Dni Rybnika i społeczne konsultacje

Dni Rybnika potrwają od 11 do 19 czerwca i będą miały charakter wyjątkowy. W tym roku obchodzimy bowiem 1050 rocznicę chrztu Polski, dlatego też, prócz tradycyjnych koncertów i jarmarków, spora część miejskiego święta nawiązywała będzie właśnie do tego wydarzenia. 

W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, przed rybnicką bazyliką przedstawiona zostanie inscenizacja chrztu Polski, a uroczystą Mszę Świętą zwieńczy tradycyjna procesja ulicami naszego miasta z figurą Św. Antoniego. Gorąco zapraszam do udziału zarówno w tym niedzielnym wydarzeniu jak i w pozostałych przedsięwzięciach, przygotowanych z myślą o tym, by każdy znalazł coś dla siebie! 

Szczegóły dostępne są na stronie http://www.rybnik.eu/index.php?id=1782

W Rybniku rusza społeczna dyskusja o możliwościach przemieszczania się rybniczan bez użycia samochodu oraz o sposobach, w jaki miasto może to ułatwić. Ze względu na specyfikę tematu, niezwykle ważne są konsultacje społeczne z mieszkańcami Rybnika, zarówno tymi korzystającymi z komunikacji miejskiej i alternatywnych środków  transportu, jak i z użytkownikami samochodów.

Konsultacje odbywać się będą od 13 do 20 czerwca. W sumie zaplanowano 10 spotkań, w różnych częściach miasta, w tym całodniowe warsztaty w trakcie Dni Rybnika. Jest to temat niezwykle ważny, dlatego gorąco apeluję do wszystkich mieszkańców o włączenie się w tę rozmowę o przyszłości miasta i udział w konsultacjach oraz o wyrażenie swojej opinii.
Harmonogram konsultacji znaleźć można na stronie www.rybnik.eu oraz w Gazecie Rybnickiej.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved