Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela zwykła – 19.11.2017 A.D.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej s. Wirgilię karmelitankę od Dzieciątka Jezus posługującą na co dzień w Kamerunie, która po Komunii św. podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej, a po zakończeniu Mszy św. przed bazyliką poprosi o wsparcie materialne na budowę szpitala i szkoły Dimaco. Gościmy także Stowarzyszenie „Nazaret” z Chorzowa wspierające misje sióstr karmelitanek, które prowadzi kiermasz misyjny.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 15.00.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek o 19.00 w bazylice.
4 Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
5. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki prosimy w czwartek o godz. 8.45.
8. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
9. Klub Inteligencji Katolickiej w Rybniku zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi nasz parafianin dr Michał Kapias pt.: „Społeczno-moralne konsekwencje „pigułki” długowieczności”. Wykład odbędzie się w czwartek 23 listopada przy parafii św. Jadwigi Śl. na Nowinach. Szczegóły na plakacie
10. W piątek swoje święto będą obchodzić ministranci. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie do salki. Równocześnie wszystkich chłopców, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00 do domu parafialnego.
11. W ramach Dni Cecyliańskich w Rybniku, w naszej bazylice przyszłą sobotę o godz. 18.00 liturgię Mszy św. w ubogaci swoim śpiewem chór „Magnificat” z Czuchowa, natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.30 – będzie śpiewał nasz parafialny chór „Cecylia”.
12. Wszystkich parafian, zwłaszcza członków Rady Parafialnej oraz grup i stowarzyszeń naszej parafii zachęcamy do udziału we Mszy św. w katedrze w przyszłą niedzielę Chrystusa Króla o godz. 12.00.

13. Od czwartku 30 listopada rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Niech będzie to okazja do wspólnego spotkania, modlitwy w Waszych intencjach i pobłogosławienia Was i miejsca w którym mieszkacie. Za otwarcie drzwi Waszych domostw na przybycie duszpasterzy wyrażamy już dziś ogromną wdzięczność. Prosimy nowo zamieszkałych parafian oraz tych, którzy wybudowali na terenie parafii domy, aby zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu założenia kartoteki i uwzględnienia ich domu podczas kolędy. Przy tej okazji proszę o pomoc księżom i wyjście naprzeciw, zwłaszcza w miejscach gdzie domy są porozrzucane, albo istnieje trudność w dotarciu do jakiegoś domu.

Tradycyjne ofiary składane przez Was w czasie kolędy pragniemy przeznaczyć przede wszystkim na modernizację systemów przeciwpożarowych w naszej bazylice. Zostaliśmy do tego zobowiązani przez Straż Pożarną, która przeprowadziła kontrolę w naszej bazylice zalecając dostosowanie systemów do obecnie panujących przepisów. Wszystkie koszty tej modernizacji musi pokryć parafia. Za wszelkie ofiary złożone przy okazji kolędy już dziś składam serdeczne „Bóg zapłać”.
Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy wywieszonym w gablotce, umieszczonym na stronie internetowej parafii, a także wyłożonym na stolikach. W tym roku będziemy odwiedzać domy i mieszkania w odwrotnej kolejności niż przed rokiem, a więc zasadniczo począwszy od pierwszych numerów. Początek odwiedzin w tygodniu o godz. 15.30, w soboty i niedziele o 14.00, a w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem od godz. 15.00.
14. Od parafian wyszła propozycja, zaakceptowana przez Radę Parafialną, aby niedzielne nabożeństwo nieszporów przenieść z godziny 15.00 na godz. 16.30. Zmianę planujemy wprowadzić po feriach zimowych.
15. Pragnę poinformować, iż wychodząc naprzeciw sugestiom parafian, za aprobatą Rady Parafialnej, z pomocą straży miejskiej będziemy próbowali zaprowadzić porządek w dni robocze na naszym parkingu. Ważnym jest, aby nie parkowano i nie wjeżdżano w miejsca objęte zakazem, a także umożliwiono parkowanie uczestnikom pogrzebów czy innych nabożeństw.
16. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji, a także przed bazyliką na budowę szpitala i szkoły w Kamerunie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o tym, że Polacy są miłosiernym narodem, a także kalendarz ścienny na 2018 r. ze świętym Józefem.
W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Morgała

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved