Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12-19.08.2018

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na bieżące potrzeby parafii.

1. Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek dzień fatimski. Msza św. o godz. 11:00, po niej różaniec i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem;

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po Mszy świętej wieczornej w salce domu parafialnego;

– we wtorek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, po mszy porannej i o 17.30 nowenna do św. Antoniego

– w środę św. Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana też Matki Bożej Zielnej, dlatego na Mszach św. będziemy święcić zioła i kwiaty. Jest to święto nakazane. Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. o godzinie. 10:30 za Ojczyznę. Msza św. we wtorek wieczorem będzie z tej uroczystości. Nieszpory Maryjne o godz. 15:00.

– w piątek Uroczystość św. Jacka głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. Jest to III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00 i na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00.

Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00 w salce na probostwie.

3. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji w intencji zniewolonych alkoholem. 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości. Prosimy o wpisanie tego do Księgi Trzeźwości i Abstynencji wyłożonej na stoliku.

4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i ciekawe artykuły m.in. o ostatnim śnie Maryi oraz relacja z pielgrzymki rybnickiej.

5. W kancelarii trwają zapisy na autokarowy wyjazd na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śl. w niedzielę 19.08. Wyjazd o godz. 6:30 z przystanku przy ul. Powstańców Śląskich.

6. Organizujemy tez wyjazd do katedry w Katowicach na uroczystość święceń biskupich ks. Grzegorza Olszowskiego w dniu 12 września (w środę). Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii.

7. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00 do pomocy.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved