Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 A.D.
Witamy w naszej parafii o. Dymitra Żeglina OFM wikariusza i ekonoma prowincjalnego z Panewnik, który w tym roku poprowadzi dla nas rekolekcje wielkopostne.
Ojcu Dymitrowi życzymy światła Ducha Świętego, a sobie otwartości na głoszone słowo i pragnienia przemiany swojego życia.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od dnia dzisiejszego przeżywać będziemy rekolekcje parafialne. Zachęcamy do wygospodarowania czasu i do licznego udziału w tym dziele wielkopostnym.
Program rekolekcji:
Nauki ogólne na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
Nauki stanowe:
– mężczyzn i młodzieńców dzisiaj o godz. 16.30,
– kobiet i dziewcząt we wtorek o godz. 19.00.
Osoby chore i starsze zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 10.00.
Młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi w poniedziałek o godz. 19.00
Msza św. na zakończenie rekolekcji pod przewodnictwem ks. abpa Damiana Zimonia w środę o godz. 18.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcyjno-ewangelizacyjne.
W poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji, by odnowieni duchowo przeżyć Triduum Paschalne i Święta. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
3. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
5. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Przed tą Mszą nie będzie możliwości spowiedzi, prosimy skorzystać z tego sakramentu podczas rekolekcji. Adoracja Najświętszego sakramentu tylko po Mszy św. do godz. 21.00.
6. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. Droga Krzyżowa w piątek w bazylice tylko po Mszy św. porannej. Natomiast zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii – w tym roku przejdziemy ulicami „Karolinki”. Początek o godz. 19.00 w bazylice.
8. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia dla Samorządowców. Początek o godz. 10.00.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z poświęceniem palm o godz. 12.00. Okazja do spowiedzi do południa między Mszami oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św.
10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka produktów, z których zostaną przygotowane Wielkanocne paczki dla najuboższych rodzin naszej parafii. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można odebrać kartki z wypisanymi produktami, które za tydzień będziemy odbierać przed każdą mszą świętą. Osoby chętne do pomocy przy pakowaniu i rozwożeniu paczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu umieszczonym na kartce.
11. Ksiądz Arcybiskup zaprasza młodzież Archidiecezji do Katedry w Katowicach na Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową na godz. 14.00
12. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w niedzielę 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
13.W ubiegłą niedzielę ks. abp Wiktor Skworc ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Z naszej parafii są to panowie: Zbigniew Cyba, Mateusz Dudzik, Łukasz Klimowicz, Krzysztof Sładek i Piotr Wita. Przy tej okazji pragniemy zachęcić osoby starsze i schorowane do przyjmowania Komunii św. w każdą niedzielę w swoich domach.
14. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach.
W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Kiszka

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved