Ogłoszenia

XII Niedziela zwykła – 25.06.2017 A.D.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

2. W czasie wakacji zapraszamy do udziału:

 • w Mszach św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy o godz. 7.00.

 • Nowennach:

  • do św. Antoniego – we wtorek po porannej Mszy św. i o godz. 17.30;

  • do MBNP – w środę po porannej Mszy św.

 • Adoracjach Najświętszego Sakramentu w ciszy:

  • w czwartek od godz. 17.00 do 18.00;

  • w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi św.

3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek o 16.45 w kaplicy MB Fatimskiej.

4. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia, zwana Świętopietrzem, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. W czwartek Legion Maryi zaprasza do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd z przystanku na ul. Piasta o godz. 18.30, powrót ok. 3.00. Koszt 10 zł.

6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.

7. W najbliższą sobotę swoje urodziny będzie obchodził ks. Rafał Borkowy. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.

8. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.

9. Zachęcamy rodziców, aby domagali się od organizatorów kolonii, wyjazdów wakacyjnych, zapewnienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych dla swoich dzieci.

10. W dniach od 2 do 6 sierpnia odbędzie się 72. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Z Maryją głosimy Ewangelię. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Jest również możliwość autokarowego wyjazdu na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 5 sierpnia.

11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej. Bóg zapłać bliskim chorych i starszych parafian, którzy umożliwili im uczestnictwo we Mszy św. Bóg zapłać również piekarni pana Wilibalda Dziwoki za ofiarowany kołocz na spotkanie z chorymi.

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont domu parafialnego. Za tydzień kolekta na WŚSD w Katowicach.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: najbardziej znany szef kuchni idzie za Jezusem, 140 lat temu Maryja objawiła się w Gietrzwałdzie, za 5 lat Polska nie będzie potrzebowała gazu z Rosji.

14. W czasie wakacji nie będzie Głosu św. Antoniego.

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

Barbara Krawczyk

Ośrodek Pomocy Społecznej gorąco zachęca wszystkie dzieci do lat 15 do udziału w konkursie plastycznym, gdzie tematem przewodnim jest wizja swojej dzielnicy w 2020 roku. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bezpiecznie we własnym domu. Teleopieka – nowa forma wsparcia dla seniorów, osób niepełnosprawnych, a także zagrożonych nagłym pogorszeniem stanu zdrowia. Szczegóły na stronie www.opiekanowa.pl.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved