wszystkich osób chętnych na wyjazd w poniedziałek 21.05. o godz. 19.00 w salce na probostwie.
14. W sobotę 2.06. organizowany jest wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Róż Różańcowych. Koszt ok. 25 zł. Wyjazd o godz. 7.00. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 25.05.
15. Zapisy na pielgrzymkę dzieci I-komunijnych do Krakowa i Czernej, która odbędzie się w sobotę 9.06., w kancelarii do końca maja.
16. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
17. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Gdzie Duch? Gdzie zaduch? – Kim właściwie jest Duch Święty i jak odkryć Jego działanie? Do nabycia w zakrystii także Mały Gość Niedzielny.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefania Wyciszczok, śp. Zenona Jakubowska, śp. Józef Giętkowski, śp. Krystyna Macionczyk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego–13.05.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie.
1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo fatimskie z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego na godz. 14.45.
2. Rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwa nowenny będą odprawiane w tygodniu po wieczornych Mszach św. Serdecznie zapraszamy.
3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30.
4. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy wieczornej.
5. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
6. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
7. Spotkanie osób wyjeżdżających w sierpniu do Włoch z przedstawicielami biura podróży odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Na spotkanie proszę donieść brakującą część wpłaty.
8. Druga nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 oraz o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.
10. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
11. W sobotę swoje urodziny będzie obchodził ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym Arcypasterzu.
12. W niedzielę swoje urodziny będzie obchodził ks. Mateusz Mnich. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.12.00.
13. Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich w przyszłą niedzielę w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00.
14. Z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego i 95 rocznicy powstania Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej w sobotę 19 maja o godz. 15:00 w kościele o. Werbistów zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych instruktorów ZHP.
15. KIK w Rybniku zaprasza na wykład ks. prof. Antoniego Reginka pt. „Formy muzyki sakralnej – czyli co śpiewamy w kościele?”, który odbędzie się w czwartek 17 maja w salce przy parafii św. Jadwigi w Rybniku.
16. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami do Rychwałdu w dniach 19-22 czerwca 2018 r. Koszt pielgrzymki 265 zł. Zapisy w kancelarii.
17. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Zapisy do końca maja w kancelarii lub u ks. Mateusza.
18. Pełnoletnią młodzież zapraszamy na mazurskie rekolekcje pod żaglami w dniach 4-11 sierpnia. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.
19. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: niebo to „Ktoś”, a nie „coś” – o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa.
W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zofia Musielska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna–06.05.2018 A.D.
Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
1. Nabożeństwo dziękczynne za Dar Pierwszej Komunii świętej dzisiaj o godz. 16.30. Nie będzie nabożeństwa o 15.00.
2. Dzieci, które przystąpiły dziś do Pierwszej Komunii św. zapraszamy w najbliższym tygodniu w strojach komunijnych wraz z rodzicami do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 oraz Mszach świętych po tych nabożeństwach.
3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej w tygodniu o godz. 17.30.
4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszach o godz. 7.00 przy krzyżu misyjnym będziemy modlić się o urodzaje.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz.16.30 w salce domu parafialnego.
6. Młodzież chcącą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 18.45 do salki na probostwie
7. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie
8. W czwartek swoją rocznicę święceń będzie obchodził ks. Rafał, a w przyszłą niedzielę ks. Proboszcz, ks. Kazimierz i ks. Mateusz. Kapłanów polecamy modlitwie parafian.
9. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
10. Pierwsza nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
11. W Roku Ducha Świętego szczególnie zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwa nowenny będą odprawiane w tygodniu od piątku po wieczornych Mszach św.
12. W przyszłą niedzielę 13 maja przypada dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego na godz. 14.45.
13 Spotkanie z s. Michaelą Pawlik OP zatytułowane Joga czy dla katolika? Odbędzie się w czwartek 10 maja w domu parafialnym parafii MB Bolesnej w Rybniku.
14. KIK w Rybniku organizuje w sobotę 26 maja pielgrzymkę do Opactwa Cystersów w Krzeszowie. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii do 16 maja.
15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Zapisy do końca maja w kancelarii lub u ks. Mateusza.
16. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: znane osoby opowiadają jak przygotowywały swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, a także o czterech śląskich wizerunkach najpiękniejszej z wszystkich kobiet.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Serwotka, + Jerzy Dziwoki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna–29.04.2018 A.D.

Kolekta na bieżące wydatki parafii.

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.
 2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.
 3. Msza św. w intencji seniorów w środę o godz. 8.00.
 4. W czwartek przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego, za wyjątkiem Mszy o 15.30. Majowe o godz. 17.30. PoMszy św. o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 5. W tym miesiącu w pierwszy czwartek miesiąca obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po Mszach o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00.
 6. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy wyjątkowo w piątek na godz. 10.30.
 7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
 8. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 dzieci przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Dzieci polecamy modlitwie parafian. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych w niedzielę o godz.16.30. Spowiedź św. dla dzieci przed Pierwszą Komunią w sobotę o godz. 10.30. Do spowiedzi zapraszamy również ich rodziców.
 10. Kolejna seria 4 nauk przedmałżeńskich odbędzie się: 10,17,24 maja i 7 czerwca.
 11. Prezydent Rybnika powiadamia o możliwości składania propozycji projektów do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2019 r. Szczegóły w gablotce.
 12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o nowej polskiej błogosławionej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, która chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk Wieczorek, śp. Eugeniusz Mazurek, śp. Zygmunt Poborczyk, śp. Jan Jemielity, śp. Danuta Kowalska.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 22.04.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.
2. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Módlmy się za powołanych, a także o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
3. W poniedziałek w naszej parafii przypada wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wstąpienia na chwilę osobistej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym. Wystawienie po Mszy o godz. 8.00, a zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym o 17.55. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
4. Krąg biblijny we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
5. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się procesja do krzyża misyjnego, gdzie będziemy modlić się o urodzaje.
6. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
8. W niedzielę 6 maja na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 dzieci przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Dzieci polecamy modlitwie parafian. Próba przed uroczystościami komunijnymi dla dzieci i rodziców odbędzie się w piątek 27 kwietnia o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!
9. Osoby dorosłe pragnące przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku duszpasterskim proszone są o zgłoszenie się do kancelarii lub do ks. Kazimierza.
10. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
11. W ramach „Szkoły u św. Antoniego” jest możliwość skorzystania z bezpłatnych korepetycji dla dzieci z języka polskiego i matematyki, a także dla dzieci i młodzieży z języka angielskiego oraz fizyki. Chętnych prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
12. I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku zaprasza zainteresowanych na „dzień otwarty”, który odbędzie się w piątek w godz. od 12.00 do 15.00 w gmachu szkoły przy ul. Kościuszki 41.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele oraz dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15:00.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury i rozważania Pisma Świętego.
3. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 16.30 w salce domu parafialnego.
4. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
5. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.
7. KIK w Rybniku zaprasza na wykład ks. dra hab. Jacka Kempy pt. Duch Święty – Wielki Nieznajomy?” w czwartek o godz. 16.30 w parafii św. Jadwigi na Nowinach.
8. KIK w Rybniku organizuje w sobotę pielgrzymkę do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim oraz na Zamek Piastowski w Raciborzu. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.
9. Osoby dorosłe pragnące przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku duszpasterskim proszone są o zgłoszenie się do kancelarii lub do ks. Kazimierza.
10. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
11. IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku – Chwałowicach zaprasza w najbliższą sobotę, tj. 21 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 12.00, na Dzień Otwartych Drzwi.
12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Męczennicy znad Sekwany – Czy krew przelana za wiarę uratuje Francję?

W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Wieczorek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 8.04.2018 A.D.
Kolekta na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórka „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”.
1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15:00.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Skarbona na cele charytatywne parafii tradycyjnie wystawiona jest przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
3. Jutro liturgicznie przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji Triduum Paschalnego i Oktawy Wielkanocnej przeniesiona z dnia 25 marca. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszach o 8.00 i 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a zagrożonego aborcją. Podczas mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się również błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 17.00.
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po mszy wieczornej.
5. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
6. W sobotę o godz. 10:00 w bazylice odbędzie się msza św. „Acies” z odnowieniem przynależności do Legionu Maryi. Zapraszamy wszystkich legionistów, auksyliatorów oraz sympatyków.
7. Osoby dorosłe pragnące przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku duszpasterskim proszone są o zgłoszenie się do kancelarii lub do ks. Kazimierza.
8. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
9. Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Frycza-Modrzewskiego w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty szkoły w sobotę 14 kwietnia w godz. 9.00-13.00. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej szkoły.
10. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórkę „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: „Ufność jest naczyniem do czerpania ze źródła Bożego miłosierdzia- mówi Jezus do św. Faustynie. I nam”.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Maćkowiak, Leokadia Zaik, Antoni Roszak

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kończące obchód Świętego Triduum Paschalnego połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Nieszpory połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
3. Zachęcamy także do udziału we Mszach św. w Oktawie Wielkanocnej oraz w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
4. Trwamy na Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w bazylice od wtorku do soboty o godz. 15.00.
5. Konwent kapłanów dekanatu Rybnik-Centrum odbędzie się we wtorek w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach. Zapraszamy wiernych do udziału we Mszy św. o godz. 10.00.
6. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
7. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. Msza św. szkolna
w piątek o godz. 16.00.
9. Informujemy, iż piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.
11. Wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszej świątyni, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, ofiarowane kwiaty, a także wszystkim za liczny udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. W niedzielę 25 marca odbył się finał zbiórki produktów Podziel się na Wielkanoc. Dzięki hojności parafian paczki otrzymało 30 rodzin z naszej parafii oraz Siostry Wizytki i Schronisko św. Brata Alberta. Słodyczami zostali obdarowani podopieczni Domu Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom naszej parafii za pomoc i zaangażowanie w to piękne dzieło.
13. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
14. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
15. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zaprasza na dzień otwarty szkoły w sobotę 7 kwietnia w godz. 9.00-12.00. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły.
16. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórka „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Jest wyjście- świadectwa osób, które doświadczyły mocy Zmartwychwstałego Jezusa.

Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej bazyliki
składamy życzenia:
Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni nas wszystkich pokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25.03.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie
1. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży oazowej dziś po Mszy św. wieczornej.
3.Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Katecheza neokatechumenalna we wtorek o godz. 19.30 w bazylice.
5. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo, ze względu na Wielki Piątek, w środę o 19.00 w salce na probostwie.
6.Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45. Ze względu na gruntowne sprzątanie przed Świętami prosimy o liczniejsze zaangażowanie się w troskę o czystość kościoła.
7.Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego oraz do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty
i pojednania.
Wielki Czwartek
● Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.
Wielki Piątek
● Obowiązuje katolików post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.
● Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.
● Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Na to nabożeństwo prosimy przynieść krzyże, które będą zawieszone na ścianach w domach rodzinnych.
● Ceremonie Wielkiego Piątku o godz. 18.00, po nich Adoracja Pana Jezusa
w grobie do godz. 21.00.
Wielka Sobota
● Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 do 19.30.
● Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.
● Święcenie potraw wielkanocnych dla dzieci o godz. 10.00, następnie od godz. 11.00 do 16.00 co godzinę.
● Ofiary Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób
w Jerozolimie.
Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece z okapnikami.

8. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:
● Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek: rano pół godz. przed Mszami św. i od 17.00.
● Wielka Środa: rano pół godz. przed Mszami św. i od 17.00 do 21.00.
● Wielki Czwartek: 7.00 – 8.30 i 15.30 – 17.30.
● Wielki Piątek: 7.00 – 10.00 i 15.30 – 17.30 oraz po Ceremoniach do 21.00.
● Wielka Sobota: 7.00 – 11.00 i 14.00 – 18.00.
Przypominamy, że nie spowiadamy w czasie Mszy świętych, Ceremonii Triduum Paschalnego i w Święta Wielkanocne. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
9. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
10. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
11. Zespół Szkół nr 6 w Boguszowicach dla osób młodych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i wychowawczymi min. z autyzmem i zespołem Aspergera zachęca zainteresowanych rodziców do zaznajomienia się z ofertą szkoły. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
12. Siostry Urszulanki rozpoczynają rekrutację do klas VII szkoły podstawowej oraz do liceum ogólnokształcącego i organizują dzień otwarty szkoły. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć? Dla najmłodszych jest do nabycia najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego z prezentem- kalendarzem na Triduum Paschalne w cenie 5 zł.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Piecha, śp. Józefat Klimek,
śp. Małgorzata Wawoczny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 A.D.
Witamy w naszej parafii o. Dymitra Żeglina OFM wikariusza i ekonoma prowincjalnego z Panewnik, który w tym roku poprowadzi dla nas rekolekcje wielkopostne.
Ojcu Dymitrowi życzymy światła Ducha Świętego, a sobie otwartości na głoszone słowo
i pragnienia przemiany swojego życia.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od dnia dzisiejszego przeżywać będziemy rekolekcje parafialne. Zachęcamy do wygospodarowania czasu i do licznego udziału w tym dziele wielkopostnym.
Program rekolekcji:
• Nauki ogólne na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
• Nauki stanowe:
– mężczyzn i młodzieńców dzisiaj o godz. 16.30,
– kobiet i dziewcząt we wtorek o godz. 19.00.
• Osoby chore i starsze zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 10.00.
• Młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi w poniedziałek o godz. 19.00
• Msza św. na zakończenie rekolekcji pod przewodnictwem ks. abpa Damiana Zimonia w środę o godz. 18.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcyjno-ewangelizacyjne.
• W poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji, by odnowieni duchowo przeżyć Triduum Paschalne
i Święta. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
3. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
5. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Przed tą Mszą nie będzie możliwości spowiedzi, prosimy skorzystać z tego sakramentu podczas rekolekcji. Adoracja Najświętszego sakramentu tylko po Mszy św. do godz. 21.00.
6. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. Droga Krzyżowa w piątek w bazylice tylko po Mszy św. porannej. Natomiast zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii – w tym roku przejdziemy ulicami „Karolinki”. Początek o godz. 19.00 w bazylice.
8. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia dla Samorządowców. Początek o godz. 10.00.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z poświęceniem palm o godz. 12.00. Okazja do spowiedzi do południa między Mszami oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka produktów, z których zostaną przygotowane Wielkanocne paczki dla najuboższych rodzin naszej parafii. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można odebrać kartki z wypisanymi produktami, które za tydzień będziemy odbierać przed każdą mszą świętą. Osoby chętne do pomocy przy pakowaniu i rozwożeniu paczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu umieszczonym na kartce.
11. Ksiądz Arcybiskup zaprasza młodzież Archidiecezji do Katedry w Katowicach na Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową na godz. 14.00
12. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
w niedzielę 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
13.W ubiegłą niedzielę ks. abp Wiktor Skworc ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Z naszej parafii są to panowie: Zbigniew Cyba, Mateusz Dudzik, Łukasz Klimowicz, Krzysztof Sładek i Piotr Wita. Przy tej okazji pragniemy zachęcić osoby starsze i schorowane do przyjmowania Komunii św. w każdą niedzielę w swoich domach.
14. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach.
W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Kiszka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu– LAETARE 11.03.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
3. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
5. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
6. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, oraz o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do naszej bazyliki.
8. Droga Krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty przygotowujące do czytania i śpiewania Słowa Bożego. Druga część warsztatów w sobotę 17 marca w godzinach od 14.00 do 18.00 w salce na probostwie.
11. W dniach od 18 do 21 marca będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je o. Dymitr Żeglin OFM – wikariusz i ekonom prowincjalny. Zaplanujmy swój czas i zachęcajmy innych do wzięcia udziału w tych rekolekcjach oraz módlmy się o owoce tego czasu.
12. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegółyi zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
13. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Początek o godz. 10.00.
14. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku zaprasza gimnazjalistów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 17 marca. Szczegóły w gablotce.
15. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
16. Zakończyła się 54-godzinna modlitwa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę.
17. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o produkowaniu ateistów, zagubionej Europie i sile wiary – wywiad z o. Daniel Ange, który gościł w Rybniku.

W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Matylda Zmarzły, śp. Aniela Peterek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu–04.03.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od poniedziałku do środy w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00 w salce domu parafialnego.
4. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 16.30 w salce domu parafialnego.
5. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
7. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
8. Droga Krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
9. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty przygotowujące do czytania i śpiewania Słowa Bożego. Pierwsza część warsztatów w sobotę 10 marca, natomiast druga w sobotę 17 marca. Warsztaty odbywać się będą w salce na probostwie w godzinach od 14.00 do 18.00. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w liturgię przez posługę słowa!
10 W dniach od 18 do 21 marca będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je o. Dymitr Żeglin OFM – wikariusz prowincjalny. Zaplanujmy swój czas, aby skorzystać z tej szczególnej łaski oraz zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
11. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
12. Szkoła Podstawowa nr 9 (obok Starego Kościoła) zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 10 marca. Szczegóły na plakacie.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: O świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami, a także: co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich żalów”. W zakrystii do nabycia nowy numer Małego GN w cenie 5 zł.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Jagiełło

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu– 25.02.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od poniedziałku można zamawiać intencje na 2019 r. także za zmarłych.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 9.00.
6. Pierwsza nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy również młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. W tym dniu nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30.
9. Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i nabożeństwie oraz o godz. 17.15. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w zakrystii.
10. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
11. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.
12. W niedzielę 4 marca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć scholę Albertinum z Gliwic. Po Eucharystii zapraszamy na krótki koncert wielkopostny w ich wykonaniu.
13. Od 5 do 7 marca w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
14. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
15. W czwartek w kościele MB Częstochowskiej w Rybniku odbędzie się spotkanie wielkopostne dla mężczyzn z Garym Stephensem, świeckim ewangelizatorem z Anglii. Początek Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
16. Grupa rybnicka zaprasza młodzież do wyjazdu na ŚDM do Panamy w styczniu 2019 r. Koszt wyjazdu ok. 5 tys. zł. Wariant poszerzony z pobytem w Meksyku w Guadalupe 7,5 tys. zł. Zainteresowanych prosimy aby zgłoszenie koniecznie w dniu dzisiejszym.
17. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o dżumie XXI wieku, czyli chorobie samotności. W zakrystii do nabycia nowy numer Małego GN.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Graczyk, Teresa Talarek, Zofia Wenckowska, Bogumiła Szwedo, Joanna Madaj, Gertruda Gorywoda, Elżbieta Skorupa, Herbert Palenga

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu– 18.02.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. W poniedziałek po porannej Mszy św. rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będzie ono trwało w poniedziałek, wtorek i środę po porannej Mszy do godz. 17.50. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
3. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
7. W czwartek o godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w czwartek od godzin porannych na parkingu przed kancelarią obok kontenera na śmieci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
8. Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w zakrystii.
9. Informujemy, iż intencje na Rok Pański 2019 będą przyjmowane w kancelarii w godzinach urzędowania w następującej kolejności: od 19.02 za żywych (jubileusze, uroczystości, rocznice) a za zmarłych od następnego poniedziałku, tj. 26.02. Prosimy, aby w miarę możliwości w niedziele zamawiać Msze za żyjących i wziąć pod uwagę możliwość koncelebry również w niedzielę i uroczystości.
10. Wydłużamy czas popołudniowego urzędowania kancelarii parafialnej, tzn. we wtorek kancelaria będzie czynna w godz. 16.00-17.30, a w piątek 16.00-18.00.
11. Od 5 do 7 marca w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
12. Z przyczyn zależnych od linii lotniczych parafialna pielgrzymka do Lourdes się nie odbędzie. W zamian zapraszamy na pielgrzymkę do Budapesztu w tym samym terminie tj. 28-30 czerwca w cenie 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks.  Mateusza.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę nabieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: „Weź udział w Mojej męce”- Wielki Post ze św. Ojcem Pio
W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Otylia Podleśny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela zwykła– 11.02.2018 A.D.
Witamy w naszej parafii ks. prał. Józefa Fronczka, który wygłosi homilię oraz katechistów, którzy będą zapraszać do udziału w cyklu katechez, rozpoczynających się w naszej parafii od wtorku 13.02.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy trzeźwości i abstynencji, zwłaszcza w całym okresie Wielkiego Postu, potwierdzonej przez wpis do Księgi Trzeźwości.
2. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
4. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
5. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszej parafii o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia jest jałmużną postną. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy (od 14 roku życia) i ilościowy (od 18 do 60 roku życia).
6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Mateusz Mnich, w niedziele o 14.45. Zachęcamy wszystkich do rozważania Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa podczas tych nabożeństw. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45
8. W czwartek swoje urodziny będzie obchodził ks. proboszcz Grzegorz Olszowski. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.18.00.
9 tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.
10. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce domu parafialnego.
11. Siostry Urszulanki rozpoczynają rekrutację do szkoły podstawowej i organizują dzień otwarty szkoły w sobotę 17.02. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
12. W czwartek 22.02. do godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w czwartek od godzin porannych na parkingu przed kancelarią obok kontenera na śmieci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
13. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia obchodów Dnia Chorych, za ofiarowany czas, pracę oraz kołocz, a także osobom, które pomogły dostać się swoim bliskim na tę Mszę św.
14. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
15. W tym roku po raz pierwszy zachęcamy do zakupu Zdrapki Wielkopostnej. To indywidualne 40-dniowe „rekolekcje” dla każdego dorosłego w trakcie trwania Wielkiego Postu w 2018 roku. Pod zdrapką każdego dnia znajduje się proste zadanie do wypełnienia np. zjedz wspólny posiłek z rodziną, pomódl się za biednych itp. Cena jednej zdrapki 2 zł, dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wakacyjne rekolekcje.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Serce w popiele – co wlentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Harazim oraz śp. Antoni Rojek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela zwykła– 04.02.2018 A.D.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
2. Jutro wspomnienie św. Agaty. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy chleb.
3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 17.00 w salce domu parafialnego.
4. Jutro swoje 86. urodziny będzie obchodził ks. Senior Józef Haida. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.18.00.
5. Przypominamy, że w czasie ferii, w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
6. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
8. W związku ze wspomnieniem MB z Lourdes oraz Światowym Dniem Chorego, zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian w sobotę 10.02. na godz. 10.00 na Mszę św. w ich intencji z indywidualnym błogosławieństwem (lourdzkim) i możliwością przyjęcia sakramentu chorych. Następnie spotkanie przy stole w Domu Parafialnym. Prosimy rodziny o umożliwienie dotarcia swoim bliskim na tę Mszę św.
9. W sobotę przypada rocznica śmierci ks. Franciszka Brudnioka, budowniczego naszej świątyni. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.
10. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Św. homilię będzie głosił Ks. Prałat Józef Fronczek, zachęcając do udziału w cyklu katechez, rozpoczynających się w naszej parafii od wtorku 13.02.
11. Siostry Urszulanki rozpoczynają rekrutację do szkoły podstawowej i organizują dzień otwarty szkoły w sobotę 17 lutego. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
12. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy służyli pomocą przy rozbieraniu stajenki i dekoracji bożonarodzeniowych.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Człowiek nie jest byle kim – rozmowa z dr Wandą Półtawską, a także o chrześcijaństwie w Korei. Warto dodać, że nowym redaktorem naczelnym GN został ks. dr Adam Pawlaszczyk.
W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Wimmer

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela zwykła– 28.01.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.

1. Nabożeństwo kolędowe o godz. 15.00.
2. Modlitewny Marsz Pamięci w 72 rocznicę marszu śmierci więźniów obozu Auschwitz-Birkenau wyruszy dzisiaj o godz. 15.00 spod pomnika przy stadionie.
3. Od jutra rozpoczynają się ferie. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
4. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
5. Mężczyzn i młodzieńców prosimy do pomocy przy rozbieraniu stajenki w czwartek od godz. 9.00.
6. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy będziemy błogosławić gromnice. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
7. W sobotę wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie można przyjąć po porannej Mszy św.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do czwartkowej spowiedzi od 17.00 do 18.00 szczególnie zapraszamy dzieci.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku. Ze względu na czas ferii prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.
11. W przyszły poniedziałek 5 lutego swoje 86. urodziny będzie obchodził ks. Senior Józef Haida. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.18.00.
12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Mistyka jest dla wszystkich- mistyk w oczach Boga widzi świat z jego przeszłością i przyszłością.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alfred Kurzydym

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela zwykła– 21.01.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Dziś o godz. 16:30 w naszej bazylice odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego kolędowania. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 15.00.
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy tę intencję modlitewnej pamięci parafian.
3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.8.45.
5. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej z ks. Andrzejem Króliczkiem do Włoch w sierpniu br. odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. W sobotę po Mszy św. o. godz. 8.00 odprawionej w intencji członków Żywego Różańca spotkanie z okazji dnia Babci i Dziadka w salce domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
8. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje drzwi i w ten sposób wyznali swoją wiarę. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary złożone z tej okazji.
9. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
10. Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w Modlitewnym Marszu Pamięci w formie drogi krzyżowej w niedzielę 28 stycznia, który rozpocznie się o godz. 15.00 pod pomnikiem przy ul. Gliwickiej (za stadionem). Szczegóły na plakacie.

11. Legion Maryi organizuje wyjazd na adorację „Bożego Żłóbka” w Panewnikach. Wyjazd 28 stycznia (niedziela) o godz. 13:25 z przystanku przy ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii do 25 stycznia. Koszt 20 zł.

12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Rachunek Sumienia z ekumenizmu- Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan dobrą okazją do zastanowienia się nad ekumenizmem. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł do którego dołączona jest płyta CD zespołu Małe TGD.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Palarz, śp. Irena Biela, śp. Horst Emrich

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela zwykła– 14.01.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
1. Nabożeństwo kolędowe o godz. 15.00.
2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W odpowiedzi na apel ks. Arcybiskupa Msza św. za uchodźców i wygnańców zostanie odprawiona w naszej bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
3. Dziś o godzinie 19.00 w bazylice odbędzie się koncert kolędowy parafialnej scholii „Dei Gloria”. Scholi towarzyszyć będzie kameralna orkiestra przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
4. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek w bazylice o 19.00.
5. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30 w salce domu parafialnego.
Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00 w salce na probostwie.
Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.8.45.
8. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
9. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku zapraszają przyjaciół, wychowanków i uczniów na  jubileusz 90-lecia urodzin profesora Romana Fojcika, który odbędzie się w piątek 19 stycznia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w Bazylice św. Antoniego w Rybniku, po niej dalsze uroczystości w szkole.
10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Z racji Mszy św. dla II LO nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z odmówieniem Koronki odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8:00.
11. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
12. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z ulic: św. Antoniego, Mariańskiej, Ogródki, Na górze, Długosza, Ligonia i Piasta. Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 20 stycznia. Początek o godz. 14.00, zgłoszenia w kancelarii.
13. W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 16:30 odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie kart uczestnictwa dostępnych dzisiaj w zakrystii.
14. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
14. Legion Maryi organizuje wyjazd na adorację „Bożego Żłóbka” w Panewnikach. Wyjazd 28 stycznia (niedziela) o godz. 13:25 z przystanku przy ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii do 25 stycznia. Koszt 20 zł.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam od wielu lat?
W tym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Eugeniusz Wydra, śp. Elżbieta Bagińska, śp. Mieczysław Jonderko
śp. Jan Chromik

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018 A.D.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.
1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00- spotkanie opłatkowe
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie opłatkowe.
Rodziny Radia Maryja  we wtorek po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie opłatkowo-kolędowe
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.9.00
5. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z dzielnicy „Północ” oraz z „Centrum” . Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 20. stycznia. Zgłoszenia w kancelarii.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. Orientacyjny koszt udziału w wydarzeniu to 5-6 tysięcy złotych. Zapisy trwają tylko do końca stycznia 2018!!!. Szczegóły pod numerem telefonu: 519 197 217. Spotkania przygotowujące do udziału w ŚDM odbywają się w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku przy ul. Brudnioka 5 w każdą czwartą niedzielę miesiąca o g. 18.00.
8. 21 stycznia odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Będzie to okazja do zaprezentowania naszych talentów. Wszystkich chętnych wokalistów, instrumentalistów i zespoły zapraszamy do zapisów u ks. Mateusza lub w kancelarii. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki.
9. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
10. W dniach od 6 do 11 lutego ks. Andrzej Króliczek organizuje wyjazd feryjny dla młodzieży do Brennej. Koszt 200 zł. Zapisy u ks. Andrzeja do 10 stycznia. Młodzież parafii serdecznie zapraszamy!
11. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godzinie 19.00 w bazylice odbędzie się koncert kolędowy parafialnej scholii „Dei Gloria”. Scholi towarzyszyć będzie kameralna orkiestra przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
12. W przyszły poniedziałek 15 stycznia o godz. 19:00 w bazylice kolejny Rybnicki Wieczór Chwały. Już teraz serdecznie zapraszamy.
13. W przyszły poniedziałek 15 stycznia ks. Senior Henryk Kołodziej będzie obchodził 76. urodziny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę 14 stycznia o godzinie 10.30
14. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Kieś, śp. Mirosław Kluba, śp. Kazimierz Pamuła, śp. Erwin Piecha, śp. Wacław Wyciszczok, śp. Michał Łakomik

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved