Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2017 A.D.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjach i misjonarzach, zwłaszcza z naszej archidiecezji.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.15.
2. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30
3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek o godz. 16:45 w kaplicy MB Fatimskiej.
6. Parafia Matki Boskiej Bolesnej zwraca się z prośbą o uporządkowanie grobów, a także o zachowanie czystości na cmentarzu. Uprasza się również o sprawdzenie lub odnowienie rezerwacji miejsc grobowych. Ofiary za miejsca grobowe i pomniki przeznaczone są na utrzymanie cmentarza.
7. Zalecki za zmarłych na nabożeństwa wypominkowe można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne wypełnianie zalecek.
8. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” popartego przez Konferencję Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę można złożyć podpis poparcia pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Zapraszamy do zakrystii, a także do specjalnie przygotowanych stolików.
9. Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”, mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl
10. W poniedziałek 30 października odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 19:20 w domu parafialnym.
12. W przyszłą niedzielę 29 października Legion Maryi zaprasza do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd z przystanku na ul. Piasta o godz. 18.30, powrót ok. 3.00. Koszt 12 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Kocura kapłana naszej archidiecezji pracującego na co dzień we Lwowie-Sichowie na Ukrainie, który wygłosi słowo Boże i poprosi przed kościołem o wsparcie materialne budującego się kościoła.
14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na zakupienie oleju opałowego. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: z wizytą w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia- metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa.
16. Dzisiaj po Mszach św. za dobrowolną ofiarę można nabyć znicze u Dzieci Maryi. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dzieci z naszej parafii.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Ziemnik

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved