Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela zwykła – 22.07.2018 A.D.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Jarosława Wachowskiego – Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi słowo Boże i zaproponuje nam zakup kalendarza misyjnego będącego wsparciem posługi misyjnej.
Kolekta na bieżące potrzeby parafii.

1. Niespory niedzielne o godz. 15.00.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
4. W sobotę 28.07. na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie liturgicznie wprowadzony w posługiwanie w naszej parafii nowomianowany proboszcz ks. Marek Bernacki. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. i modlitwy w intencji nowego proboszcza.
5. W przyszłą niedzielę, z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa wszystkim kierowcom i ich pojazdom.
6. Legion Maryi zaprasza wszystkich chętnych na czuwanie pokutno-wynagradzające w Turzy Śl. Wyjazd w przyszłą niedzielę 29.07. o godz. 18.30 z przystanku przy ul. Piasta. Koszt 10 zł.
7. W środę 1 sierpnia wyruszy z Rybnika 73 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy w wyznaczonych punktach. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie.
8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące wydatki parafii, a także za zakupienie kalendarza misyjnego. Za tydzień kolekta również na potrzeby parafii.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Muras, sp. Anna Wanat,
śp. Stefania Lupa, śp. Ksawery Sajewicz, śp. Romuald Stacherczak.
Natomiast oczekuje pogrzebu śp. Krystyna Tumula, l. 80, zam. ul. Brzezińska 52, pogrzeb w poniedziałek 23.07. w bazylice o godz. 10.00.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved