Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18-25.11.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny.
Przeżywamy dziś w całym kościele Dzień Muzyki Liturgicznej.
Dziękujemy naszym organistom za ich posługę w naszej bazylice.
O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Dziś w naszej bazylice wielkie wydarzenie muzyczne.
Na inaugurację Dni Cecyliańskich o godz. 19.00 – koncert Filharmonii Rybnickiej wraz z chórem Resonans con tutti: Ludwig van Beethoven – Msza C-dur op. 86

W liturgii tygodnia:
– z racji Światowego Dnia Ubogich rozpoczynamy zbiórkę dobrej i czystej odzieży dla najbardziej potrzebujących. Odzież można składać do skrzynki przy ołtarzu Chrystusa Króla do niedzieli 25.11.
– w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę szczególną modlitwę uwielbienia.
W czasie mszy o godz. 18.00 zaśpiewa nasz chór parafialny
– we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Po mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 spotkanie grupy dorosłych do bierzrmowania.
– w środę wspomnienie ofiarowania NMP. O godz. 18.00 msza św. w intencji ministrantów naszej parafii z okazji ich święta patronalnego.
– w czwartek wspomnienie św. Cecylii. Od 17.00 do 21.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Msza o godz. 18.00 w int. chóru Cecylia z racji wspomnienia patronki.
– w piątek wspomnienie św. Klemensa. O 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania i do I komunii. Prosimy o obecność obojga rodziców.
– w sobotę o 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym i pragnącym potomstwa.
– niedziela następna to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w tym roku 30 listopada w piątek na ulicy Piasta. Plan całej kolędy zamieścimy za tydzień w gazetce parafialnej.

3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. ciekawy artykuł o Kościele który od zawsze jednoczył wszystkich Polaków. Jest też nowy MGN dla dzieci do kupienia w zakrystii.

4. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.

5. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved