Hospicjum Domowe – zaproszenie

Hospicjum Domowe w Rybniku zachęca do udziału w najbliższych akcjach jakie będzie przeprowadzać.

Pierwszą akcja jest zbiórka środków pieniężnych jaką w dniu 31pazdziernika i 1 listopada przeprowadzą nasi wolontariusze przed cmentarzem komunalnym w Rybniku. Każdego dnia udając się do naszych podopiecznych często ludzi samotnych ,opuszczonych a niejednokrotnie chorych paliatywnie widzimy jak wielkie są ich potrzeby oprócz  naszej radości,uśmiechu i serca na dłoni potrzebne są środki opatrunkowe,lekarstwa ,łóżka czy sprzęt który dzięki pozyskanym środkom zakupujemy i bezpłatnie wypożyczamy.

Kolejną akcją  jest konkurs na kartkę świąteczną dla chorych”Nie ustawaj w miłości”. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych,gimnazjalnych jaki i szkół średnich i zawodowych. Dzięki tej akcji oraz akcji zbierania żywności i odzieży nie tylko pomagamy drugiemu człowiekowi ale również uwrażliwiamy już młode pokolenie na szerzenie idei hospicyjnej i służenie drugiemu człowiekowi.
Niech akcjom tym przewodniczą słowa M.Teresy”Każdego dnia wielu ludzi umiera z braku chleba ,ale jeszcze więcej umiera z braku miłości”

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved