Nauczanie Jana Pawła II

Jest dostępna strona internetowa poświęcona nauczaniu św. Jana Pawła Wielkiego. Można ją znaleźć pod adresem http://janpawel.ultimatefreehost.in.

Strona ta obejmuje zarówno serię filmów z homiliami poświęconymi podstawowym zagadnieniom formacji chrześcijanina w dzisiejszych czasach, w tym oczywiście i Polaka katolika. Jest również cała seria dokumentów źródłowych, a więc encyklik, adhortacji, orędzi oraz listów. Do tego trzeba jeszcze wymienić „Elementarz etyczny,”, który został napisany przez Karola Wojtyłę gdy był jeszcze biskupem krakowskim. Mogą to zatem być pomoce potrzebne dla katechezy – nie zastąpi katechezy, ale będzie tylko jej uzupełnieniem przez myśl najwyższego lotu. Wszystkie te dokumenty są w formacie plików typu pdf, a zatem można je ze strony pobrać i wydrukować.

Trzecia część to modlitwy, w tym różaniec prowadzony przez papieża oraz ulubiona przez niego Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ponieważ to wszystko ma swoje umocowanie w Biblii, dlatego jest też link do wywołania Biblii Tysiąclecia.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved