Archiwalne ogłoszenia (2020r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
12 – 19.01.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 nieszpory. Od poniedziałku rozpoczyna się w całym Kościele okres zwykły roku liturgicznego.

W liturgii tygodnia:
Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo ekumeniczne w naszej świątyni odbędzie się w niedzielę 2 lutego o 14.45.
Rozpoczynają się też 2 tygodniowe ferie szkolne, stąd msze św. w tygodniu tylko o 8.00 i 18.00.

 • w poniedziałek o 19.30 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców nie będzie wyjątkowo mszy w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy wieczornej o 18.00 w salce domu parafialnego spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wcześniej o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 • we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego
 • w środę o 9.00 wyjazd parafialny na kolędowanie do Panewnik. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ksiądz senior Henryk Kołodziej. Solenizantowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
 • w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.
 • w piątek na mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i rodziców a o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 • w przyszłą niedzielę po mszy o 15.30 ostatnie kolędowanie w naszej bazylice tym razem z grupą Rybnickiego Wieczoru Chwały. Serdecznie zapraszamy

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w weekend dniach 14-16 lutego. Zapisy par w kancelarii.

Od lutego rozpoczną się spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania. Zapisy zainteresowanych w kancelarii.

Od 21 lutego rusza w naszej parafii Szkoła Katechetów Parafialnych organizowana przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej. Dla chcących pogłębić swoją wiarę, dla liderów grup i zaangażowanych w życie parafialne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej

Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym jak wychować wierzące dziecko.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
5 – 12.01.2020

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.
O 15.00 nieszpory. Po mszy o 15.30 kolędowanie ze wspólnotą rodzin.
Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa i rodziny.
Po kolędowaniu spotkanie rodzin przy stole w salce parafialnej.

W liturgii tygodnia:

 • w poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę, kolekta na misje, a po mszach św. będzie można zakupić poświęconą mirrę i kredę.
 • We wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
  Msza o 8.00 we wtorek w intencji Rodziny Radia Maryja. Po mszy spotkanie kolędowe w domu parafialnym. Przed mszą o 8.00 różaniec.
 • W środę o 8.00 msza w intencji Seniorów, po niej spotkanie kolędowe w domu parafialnym.
 • W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.
 • W sobotę o 19.00 w bazylice koncert kolędowy Fundacji Puls Med na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Program jest na plakatach, serdecznie zapraszamy.
 • Niedziela następna to niedziela Chrztu Pańskiego. W czasie każdej mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w weekend dniach 14-16 lutego. Zapisy par w kancelarii.

15 stycznia w środę organizujemy wyjazd autokarowy na kolędowanie do Panewnik. Zapisy w kancelarii. Koszt 10 zł. W programie m. in. msza św.

Od 21 lutego rusza w naszej parafii Szkoła Katechetów Parafialnych organizowana przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej. Dla chcących pogłębić swoją wiarę, dla liderów grup i zaangażowanych w życie parafialne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej

Polecamy Gościa Niedzielnego, niech będzie w każdym katolickim domu. W nim m. in. o Słudze Bożym kard. Wyszyńskim oraz o aktualnej sytuacji w naszym kraju.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.12 – 5.01.2020

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.
Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00

Dziękujemy za miniony czas świat Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, za przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła, budowniczym za wykonanie stajenki betlejemskiej, za wszelkie prace porządkowe. Dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych i pomoc w ich przekazaniu do najbardziej potrzebujących. 
Dzieci które uczestniczyły w roratach zapraszamy na wyjście do Multikina w sobotę 4 stycznia na godz. 10.00. Zapisy w zakrystii. 
Dziś o 19.00 koncert kolędowy Zielona kolęda w wykonaniu rybnickiej grupy Carrantuohill i grupy AF Music. Serdecznie zapraszamy

 1. We wtorek w ostatni dzień starego roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na godz. 16.30 i na msze św. o 17.00 z podsumowaniem życia duszpasterskiego w naszej parafii w mijającym roku. Kancelaria w sylwestra nieczynna. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza o północy na mszę św. do kościoła akademickiego.
 2. W nowy rok w Uroczystość Bożej Rodzicielki msze św. jak w niedzielę.
 3. W najbliższym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, adoracja ze względu na kolędę tylko od 17.00 do 18.00. W piątek dzieci szkolne zapraszamy wyjątkowo na msze św. o godz. 18.00. Nie będzie mszy szkolnej o 16.30. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. W sobotę po mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec.
  Trwają odwiedziny kolędowe. Kolęda dodatkowa w niedziele 2 lutego.
 4. Grupa Apostolatu Bożego Miłosierdzia zaprasza na spotkanie opłatkowe w poniedziałek o 10.00 w domu parafialnym.
 5. W piątek o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.
  Mamy zaproszenie na kolędowanie do Ojców Werbistów w niedziellę 5 stycznia na godz. 17.45 z Mix Orchestra i na godz. 18.30 również 5 stycznia do Jejkowic z zespołem Universe.

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved