Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła – 13.08.2017 A.D.

 1. Nabożeństwo fatimskie dziś o godz. 15.00.
 2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to uroczystość nakazana. Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza w poniedziałek wieczorem będzie już z tej Uroczystości. Nieszpory Maryjne o godz. 15.00. Podczas Mszy św. dopołudniowych będziemy święcić zioła i kwiaty.
 4. W czwartek Uroczystość Św. Jacka, głównego patrona archidiecezji.
 5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do bazyliki.
 7. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
 8. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zachęcamy wszystkie panie do pielgrzymowania na Piekarskie wzgórze.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Wolontariuszkom Pani Magdzie Dziubie i Julii Szklanny za zorganizowanie wakacyjnych zajęć dla dzieci.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o znaczeniu słów modlitw Pod Twoją obronę i Zdrowaś Maryjo, relacja z rybnickiej pielgrzymki na Jasną Górę

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Zamarski

+ Edmund Piecha

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved