Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu– 18.02.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. W poniedziałek po porannej Mszy św. rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będzie ono trwało w poniedziałek, wtorek i środę po porannej Mszy do godz. 17.50. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
3. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
3. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
6. W czwartek o godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w czwartek od godzin porannych na parkingu przed kancelarią obok kontenera na śmieci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
7. Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w zakrystii.
8. Informujemy, iż intencje na Rok Pański 2019 będą przyjmowane w kancelarii w godzinach urzędowania w następującej kolejności: od 19.02 za żywych (jubileusze, uroczystości, rocznice) a za zmarłych od następnego poniedziałku, tj. 26.02. Prosimy, aby w miarę możliwości w niedziele zamawiać Msze za żyjących i wziąć pod uwagę możliwość koncelebry również w niedzielę i uroczystości.
9. Wydłużamy czas popołudniowego urzędowania kancelarii parafialnej, tzn. we wtorek kancelaria będzie czynna w godz. 16.00-17.30, a w piątek 16.00-18.00.
10. Od 5 do 7 marca w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
11. Z przyczyn zależnych od linii lotniczych parafialna pielgrzymka do Lourdes się nie odbędzie. W zamian zapraszamy na pielgrzymkę do Budapesztu w tym samym terminie tj. 28-30 czerwca w cenie 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks.  Mateusza.
11. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę nabieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: „Weź udział w Mojej męce”- Wielki Post ze św. Ojcem Pio
W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Otylia Podleśny

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved