Archiwalne ogłoszenia (2017r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.12.2017 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Dziś niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę świętą na zakończenie Starego Roku ze sprawozdaniem z działalności parafii o godz. 17.00, po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Dziś również pod zwykłymi warunkami oraz odmawiając hymn Ciebie, Boże, wielbimy można zyskać odpust zupełny.
2. Wszystkich, którzy Nowy Rok pragną powitać w jedności z Chrystusem Eucharystycznym zapraszamy na Mszę św. pół godziny po północy.
3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00. Również w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dodatkowo odmawiając hymn do Ducha Świętego. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
4. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach. Ze względu na czas kolędowy nie będzie spowiedzi w czwartek po Mszy św. wieczornej, ani o 16.30 dla dzieci. W I piątek miesiąca msza święta szkolna o godzinie 16.30. Na mszę świętą o 18.00 szczególnie zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.
7. Pierwsza nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
8. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to uroczystość nakazana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Msza w piątek wieczorem będzie już z tej Uroczystości. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00. Kolekta przeznaczona jest na misje.
9. Również w tym dniu w naszej Archidiecezji przypada Dies Episcopi – 20 rocznica sakry biskupiej arcybiskupa Wiktora Skworca i trzecia rocznica sakry biskupów pomocniczych: Marka Szkudło i Adama Wodarczyka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Pasterzach.
10. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Początek odwiedzin w  tygodniu o godz. 15:30,a w sobotę i niedzielę o godz. 14:00. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z dzielnicy „Północ”. Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 20. stycznia. Zgłoszenia w kancelarii.
11. Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. Orientacyjny koszt udziału w wydarzeniu to 5-6 tysięcy złotych. Zapisy trwają tylko do końca stycznia 2018!!!. Szczegóły pod numerem telefonu: 519 197 217. Spotkania przygotowujące do udziału w ŚDM odbywają się w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku przy ul. Brudnioka 5 w każdą czwartą niedzielę miesiąca o g. 18.00.
12. 21 stycznia odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Będzie to okazja do zaprezentowania naszych talentów. Wszystkich chętnych wokalistów, instrumentalistów i zespoły zapraszamy do zapisów u ks. Mateusza lub w kancelarii. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki.
13. Pragniemy poinformować iż dekretem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca z dniem 1 stycznia 2018 roku ks. Proboszcz Grzegorz Olszowski został mianowany Dziekanem Dekanatu Rybnik Centrum.
14. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Szczepan Balicki, śp. Angela Gamon, śp. Dariusz Wojciechowski, śp. Jerzy Skrzypczyk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź od 6.30 między Mszami dopołudniowymi oraz od 14.00 do 15.30. Podczas Mszy świętych oraz w dni świąteczne spowiedzi nie będzie.
2. Zapraszamy wszystkich Parafian na pasterkę o północy. O godz. 23.15 modlitewne czuwanie prowadzone przez młodzież oazową. Kolekta na pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy całe rodziny do licznego udziału w nieszporach kolędowych o godz. 15.00.
4. We wtorek drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. W tym dniu nieszporów nie będzie.
5. W środę święto św. Jana Apostoła. Po każdej mszy świętej będziemy święcić wino.
6. W czwartek przypada święto świętych Młodzianków. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 9.00. Po Mszy św. zostaną podsumowane tegoroczne roraty.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 10.00.
8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek o godz. 17:00 w kaplicy MB Fatimskiej.
9. W przyszłą niedzielę 31 grudnia, przypada Święto św. rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę świętą na zakończenie Starego Roku ze sprawozdaniem z działalności parafii o godz. 17.00, po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. W tym dniu pod zwykłymi warunkami oraz odmawiając hymn Ciebie, Boże, wielbimy można zyskać odpust zupełny.
10. Wszystkich, którzy Nowy Rok pragną powitać w jedności z Chrystusem Eucharystycznym zapraszamy na Mszę św. pół godziny po północy.
11. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Początek odwiedzin w  tygodniu poświątecznym o godz. 15.00,a w sobotę i niedzielę o godz. 14:00. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z Karolinki.
12. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
Wszystkim zaangażowanym przy budowie stajenki betlejemskiej, za przystrojenie i dbałość o czystość naszej bazyliki.
Paniom Magdalenie, Julii, Sonii oraz panu Tomkowi z rodziną za zorganizowanie akcji Podziel się na Boże Narodzenie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom naszej parafii za zaangażowanie w to piękne dzieło. Dzięki hojności parafian zebraliśmy ponad tonę artykułów spożywczych i kilkaset opakowań środków czystości. Paczki otrzymało ponad 30 rodzin z naszej parafii jak również Dom Dziecka i Dom Nieletniej Matki. Słodyczami zostali obdarowani podopieczni Domu Pomocy Społecznej. Tegoroczna zbiórka jest rekordowa pod względem ilości darów.
13. 21 stycznia odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Będzie to okazja do zaprezentowania naszych talentów. Wszystkich chętnych wokalistów, instrumentalistów i zespoły zapraszamy do zapisów u ks. Mateusza lub w kancelarii. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świątecznym Gościu Niedzielnym m.in. Jak zrozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest podwójnym numerem świąteczno- noworocznym i kosztuje 8 zł.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Franciszek Bołoz, śp. Elżbieta Akseńczyk
Wszystkim Parafianom i przybyłym gościom życzymy zadumy nad tą wielką Tajemnicą Miłości Boga do człowieka. Niech Chrystus na nowo narodzi się w  naszych sercach, napełniając je radością, pokojem i wszelkim dobrem. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu – 17.12.2017 A.D.

Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Nabożeństwo adwentowe dziś o godz. 15.00.
2. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętne osoby na spotkanie do salki na probostwie na wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych.
3. Dzieci na Mszę św. roratnią zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, a w czwartek i piątek o godz. 6.45.
4. Prosimy mężczyzn i młodzieńców do pomocy przy budowie szopki betlejemskiej w poniedziałek od godz. 8.45.
5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
6. Sprzątanie bazyliki przed świętami odbędzie się w czwartek o godz. 8.45. Prosimy o liczniejsze zaangażowanie parafian w to przedświąteczne sprzątanie.
7. Przed zbliżającymi się świętami zapraszamy wszystkich do sakramentu pokuty i pojednania. Dzisiaj okazja do spowiedzi św. do południa między Mszami oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. W tygodniu pół godziny przed Mszami porannymi oraz: w poniedziałek od
17.00 do 18:00, wtorek i środę od 17.00 do 20.00, w czwartek i piątek od
17.00 do 21.00. W sobotę od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 21.00 (z
przerwami na Mszę św.) W przyszłą czwartą niedzielę Adwentu, a zarazem Wigilię Świąt Bożego Narodzenia będziemy spowiadali od 6.30 między Mszami dopołudniowymi oraz od 14.00 do 15.30. Podczas Mszy świętych oraz w dni świąteczne nie będzie spowiedzi.
9. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie nieszporów oraz Mszy św. wieczornej. Msza święta o 15:30 będzie recytowana.
10. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
11. W dniach od 6 do 11 lutego ks. Andrzej Króliczek organizuje wyjazd feryjny dla młodzieży do Brennej. Koszt 200 zł. Zapisy u ks. Andrzeja do 10 stycznia. Młodzież parafii serdecznie zapraszamy!
12. W kancelarii parafialnej są do nabycia bilety na kolejną edycję koncertu Betlejem w Spodku, który odbędzie się 29 grudnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
13. Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku serdecznie zaprasza do udziału w rekolekcjach adwentowych. Rozpoczęcie mszą świętą w kościółku akademickim dzisiaj o godz. 20.00, a zakończenie we wtorek (19 XII). Rekolekcje poprowadzi o. Bartłomiej Wolszleger OP, opiekun dominikańskiego duszpasterstwa akademickiego „Gniazdo”.
14. Społeczność I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku zaprasza na obchody Jubileuszu 95-lecia Szkoły. 22 grudnia o godz. 9.00 w Bazylice św. Antoniego zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem abpa Damiana Zimonia, a o godz. 10.30 w Teatrze Ziemi Rybnickiej Gala Jubileuszowa. 6 stycznia obędzie się Wielki Bal „Powstańców”. Szczegóły na plakatach w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Sposób na Adwent. Roraty nad Wisłą są sprawdzoną receptą na przygotowanie do świąt. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii najnowszy świąteczny numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 4 zł.
17. Po każdej Mszy św. u Dzieci Maryi można zaopatrzyć się w świece Caritas i ozdoby świąteczne. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
18. W zakrystii są już do nabycia opłatki wigilijne w cenie za komplet: małych 1 zł, dużych 2 zł. Opłatki i świece można także nabywać we wszystkie dni tygodnia.
W tym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Henryk Kłaczek, śp. Jan Kostrzewa, śp. Eleonora Sokołowska, śp. Henryk Pierchała, śp. Matylda Żyła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu – 10.12.2017 A.D.
Kolekta na kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
1. Nabożeństwo adwentowe dziś o godz. 15.00.
2. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętne osoby na spotkanie do domu parafialnego na wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych.
3. Dzieci na Mszę św. roratnią zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, a w czwartek i piątek o godz. 6.45.
4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
Krąg biblijny we wtorek o 19.00 w salce na probostwie
5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.
7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie. Na te nauki zapraszamy także rodziców i chrzestnych pragnących ochrzcić swoje dzieci w pierwszą niedzielę stycznia.
8. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku. Następne odwiedziny w lutym.
9. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Początek odwiedzin w tygodniu o godz. 15.30, a w soboty i niedziele o 14.00. W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian przy ulicach: Kościuszki, St. Vallier, Wysokiej, Staszica, Białych, Szafranka, Mickiewicza i Chalotta.
10. KIK zaprasza na adwentowy dzień skupienia, który poprowadzi duszpasterz akademicki ks. Krzysztof Nowrot w sobotę o 14.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek.
11. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy spowiedź przedświąteczną. Będziemy spowiadali od 6.30 między Mszami oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy świętych.
12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka produktów, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najuboższych rodzin naszej parafii. Dziś przy wyjściu z kościoła odebrać będzie można kartki z wypisanymi produktami, które za tydzień będziemy odbierać przed każdą mszą świętą. Osoby chętne do pomocy przy pakowaniu lub rozwożeniu paczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu umieszczonym na kartce.
13. Prosimy mężczyzn i młodzieńców do pomocy przy budowie szopki betlejemskiej w poniedziałek 18.12. od godz. 8.45.
14. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
16. W kancelarii parafialnej są do nabycia bilety na kolejną edycję koncertu Betlejem w Spodku, który odbędzie się 29 grudnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: „Niedziela bez handlu- to się wszystkim opłaci”.
18. Po każdej Mszy św. u Dzieci Maryi można zaopatrzyć się w świece Caritas i ozdoby świąteczne. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
19. W zakrystii są już do nabycia opłatki wigilijne w cenie za komplet: małych 1 zł, dużych 2 zł. Opłatki i świece można także nabywać we wszystkie dni tygodnia.
20. Rada Dzielnicy Ligota – Ligocka Kuźnia zaprasza mieszkańców dzielnicy powyżej 65 roku życia na spotkanie opłatkowe w czwartek o 16.00 do Harcówki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu – 3.12.2017 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przed ołtarzem Chrystusa Króla.
2. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.
3. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętne osoby na spotkanie do domu parafialnego na wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych.
4. Od jutra rozpoczynamy roraty. Dzieci na Mszę św. roratnią zapraszamy w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w czwartki i piątki o godz. 6.45. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dlatego wyjątkowo rorat nie będzie.
5. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Wszystkich górników, emerytów górniczych i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. o 9.00.
6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Akcji Katolickiej w poniedziałek o 16.30.
Apostolstwa Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
Katecheza dla dorosłych we wtorek o 19.00.
Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
8. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Msza o godz. 9.00 sprawowana będzie w int. Legionu Maryi. Od godz. 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski. Msza św. o godz. 16.00 będzie ze ślubowaniem Dzieci Maryi i przyjęciem medalików przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
9. W sobotę w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Początek o godz. 10.00.
10. Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. Prosimy o zapoznanie się z dokładnym planem kolędy w gablotce, na stronie internetowej parafii. Początek odwiedzin w tygodniu o godz. 15.30, a w soboty i niedziele o 14.00. W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian przy ulicach: Miarki, Prostej, Zakątek, Ogrodowskiego, Przyjaźni, Brzezińskiej, Słowackiego, Żelaznej Hutniczej i Kościuszki.
11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety?- pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii najnowszy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 4 zł.
13. Po każdej Mszy św. u Dzieci Maryi można zaopatrzyć się w świece Caritas i ozdoby świąteczne. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
14. W zakrystii są już do nabycia opłatki wigilijne w cenie za komplet: małych 1 zł, dużych 2 zł. Opłatki i świece można także nabywać we wszystkie dni tygodnia.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kornelia Kucharczyk, śp. Halina Mazur, śp. Stanisława Liberacka, śp. Ginter Szymała

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017 A.D.

Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00. W dniu dzisiejszym odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki, można zyskać odpust zupełny.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o godz. 17:00 w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
5. W tym tygodniu liturgicznie przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy również młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
6. W czwartek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Prosimy zapoznać się z planem kolędy zamieszczonym w gablotkach i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców Ligoty.
7. W czwartek w naszej parafii przypada wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wstąpienia na chwilę osobistej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym. Wystawienie po Mszy o godz. 8.00 a zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym o 21.00 (z przerwą na wieczorną Mszę św.).
8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30. Przypominamy, że przed Mszą szkolną, spowiedzi nie będzie.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku. Równocześnie pragniemy poinformować, iż z posługi sakramentalnej będzie można skorzystać jeszcze bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 16 grudnia. W styczniu odwiedzin nie będzie.
11. Za tydzień I niedziela Adwentu:
– Obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku przed ołtarzem Chrystusa Króla.
– Swoje urodziny będzie obchodził ks. Andrzej Króliczek. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12.00.
– Po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętne osoby na spotkanie do domu parafialnego na wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych.
14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: O tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi potrzebny. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii najnowszy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 4 zł.
16. Po każdej Mszy św. u Dzieci Maryi można zakupić kalendarze i magnesy ze zdjęciem bazylii oraz lampiony na roraty. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Renata Głowacka, śp. Marian Siwicki, śp. Hildegard Pierchała

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela zwykła – 19.11.2017 A.D.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej s. Wirgilię karmelitankę od Dzieciątka Jezus posługującą na co dzień w Kamerunie, która po Komunii św. podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej, a po zakończeniu Mszy św. przed bazyliką poprosi o wsparcie materialne na budowę szpitala i szkoły Dimaco. Gościmy także Stowarzyszenie „Nazaret” z Chorzowa wspierające misje sióstr karmelitanek, które prowadzi kiermasz misyjny.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.
4 Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
5. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
8. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
9. Klub Inteligencji Katolickiej w Rybniku zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi nasz parafianin dr Michał Kapias pt.: „Społeczno-moralne konsekwencje „pigułki” długowieczności”. Wykład odbędzie się w czwartek 23 listopada przy parafii św. Jadwigi Śl. na Nowinach. Szczegóły na plakacie
10. W piątek swoje święto będą obchodzić ministranci. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie do salki. Równocześnie wszystkich chłopców, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00 do domu parafialnego.
11. W ramach Dni Cecyliańskich w Rybniku, w naszej bazylice przyszłą sobotę o godz. 18.00 liturgię Mszy św. w ubogaci swoim śpiewem chór „Magnificat” z Czuchowa, natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.30 – będzie śpiewał nasz parafialny chór „Cecylia”.
12. Wszystkich parafian, zwłaszcza członków Rady Parafialnej oraz grup i stowarzyszeń naszej parafii zachęcamy do udziału we Mszy św. w katedrze w przyszłą niedzielę Chrystusa Króla o godz. 12.00.

13. Od czwartku 30 listopada rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Niech będzie to okazja do wspólnego spotkania, modlitwy w Waszych intencjach i pobłogosławienia Was i miejsca w którym mieszkacie. Za otwarcie drzwi Waszych domostw na przybycie duszpasterzy wyrażamy już dziś ogromną wdzięczność. Prosimy nowo zamieszkałych parafian oraz tych, którzy wybudowali na terenie parafii domy, aby zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu założenia kartoteki i uwzględnienia ich domu podczas kolędy. Przy tej okazji proszę o pomoc księżom i wyjście naprzeciw, zwłaszcza w miejscach gdzie domy są porozrzucane, albo istnieje trudność w dotarciu do jakiegoś domu.

Tradycyjne ofiary składane przez Was w czasie kolędy pragniemy przeznaczyć przede wszystkim na modernizację systemów przeciwpożarowych w naszej bazylice. Zostaliśmy do tego zobowiązani przez Straż Pożarną, która przeprowadziła kontrolę w naszej bazylice zalecając dostosowanie systemów do obecnie panujących przepisów. Wszystkie koszty tej modernizacji musi pokryć parafia. Za wszelkie ofiary złożone przy okazji kolędy już dziś składam serdeczne „Bóg zapłać”.
Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy wywieszonym w gablotce, umieszczonym na stronie internetowej parafii, a także wyłożonym na stolikach. W tym roku będziemy odwiedzać domy i mieszkania w odwrotnej kolejności niż przed rokiem, a więc zasadniczo począwszy od pierwszych numerów. Początek odwiedzin w tygodniu o godz. 15.30, w soboty i niedziele o 14.00, a w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem od godz. 15.00.
14. Od parafian wyszła propozycja, zaakceptowana przez Radę Parafialną, aby niedzielne nabożeństwo nieszporów przenieść z godziny 15.00 na godz. 16.30. Zmianę planujemy wprowadzić po feriach zimowych.
15. Pragnę poinformować, iż wychodząc naprzeciw sugestiom parafian, za aprobatą Rady Parafialnej, z pomocą straży miejskiej będziemy próbowali zaprowadzić porządek w dni robocze na naszym parkingu. Ważnym jest, aby nie parkowano i nie wjeżdżano w miejsca objęte zakazem, a także umożliwiono parkowanie uczestnikom pogrzebów czy innych nabożeństw.
16. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji, a także przed bazyliką na budowę szpitala i szkoły w Kamerunie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o tym, że Polacy są miłosiernym narodem, a także kalendarz ścienny na 2018 r. ze świętym Józefem.
W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Morgała

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela zwykła – 12.11.2017 A.D.
1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. Spotkanie członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym
4. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
6. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w domu parafialnym.
8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Wirgilię karmelitankę od Dzieciątka Jezus posługującą na co dzień w Kamerunie, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej, a przed kościołem poprosi o wsparcie materialne na budowę szpitala i szkoły Dimaco. Gościć będziemy także Stowarzyszenie „Nazaret” z Chorzowa wspierające misje sióstr karmelitanek, które przeprowadzi kiermasz misyjny.
11. Rybnicki Wieczór Chwały w przyszły poniedziałek 20 listopada o 19.00 w bazylice. Już teraz serdecznie zapraszamy!
12. W naszej parafii odbędzie się dodatkowo weekendowy kurs przedmałżeński prowadzony metodą konferencyjno-warsztatową: „Przed nami małżeństwo” w dniach 13-14 stycznia. Zapisy przez stronę internetową: www.przenamimalzenstwo.pl
13. Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. Ojca Rafała Kalinowskiego dziękują za każdy gest życzliwości i dary serca przekazane podczas kwesty na cmentarzu 1 listopada. Za zebraną sumę 5563 zł. zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny oraz środki higieniczne, pielęgnacyjne i lekarstwa.
14. W zakrystii w cenie 18 zł. można nabyć tomik poezji religijnej naszej parafianki Aleksandry Stężały ilustrowany m.in. zdjęciami z bazyliki.
15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed bazyliką na fundusz pomocy Kościołowi w potrzebie. Za tydzień kolekta na cele archidiecezji.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o wyznawcach Chrystusa, którzy giną z powodu wiary oraz o św. Józefie, jako ideale mocnego mężczyzny.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Student, śp. Bolesław Mura

XXXI Niedziela zwykła – 5.11.2017 A.D.
Kolekta na budujący się kościół MB Częstochowskiej na Nowinach.

1. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać do środy włącznie: dziś o godz. 15.00 w miejsce nieszporów, a w pozostałe dni o 17.30.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Akcji Katolickiej w poniedziałek o 16.30 w salce domu parafialnego.
Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30 w salce domu parafialnego.
Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00 w salce na probostwie.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
5. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
6. W sobotę Święto Niepodległości. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30. Po Mszy świętej dalsze uroczystości na rybnickim rynku. W kościele MB Bolesnej o godz. 16:30 odbędzie się koncert muzyki Polskiej „Myśląc Ojczyzna”. Serdecznie zapraszamy.
7. Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Fatima – orędzie wciąż aktualne” w reżyserii Jarosława Mańki, który odbędzie się we wtorek, 07.11.2017 o godz. 17.00 w dużej sali Biblioteki Miejskiej w Rybniku przy ul. Józefa Szafranka 7. Wstęp wolny.Multikino w Rybniku zaprasza na film „Dwie korony” lub „Sprawa Chrystusa”. Kupony rabatowe dostępne w zakrystii. Szczegóły w gablotce.
8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary budowę kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, natomiast przed bazyliką zbiórka na pomoc Kościołowi w potrzebie.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: „Wyrok na krzyż”- francuski sąd uznał ,że krzyż nie może być elementem pomnika i nakazał jego usunięcie. Niechęć Europy do swoich korzeni przybiera postać paranoi.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Woźnica, śp. Jerzy Nowak, śp. Stanisław Kuc

XXX Niedziela zwykła – 29.10.2017 A.D.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jacka Kocura, kapłana naszej archidiecezji pracującego na co dzień we Lwowie na Ukrainie, który wygłosi słowo Boże i poprosi przed kościołem o wsparcie materialne budującego się kościoła.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 15.00, poniedziałek i wtorek o 17.15.
2. W poniedziałek odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 19:20 w domu parafialnym.
3.W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. We wtorek wieczorem Msza św. już z Uroczystości. Jest to uroczystość nakazana. O godzinie 14.00 z kaplicy na cmentarzu wyruszy procesja podczas której będziemy modlić się za zmarłych. Nieszporów w tym dniu nie będzie.
4. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: – od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; – w dniach od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.
5. W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Zachęcamy do modlitwy, a także do zamawiania Mszy świętych za naszych Zamarłych. Są jeszcze wolne intencje na porannych Mszach św. w grudniu i styczniu.
6. Zapraszamy również na różaniec za zmarłych od czwartku do środy o godz. 17.30. W związku z modlitwami za zmarłych w czwartek i sobotę nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
7. Zalecki za zmarłych na nabożeństwa wypominkowe można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
8. 1 listopada w godz. od 8.00 do 16.00 przed cmentarzami: komunalnym i parafialnym wolontariusze z żółtymi chustami, legitymacjami i zaplombowanymi puszkami przeprowadzą kwestę na rzecz hospicjum domowego im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku.
9. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 9.00.
10. Pierwsza nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy również młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
12. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30.
13. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
14. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.30.
15. W sobotę 4 listopada na Jasnej Górze będzie miała miejsce narodowa pielgrzymka mężczyzn nazwana Męskim Oblężeniem Jasnej Góry. Zapraszamy panów do udziału, zapisy na wyjazd autokarowy w Parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
16. Koncert laureatów w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna odbędzie się w naszej bazylice w sobotę, 4 listopada o godz. 19.00.
17. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące wydatki parafii, a także przed bazyliką na budowę kościoła na Ukrainie. Za tydzień u nas jak i we wszystkich kościołach dekanatu kolekta będzie przeznaczona na budujący się kościół MB Częstochowskiej na Nowinach.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: „Na pomoc zmarłym”- modląc się za zmarłych pokazujemy, że nadal ich kochamy’; a także obszerna relacja z okazji jubileuszu 300-lecia kościoła św. Wawrzyńca w Ligockiej Kuźni. Dla najmłodszych jest do nabycia najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Piechaczek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2017 A.D.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjach i misjonarzach, zwłaszcza z naszej archidiecezji.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.15.
2. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30
3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek o godz. 16:45 w kaplicy MB Fatimskiej.
6. Parafia Matki Boskiej Bolesnej zwraca się z prośbą o uporządkowanie grobów, a także o zachowanie czystości na cmentarzu. Uprasza się również o sprawdzenie lub odnowienie rezerwacji miejsc grobowych. Ofiary za miejsca grobowe i pomniki przeznaczone są na utrzymanie cmentarza.
7. Zalecki za zmarłych na nabożeństwa wypominkowe można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
8. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” popartego przez Konferencję Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę można złożyć podpis poparcia pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Zapraszamy do zakrystii, a także do specjalnie przygotowanych stolików.
9. Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”, mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl
10. W poniedziałek 30 października odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 19:20 w domu parafialnym.
12. W przyszłą niedzielę 29 października Legion Maryi zaprasza do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd z przystanku na ul. Piasta o godz. 18.30, powrót ok. 3.00. Koszt 12 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Kocura kapłana naszej archidiecezji pracującego na co dzień we Lwowie-Sichowie na Ukrainie, który wygłosi słowo Boże i poprosi przed kościołem o wsparcie materialne budującego się kościoła.
14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na zakupienie oleju opałowego. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: z wizytą w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia- metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa.
16. Dzisiaj po Mszach św. za dobrowolną ofiarę można nabyć znicze u Dzieci Maryi. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dzieci z naszej parafii.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Ziemnik

XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2017 A.D.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi słowo Boże o tematyce misyjnej i zaproponuje nam zakup kalendarza misyjnego będącego wsparciem posługi misyjnej.
Kolekta na misje.
1. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.15.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
4. Chór parafialny Cecylia zaprasza na próby w każdy czwartek o godz. 18.00 do salki domu parafialnego. Każdy nowy głos mile widziany.
5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, oraz o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do naszej bazyliki.
6. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” popartego przez Konferencję Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę 22 października będzie można złożyć podpis poparcia pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Zapraszamy do zakrystii, a także do specjalnie przygotowanych stolików.
7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Rozpocznie się w bazylice o godz. 14.00 od wspólnej modlitwy i konferencji. Oazowicze poprowadzą także nabożeństwo różańcowe i włączą się w Eucharystię o godz. 15.30. Z racji rozbudowanej liturgii będzie trwała nieco dłużej.
8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na misje, a także za zakupienie kalendarza misyjnego. Za tydzień kolekta na sfinansowanie zakupu oleju opałowego.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: W dni święte zamknięte- o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Adamowicz

XXVII Niedziela zwykła – 8.10.2017 A.D.

1. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe dziś o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.15.
2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
3. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30
4. Przypominamy, że w naszej parafii jest organizowany kurs finansowy, który uczy Bożych zasad zarządzania pieniędzmi i majątkiem. Istnieje jeszcze możliwość włączenia się w ten kurs. Drugie spotkanie w poniedziałek 9.10 o godz. 19.00 w salce na probostwie. Szczegóły w gablotce.
5. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
7. KIK w Rybniku zaprasza na wykład dra Stanisława Puchały pt. Ekologia według Ojca św. Franciszka w czwartek o godz. 16.30 w parafii św. Jadwigi na Nowinach.
8. Msza św. w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli, nauczycieli emerytów, pracowników administracji i obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej – odbędzie się w piątek 13 października o godzinie 15.00 w kościele Matki Bolesnej w Rybniku.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. W piątek przypada dzień fatimski. Ostatnie nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy różańcem o godz. 17.15, następnie Msza św. i procesja dookoła bazyliki. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi słowo Boże o tematyce misyjnej i zaproponuje nam zakup kalendarza misyjnego będącego wsparciem posługi misyjnej.
12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed świątynią na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień kolekta na misje.
13. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rybniku serdecznie zaprasza osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub ruchową na bezpłatne Warsztaty Terapii Zajęciowej. Szczegóły w gablotce.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Co zrobić gdy Twoje dziecko traci wiarę? Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lidia Jonderko, śp. Jacek Konsek

XXVI Niedziela zwykła – 1.10.2017 A.D.

 1. Dziś po Mszach św. przed kościołem młodzież oazowa będzie rozprowadzać różańce, opaski i dewocjonalia. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji letnich i pielgrzymki do Włoch.
 2. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe dziś o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.15.
 3. Na spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszamy w poniedziałek o godz. 16.30 do salki domu parafialnego.
 4. W naszej parafii jest organizowany kurs finansowy, który uczy Bożych zasad zarządzania pieniędzmi i majątkiem, dotyka zagadnień takich jak: zarabianie i wydawanie pieniędzy, oszczędzanie i planowanie budżetu, inwestowanie itp. Jest to dziesięć spotkań, które będą miały miejsce w kolejne poniedziałki o godz. 19.00. Zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek 2.10 do salki na probostwie. Szczegóły w gablotce.
 5. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
 6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 9.00.
 7. W tym tygodniu liturgicznie przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00, zapraszamy szczególnie młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
 8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30. Przypominamy, że przed Mszą szkolną, spowiedzi nie będzie. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów o troskę o tę ważną sferę życia swoich dzieci i umożliwienie im regularnego korzystania z sakramentu pokuty.
 9. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.30.
 10. W sobotę 7.10. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. na spotkanie modlitewne „Różaniec do granic”. Początek o godz. 10.30.
 11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed bazyliką, z okazji Dnia Papieskiego, na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Maria Majka,  + Franciszek Mandrela

XXV Niedziela zwykła – 24.09.2017 A.D.
1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.
2. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu.
3. Uczniów klas III gimnazjum chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania w roku 2018 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 25.09. o godz. 19.00 do salki domu parafialnego.
4. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Abp Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.
5. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 16.30.
6. Krąg biblijny we wtorek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
8. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w czwartek 28.09. o godz. 19.00 w domu parafialnym.
9. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
10. W czwartek 28.09. o godz. 15.00 wierni w całej Polsce wyjdą na ulice miast i wsi, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę modlitwę w naszej parafii na ul. Powstańców przed bazyliką oraz przy kaplicy św. Jana Nepomucena w Ligocie. Wszystkich wiernych zachęcamy do włączenia się w modlitwę Koronką, a zwłaszcza członków grup parafialnych. Szczegóły na plakacie.
11. Spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
12. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
13. W piątek 29.09. Legion Maryi zaprasza do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd z przystanku na ul. Piasta o godz. 18.30, powrót ok. 3.00. Koszt 12 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
14. KIK w Rybniku zaprasza na pielgrzymkę do kościoła św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach i Ogrodów Kapiasa w Goczałkowicach w sobotę 30.09. szczegóły na plakatach.
15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: min. Kto dziś ma decydujący wpływ na to, co oglądają, co czytają i czego słuchają młodzi. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Pacha + Stanisław Szwedka
+ Franciszek Kuśka

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2017 A.D.

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.

 1. Dziś ramach XXXII Dni Muzyki Organow koej i Kameralnej w naszej bazylice o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowo-kameralny. Szczegóły na plakatach.
 2. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek swoje urodziny będzie obchodził ks. Kazimierz Cichoń. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.
 4. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.
 5. Spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w środę po wieczornej Mszy św. w bazylice. Po modlitwie w domu parafialnym spotkanie oazy dorosłych.
 6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
 7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 8. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
 9. Uczniów klas III gimnazjum chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania w roku 2018 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 25.09. o godz. 19.00 do salki domu parafialnego. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do 22.09.br.
 10. Spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w czwartek 28.09. o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 11. W niedzielę 24. 09 w bazylice odbędzie się „Spotkanie Oazowych pokoleń”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, następnie spotkanie w salkach parafialnych. Serdecznie zapraszamy byłych i obecnych oazowiczów.
 12. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku serdecznie zaprasza absolwentów na Jubileusz 50-lecia szkoły, który odbędzie się w piątek 20 października br. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej szkoły.
 13. W dniach 18-22 września br. mieszkańcy Rybnika będą mogli oddać swój głos na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Szczegóły dotyczące głosowania dostępne są na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu
 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wydział Teologiczny U.Śl. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in. „Pozwól mi żyć”- o prawie do życia nienarodzonych chorych dzieci; relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Kolumbii. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Franciszek Kuśka, śp. Zbigniew Pacha,   śp. Stanisław Szwedka

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2017 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2017 A.D.

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.

 1. Dziś ramach XXXII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w naszej bazylice o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowo-kameralny. Szczegóły na plakatach.
 2. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek swoje urodziny będzie obchodził ks. Kazimierz Cichoń. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.
 4. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.
 5. Spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w środę po wieczornej Mszy św. w bazylice. Po modlitwie w domu parafialnym spotkanie oazy dorosłych.
 6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
 7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 8. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
 9. Uczniów klas III gimnazjum chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania w roku 2018 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 25.09. o godz. 19.00 do salki domu parafialnego. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do 22.09.br.
 10. Spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w czwartek 28.09. o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 11. W niedzielę 24. 09 w bazylice odbędzie się „Spotkanie Oazowych pokoleń”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, następnie spotkanie w salkach parafialnych. Serdecznie zapraszamy byłych i obecnych oazowiczów.
 12. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku serdecznie zaprasza absolwentów na Jubileusz 50-lecia szkoły, który odbędzie się w piątek 20 października br. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej szkoły.
 13. W dniach 18-22 września br. mieszkańcy Rybnika będą mogli oddać swój głos na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Szczegóły dotyczące głosowania dostępne są na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu
 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wydział Teologiczny U.Śl. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in. „Pozwól mi żyć”- o prawie do życia nienarodzonych chorych dzieci; relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Kolumbii. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Franciszek Kuśka, śp. Zbigniew Pacha,   śp. Stanisław Szwedka

Dziś słowo Boże głosi ks. neoprezbiter Mateusz Mnich,

a po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.
 2. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu.
 3. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
 4. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
 5. W środę przypada dzień fatimski. Msza św. o godz. 11.00, po niej różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 6. Spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w środę po wieczornej Mszy św. w bazylice. Po modlitwie w domu parafialnym spotkanie oazy dorosłych.
 7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 8. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
 9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.
 10. W ramach XXXII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w naszej bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowo-kameralny. Szczegóły na plakatach.
 11. Rodzice pragnący posłać swoje dzieci do wczesnej Komunii św. proszeni są o zgłoszenie tego faktu w kancelarii do piątku 15.09.br.
 12. Uczniów klas III gimnazjum chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania w roku 2018 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 25.09. o godz. 19.00 do salki domu parafialnego. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do 22.09.br.
 13. Spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w czwartek 28.09. o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 14. Klub Inteligencji Katolickiej w Rybniku zaprasza na inaugurację roku formacyjnego, która rozpocznie się Mszą św. w kościółku akademickim w czwartek 14.09. o godz. 16.30. Następnie wykład o. Marcina Karwota SVD – wieloletniego misjonarza pt.: „Krzyż Chrystusa, a prześladowania chrześcijan w świecie.” Szczegóły na plakacie.
 15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny U.Śl.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o upomnieniu, czyli jak reagować, gdy dorosłe dziecko żyje bez ślubu lub przestało chodzić do kościoła? Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Podleśny, śp. Eryk Gruszka

XXII Niedziela zwykła – 3.09.2017 A.D.

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.
 2. Od 31 sierpnia nastąpiły zmiany księży w naszej parafii. Dekretem Księdza Arcybiskupa zostali odwołani: ks. Paweł Habrajski i ks. Bartosz Jankowski. Dziękujemy im za posługę duszpasterską wśród nas. Na pracę w nowych parafiach życzymy im wielu Łask Bożych. Natomiast do posługi w naszej parafii zostali skierowani: ks. Kazimierz Cichoń i ks. neoprezbiter Mateusz Mnich. Nowym księżom życzymy Darów Ducha Świętego oraz wiele radości i satysfakcji w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii. Msza św. w intencji odchodzących i przybyłych duszpasterzy zostanie odprawiona we wtorek 5 września o godz. 18.00.
 3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i formacyjny. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy światła Ducha Świętego i obfitości Bożych Darów. Zapraszamy na Msze św. inaugurujące nowy rok szkolny w poniedziałek: o godz. 8.00 dla Szkół Podstawowych nr 5 i 7, o godz. 9.00 – II Liceum Ogólnokształcące, o godz. 10.00 – Zespół Szkół Technicznych i o 11.00 – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.
 4. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu. W czwartki wznawiamy adorację do godz. 21.00.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie w poniedziałek o 17.00 w salce domu parafialnego, po nim o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków i ich rodzin.
 6. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej bazyliki na spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w środę po wieczornej Mszy św. Po modlitwie spotkanie oazy dorosłych, na które zapraszamy wszystkich chętnych.
 7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 8. Pierwsza nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
 9. W piątek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia NMP. Msze św. jak w dni powszednie: 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu podczas Mszy św. odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskupi polscy odnowili ten Akt 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Głównym przesłaniem Aktu jest troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet. Nawiązuje on do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Młodzież oazową zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie formacyjne do salki pod probostwem.
 11. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub w kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.30.
 12. Wszystkich ministrantów i tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona, zapraszamy na I zbiórkę po wakacjach w sobotę 9 września na godz. 9.00 do domu parafialnego.
 13. Dzieci pragnące należeć do grupy Dzieci Maryi zapraszamy również w sobotę o godz. 9.30 do salki domu parafialnego.
 14. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 9 września. Wyjazd o godz. 6.00 z ul. Powstańców koło pływalni. Koszt ok. 30 zł.
 15. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne, osoby posługujące w parafii, a także osoby chcące zaangażować się w życie naszej parafii na ognisko, które odbędzie się w sobotę 9 września. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 zaś po niej zapraszamy na plac przy domu parafialnym na wspólne świętowanie.
 16. Przypominamy, że okazja do sakramentu pokuty w naszej bazylice, zarówno w niedziele (za wyjątkiem Mszy św. o godz. 15.30) jak i w tygodniu jest pół godziny przed Mszą św. W czasie Mszy św. nie spowiadamy. Jeśli więc ktoś planuje przystąpić do sakramentu pokuty przed Mszą św., prosimy o wcześniejsze przyjście do kościoła. Równocześnie informujemy, że nie spowiadamy przed ślubami i pogrzebami.
 17. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy do udziału we Mszy św. w niedziele o godz. 10.30.
 18. Zachęcamy rodziców, by rozważyli możliwość posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii św. Jest to okazja do pogłębienia wiary dla całej rodziny. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do piątku 15 września br.
 19. Informujemy, że osoby osłabione wiekiem będą miały możliwość przyjmowania Komunii świętej w domach w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Komunię św. będą zanosić szafarze.
 20. W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi Ks. Neoprezbiter Mateusz Mnich, a po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 21. Na ekrany kin wszedł film zrealizowany w 100 lecie objawień w Fatimie. Film opowiada o tym, jak wartościową bronią w walce ze złem jest różaniec. 4 września – w poniedziałek – o 13.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej można będzie ten film zobaczyć. Cena biletu 8 zł.
 22. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
 23. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Dlaczego niedziela bez Mszy nie jest niedzielą?! Światło w ciemności – 20. Rocznica śmierci Matki Teresy z Kalkuty. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Podkowska

Po

XXI Niedziela zwykła – 27.08.2017 A.D.

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
 2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
 4. We wtorek Legion Maryi zaprasza do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd z przystanku na ul. Piasta o godz. 18.30, powrót ok. 3.00. Koszt 12 zł.
 5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 9.00.
 6. W tym tygodniu liturgicznie przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po Mszach o godz. 8.00. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo okazja do spowiedzi św. w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 W piątek od godz. 17.00. Do spowiedzi zachęcamy również młodzież i dzieci przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
 7. Od piątku wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św. w tygodniu, a więc o 7.00, 8.00 i 18.00.
 8. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
 9. W sobotę przypada w naszej archidiecezji Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Zachęcamy parafian do modlitwy za kapłanów, którzy o godz. 10.00 gromadzą się w sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl.. W związku z tym odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną za tydzień, tzn. w sobotę 9 września.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy zamówili intencje mszalne na wakacje. Wszystkie Msze święte zostały odprawione przez naszych kapłanów (zgodnie z podanymi terminami).
 12. Ks. Abp Wiktor Skworc zaprasza wszystkich Oazowiczów na powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie, którego świętowanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: relacja z pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. oraz płyta DVD z filmem „Misja”.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria Kubis          + Tadeusz Wawoczny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela zwykła – 20.08.2017 A.D.

Dzisiaj stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymujących do piekarskiego sanktuarium.

 1. Nieszpory o godz. 15.00.
 2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
 3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o duchowej adopcji dziecka poczętego, która uratowała tysiące dzieci przed śmiercią, co robią księża na Woodstocku i jak Bolesław Prus szukał Boga.
 6. Ks. Abp Wiktor Skworc zwraca się z apelem do wiernych o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Prosi o modlitwę w ich intencji, a także o pomoc materialną, której można udzielić poprzez wpłaty na konto Caritas lub wysyłając smsy z hasłem WICHURA pod nr 72052. Szczegóły na stronie: www.caritas.pl.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janina Podleśny

+ Józef Dygas

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła – 13.08.2017 A.D.

 1. Nabożeństwo fatimskie dziś o godz. 15.00.
 2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to uroczystość nakazana. Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza w poniedziałek wieczorem będzie już z tej Uroczystości. Nieszpory Maryjne o godz. 15.00. Podczas Mszy św. dopołudniowych będziemy święcić zioła i kwiaty.
 4. W czwartek Uroczystość Św. Jacka, głównego patrona archidiecezji.
 5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do bazyliki.
 7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
 8. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcamy wszystkie panie do pielgrzymowania na Piekarskie wzgórze.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Wolontariuszkom Pani Magdzie Dziubie i Julii Szklanny za zorganizowanie wakacyjnych zajęć dla dzieci.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o znaczeniu słów modlitw Pod Twoją obronę i Zdrowaś Maryjo, relacja z rybnickiej pielgrzymki na Jasną Górę

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Zamarski

+ Edmund Piecha

Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 17.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. Msza św. dla pielgrzymów wyruszających do Fatimy jutro o godz. 5.40 w bazylice. Po Mszy wyjazd na lotnisko autokarem z ul. Mikołowskiej. Pielgrzymów polecamy modlitwie parafian.

4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.

5. W sobotę swoje urodziny będzie obchodził ks. Senior Jerzy Dudek. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada dzień fatimski, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 15.00, po nim Msza święta.

7. Tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się 20 sierpnia. Zachęcamy wszystkie panie do pielgrzymowania na piekarskie wzgórze. Z naszej parafii będzie możliwość wyjazdu autokarem. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 20zł.

8. Przeżywamy sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do praktykowania tych szlachetnych postaw ofiarując je w intencji trzeźwości w naszym narodzie, rodzinach, a zwłaszcza jako pomoc osobom pogrążonym w nałogach. Swoją deklarację można wpisać do Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku.

9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: jak przygotować niepełnosprawne dziecko do przyjęcia Komunii Świętej, o pożegnaniu 11-miesięcznego chłopca, którego odłączono od aparatury podtrzymującej życie.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria Szwarc

+ Otylia Oleś

+ Marcelina Brachmańska

+ Krzysztof Koba

XVII Niedziela zwykła – 30.07.2017 AD

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Dzisiaj, z racji minionego wspomnienia św. Krzysztofa, na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom i ich pojazdom. Prosimy, aby po błogosławieństwie kierowcy stanęli przy swoich samochodach. Prosimy również o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.

3. W środę wyruszy 72 Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. w bazylice o godz. 8.00. Zapisy przez cały poniedziałek i wtorek w kancelarii parafii MB Częstochowskiej w Rybniku lub przed mszą w bazylice. Jest możliwość również przyjazdu do Częstochowy w sobotę 5.08 na przywitanie pielgrzymki i wspólną Mszę św. na Wałach Jasnogórskich. Zapisy na autobus w Centrum Pielgrzymkowym. Wszelkie informacje na stronie internetowej pielgrzymki.

4. Osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły i program pielgrzymki duchowej wyłożony jest na stolikach.

5. Z racji rozpoczęcia pielgrzymki nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 9.00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.00. W czasie Mszy św. księża będą przy ołtarzu, dlatego planując spowiedź prosimy o wcześniejsze przybycie do bazyliki.

9. Nauka przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub w kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.

11. W poniedziałek 7 sierpnia grupa parafian wraz z ks. Rafałem Borkowym wyruszy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy. Rozpoczęcie pielgrzymowania Eucharystią o godz. 5.40 w Bazylice. Po mszy św. spakowanie bagaży i wyjazd o godz. 6:30 na lotnisko. Autokar zostanie podstawiony przy ul. Mikołowskiej. Planowany powrót grupy 15 sierpnia w godzinach wieczornych! Wszystkich pielgrzymów polecamy modlitwie parafian!

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny U.Śl.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marian Stalmach + Maria Paszenda

+ Andrzej Pawłowski + Bronisława Dorna

+ Eugeniusz Wolek


XVI Niedziela zwykła – 23.07.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o 8.45.

4. Spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.

5. W sobotę Legion Maryi organizuje wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śl. Wyjazd o godz. 18.30 z przystanku przy ul. Piasta, powrót ok. godz. 3.00. Koszt 12 zł. Zapisy w kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę, z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa wszystkim kierowcom i ich pojazdom.

7. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc na zajęcia wakacyjne dla dzieci od 4 lat, organizowane przez naszą parafię w dniach od 7 do 12 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Szczegóły na plakacie.

9. Tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się 20 sierpnia. Zachęcamy wszystkie panie do pielgrzymowania na Piekarskie wzgórze. Z naszej parafii będzie możliwość dojazdu autokarem. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 20 zł.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o tym jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii, a także o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I.

W tym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Łucja Orzechowska

+ Ewa Nowak


XV Niedziela zwykła – 16.07.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o 8.45.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 i o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.

6. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Z Maryją głosimy Ewangelię. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. W dniach od 7 do 12 sierpnia zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 4 lat na zajęcia wakacyjne zorganizowane przez naszą parafię. W programie: baloniada, warsztaty plastyczne, gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.

8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące wydatki parafii, za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o całunie turyńskim, który opowiada straszliwą historię, a także o wieży katedry gorzowskiej, która nieomal doszczętnie spłonęła.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Michał Sikora

 


XIV Niedziela zwykła – 9.07.2017 A.D.

1. Niespory niedzielne o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie Franciszkańskiego zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Msza w intencji ofiarodawców i wykonawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała zostanie odprawiona w środę o godz. 8.00.

5. W czwartek przypada dzień fatimski. Msza św. o godz. 11.00, po niej różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

7. Nauka przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

8. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. W dniach od 7 do 12 sierpnia zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 4 lat na zajęcia wakacyjne zorganizowane przez naszą parafię. W programie: baloniada, warsztaty plastyczne, gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką, a w dodatku katowickim rozmowa z kierownikiem pielgrzymki rybnickiej ks. Markiem Bernackim.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Maria Kowol, + Józef Jeleń,
+ Stanisław Plewa, + Irena Stołtna, + Irma Skrzyńska, + Henryk Bonczek,
+ Eugenia Tabor.

Oczekuje pogrzebu: + Michał Sikorski, l. 29, zam. Rybnik, ul. Strzelecka, pogrzeb w bazylice w poniedziałek o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…


XIV Niedziela zwykła – 9.07.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie Franciszkańskiego zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Msza w intencji ofiarodawców i wykonawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała zostanie odprawiona w środę o godz. 8.00.

5. W czwartek przypada dzień fatimski. Msza św. o godz. 11.00, po niej różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

7. Nauka przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

8. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. W dniach od 7 do 12 sierpnia zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 4 lat na zajęcia wakacyjne zorganizowane przez naszą parafię. W programie: baloniada, warsztaty plastyczne, gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką, a w dodatku katowickim rozmowa z kierownikiem pielgrzymki rybnickiej ks. Markiem Bernackim.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Maria Kowol, + Józef Jeleń,
+ Stanisław Plewa, + Irena Stołtna, + Irma Skrzyńska, + Henryk Bonczek,
+ Eugenia Tabor.

Oczekuje pogrzebu: + Michał Sikorski, l. 29, zam. Rybnik, ul. Strzelecka, pogrzeb w bazylice w poniedziałek o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 


XIII Niedziela zwykła – 2.07.2017 A.D.

Niespory niedzielne o godz. 15.00.

Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 9.00.

W tym tygodniu liturgicznie przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.00. W czasie Mszy św. księża będą przy ołtarzu, dlatego planując spowiedź prosimy o wcześniejsze przybycie do bazyliki.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub w kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.

W najbliższą niedzielę swoje urodziny będzie obchodził ks. Bartosz Jankowski. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w sobotę o godz. 18.00.

W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Z Maryją głosimy Ewangelię. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WŚSD w Katowicach. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Wakacyjny cykl pod nazwą „Życie na wyspie”, a także „jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może być masonem?”

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Anna Filec

XII Niedziela zwykła – 25.06.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. W czasie wakacji zapraszamy do udziału:

 • w Mszach św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy o godz. 7.00.

 • Nowennach:

  • do św. Antoniego – we wtorek po porannej Mszy św. i o godz. 17.30;

  • do MBNP – w środę po porannej Mszy św.

 • Adoracjach Najświętszego Sakramentu w ciszy:

  • w czwartek od godz. 17.00 do 18.00;

  • w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi św.

3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek o 16.45 w kaplicy MB Fatimskiej.

4. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia, zwana Świętopietrzem, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. W czwartek Legion Maryi zaprasza do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd z przystanku na ul. Piasta o godz. 18.30, powrót ok. 3.00. Koszt 10 zł.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.

7. W najbliższą sobotę swoje urodziny będzie obchodził ks. Rafał Borkowy. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.

8. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

9. Zachęcamy rodziców, aby domagali się od organizatorów kolonii, wyjazdów wakacyjnych, zapewnienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych dla swoich dzieci.

10. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Z Maryją głosimy Ewangelię. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Jest również możliwość autokarowego wyjazdu na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 5 sierpnia.

11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej. Bóg zapłać bliskim chorych i starszych parafian, którzy umożliwili im uczestnictwo we Mszy św. Bóg zapłać również piekarni pana Wilibalda Dziwoki za ofiarowany kołocz na spotkanie z chorymi.

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na WŚSD w Katowicach.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: najbardziej znany szef kuchni idzie za Jezusem, 140 lat temu Maryja objawiła się w Gietrzwałdzie, za 5 lat Polska nie będzie potrzebowała gazu z Rosji.

14. W czasie wakacji nie będzie Głosu św. Antoniego.

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

Barbara Krawczyk

Ośrodek Pomocy Społecznej gorąco zachęca wszystkie dzieci do lat 15 do udziału w konkursie plastycznym, gdzie tematem przewodnim jest wizja swojej dzielnicy w 2020 roku. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bezpiecznie we własnym domu. Teleopieka – nowa forma wsparcia dla seniorów, osób niepełnosprawnych, a także zagrożonych nagłym pogorszeniem stanu zdrowia. Szczegóły na stronie www.opiekanowa.pl.

 

 

XI Niedziela zwykła – 18.06.2017 A.D.

Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy

Gdy pomocy szukasz, wśród życia udręki, uprosisz ją zawsze z Antoniego ręki.”
Tymi słowami modlimy się do św. Antoniego. Te słowa uświadamiają nam jak wielkiego i skutecznego mamy Orędownika u Pana Boga.
Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona, św. Antoniego z Padwy. Pragniemy dziękować za Jego opiekę nad nami, naszymi rodzinami, parafią i całym miastem.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, a zwłaszcza kaznodzieję odpustowego – ks. dra Adama Pawlaszczyka, Oficjała Sądu Metropolitalnego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię.

1. Po Mszy św. o godz. 12.00, sprawowanej przez ks. abpa Wiktora Skworca, wyruszymy w procesji z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Uroczyste nieszpory odpustowe dziś o godz. 16.30.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała z procesją teoforyczną wokół kościoła do piątku o godz. 17.30.

3. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.

4. Chorych i osłabionych wiekiem parafian zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy stole w salce domu parafialnego.

5. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

6. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w środę na godz. 9.00.

8. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. przed wakacjami w środę o godz. 16.30. Zapraszamy zwłaszcza te dzieci, które w ostatnim czasie zaniedbały ten obowiązek. Prosimy rodziców o troskę o tę sferą życia swojego dziecka. Zachęcamy także rodziców, aby domagali się od organizatorów kolonii, wyjazdów wakacyjnych, zapewnienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych dla swoich dzieci.

9. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o godz. 19.00.

10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje konieczność zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

11. Parafia św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach zaprasza na Mszę św. Na wodzie w niedzielę o godz. 12.00. Szczegóły na plakatach.

12. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Z Maryją głosimy Ewangelię. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie okien, a także za liczny udział w procesji ulicami naszego miasta.

14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na parafię. Za tydzień kolekta na remont domu parafialnego.

15. Zachęcamy do zamawiania w kancelarii Mszy św. przez wstawiennictwo św. Antoniego, które będą odprawione przez naszych duszpasterzy podczas wakacji.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o migracji ze wschodu, zbawienie na ostrzu noża – kolejne orędzie z Fatimy oraz czy emocje mają wpływ na owocność modlitwy.

17. W zakrystii jest do nabycia Mały Gość, w którym m.in. najnowsza płyta zespołu Arka Noego oraz poradnik jak zrobić kompas.

W tym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Zygmunt Dudzik

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11.06.2017 A.D.

1. Zapraszamy całe rodziny na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

3. W dzisiejszą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Polecamy modlitwie wszystkich, którzy nie skorzystali w tym czasie z łaski tych sakramentów.

4. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy wieczornej.

5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie naszego Patrona. Jest to także dzień fatimski. Msza św. i nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 11.00.

6. We wtorek podczas wieczornej Mszy św. młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Z tej racji nowenna do św. Antoniego będzie tylko po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków w poniedziałek o godz. 17.00. Nie będzie możliwości wyspowiadania się bezpośrednio przed bierzmowaniem.

7. Nowenna do MBNP w środę po Mszy o godz. 8.00.

8. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w środę na 9.00.

9. Kolejne spotkanie z cyklu Szkoła modlitwy w środę o godz. 19.45 na temat rozważania Pisma Świętego. Szczegóły na plakatach.

10. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo w środę o godz. 19.00 w salce na probostwie.

11. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to uroczystość nakazana. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, po zakończeniu procesji ok.11.30, 15.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją, która przejdzie następującymi ulicami: Wysoka – Saint Vallier – Kościuszki – Powstańców Śl. – Byłych Więźniów Politycznych – Mikołowską – pod pomnik św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – przy ul. Wysokiej (naprzeciw PKO); II – przy skrzyżowaniu ulic St. Vallier i Białych; III – przy ul. Powstańców Śl. (obok Domu Dziecka); IV – przy pomniku św. Jana Pawła II. Prosimy również o przystrojenie okien, zwłaszcza na trasie procesji. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów, a także mężczyzn do niesienia baldachimu. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej procesji, jako wyrazu naszej wiary i uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu nabożeństwo eucharystyczne o godz. 15.00, nie będzie wieczornej Adoracji NS. Próba sypania kwiatów dla dzieci i ich rodziców w środę o 19.00.

12. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do bazyliki.

13. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała z procesją teoforyczną wokół kościoła od piątku o godz. 17.30.

14. Wszystkich seniorów w ramach Rybnickich Dni Seniora zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 9.00.

15. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Antoniego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. dr Adam Pawlaszczyk, oficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Abp Wiktor Skworc. Po tej Mszy tradycyjna procesja z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Uroczyste Nieszpory odpustowe o godz. 16.30. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy błogosławić lilie ku czci naszego Patrona. Prosimy o przyniesienie kwiatów. Będzie można je także otrzymać za dobrowolną ofiarę przy wejściu do bazyliki przed Mszami św.

16. W ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości, w sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się Narodowa Pielgrzymka pod hasłem Wolni w Chrystusie. Szczegóły na plakatach.

17. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Z Maryją głosimy Ewangelię. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

18. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: dodatek z pieśniami na Boże Ciało, o mocy Żywego Różańca, o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem, a także dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI w.

20. Ks. Senior Józef Haida składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym na Mszy św. z okazji Jego jubileuszu. Dziękuje także za wszelką życzliwość, pamięć, modlitwę, życzenia, i ofiarowane prezenty.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef Nowacki

+ Ilona Wujec

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4.06.2017 A.D.

1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.

2. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn: Przybądź, Duchu Stworzycielu oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek ks. Senior Henryk Kołodziej będzie obchodził kolejną rocznicę święceń. Kapłana polecamy modlitwie parafian.

5. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 13 czerwca. Próby przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich świadków będą miały miejsce w poniedziałek i piątek o godz. 19.00 w bazylice. Obecność wszystkich obowiązkowa. Spowiedź przed bierzmowaniem w najbliższą sobotę i poniedziałek 12 czerwca o godz. 17.00. Nie będzie możliwości wyspowiadania się bezpośrednio przed bierzmowaniem.

6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

 • Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00.

 • Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

 • Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00 w salce domu parafialnego.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek na 8.45.

9. W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tę niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Parafian, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do skorzystania z tych sakramentów.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w int. poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, następnie wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który zakończymy w kościele Królowej Apostołów. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą o tej ważnej tematyce znajdującą się w naszej świątyni oraz do licznego udziału w marszu. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

11. Informujemy, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie, podobnie jak w ubiegłym roku, następującymi ulicami: Wysoka – Saint Vallier – Kościuszki – Powstańców Śl. – Byłych Więźniów Politycznych – Mikołowską – pod pomnik św. Jana Pawła II.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I – przy ul. Wysokiej (naprzeciw PKO);

II – przy skrzyżowaniu ulic St. Valier i Białych;

III – przy ul. Powstańców Śl. (obok Domu Dziecka);

IV – przy pomniku św. Jana Pawła II.

12. Odpust parafialny ku czci naszego Patrona, św. Antoniego będziemy przeżywać w niedzielę 18 czerwca. Suma odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Abp Wiktor Skworc zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po tej Mszy tradycyjna procesja z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Uroczyste Nieszpory odpustowe o godz. 16.30.

13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: 6 czerwca polscy biskupi w sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, kim są przybywający do Europy imigranci oraz relacja z piekarskiej pielgrzymki.

15. Wolontariusze Niemedycznego Hospicjum Domowego im. św. O. Rafała Kalinowskiego w Rybniku zapraszają na Finał Rybnickich Pól Nadziei 2017. Rozpoczęcie w piątek o 10.00 w bazylice, a następnie przejście na rynek. Wolontariusze przeprowadzą zbiórkę publiczną do puszek na rzecz hospicjum.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.

W sobotę na terenie osiedla patronackiego Huty Silesia odbędzie się Festiwal Industriada. Szczegóły na plakacie.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Andrzej Lorenz

+ Bogumiła Kapias

+ Tadeusz Gajda

+ Adelajda Gitner

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017 A.D.

W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Marka Bernackiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej na Nowinach, który wygłosi do nas Słowo Boże i przed bazyliką poprosi o wsparcie materialne budowy nowego kościoła.

Dzisiaj przypada pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o pielgrzymach.

1. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.00. W poniedziałek, wtorek i środę o 17.30. Zachęcamy do uczczenia Maryi w ostatnich w tym roku nabożeństwach majowych.

2. W poniedziałek w bazylice będzie miało miejsce Jerycho Różańcowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 8.00. Zachęcamy wszystkich parafian osobistej modlitwy różańcowej przed Chrystusem Eucharystycznym.

3. Legion Maryi zaprasza wszystkich chętnych na czuwanie pokutno-wynagradzające w Turzy Śl. Wyjazd w poniedziałek o godz. 18.30 z przystanku przy ul. Piasta. Płatność za przejazd w autobusie.

4. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna odprawiana jest w ramach nabożeństw majowych, a w pierwszy czwartek, piątek i sobotę podczas okolicznościowych nabożeństw porannych.

5. Kolejne spotkanie z cyklu Szkoła modlitwy w środę o 19.45 w domu parafialnym.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek o 9.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po Mszach o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30.

9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.

11. W sobotę organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Róż Różańcowych na Jasnej Górze. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku. Koszt ok. 20 zł.

12. W sobotę będzie miało miejsce historyczne wydarzenie – przejazd pociągu papieskiego trasą Wadowice – Olza. Przyjazd pociągu do stacji Rybnik o godz. 11:33. Szczegóły w gablotkach.

13. Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę od 19.00 do 21.00 w bazylice.

14. W najbliższą niedzielę ks. Senior Józef Haida będzie obchodził złoty Jubileusz Kapłaństwa. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Księdza Jubilata o godz. 12.00.

15. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami do Czernej i Łagiewnik odbędzie się 10 czerwca. Zapisy do piątku w kancelarii.

16. Informujemy, iż odpust parafialny ku czci naszego Patrona będziemy przeżywać w niedzielę 18 czerwca.

17. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami w Zakopanem w dniach od 19 do 22 czerwca. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii.

18. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego oraz za ofiary składane przed bazyliką na budowę kościoła na Nowinach. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: tylko pierwsze objawienia w Medjugirje są autentyczne, zawierzenie świata MB Fatimskiej przez Jana Pawła II a III wojna światowa, czy islam rzeczywiście jest religią pokoju?

20. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Małego Gościa, a w nim m.in.: opowieści o wyjątkowych mamach oraz magnes na dobre wiadomości dla mamy.

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Helena Kusidło

Ogłoszenia Miasta

Spotkanie mieszkańców Dzielnicy Śródmieście w poniedziałek o 17.00 w Gimnazjum nr 1.

Zebranie sprawozdawcze Rady Dzielnicy Ligota – Ligocka Kuźnia we wtorek o 18.00 w Harcówce.

Prezydent Miasta zaprasza wszystkie dzieci na Festyn z okazji Dnia Dziecka w środę od godz. 15.00 do 18.00 na placu między ul. Długosza i Mikołowską.


VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017 A.D.

W dniu dzisiejszym Słowo Boże głosi ks. Neoprezbiter Wojciech Kamiński,
a po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.00, w tygodniu o 17.30.

2. Dzisiaj Parafianie z Ligoty obchodzą odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Nabożeństwo ku czci Patrona w kapliczce na Ligocie o 16.00.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszach o godz. 7.00 przy krzyżu misyjnym będziemy modlić się o urodzaje.

5. We wtorek swoją rocznicę święceń będzie obchodził ks. Andrzej. Kapłana polecamy modlitwie parafian.

6. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 16.30.

7. Krąg biblijny we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

8. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

9. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.

10. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży przed pielgrzymką do Fatimy w czwartek o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Na tym spotkaniu należy uiścić ostatnią ratę należności oraz przynieść ważny dowód osobisty lub paszport.

11. W piątek przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich mam o godz. 8.00.

12. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

13. Wszystkich zainteresowanych tematyką misji zapraszamy na spotkanie z wolontariuszem misyjnym, Piotrkiem Kiesiem w sobotę o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Szczegóły na plakacie.

14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Bernackiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej na Nowinach, który wygłosi do nas Słowo Boże i przed bazyliką poprosi o wsparcie materialne budowy nowego kościoła.

15. Również w przyszłą niedzielę przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Ks. Abp zaprasza cały świat męski do licznego pielgrzymowania na piekarskie wzgórze.

16. 3 czerwca organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Róż Różańcowych na Jasnej Górze. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 30 maja. Koszt ok. 20 zł.

17. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Jak ma żyć chrześcijanin w świecie bez Boga, o leczeniu zawałów serca, sylwetki tegorocznych neoprezbiterów.

19. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Małego Gościa, a w nim m.in.: opowieści o wyjątkowych mamach oraz magnes na dobre wiadomości dla mamy.

Prezydent Miasta zachęca do zgłaszania projektów budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Więcej informacji na stronach internetowych miasta.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych zaprasza na dzień Otwartych Drzwi w sobotę w godz. 9.00 – 13.00.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Antoni Szymura

+ Ludwik Gańczorz

+ Justyna Janik-Bezuch

+ Bonifacy Antczak

+ Ryszard Jasica


V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017 A.D.

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe prowadzone przez Ks. Prymicjanta połączone z dziękczynieniem za Dar Kapłaństwa dziś o 16.30. Nie będzie nabożeństwa o 15.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30.

3. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.

4. Nowenna do św. Antoniego we wtorek po Mszy o godz. 8.00, a w środę do MBNP.

5. W środę swoją rocznicę święceń będzie obchodził ks. Bartosz. Kapłana polecamy modlitwie parafian.

6. Rejonowa Rybnicka Diakonia Modlitwy i wspólnota dorosłych Ruchu Światło–Życie zaprasza na cykl spotkań dotyczących szkoły modlitwy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.45. w salkach domu parafialnego. Wcześniej zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w bazylice o 18.45.

7. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00 w salce domu parafialnego.

8. Trzecia nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

9. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek o 8.45.

10. W piątek swoje urodziny będzie obchodził ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym Arcypasterzu.

11. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do bazyliki.

12. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

13. W przyszłą niedzielę kazanie wygłosi głosił ks. Neoprezbiter Wojciech Kamiński. Po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

14. Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 21 maja br. w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

15. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży przed pielgrzymką do Fatimy odbędzie się w czwartek 25 maja o godz. 19.00. Na tym spotkaniu należy uiścić ostatnią ratę należności. Na spotkanie prosimy o przyniesienie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

16. W dniach 9-11 czerwca odbędzie się wycieczka ministrantów do Wisły Jawornika. Rodziców wyjeżdżających ministrantów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

17. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: jak to się stało, że 100 lat temu Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci o Matce Bożej, dlaczego Bóg nie uzdrawia wszystkich i dodatek IPN o powstaniu Studenckiego Komitetu Solidarności.


IV Niedziela Wielkanocna – 7.05.2017 A.D.

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Od dnia dzisiejszego diakoni WŚSD będą przeżywać rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych, szczególnie naszego diakona Wojtka. Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze. Prymicje księdza Wojciecha będą miały miejsce w naszej parafii w przyszłą niedzielę o 12.00.

2. Nabożeństwo dziękczynne za Dar Pierwszej Komunii świętej dzisiaj o godz. 16.30. Nie będzie nabożeństwa o 15.00.

3. Dzieci, które przystąpiły dziś do Pierwszej Komunii św. zapraszamy w najbliższym tygodniu w strojach komunijnych wraz z rodzicami do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 oraz Mszach świętych po tych nabożeństwach.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00.

5. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

6. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

7. W środę swoje rocznice święceń będą obchodzić ks. Rafał i ks. Paweł, a w sobotę ks. Proboszcz. Kapłanów polecamy modlitwie parafian.

8. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek o 8.45.

9. Zapraszamy na kolejny wykład dla rodziców z cyklu Kocham i Wymagam pt. Dziecko w świecie bez granic, który odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 w salce
na probostwie. Szczegóły na plakatach.

10. Druga nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

11. W sobotę przypada 100 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00. Po niej różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

12. Z okazji 100-lecia objawień zachęcamy do podjęcia deklaracji modlitewnej od 13 maja do 13 października. Deklaracje wraz z intencjami można odebrać ze stolików.

13. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży przed pielgrzymką do Fatimy odbędzie się w czwartek 25 maja o godz. 19.00. Na tym spotkaniu należy uiścić ostatnią ratę należności.

14. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami w Zakopanem w dniach od 19 do 22 czerwca. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii.

15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WŚSD w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli na generalny remont domu parafialnego.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: relacja abpa Hosera z Medjugorie, wyniki badań nt. skuteczności naprotechnologii, oraz czy w niebie będziemy mogli się przytulić i pocałować.

Pozostałe ogłoszenia w gablotkach i na stronach internetowych parafii.

W tym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Bernard Kwaśny


III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 A.D.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury i rozważania Pisma Świętego w rodzinach.

2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.

3. W środę przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego, za wyjątkiem Mszy o 15.30. Majowe o godz. 17.30.

4. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek o 9.00.

6. Pierwsza nauka przedślubna w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach po Mszach o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie dzieci obchodzące rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te, które w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Św. zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30.

9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.

11. Z inicjatywy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej została sprowadzona z Fatimy oryginalna figura Matki Bożej. Jej poświęcenie odbędzie się w sobotę podczas Mszy św. o godz. 8.00 wraz z nabożeństwem. Poświęcenia dokona ks. kan. Zbigniew Kocoń, moderator Żywego Różańca w archidiecezji katowickiej. Podczas Mszy św. będzie zebrana kolekta na pokrycie części kosztów zakupu figurki. Serdecznie zapraszamy do udziału i uczczenia Matki Bożej w roku 100-lecia Objawień Fatimskich.

12. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 dzieci przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Dzieci polecamy modlitwie parafian. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych w niedzielę o godz. 16.30. Spowiedź św. dla dzieci przed Pierwszą i Wczesną Komunią w sobotę o godz. 10.30. Do spowiedzi zapraszamy również ich rodziców. Próba przed uroczystościami komunijnymi dla dzieci i rodziców odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!

13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na WŚSD w Katowicach.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: jak zdobyć dzisiejszą młodzież dla Jezusa, nowe oblicze patriotyzmu i dlaczego w ZUS-ie nie zabraknie pieniędzy na emerytury.

15. W zakrystii jest do nabycia Mały Gość, w którym plakat z wizerunkiem MB Fatimskiej, co Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie i poradnik jak zrobić latawiec.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Urszula Gaura

+ Alojzy Muszala

+ Józef Wilczek

+ Henryk Piecha


Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017 A.D.

1. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kończące obchód Świętego Triduum Paschalnego połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 14.45.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

3. Zachęcamy także do udziału we Mszach św. w Oktawie Wielkanocnej oraz w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

4. Trwamy na Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w bazylice od wtorku do soboty o godz. 15.00.

5. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

6. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

9. Informujemy, iż piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. KIK organizuje w sobotę pielgrzymkę do Mrzygłodu i Lelowa. Informacje w gablotce. Zapisy w kancelarii.

11. 7 kwietnia 40 rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. Senior Jerzy Dudek. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę o godz. 12.00.

12. W dniach 25 i 26 kwietnia w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

13. Wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszej świątyni, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, ofiarowane kwiaty, a także wszystkim za liczny udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. W niedzielę 9 kwietnia odbył się finał akcji Podziel się na Wielkanoc. Dzięki hojności parafian zebraliśmy ponad 2000 produktów, z których 27 rodzin otrzymało paczki na święta. Obdarowani zostali także pensjonariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podopieczni Domu Dziecka, Domu Nieletniej Matki, Szkoły Podstawowej nr 7 i Przedszkola Specjalnego nr 49. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom naszej parafii za pomoc i zaangażowanie w to piękne dzieło. Bóg zapłać Pani Magdzie Dziubie za zorganizowanie i koordynowanie całej akcji.

15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego a przed świątynią na Caritas archidiecezji katowickiej.

16. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.:Dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz?, wspomnienie o Benedykcie XVI w dniu jego 90 urodzin, o drukarzu, który został ukarany za to, że postąpił zgodnie z własnym sumieniem.

17. W środę o godz. 19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się spektakl Jak ogień. Prorok Eliasz – próba wiary. Musical w 250 dni po ŚDM. Szczegóły na plakacie.

Dyrektor i cała Społeczność Szkolna zaprasza przyszłych licealistów i ich rodziców na Dzień Otwartych Drzwi IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku – Chwałowicach, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. (sobota) od godz. 10:00 do 13:00.

Ogłoszenie Rektora WŚSD w Katowicach:

Diakon Wojciech Kamiński, syn Lecha i jego żony Barbary z d. Oczkowska, urodzony 1.06.1992 r. w miejscowości Rybnik, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu.

Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co czyniłoby go niegodnym święceń, byłby w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny.

Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej bazyliki
składamy życzenia:
Niech blask Zmartwychwstania Chrystusa
rozświetla codzienność naszego życia,
a pokój, radość i błogosławieństwo
niech obficie wypełniają
nasze serca!


Niedziela Palmowa – 9.04.2017 A.D.

1. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 14.45.

2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

3. Nowenna do św. Antoniego i do MB Nieustającej Pomocy jak w każdym tygodniu.

4. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00. Ze względu na gruntowne sprzątanie przed Świętami prosimy o liczniejsze zaangażowanie się w troskę o czystość kościoła.

5. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego oraz do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Wielki Czwartek

● Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek

● Obowiązuje katolików post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.

● Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.

● Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Na to nabożeństwo prosimy przynieść krzyże, które będą zawieszone na ścianach w domach rodzinnych.

● Ceremonie Wielkiego Piątku o godz. 18.00, po nich Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00.

Wielka Sobota

● Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 do 19.30.

● Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.

● Święcenie potraw wielkanocnych dla dzieci o godz. 10.00, następnie od godz. 11.00 do 16.00 co godzinę.

● Ofiary Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie.

Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece z okapnikami.

6. Podczas Triduum Paschalnego istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca świętego) oraz spełniając następujące praktyki:

● w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie Przed tak wielkim Sakramentem;

● w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża podczas Ceremonii;

● w Wielką Sobotę – udział we Mszy Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

7. Spowiedź święta w wielkim tygodniu:

● Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek: rano pół godz. przed Mszami św. i od 17.00.

● Wielka Środa: rano pół godz. przed Mszami św. i od 17.00 do 21.00.

● Wielki Czwartek: 7.00 – 8.30 i 15.30 – 17.30.

● Wielki Piątek: 7.00 – 10.00 i 15.30 – 17.30 oraz po Ceremoniach do 21.00.

● Wielka Sobota: 7.00 – 11.00 i 14.00 – 18.00.

Przypominamy, że nie spowiadamy w czasie Mszy świętych, Ceremonii Triduum Paschalnego i w Święta Wielkanocne. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

8. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki oraz ozdoby świąteczne. Ofiary złożone będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym i złożyli zakupione dary.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

11. Dzisiaj przed bazyliką kiermasz wielkanocny przygotowany przez mieszkańców schroniska św. Brata Alberta w Przegędzy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: kiedy została odprawiona pierwsza Msza św.?, o relikwiach Krzyża św., wspomnienie o biskupie Teofilu Bromboszczu.


V Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017 A.D.

Witamy w naszej parafii członków wspólnoty Cenacolo, którzy podzielą się swoim świadectwem i poproszą przed świątynią o wsparcie materialne ich działalności.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii oraz za materialne wsparcie działalności Cenacolo.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 14.45.

Poniedziałek

Spotkanie Akcji Katolickiej o 17.00.

Wtorek

Nowenna do św. Antoniego po Mszy o 8.00 i o 17.30.

Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego o 16.30.

Środa

Nowenna do MBNP po Mszy o 8.00.

Spotkanie Mężczyzn św. Józefa o 19.00.

Czwartek – I-wszy czwartek miesiąca

Nabożeństwo o nowe powołania po Mszy o 8.00.

Sprzątanie bazyliki o 9.00

Spowiedź dla dzieci od 16.30. Będzie to już spowiedź świąteczna.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 21.00. Po Mszy okazja do spowiedzi św.

KIK zaprasza na wykład otwarty dr Kornelii Czogalik pt.: Po co Panu Bogu cierpienie? – rozważania na podstawie Księgi Hioba. Parafia św. Jadwigi na Nowinach, godz. 16.30.

Piątek – I-wszy piątek miesiąca

Nabożeństwo do NSPJ po Mszy o 8.00.

Droga Krzyżowa po Mszy o 8.00 i o 17.15. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

Msza szkolna o 16.00.

Spowiedź dla młodzieży, zwłaszcza dla bierzmowańców od 17.00.

Sobota – I-wsza sobota miesiąca

Odwiedziny chorych od 8.30. Chorych prosimy zgłaszać do piątku.

Dzień Skupienia dla Samorządowców. Początek o 10.00. Msza św. o 12.00. Prowadzi ks. dr Adam Pawlaszczyk.

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od 17.00.

Wielkopostny koncert Rybnickiego Chóru Kameralnego Autograph o 19.00.

Niedziela Palmowa

Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz. 12.00.

Kolekta na generalny remont domu parafialnego.

Przed mszami odbędzie się zbiórka produktów, z których zostaną przygotowane wielkanocne paczki dla najuboższych rodzin naszej parafii. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można odebrać kartki z wypisanymi produktami. Osoby chętne do pomocy przy pakowaniu i rozwożeniu paczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu umieszczonym na kartce.

Przed kościołem odbędzie się kiermasz wielkanocny przygotowany przez mieszkańców schroniska św. Brata Alberta w Przegędzy.

Od poniedziałku można zamawiać intencje na 2018 r.

Od czwartku do soboty o godz. 19.00 w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala w Orzepowicach odbędą się rekolekcje wielkopostne dla pracowników służby zdrowia. Prowadzi ks. Prałat Grzegorz Olszowski.

W piątek o godz. 21.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, Mszą św. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Po mszy nocne przejście 40-sto kilometrowej trasy z Rud do Rybnika (Ochojec, Golejów, Wielopole, Paruszowiec, Zalew Rybnicki, Stodoły) i z powrotem do Rud. Podczas marszu, uczestnicy w milczeniu rozważają poszczególne stacje Męki Pańskiej.

Ksiądz Arcybiskup zaprasza młodzież Archidiecezji do Katedry w Katowicach na Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową na godz. 14.00.

Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 23 kwietnia. Wyjazd o godz. 6.00 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.

Bóg zapłać wolontariuszom zaangażowanym w akcję Zostań dawcą szpiku, wszystkim, którzy wzięli udział w Misjach Świętych, zwłaszcza w Drodze Krzyżowej ulicami parafii, a także wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Misji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: co można zrobić z cierpieniem?, jaka jest prawda o grze Niebieski Wieloryb, która rzekomo zabija dzieci, o 15-tych urodzinach Radia eM.

Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki i ozdoby świąteczne. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Frycza Modrzewskiego przy ul. Mikołowskiej 19 serdecznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się w sobotę, w godzinach 9.00-14.00. Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Walenty Worobiej

+ Dorota Warmińska


IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017 A.D.

1. Dzisiaj nie będzie Gorzkich Żali o godz. 14.45. Zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 16.30 na nabożeństwo zakończenia Misji Świętych połączone z Gorzkimi Żalami.

Księżom Andrzejowi i Robertowi składamy serdeczne podziękowanie za trud głoszenia tych misji, a także za ich entuzjazm wiary i świadectwo życia Ewangelią.

2. Dzisiaj od godz. 8.00 do 19.00 w salce domu parafialnego jest prowadzona akcja Zostań dawcą szpiku. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

3. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.

5. Krąg biblijny we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy we wtorek o 11.00.

7. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.

8. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie. Na te nauki zapraszamy także rodziców i chrzestnych, pragnących ochrzcić swoje dzieci w niedzielę wielkanocną.

10. Od poniedziałku w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej będą przyjmowane intencje za żywych – z okazji rocznic, jubileuszy – na 2018 r., natomiast za zmarłych od poniedziałku 3 kwietnia.

11. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii członków wspólnoty Cenacolo, którzy podzielą się swoim świadectwem i poproszą przed bazyliką o wsparcie materialne dla swojej działalności.

12. Legion Maryi organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową na Kalwarii w Pszowie w sobotę o godz. 14.15, a także pielgrzymkę połączoną z rekolekcjami w Zakopanem w dniach od 19 do 22 czerwca. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii.

13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego i za te składane przed świątynią jako dar na zakończenie Misji Świętych na działalność ewangelizacyjno-rokolekcyjną. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: pierwszym celem Kościoła jest troska o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata, o muzułmańskiej dzielnicy Brukseli, czy joga jest niebezpieczna?

15. W zakrystii jest do nabycia Mały Gość, w którym m.in.: wszystko o jałmużnie i skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz o jednym z najlepszych napastników klubu FC Barcelona.

16. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.

Zespół Szkół Technicznych, popularny TYGIEL przy ul. Kościuszki 5 zaprasza na Dni Otwartych Drzwi 31 marca i 1 kwietnia w godz. od 9.00 do 14.00. W sobotę w ramach otwartych drzwi odbędzie się Międzynarodowy Turniej Robotów Robotic Tournament.

W sobotę swój Dzień Otwartych Drzwi mają również: Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Cmentarnej 1 i Zespół Szkół Budowlanych przy ul. Świerklańskiej 42.
Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ryszard Winnicki

+ Czesław Gawlik

+ Andrzej Krawczyk

+ Aldona Wac

+ Grzegorz Piątkowski

+ Anna Kuczera

 • Leszek Droździel


III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 A.D.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Misje Święte. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kapłanów, którzy poprowadzą Misje: ks. prałata dr. Andrzeja Suchonia, proboszcza parafii mariackiej w Katowicach i ks. dr. Roberta Kaczmarka, wizytatora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Życzymy im światła Ducha Świętego, a nam otwartości na przekazywane treści i chęci przemieniania swojego życia.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14.45.

2. Wszystkich Parafian zapraszamy do licznego udziału w Misjach Świętych. Ulotki z programem tych dni są wyłożone na stolikach przed ławkami. Prosimy tak zaplanować swój czas, aby skorzystać z tej szczególnej łaski. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w tym wydarzeniu, szczególnie tych, którzy na co dzień nie mają czasu dla Pana Boga.

3. Nauki misyjne ogólne codziennie podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z nauką misyjną dla chorych i starszych parafian w piątek o godz. 10.00.

4. W ramach Misji zapraszamy codziennie od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi misyjnej oraz na wieczory misyjne o godz. 19.00. Na dzisiejsze spotkanie prosimy przynieść świece z okapnikami.

5. W poniedziałek o godz. 9.00 nabożeństwo za zmarłych, a w środę o 9.00 nabożeństwo maryjne z nauką dla członków grup apostolskich i modlitewnych.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o 9.00.

7. Z uwagi na Misje Święte czwarta nauka przedmałżeńska odbędzie się w czwartek 30 marca.

8. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej oraz o godz. 19.00 ulicami naszej parafii. Do udziału w tej Drodze Krzyżowej zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W tym dniu Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i 17.15 nie będzie.

9. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną także jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętych będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

10. Zakończenie Misji w niedzielę o godz. 16.30.

11. W przyszłą niedzielę w godzinach od 8.00 do 19.00 w salce domu parafialnego odbędzie się akcja Zostań dawcą szpiku. Szczegóły na plakatach.

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji oraz przed świątynią na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego, a przed kościołem na zakończenie Misji Świętych na działalność ewangelizacyjno-rokolekcyjną archidiecezji.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o nawróceniu Rosji, o cudzie w Hiroszimie, tylko Kościół jest w stanie zorganizować pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

14. W zakrystii jest do nabycia Mały Gość, w którym m.in.: wszystko o jałmużnie i skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz o jednym z najlepszych napastników klubu FC Barcelona.

V Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Kukuczki w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimiera Konior

+ Andrzej Lisowski

+ Marianna Wardas

+ Iwona Lisowska

+ Aleksander Żurawski


II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 A.D.

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 14.45.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

 • Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 • Katechezy dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

 • Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

 • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.

4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

5. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

7. Droga Krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

8. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

9. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Początek o godz. 10.00.

10. W dniach od 18 do 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii Misje Święte. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 17.00 przy Krzyżu Misyjnym. Ulotki z programem tych dni są wyłożone na stolikach przed ławkami. Prosimy tak zaplanować swój czas, aby skorzystać z tej szczególnej łaski. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w tym wydarzeniu, szczególnie tych, którzy na co dzień nie mają czasu dla Pana Boga. Misje polecamy modlitwom Parafian.

11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji oraz przed świątynią na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Jaka jest różnica między dietą a postem, jeszcze o kursach Alpha, Chata – pierwszy film na podstawie traktatu o Trójcy Świętej.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Urszula Hajduk

+ Czesław Groborz

+ Wanda Węgrzyk


I Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2017 A.D.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, znajdującej się przy ołtarzu Chrystusa Króla.

2. Zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 14.45.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00.

5. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek na 8.45.

7. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.

8. Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w zakrystii. Z ubolewaniem stwierdzamy, iż w ostatnim czasie jest zauważalny niepokojący spadek modlitw za zmarłych zalecanych. Chciejmy pamiętać o swoich zmarłych, gdyż przebywając w czyśćcu mogą liczyć już tylko na nas i na naszą modlitwę.

9. KIK zaprasza

 • na wykład otwarty ks. Bartosza Jankowskiego pt. Camino de Santiago – wrażenia pieszego pielgrzyma w czwartek o 16.30 w parafii św. Jadwigi na Nowinach,

 • na wielkopostny dzień skupienia, który poprowadzi ks. Henryk Kołodziej w sobotę o godz. 14.00 w kaplicy sióstr Urszulanek.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas na chwilę osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem podczas Nabożeństwa 40-godzinnego.

11. W dniach od 18 do 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii Misje Święte. Ulotki z programem tych dni są wyłożone na stolikach przed ławkami. Prosimy tak zaplanować swój czas, aby skorzystać z tej szczególnej łaski. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w tym wydarzeniu, szczególnie tych, którzy na co dzień nie mają czasu dla Pana Boga.

12. W dniach od 31.08 do 3.09.br. chór Cecylia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów m.in. w Trzebnicy, Gnieźnie, Toruniu. Informacje na plakatach. Zapisy w kancelarii.

13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii oraz na budowę domu rekolekcyjno-pielgrzymkowego w Piekarach Śl. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: aktualność wezwania Matki Bożej z Fatimy sprzed 100 lat, o popularności kursów alfa, feminizm po chrześcijańsku.

Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II zaprasza uczniów szkół podstawowych i ich rodziców na dzień otwartych drzwi do tworzonej na nowo Szkoły Podstawowej nr 4 w czwartek o 17.00. Szczegóły w gablotce i na ulotkach.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zdzisław Bakura

+ Stanisław Szczygieł


VIII Niedziela zwykła – 26.02.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy trzeźwości i abstynencji, zwłaszcza w całym okresie Wielkiego Postu, potwierdzonej przez wpis do Księgi Trzeźwości.

3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.

4. Krąg biblijny we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

5. We wtorek w parafii w Chwałowicach odbędzie się spotkanie dla małżeństw pragnących potomstwa nt. naprotechnologii. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

7. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszej parafii o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia jest jałmużną postną.

8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. dr Witold Psurek, w niedziele o 14.45. Zachęcamy wszystkich do rozważania Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa podczas tych nabożeństw. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

9. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w środę na 9.00.

10. W czwartek po porannej Mszy św. rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będzie ono trwało od godz. 9.00 do 21.00 z przerwą na Mszę św. oraz w piątek od 9.00 do 15.50 i sobotę po porannej Mszy do godz. 17.50. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu całymi rodzinami.

11. Pierwsza nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy również młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

13. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30. Przypominamy, że przed Mszą szkolną, spowiedzi nie będzie. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów o troskę o tę ważną sferę życia swoich dzieci i umożliwienie im regularnego korzystania z sakramentu pokuty.

14. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

15. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.

16. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii, a przed świątynią na budowę domu rekolekcyjno-pielgrzymkowego w Piekarach Śl.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: zadanie na Wielki Post – stanąć do walki, o fenomenie ks. Blachnickiego oraz co czują ludzie w śpiączce.

18. W zakrystii jest do nabycia Mały Gość, w którym m.in.: wielkopostna akcja Ratujmy razem świat.

19. Siostry Urszulanki zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi uczniów i rodziców zainteresowanych nauką w klasach siódmych w sobotę od godz. 10.00. Szczegóły w gablotce.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Leon Majsiuk

+ Teresa Leonard

+ Janina Zapłatyńska

+ Jerzy Spleśniały


VII Niedziela zwykła – 19.02.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.

4. We wtorki na stoliku będzie wyłożona księga próśb i podziękowań do św. Antoniego. Zachęcamy do wpisywania swoich intencji.

5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek na 8.45.

6. W czwartek w naszej parafii odbędzie się Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Rybnik.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów zakupu nowych szat liturgicznych. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego.

8. Przypominamy, że nasza parafia otoczyła opieką materialną rodzinę z Syrii. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki z tyłu bazyliki.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o teologii ciała wg Jana Pawła II, jakim państwem była PRL, wspomnienie o Błękitnym Generale.

10. W zakrystii jest do nabycia Mały Gość, w którym m.in.: wielkopostna akcja Ratujmy razem świat.

STOWARZYSZENIE „BŁĘKITNA ATMOSFERA” z Bielska-Białej zaprasza na spotkanie „Projekt OZE Czysta Energia”, dzięki, któremu można uzyskać do 60% dotacji do Paneli Fotowoltaicznych produkujących prąd ze słońca oraz do pomp ciepła. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 5.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janina Malik

+ Albin Materna

+ Ferdynand Sobik

+ Erwin Strużek

+ Witold Kowol

+ Krystyna Rejner

+ Marian Gałaszek


VI Niedziela zwykła – 12.02.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

 • Katechezy dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

 • Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

 • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.

4. W środę swoje 50-te urodziny będzie obchodził ks. Proboszcz Grzegorz Olszowski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 12.00.

5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek na 8.45.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce domu parafialnego.

8. Wszystkich wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w sierpniu br. prosimy o wpłatę II raty na pielgrzymkę w kwocie 1350 zł od osoby. Wpłaty należy dokonać do 15 marca w kancelarii parafialnej lub osobiście u ks. Rafała

9. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 8-16 maja br. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2300 zł + 170€.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia obchodów Dnia Chorych, za ofiarowany czas, pracę oraz kołocz, a także osobom, które pomogły dostać się swoim bliskim na tę Mszę św.

11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, zwłaszcza na pokrycie kosztów zakupu nowych szat liturgicznych.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o grzechu niepłacenia alimentów, o niedzieli z odzysku oraz o religii własnego „ja”.

13. W czwartek o godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w czwartek od godzin porannych na parkingu przed kancelarią obok kontenera na śmieci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Anna Brząkalik

+ Krystyna Pomykalska

+ Aniela Somerlik

+ Józef Szweter

+ Stanisław Wacławik


V Niedziela zwykła – 5.02.2017 A.D.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Wojciecha Bartoszka
Krajowego Duszpasterza Apostolstwa Chorych, który wyg
łosi słowo Boże,
a przed ko
ściołem poprosi o wsparcie działalności Apostolstwa.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00. Podczas nieszporów pobłogosławimy chleb z ok. przypadającego wspomnienia św. Agaty.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00 w salce domu parafialnego.

Bierzmowańców w poniedziałek o 19.00 w salkach domu parafialnego.

Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

5. We piątek przypada rocznica śmierci ks. Franciszka Brudnioka, budowniczego naszej świątyni. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.

6. W sobotę wspomnienie MB z Lourdes. Ten dzień obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na Mszę św. w ich intencji o godz. 10.00 z indywidualnym błogosławieństwem (lourdzkim). Po Mszy będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych, następnie spotkanie przy stole w Domu Parafialnym. Prosimy rodziny o umożliwienie dotarcia swoim bliskim na tę Mszę św.

7. Wszystkich wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w sierpniu br. prosimy o wpłatę II raty na pielgrzymkę w kwocie 1350 zł od osoby. Wpłaty należy dokonać do 15 marca w kancelarii parafialnej lub osobiście u ks. Rafała

8. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 8-16 maja br. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2300 zł + 170€.

9. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy służyli pomocą przy rozbieraniu stajenki i dekoracji bożonarodzeniowych.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji oraz za te składane przed świątynią na duszpasterstwo chorych. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: wspomnienie o zamordowanej w Boliwii wolontariuszce misyjnej, o krawcu, który nauczył Karola Wojtyłę pracy nad sobą oraz prawda o marihuanie.

12. W zakrystii można nabyć jubileuszowy numer Małego Gościa, w którym artykuły nie tylko dla najmłodszych.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

Grażyna Martyna

Adolf Stula

Anna Brząkalik


IV Niedziela zwykła – 29.01.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Modlitewny Marsz Pamięci w 72 rocznicę marszu śmierci więźniów obozu Auschwitz-Birkenau wyruszy dzisiaj o godz. 15.00 spod pomnika przy stadionie.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

4. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.

5. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

6. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy będziemy błogosławić gromnice. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 9.00.

8. W piątek wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie można przyjąć po Mszach św.

9. Mężczyzn i młodzieńców prosimy do pomocy przy rozbieraniu stajenki w piątek od godz. 9.00.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy również młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

11. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci, ze względu na święto Ofiarowania Pańskiego, zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00. Przypominamy, że przed Mszą szkolną, spowiedzi nie będzie. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów o troskę o tę ważną sferę życia swoich dzieci i umożliwienie im regularnego korzystania z sakramentu pokuty.

12. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

13. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.

14. Spotkanie dla osób przeżywających kryzysy małżeńskie, po rozwodach, a także żyjących w związkach niesakramentalnych w każdą pierwszą sobotę o godz. 16.30 w salce domu parafialnego.

15. W niedzielę swoje 85. urodziny będzie obchodził ks. Senior Józef Haida. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12.00.

16. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. dra Wojciecha Bartoszka Krajowego Duszpasterza Apostolstwa Chorych, który wygłosi słowo Boże, a przed kościołem poprosi o wsparcie działalności Apostolstwa.

17. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: co rozbić z rozproszeniami na modlitwie, co przyniesie reforma edukacji oraz o popularności muzyki disco polo.

19. W zakrystii można nabyć jubileuszowy numer Małego Gościa, w którym artykuły nie tylko dla najmłodszych.

20. Siostry Urszulanki zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi do Szkoły Podstawowej w przyszłą sobotę o godz. 10.00. Szczegóły w gablotce.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Damian Pośpiech

+ Walburga Tomsia


III Niedziela zwykła – 22.01.2017 A.D.

Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

Przypominamy, że w czasie ferii, w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania, na które serdecznie zapraszamy:

 • Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego – we wtorek o godz. 16.30.

 • Krąg biblijny – we wtorek o godz. 19.00 w salce na probostwie.

 • Spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego – się w piątek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.

 • Spotkanie z okazji dnia Babci i Dziadka – w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 w salce domu parafialnego.

Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.

W imieniu Miasta Rybnik zapraszamy do naszej bazyliki na noworoczny koncert w sobotę 28 stycznia o godz. 19:00. Wystąpią:  soliści i wokaliści z towarzyszeniem Orkiestry Reprezentacyjnej Euroregionu Silesia i Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”. Gościem specjalnym będzie: Justyna Steczkowska.

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w Modlitewnym Marszu Pamięci w formie drogi krzyżowej w niedzielę 29 stycznia, który rozpocznie się o godz. 15.00 pod pomnikiem przy ul. Gliwickiej (za stadionem). Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę 29 stycznia Legion Maryi zaprasza do Panewnik na adorację przy żłóbku. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 14.20 z przystanku przy ul. Powstańców.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na generalny remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na ogrzewanie bazyliki, tzn. sfinansowanie zakupu oleju opałowego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Razem, czyli solidarnie – o przemianach w polskim górnictwie, Talent mam od Boga – artykuł, a w dodatku płyta Adrea Bocelliego.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Portka

+ Krystyna Farny

+ Rafał Rożek


II Niedziela zwykła – 15.01.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. Od jutra rozpoczynają się ferie. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek w bazylice o 19.00.

4. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

5. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o godz. 19.00.

6. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

10. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje drzwi i w ten sposób wyznali swoją wiarę. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary złożone z tej okazji.

11. W miesiącu lutym są jeszcze wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania.

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta generalny remont domu parafialnego.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: czy Boga należy się bać oraz jak palić w piecu węglowym, żeby smog był mniejszy?

14. Nasza parafia pomaga rodzinie Pierre Elias Nicola Assasd z Aleppo w Syrii. Zadeklarowaliśmy wpłatę miesięczną w wysokości 510 zł. Gdyby ktoś chciał włączyć się w tę pomoc, może wpłacać swój datek na konto parafialne z dopiskiem „pomoc Syrii”, albo składać ofiarę do skarbonki na biednych. Za włączenie się w pomoc rodzinie z Syrii bardzo dziękuję.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Michalina Szteliga

+ Marek Kasperczyk


Święto Chrztu Pańskiego – 8.01.2017 A.D.

1. W ramach nabożeństwa popołudniowego zapraszamy wszystkie rodziny na kolędowanie przy stajence, które poprowadzi młodzież oraz Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie dzisiaj o godz. 16.30. Nieszporów o 15.00 nie będzie.

2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

 • Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie opłatkowe.

 • Kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o 19.00 w salce.

 • Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.

4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.

5. W piątek o 16.00 będzie miała miejsce adoracja przy żłóbku organizowana przez Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

6. Przypominamy, że kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w najbliższą sobotę. Początek o godz. 14.00. Zgłoszenia w kancelarii.

7. KIK zaprasza na pielgrzymkę połączoną z kolędowaniem w sobotę. Szczegóły w gablotce. Zapisy w kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę ks. Senior Henryk Kołodziej będzie obchodził 75. urodziny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12.00.

9. Z radością pragniemy poinformować, iż Ks. Abp Wiktor Skworc nadał tytuł Honorowego Kanonika Kapituły Katedralnej ks. Seniorowi Józefowi Hajdzie.

10. Wszystkich pragnących uwielbiać Pana Boga swoim śpiewem zapraszamy do włączenia się do scholi parafialnej. Próby w każdy poniedziałek o 19.00. Zbiórka przed bazyliką obok fontanny (przy aptece).

11. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

12. W miesiącu lutym są jeszcze wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania.

13. Dzieci, które uczęszczały na roraty i wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy 4. lutego prosimy o zapisy w kancelarii do piątku włącznie. Koszt wyjazdu dla osób dorosłych 20 zł.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: jak władze państwowe starały się ukryć wiarę Zbigniewa Cybulskiego, dlaczego polscy mężczyźni żenią się coraz później, o tańszym i nietrującym spalaniu węgla.

15. Odpowiadając na apel ks. Arcybiskupa zachęcamy do włączenia się w pomoc Rodzina Rodzinie. Program ten polega na objęciu wsparciem poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Można to uczynić indywidualnie lub grupowo, np. grupy parafialne. Jest kilka form pomocy. Szczegóły akcji na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl. Zanim powiesz nie, wejdź na tę stronę i przeczytaj!

16. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, mających pytania, wątpliwości dotyczące wiary zapraszamy do wzięcia udziału w kursie ALFA, który rozpocznie się w naszej parafii 26 stycznia. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach.

W tym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Katarzyna Bierska

+ Anna Cichy

+ Maria Garwacka

+ Janina Krause

+ Elżbieta Przybyłowska


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2017 A.D.

1. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00.

2. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00 w salce domu parafialnego.

3. Msza Święta dziękczynna z okazji 25 rocznicy powstania Radia Maryja  zostanie odprawiona we wtorek 3 stycznia 2017 o godz. 8.00. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowo – kolędowe do domu parafialnego.

4. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych i okolicznościowych nabożeństwach. Ze względu na czas kolędowy nie będzie spowiedzi w czwartek po Mszy św. wieczornej, ani o 16.30 dla dzieci.

6. W pierwszy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to uroczystość nakazana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Msza w czwartek wieczorem będzie już z tej Uroczystości. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00. Kolekta przeznaczona jest na misje. U ojców werbistów o godz. 18.00 charytatywny koncert kolęd na rzecz hospicjum domowego.

7. Również w tym dniu w naszej Archidiecezji przypada Dies Episcopi – 19 rocznica sakry biskupiej arcybiskupa Wiktora Skworca i druga rocznica sakry biskupów pomocniczych: Marka Szkudło i Adama Wodarczyka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Pasterzach.

8. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.

9. Spotkanie opłatkowe Apostolstwa Dobrej Śmierci i Legionu Maryi w sobotę po Mszy o godz. 8.00.

10. W najbliższą niedzielę o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie rodziny na kolędowanie przy stajence, które poprowadzi młodzież oraz Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie rejonu rybnickiego.

11. 14 stycznia odbędzie się adoracja wspólnoty Żywego Różańca przy żłóbku panewnickim. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej do 7 stycznia.

12. Kurs przedmałżeński „Przed Nami Małżeństwo” odbędzie się w dniach 14-15 stycznia w domu parafialnym. Zapisy poprzez stronę internetową www.przednamimalzenstwo.plSpotkania prowadzone są metodą konferencyjno-warsztatową.

13. Trwają odwiedziny kolędowe. Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 14. stycznia. Zgłoszenia w kancelarii.

14. Wszystkich pragnących uwielbiać Pana Boga swoim śpiewem zapraszamy do włączenia się do scholi parafialnej. Próby w każdy poniedziałek o 19.00. Zbiórka przed bazyliką obok fontanny (przy aptece).

15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na WŚSD. Za tydzień kolekta na generalny remont domu parafialnego.

W tym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Genowefa Żochowska

+ Urszula Draga

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved