Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy – 17.06.2018 A.D.

Gdy pomocy szukasz, wśród życia udręki, uprosisz ją zawsze z Antoniego ręki.” Te słowa uświadamiają nam jak wielkiego i skutecznego mamy Orędownika u Pana Boga. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona, św. Antoniego z Padwy. Pragniemy dziękować za Jego opiekę nad nami, naszymi rodzinami, parafią i całym miastem.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, a zwłaszcza ks. kan. Jana Smolca, kanclerza Kurii Metropolitalnej w Katowicach, który wygłosi dla nas homilię.

Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Po Mszy św. o godz. 10.30, sprawowanej przez ks. bpa Marka Szkudłę, wyruszymy w procesji z figurą św. Antoniego ulicami naszego miasta. Po zakończeniu procesji Msza św. w bazylice. Uroczyste nieszpory odpustowe dziś o godz. 16.30.
2. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.
3. Chorych i osłabionych wiekiem parafian zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy stole w salce domu parafialnego.
4. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
5. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. przed wakacjami w środę o godz. 17.00. Zachęcamy również rodziców, aby domagali się od organizatorów kolonii, wyjazdów wakacyjnych, zapewnienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla swoich dzieci.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w piątek na godz. 11.00.
7. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
8. Msza św na wodzie zostanie odprawiona w niedzielę 24.06. o godz. 12.00 w przystani Koga-Kotwica nad Zalewem Rybnickim.
9. Rozpoczęły się zapisy na 73 Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 1-5.08. Zapraszamy do udziału. Jest również możliwość zapisania się na autobus na powitanie pielgrzymów. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.
10. Zachęcamy do zamawiania w kancelarii Mszy św. przez wstawiennictwo św. Antoniego, które będą odprawione przez naszych duszpasterzy podczas wakacji.
11. Dziś po każdej Mszy św. organizowany jest kiermasz ciast i książek. Dochód przeznaczony jest na rekolekcje dla młodzieży oazowej.
12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień ostatnia kolekta na spłacenie remontu kotłowni na probostwie.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha – o bazylice NMP na Świętej Górze k. Gostynia – obowiązkowym punkcie na wakacyjnej mapie.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Kwiecień, śp. Dariusz Godek, śp. Alojzy Waler

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved