ŚDM – rózaniec papieski, spotkanie dla wolontariuszy

Młodzież naszego miasta zaprasza w piątek 16 października na godz. 20.00 na modlitwę różańcową przed pomnikiem Jana Pawła II przy Bazylice. Jest to kolejny etap w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przynieśmy ze sobą świece.

W perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży zachęcamy wszystkich, młodzież i dorosłych, do zaangażowania się w ich organizację. Potrzebni są wolontariusze, którzy zajmą się pielgrzymami, a także osoby znające języki obce w stopniu komunikatywnym: niemiecki, angielski, francuski i hiszpański. Pomoc potrzebna jest w czasie tzw. dni w diecezji, które są etapem poprzedzającym centralne obchody w Krakowie i będą miały miejsce również w naszej parafii. Pielgrzymów będziemy gościć w dniach 20-25.07.2016. Nadal potrzebujemy rodzin, które przyjmą uczestników ŚDM w tym czasie pod swój dach. Chodzi tylko o miejsce do spania, śniadanie, dwa ciepłe posiłki w ciągu tego tygodnia oraz ewentualnie transport z domu do parafii w porannych godzinach. Resztę czasu wypełnią organizatorzy.
Spotkanie wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w salce domu parafialnego.

 

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved