Archiwalne ogłoszenia (2018r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 8.04.2018 A.D.
Kolekta na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórka „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”.
1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15:00.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Skarbona na cele charytatywne parafii tradycyjnie wystawiona jest przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
3. Jutro liturgicznie przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji Triduum Paschalnego i Oktawy Wielkanocnej przeniesiona z dnia 25 marca. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszach o 8.00 i 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a zagrożonego aborcją. Podczas mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się również błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 17.00.
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po mszy wieczornej.
5. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45.
6. W sobotę o godz. 10:00 w bazylice odbędzie się msza św. „Acies” z odnowieniem przynależności do Legionu Maryi. Zapraszamy wszystkich legionistów, auksyliatorów oraz sympatyków.
7. Osoby dorosłe pragnące przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku duszpasterskim proszone są o zgłoszenie się do kancelarii lub do ks. Kazimierza.
8. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
9. Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Frycza-Modrzewskiego w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty szkoły w sobotę 14 kwietnia w godz. 9.00-13.00. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej szkoły.
10. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórkę „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: „Ufność jest naczyniem do czerpania ze źródła Bożego miłosierdzia- mówi Jezus do św. Faustynie. I nam”.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Maćkowiak, Leokadia Zaik, Antoni Roszak

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kończące obchód Świętego Triduum Paschalnego połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Nieszpory połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
3. Zachęcamy także do udziału we Mszach św. w Oktawie Wielkanocnej oraz w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
4. Trwamy na Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w bazylice od wtorku do soboty o godz. 15.00.
5. Konwent kapłanów dekanatu Rybnik-Centrum odbędzie się we wtorek w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach. Zapraszamy wiernych do udziału we Mszy św. o godz. 10.00.
6. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
7. Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 9.00.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. Msza św. szkolna
w piątek o godz. 16.00.
9. Informujemy, iż piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.
11. Wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszej świątyni, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, ofiarowane kwiaty, a także wszystkim za liczny udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. W niedzielę 25 marca odbył się finał zbiórki produktów Podziel się na Wielkanoc. Dzięki hojności parafian paczki otrzymało 30 rodzin z naszej parafii oraz Siostry Wizytki i Schronisko św. Brata Alberta. Słodyczami zostali obdarowani podopieczni Domu Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom naszej parafii za pomoc i zaangażowanie w to piękne dzieło.
13. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
14. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
15. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zaprasza na dzień otwarty szkoły w sobotę 7 kwietnia w godz. 9.00-12.00. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły.
16. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórka „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Jest wyjście- świadectwa osób, które doświadczyły mocy Zmartwychwstałego Jezusa.

Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej bazyliki
składamy życzenia:
Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni nas wszystkich pokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25.03.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie
1. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży oazowej dziś po Mszy św. wieczornej.
3.Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Katecheza neokatechumenalna we wtorek o godz. 19.30 w bazylice.
5. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo, ze względu na Wielki Piątek, w środę o 19.00 w salce na probostwie.
6.Osoby chętne do sprzątania bazyliki zapraszamy w czwartek na godz. 8.45. Ze względu na gruntowne sprzątanie przed Świętami prosimy o liczniejsze zaangażowanie się w troskę o czystość kościoła.
7.Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego oraz do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty
i pojednania.
Wielki Czwartek
● Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.
Wielki Piątek
● Obowiązuje katolików post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.
● Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.
● Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Na to nabożeństwo prosimy przynieść krzyże, które będą zawieszone na ścianach w domach rodzinnych.
● Ceremonie Wielkiego Piątku o godz. 18.00, po nich Adoracja Pana Jezusa
w grobie do godz. 21.00.
Wielka Sobota
● Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 do 19.30.
● Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.
● Święcenie potraw wielkanocnych dla dzieci o godz. 10.00, następnie od godz. 11.00 do 16.00 co godzinę.
● Ofiary Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób
w Jerozolimie.
Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece z okapnikami.

8. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:
● Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek: rano pół godz. przed Mszami św. i od 17.00.
● Wielka Środa: rano pół godz. przed Mszami św. i od 17.00 do 21.00.
● Wielki Czwartek: 7.00 – 8.30 i 15.30 – 17.30.
● Wielki Piątek: 7.00 – 10.00 i 15.30 – 17.30 oraz po Ceremoniach do 21.00.
● Wielka Sobota: 7.00 – 11.00 i 14.00 – 18.00.
Przypominamy, że nie spowiadamy w czasie Mszy świętych, Ceremonii Triduum Paschalnego i w Święta Wielkanocne. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
9. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
10. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
11. Zespół Szkół nr 6 w Boguszowicach dla osób młodych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i wychowawczymi min. z autyzmem i zespołem Aspergera zachęca zainteresowanych rodziców do zaznajomienia się z ofertą szkoły. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
12. Siostry Urszulanki rozpoczynają rekrutację do klas VII szkoły podstawowej oraz do liceum ogólnokształcącego i organizują dzień otwarty szkoły. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć? Dla najmłodszych jest do nabycia najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego z prezentem- kalendarzem na Triduum Paschalne w cenie 5 zł.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Piecha, śp. Józefat Klimek,
śp. Małgorzata Wawoczny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 A.D.
Witamy w naszej parafii o. Dymitra Żeglina OFM wikariusza i ekonoma prowincjalnego z Panewnik, który w tym roku poprowadzi dla nas rekolekcje wielkopostne.
Ojcu Dymitrowi życzymy światła Ducha Świętego, a sobie otwartości na głoszone słowo
i pragnienia przemiany swojego życia.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od dnia dzisiejszego przeżywać będziemy rekolekcje parafialne. Zachęcamy do wygospodarowania czasu i do licznego udziału w tym dziele wielkopostnym.
Program rekolekcji:
• Nauki ogólne na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
• Nauki stanowe:
– mężczyzn i młodzieńców dzisiaj o godz. 16.30,
– kobiet i dziewcząt we wtorek o godz. 19.00.
• Osoby chore i starsze zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 10.00.
• Młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi w poniedziałek o godz. 19.00
• Msza św. na zakończenie rekolekcji pod przewodnictwem ks. abpa Damiana Zimonia w środę o godz. 18.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcyjno-ewangelizacyjne.
• W poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji, by odnowieni duchowo przeżyć Triduum Paschalne
i Święta. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
3. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
5. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Przed tą Mszą nie będzie możliwości spowiedzi, prosimy skorzystać z tego sakramentu podczas rekolekcji. Adoracja Najświętszego sakramentu tylko po Mszy św. do godz. 21.00.
6. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. Droga Krzyżowa w piątek w bazylice tylko po Mszy św. porannej. Natomiast zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii – w tym roku przejdziemy ulicami „Karolinki”. Początek o godz. 19.00 w bazylice.
8. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia dla Samorządowców. Początek o godz. 10.00.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z poświęceniem palm o godz. 12.00. Okazja do spowiedzi do południa między Mszami oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka produktów, z których zostaną przygotowane Wielkanocne paczki dla najuboższych rodzin naszej parafii. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można odebrać kartki z wypisanymi produktami, które za tydzień będziemy odbierać przed każdą mszą świętą. Osoby chętne do pomocy przy pakowaniu i rozwożeniu paczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu umieszczonym na kartce.
11. Ksiądz Arcybiskup zaprasza młodzież Archidiecezji do Katedry w Katowicach na Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową na godz. 14.00
12. Legion Maryi zaprasza do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
w niedzielę 8 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.45 z ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii.
13.W ubiegłą niedzielę ks. abp Wiktor Skworc ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Z naszej parafii są to panowie: Zbigniew Cyba, Mateusz Dudzik, Łukasz Klimowicz, Krzysztof Sładek i Piotr Wita. Przy tej okazji pragniemy zachęcić osoby starsze i schorowane do przyjmowania Komunii św. w każdą niedzielę w swoich domach.
14. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach.
W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Kiszka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu– LAETARE 11.03.2018 A.D.
Kolekta na remont kotłowni na probostwie.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
3. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
5. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
6. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, oraz o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia do naszej bazyliki.
8. Droga Krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty przygotowujące do czytania i śpiewania Słowa Bożego. Druga część warsztatów w sobotę 17 marca w godzinach od 14.00 do 18.00 w salce na probostwie.
11. W dniach od 18 do 21 marca będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je o. Dymitr Żeglin OFM – wikariusz i ekonom prowincjalny. Zaplanujmy swój czas i zachęcajmy innych do wzięcia udziału w tych rekolekcjach oraz módlmy się o owoce tego czasu.
12. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegółyi zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
13. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Początek o godz. 10.00.
14. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku zaprasza gimnazjalistów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 17 marca. Szczegóły w gablotce.
15. Przy wyjściu z kościoła u Dzieci Maryi można nabyć paschaliki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje dzieci z naszej parafii.
16. Zakończyła się 54-godzinna modlitwa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę.
17. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont kotłowni na probostwie. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o produkowaniu ateistów, zagubionej Europie i sile wiary – wywiad z o. Daniel Ange, który gościł w Rybniku.

W tym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Matylda Zmarzły, śp. Aniela Peterek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu–04.03.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od poniedziałku do środy w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00 w salce domu parafialnego.
4. Spotkanie Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 16.30 w salce domu parafialnego.
5. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
7. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
8. Droga Krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
9. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty przygotowujące do czytania i śpiewania Słowa Bożego. Pierwsza część warsztatów w sobotę 10 marca, natomiast druga w sobotę 17 marca. Warsztaty odbywać się będą w salce na probostwie w godzinach od 14.00 do 18.00. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w liturgię przez posługę słowa!
10 W dniach od 18 do 21 marca będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je o. Dymitr Żeglin OFM – wikariusz prowincjalny. Zaplanujmy swój czas, aby skorzystać z tej szczególnej łaski oraz zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
11. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
12. Szkoła Podstawowa nr 9 (obok Starego Kościoła) zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 10 marca. Szczegóły na plakacie.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont kotłowni na probostwie.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: O świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami, a także: co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich żalów”. W zakrystii do nabycia nowy numer Małego GN w cenie 5 zł.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Jagiełło

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu– 25.02.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. Od poniedziałku można zamawiać intencje na 2019 r. także za zmarłych.
3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o 17.00 w kaplicy MB Fatimskiej.
4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
5. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 9.00.
6. Pierwsza nauka przedmałżeńska w czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do tej spowiedzi, jak i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy również młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.00. W tym dniu nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30.
9. Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i nabożeństwie oraz o godz. 17.15. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w zakrystii.
10. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
11. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku.
12. W niedzielę 4 marca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć scholę Albertinum z Gliwic. Po Eucharystii zapraszamy na krótki koncert wielkopostny w ich wykonaniu.
13. Od 5 do 7 marca w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
14. Zapraszamy na wyjazd do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca. Koszt 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Mateusza.
15. W czwartek w kościele MB Częstochowskiej w Rybniku odbędzie się spotkanie wielkopostne dla mężczyzn z Garym Stephensem, świeckim ewangelizatorem z Anglii. Początek Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
16. Grupa rybnicka zaprasza młodzież do wyjazdu na ŚDM do Panamy w styczniu 2019 r. Koszt wyjazdu ok. 5 tys. zł. Wariant poszerzony z pobytem w Meksyku w Guadalupe 7,5 tys. zł. Zainteresowanych prosimy aby zgłoszenie koniecznie w dniu dzisiejszym.
17. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: o dżumie XXI wieku, czyli chorobie samotności. W zakrystii do nabycia nowy numer Małego GN.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Graczyk, Teresa Talarek, Zofia Wenckowska, Bogumiła Szwedo, Joanna Madaj, Gertruda Gorywoda, Elżbieta Skorupa, Herbert Palenga

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu– 18.02.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.

1. Zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.45.
2. W poniedziałek po porannej Mszy św. rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będzie ono trwało w poniedziałek, wtorek i środę po porannej Mszy do godz. 17.50. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
3. Katecheza dorosłych we wtorek o 19.00 w salce na probostwie.
4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne we wtorek i piątek o godz. 19.30 w bazylice.
5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
6. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
7. W czwartek o godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w czwartek od godzin porannych na parkingu przed kancelarią obok kontenera na śmieci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
8. Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św. i o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00. Zalecki za zmarłych na Drogę krzyżową można składać w zakrystii.
9. Informujemy, iż intencje na Rok Pański 2019 będą przyjmowane w kancelarii w godzinach urzędowania w następującej kolejności: od 19.02 za żywych (jubileusze, uroczystości, rocznice) a za zmarłych od następnego poniedziałku, tj. 26.02. Prosimy, aby w miarę możliwości w niedziele zamawiać Msze za żyjących i wziąć pod uwagę możliwość koncelebry również w niedzielę i uroczystości.
10. Wydłużamy czas popołudniowego urzędowania kancelarii parafialnej, tzn. we wtorek kancelaria będzie czynna w godz. 16.00-17.30, a w piątek 16.00-18.00.
11. Od 5 do 7 marca w kaplicy Sióstr Wizytek podejmujemy 54-godzinną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły w gablotce.
12. Z przyczyn zależnych od linii lotniczych parafialna pielgrzymka do Lourdes się nie odbędzie. W zamian zapraszamy na pielgrzymkę do Budapesztu w tym samym terminie tj. 28-30 czerwca w cenie 725 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks.  Mateusza.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę nabieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, a przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: „Weź udział w Mojej męce”- Wielki Post ze św. Ojcem Pio
W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Otylia Podleśny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela zwykła– 11.02.2018 A.D.
Witamy w naszej parafii ks. prał. Józefa Fronczka, który wygłosi homilię oraz katechistów, którzy będą zapraszać do udziału w cyklu katechez, rozpoczynających się w naszej parafii od wtorku 13.02.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy trzeźwości i abstynencji, zwłaszcza w całym okresie Wielkiego Postu, potwierdzonej przez wpis do Księgi Trzeźwości.
2. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
4. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu parafialnego.
5. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszej parafii o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia jest jałmużną postną. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy (od 14 roku życia) i ilościowy (od 18 do 60 roku życia).
6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.15. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Mateusz Mnich, w niedziele o 14.45. Zachęcamy wszystkich do rozważania Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa podczas tych nabożeństw. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45
8. W czwartek swoje urodziny będzie obchodził ks. proboszcz Grzegorz Olszowski. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.18.00.
9 tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00 i na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.
10. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce domu parafialnego.
11. Siostry Urszulanki rozpoczynają rekrutację do szkoły podstawowej i organizują dzień otwarty szkoły w sobotę 17.02. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
12. W czwartek 22.02. do godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać tylko w czwartek od godzin porannych na parkingu przed kancelarią obok kontenera na śmieci. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
13. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia obchodów Dnia Chorych, za ofiarowany czas, pracę oraz kołocz, a także osobom, które pomogły dostać się swoim bliskim na tę Mszę św.
14. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży, za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
15. W tym roku po raz pierwszy zachęcamy do zakupu Zdrapki Wielkopostnej. To indywidualne 40-dniowe „rekolekcje” dla każdego dorosłego w trakcie trwania Wielkiego Postu w 2018 roku. Pod zdrapką każdego dnia znajduje się proste zadanie do wypełnienia np. zjedz wspólny posiłek z rodziną, pomódl się za biednych itp. Cena jednej zdrapki 2 zł, dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wakacyjne rekolekcje.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Serce w popiele – co wlentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Harazim oraz śp. Antoni Rojek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela zwykła– 04.02.2018 A.D.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
2. Jutro wspomnienie św. Agaty. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy chleb.
3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 17.00 w salce domu parafialnego.
4. Jutro swoje 86. urodziny będzie obchodził ks. Senior Józef Haida. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.18.00.
5. Przypominamy, że w czasie ferii, w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
6. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na 8.45.
8. W związku ze wspomnieniem MB z Lourdes oraz Światowym Dniem Chorego, zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian w sobotę 10.02. na godz. 10.00 na Mszę św. w ich intencji z indywidualnym błogosławieństwem (lourdzkim) i możliwością przyjęcia sakramentu chorych. Następnie spotkanie przy stole w Domu Parafialnym. Prosimy rodziny o umożliwienie dotarcia swoim bliskim na tę Mszę św.
9. W sobotę przypada rocznica śmierci ks. Franciszka Brudnioka, budowniczego naszej świątyni. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.
10. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Św. homilię będzie głosił Ks. Prałat Józef Fronczek, zachęcając do udziału w cyklu katechez, rozpoczynających się w naszej parafii od wtorku 13.02.
11. Siostry Urszulanki rozpoczynają rekrutację do szkoły podstawowej i organizują dzień otwarty szkoły w sobotę 17 lutego. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej szkoły.
12. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy służyli pomocą przy rozbieraniu stajenki i dekoracji bożonarodzeniowych.
13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Człowiek nie jest byle kim – rozmowa z dr Wandą Półtawską, a także o chrześcijaństwie w Korei. Warto dodać, że nowym redaktorem naczelnym GN został ks. dr Adam Pawlaszczyk.
W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Wimmer

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela zwykła– 28.01.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.

1. Nabożeństwo kolędowe o godz. 15.00.
2. Modlitewny Marsz Pamięci w 72 rocznicę marszu śmierci więźniów obozu Auschwitz-Birkenau wyruszy dzisiaj o godz. 15.00 spod pomnika przy stadionie.
3. Od jutra rozpoczynają się ferie. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
4. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
5. Mężczyzn i młodzieńców prosimy do pomocy przy rozbieraniu stajenki w czwartek od godz. 9.00.
6. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy będziemy błogosławić gromnice. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
7. W sobotę wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie można przyjąć po porannej Mszy św.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach i okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i w piątek od godz. 17.00. Do czwartkowej spowiedzi od 17.00 do 18.00 szczególnie zapraszamy dzieci.
9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
10. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do piątku. Ze względu na czas ferii prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.
11. W przyszły poniedziałek 5 lutego swoje 86. urodziny będzie obchodził ks. Senior Józef Haida. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz.18.00.
12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Mistyka jest dla wszystkich- mistyk w oczach Boga widzi świat z jego przeszłością i przyszłością.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alfred Kurzydym

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela zwykła– 21.01.2018 A.D.
Kolekta na bieżące wydatki parafii.
1. Dziś o godz. 16:30 w naszej bazylice odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego kolędowania. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 15.00.
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy tę intencję modlitewnej pamięci parafian.
3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.8.45.
5. Czwarta nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej z ks. Andrzejem Króliczkiem do Włoch w sierpniu br. odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce na probostwie.
7. W sobotę po Mszy św. o. godz. 8.00 odprawionej w intencji członków Żywego Różańca spotkanie z okazji dnia Babci i Dziadka w salce domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
8. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje drzwi i w ten sposób wyznali swoją wiarę. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary złożone z tej okazji.
9. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
10. Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w Modlitewnym Marszu Pamięci w formie drogi krzyżowej w niedzielę 28 stycznia, który rozpocznie się o godz. 15.00 pod pomnikiem przy ul. Gliwickiej (za stadionem). Szczegóły na plakacie.

11. Legion Maryi organizuje wyjazd na adorację „Bożego Żłóbka” w Panewnikach. Wyjazd 28 stycznia (niedziela) o godz. 13:25 z przystanku przy ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii do 25 stycznia. Koszt 20 zł.

12. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: Rachunek Sumienia z ekumenizmu- Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan dobrą okazją do zastanowienia się nad ekumenizmem. Dla najmłodszych jest do nabycia w zakrystii najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł do którego dołączona jest płyta CD zespołu Małe TGD.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Palarz, śp. Irena Biela, śp. Horst Emrich

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela zwykła– 14.01.2018 A.D.
Kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
1. Nabożeństwo kolędowe o godz. 15.00.
2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W odpowiedzi na apel ks. Arcybiskupa Msza św. za uchodźców i wygnańców zostanie odprawiona w naszej bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
3. Dziś o godzinie 19.00 w bazylice odbędzie się koncert kolędowy parafialnej scholii „Dei Gloria”. Scholi towarzyszyć będzie kameralna orkiestra przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
4. Rybnicki Wieczór Chwały w poniedziałek w bazylice o 19.00.
5. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Apostolatu Miłosierdzia Bożego we wtorek o 16.30 w salce domu parafialnego.
Mężczyzn św. Józefa w środę o 19.00 w salce na probostwie.
Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 19.00 w salce domu parafialnego.
7. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.8.45.
8. Trzecia nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
9. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku zapraszają przyjaciół, wychowanków i uczniów na  jubileusz 90-lecia urodzin profesora Romana Fojcika, który odbędzie się w piątek 19 stycznia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w Bazylice św. Antoniego w Rybniku, po niej dalsze uroczystości w szkole.
10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Z racji Mszy św. dla II LO nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z odmówieniem Koronki odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8:00.
11. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce na probostwie.
12. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z ulic: św. Antoniego, Mariańskiej, Ogródki, Na górze, Długosza, Ligonia i Piasta. Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 20 stycznia. Początek o godz. 14.00, zgłoszenia w kancelarii.
13. W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 16:30 odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie kart uczestnictwa dostępnych dzisiaj w zakrystii.
14. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
14. Legion Maryi organizuje wyjazd na adorację „Bożego Żłóbka” w Panewnikach. Wyjazd 28 stycznia (niedziela) o godz. 13:25 z przystanku przy ul. Powstańców. Zapisy w kancelarii do 25 stycznia. Koszt 20 zł.
15. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam od wielu lat?
W tym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Eugeniusz Wydra, śp. Elżbieta Bagińska, śp. Mieczysław Jonderko
śp. Jan Chromik

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018 A.D.
Kolekta na potrzeby archidiecezji.
1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00.
2. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach Najświętszego Sakramentu.
3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
Akcji Katolickiej w poniedziałek o 17.00- spotkanie opłatkowe
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie opłatkowe.
Rodziny Radia Maryja  we wtorek po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie opłatkowo-kolędowe
4. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu bazyliki zapraszamy w czwartek na godz.9.00
5. Druga nauka przedmałżeńska w czwartek o 19.00 w salce na probostwie.
6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z dzielnicy „Północ” oraz z „Centrum” . Informujemy, iż kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie będzie w sobotę 20. stycznia. Zgłoszenia w kancelarii.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. Orientacyjny koszt udziału w wydarzeniu to 5-6 tysięcy złotych. Zapisy trwają tylko do końca stycznia 2018!!!. Szczegóły pod numerem telefonu: 519 197 217. Spotkania przygotowujące do udziału w ŚDM odbywają się w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku przy ul. Brudnioka 5 w każdą czwartą niedzielę miesiąca o g. 18.00.
8. 21 stycznia odbędzie się „I rodzinne kolędowanie u Antoniego”. Będzie to okazja do zaprezentowania naszych talentów. Wszystkich chętnych wokalistów, instrumentalistów i zespoły zapraszamy do zapisów u ks. Mateusza lub w kancelarii. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki.
9. W przyszłym roku przypada 160-lecie objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w dniach 27.06- 1.07.2018 r. ks. Mateusz Mnich organizuje parafialną pielgrzymkę do Lourdes. Koszt 1990 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii lub osobiście u ks. Mateusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę 500 zł zaliczki.
10. W dniach od 6 do 11 lutego ks. Andrzej Króliczek organizuje wyjazd feryjny dla młodzieży do Brennej. Koszt 200 zł. Zapisy u ks. Andrzeja do 10 stycznia. Młodzież parafii serdecznie zapraszamy!
11. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godzinie 19.00 w bazylice odbędzie się koncert kolędowy parafialnej scholii „Dei Gloria”. Scholi towarzyszyć będzie kameralna orkiestra przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
12. W przyszły poniedziałek 15 stycznia o godz. 19:00 w bazylice kolejny Rybnicki Wieczór Chwały. Już teraz serdecznie zapraszamy.
13. W przyszły poniedziałek 15 stycznia ks. Senior Henryk Kołodziej będzie obchodził 76. urodziny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę 14 stycznia o godzinie 10.30
14. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na remont konstrukcji zawieszenia dzwonów i fragmentów wieży.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in: O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Kieś, śp. Mirosław Kluba, śp. Kazimierz Pamuła, śp. Erwin Piecha, śp. Wacław Wyciszczok, śp. Michał Łakomik

Copyright © 2012 ThemeBlossom.com. All Rights Reserved