Rybnik. Razem dla pokoju

W tym roku przypada 90 rocznica śmierci i 25 rocznica beatyfikacji błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego. Z tej okazji Towarzystwo Ciemnych Typów zaprasza do udziału w akcji: „Rybnik. Razem dla pokoju”. Jej głównym akcentem będzie modlitwa o pokój (w kontekście chociażby wydarzeń na Ukrainie czy w Afryce), a jej uczestnikami – oprócz mieszkańców Rybnika – zagraniczne delegacje młodzieżowe.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9 – 10.04.2015 a jego zwieńczeniem będzie uroczysta Eucharystia odprawiona w Bazylice 10.04 o godzinie 18:00.

Program wydarzeń przedstawia się następująco:
w czwartek (9 IV) o godz. 18.00 – Msza św. w kościele Matki Bożej Bolesnej (zapraszamy do udziału w niej zwłaszcza parafialne centra Światowych Dni Młodzieży), po niej – czuwanie modlitewne ze świadectwem księży z Nigerii oraz procesja z Najświętszym Sakramentem do bazyliki św. Antoniego;
w piątek (10 IV) od porannej Mszy św. do godz. 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w bazylice św. Antoniego, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. za Miasto Rybnik oraz o pokój dla miasta i świata pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Szkudło. Udział
wezmą w niej rybnickie chóry, orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków, a także członkowie Towarzystwa Ciemnych Typów. Przyjedzie też siostrzenica bł. Piera Giorgia Frassatiego.

Okazją do modlitwy o pokój są przypadające w tym roku: 90. rocznica śmierci i 25. rocznica beatyfikacji Piera Giorgia Frassatiego (patrona ubiegłorocznej ewangelizacji Rybnika). Wydarzenie to jest także kolejnym krokiem przygotowania Rybnika do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved