Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela zwykła– 14.01.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
1. Nabożeństwo kolędowe o godz. 15.00.
2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W odpowiedzi na apel ks. Arcybiskupa Msza św. za uchodźców i wygnańców zostanie odprawiona w naszej bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
3. Dziś o godzinie 19.00 w bazylice odbędzie się koncert kolędowy parafialnej scholii „Dei Gloria”. Scholi towarzyszyć będzie kameralna orkiestra przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
4. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek w bazylice o 19.00.
5. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30 w salce domu parafialnego.
Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00 w salce na probostwie.
Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.8.45.
8. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
9. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku zapraszają przyjaciół, wychowanków i uczniów na  jubileusz 90-lecia urodzin profesora Romana Fojcika, który odbędzie się w piątek 19 stycznia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w Bazylice św. Antoniego w Rybniku, po niej dalsze uroczystości w szkole.
10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Z racji Mszy św. dla II LO nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z odmówieniem Koronki odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8:00.
11. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
12. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z ulic: św. Antoniego, Mariańskiej, Ogródki, Na górze, Długosza, Ligonia i Piasta. Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 20 stycznia. Początek o godz. 14.00, zgłoszenia w kancelarii.
13. W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 16:30 odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie kart uczestnictwa dostępnych dzisiaj w zakrystii.
14. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
14. Legion Maryi organizuje wyjazd na adorację „Bożego Żłóbka” w Panewnikach. Wyjazd 28 stycznia (niedziela) o godz. 13:25 z przystanku przy ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii do 25 stycznia. Koszt 20 zł.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam od wielu lat?
W tym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Eugeniusz Wydra, śp. Elżbieta Bagińska, śp. Mieczysław Jonderko
śp. Jan Chromik

 

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved