„Podziel się…na Wielkanoc” – podsumowanie

W niedzielę palmową odbył się finał akcji Podziel się na Wielkanoc. Pierwszy etap miał miejsce dwa tygodnie wcześniej, kiedy można było zabrać kartkę z listą produktów lub ozdobą z informacją o osobie, której należy zrobić prezent. Niedziela palmowa była czasem wielkiego zbierania. Produkty odbierane były przed każdą mszą świętą, zawożone do salek i na bieżąco segregowane. Rozmiar akcji przerósł nasze oczekiwania i już po mszy o 9:00 zaczęliśmy się obawiać, czy rozmiary salki pozwolą na przyjęcie wszystkich darów… 🙂 Na szczęście z pomocą w noszeniu pospieszyli nasi księża-gdyby nie oni kobiecy team miałby w poniedziałek gigantyczne zakwasy… Ilość produktów rosła w oczach, a radość w sercach 🙂 Wieczorem zabraliśmy się za wielkie podliczanie, obliczanie i pakowanie. Ogromna góra kartonów, które przygotowaliśmy, już po chwili stopniała -uratowały nas reklamówki, worki, siatki…
Na rozwożenie paczek przyszedł w poniedziałek. 8 kierowców, w tym niezastąpiony Tomasz ze swoim dużym samochodem dostawczym w dwie godziny poradziło sobie z tym wyzwaniem. W domach była radość, były uśmiechy a nawet łzy. ..

Czas na podsumowanie: z ostrożnych szacunków wynika, że waga zebranych produktów przekroczyła… 1000 kilogramów! Tak- dzięki Wam zebraliśmy TONĘ darów!  Przygotowaliśmy 30 paczek, w tym także dla sióstr wizytek i działającej przy parafii świetlicy środowiskowej. Dzięki zaangażowaniu i hojności parafian ponad 100 osób ma w tym roku radośniejsze święta!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w cała akcję. Mogliśmy się przekonać, że z małych rzeczy można zrobić wielkie dobro!

Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie zbiórki, którą planujemy przeprowadzić na zakończenie wakacji. Już teraz zaczynamy zbierać kartony 🙂 A jeśli ktoś chciałby nam pomóc, prosimy o kontakt: tel.519 433 827

Fotoreportaż z przebiegu akcji można zobaczyć w GALERII

Zapraszamy także do udziału w Eucharystii w intencji ofiarodawców i osób przyjmujących paczki, która odbędzie się we wtorek, 7.04.2015 o godzinie 18:00.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved