Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13-20.10.2019

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
W ramach Dnia Papieskiego zachęcamy aby po mszy nabyć u naszej młodzieży papieskie kremówki lub też złożyć swój dar serca na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Dziś też 13 dzień m-ca dzień fatimski, zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 16.30 i procesje z figurą MB. Nie będzie różańca o 15.00.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Marii Małgorzaty Alacoque. Po mszy wieczornej w salce spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy rodziny skupione w różnych grupach, ale też te rodziny – małżeństwa, które szukają czegoś więcej w swojej drodze wiary. Po mszy agapa.
  • we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Po mszy porannej nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30 w salce spotkanie Apostolatu Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 w salce na probostwie krąg biblijny. Zachęcamy, by poznawać Pismo św.
  • w środę uroczystość św. Jadwigi Śl. po mszy wieczornej modlitwa – adoracja z Diakonią Ruchu Światło Życie
  • w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. wieczornej do 21.00
  • w piątek św. Łukasza Ewangelisty. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Na mszę o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  • w sobotę św. Pawła od Krzyża. O 13.30 msza św. w intencji ks. Andrzeja Simona pochodzącego z naszej parafii z okazji 45 r. święceń kapłańskich
  • za tydzień w niedziele w naszej parafii rejonowy dzień wspólnoty Ruchu Światło Życie. Msza św. z udziałem oazowiczów o 15.30.

Nabożeństwa różańcowe – zachęcamy do udziału, w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce i na stronie internetowej.
W dniach 17 i 18 października będzie też trwał w naszej parafii Kongres Różańcowy prowadzony przez grupę Legion Maryi. W dniu 17 października adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice po mszy o 8.00 do 12.00 i w dniu 18 października od 15.00 do mszy wieczornej. 19 października na zakończenie kongresu zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu do Turzy Śl. Tam msza św. i droga krzyżowa. Wyjazd o 8.30 spod bazyliki, zapisy w kancelarii.

Polecamy też wszystkim prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dziś dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. Jest też nowy MGN dla dzieci z tematyką różańcową.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną, zebrana zostanie kolekta na misje, a kazania będzie głosił Ojciec Franciszkanin. Dzieci Maryi po mszach św. będą proponowały nam zakup zniczy na groby naszych bliskich. Kupując wspieramy wyjazd dzieci na rekolekcje maryjne.

O pomoc w sprzątaniu bazyliki prosimy w piątek po mszy o godz. 8.00. Dziękujemy też tym panom, którzy w minionym tygodniu zadbali o czystość i piękno obejścia naszej bazyliki.
Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved