Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 – 12.04.2020

Dziękujemy za jedność duchową i wspólną modlitwę.
Bóg zapłać tym, którzy przekazali swój dar materialny na potrzeby bazyliki zwłaszcza te związane z remontem ławek po przez wpłatę na konto parafii.

Trwamy w tym trudnym czasie niemożliwości osobistego uczestnictwa w liturgii. Przypominamy, że msze św. odbywają się bez udziału wiernych, a kościół jest otwarty tylko na indywidualną modlitwę w ciągu dnia.

Pragnienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania należy zgłosić telefonicznie na parafii w celu umówienia się z kapłanem. Zachęcamy jednak, aby korzystać z żalu doskonałego a więc w sytuacji, gdy nie możesz skorzystać ze spowiedzi, żałuj za swoje grzechy najlepiej, jak potrafisz, z miłości do Boga i postanów, że wyznasz je na spowiedzi, najszybciej, jak będzie to możliwe. Tak przeżyty żal usuwa wszystkie grzechy – powszednie i ciężkie.

Triduum Paschalne będzie odbywać się również bez udziału wiernych. Gorąco zachęcamy jednak, aby łączyć się z naszą bazyliką we wspólnej modlitwie poprzez kamerę on line z naszej świątyni, lub przez kanał Youtoube. Odbiorcy telewizji kablowej LEON i telewizji regionalnej TVT mają również możliwość korzystania z transmisji tych podmiotów.

W Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek ciemna jutrznia o 8.00 i droga krzyżowa o 9.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. W Wielką Sobotę ciemna jutrznia o godz. 8.00. Msza Wigilii Paschalnej z rezurekcją o godz. 20.00.

Nie będzie w tym roku tradycyjnej ciemnicy i Bożego grobu, nie będzie również święcenia pokarmów. Modlitwę błogosławienia pokarmów na stole wielkanocnym można odmówić w gronie rodzinnym. Tekst na stronie internetowej parafii i na stoliku z gazetkami.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym i złożyli swój dar materialny na świąteczne paczki żywnościowe. Przygotowaliśmy 40 paczek żywnościowych. Dziękujemy też tym, którzy te paczki rozwieźli do domów.

Zakupić można jeszcze paschaliki – małe świece na stół wielkanocny.
Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved